Duch domu Ashburnů

Duch domu Ashburnů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399362/bmid_duch-domu-ashburnu-axc-399362.jpg 4 2363 2363

Strašidelné domy série

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout. Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb. Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Ashburn House , 2016

Adýsek69
08.01.2022 5 z 5

Jako takhle, bála jsem se už u jiného dílu, ale že se mi bude zdát, že mi duch leze pod peřinou a snaží se mě zničit, to se mi ještě nestalo......Dlouho jsem nebyla tak vyděšená jako tady u toho

Karoley
06.01.2022 4 z 5

Ke knize jsem se dostala díky čtenářskému klubu a nelituju. První polovinu knihy mě příjemně mrazilo a byla jsem zvědavá, co se v domě Ashburnů bude dít dál. Jakmile se zlo zhmotnilo a strach z neznámého pominul, kniha pro mě ztratila velkou část své strašidelné atmosféry, ale stále jsem netrpělivě čekala na rozuzlení celého příběhu. Solidní duchařina, příjemný čtenářský zážitek.

kercah
04.01.2022 5 z 5

Jedna z těch lepší knih ze série o strašidelných domech.

knihomolkaMist
31.12.2021 4 z 5

Páni… už dlouho jsem se u knihy tak nebála! Při čtení jsem měla celou dobu nepříjemný pocit, že mě někdo sleduje :D
Bylo to geniálně vymyšlené, ale ten konec zvláštní. Kdyby se to drželo ,,reality”, neváhala bych dát plný počet, ale ten konec za mě teda ne.
Nemůžu ale knize vzít neuvěřitelnou čtivost a skvělý nápad :)

sabuska
27.12.2021 3 z 5

Upřímně - asi jsem čekala víc, nejlepší to bylo dokud se neukazala. Četlo se to dobře večer pod peřinou, jdu zkusit další...

Kniholapka
27.12.2021 4 z 5

horory vlastně vůbec ráda nemám a příšerně se bojím, ale rozhodla jsem se vystoupit z komfortní zóny a dát této knize šanci...No dobře jsem udělala, i když husina a trocha strachu mě neminula. Autorka dokázala skvěle navodit tajemnou a strašidelnou atmosféru. Líbilo se mi, jak se postupně vše vysvětluje, skvělé triky a završení. Sice jsem se bála, ale kniha mě velmi zaujala. Hvězdičku strhávám jen za počáteční stížnosti hlavní hrdinky. občas jsem si říkala, z čeho vlastně je živena, když stále neměla peníze a ve spíži nic...To mi však nezkazilo zážitek z knihy.

Atlantis
26.12.2021 3 z 5

Dlouho jsem se nemohl začíst. Hlavní postava mne neskutečně iritovala - zdědí obrovské panství, ale pořád bude brečet, jak je na tom špatně? Ale no tak. Takhle to bylo asi první třetinu knihy. Pak události konečně kopnou do vrtule a začnou se dít věci a já se konečně začal bavit. Pořád mi ale ústřední dáma nedávala smysl, kolem ní se dějí doslova neuvěřitelné věci a ona je přijímá jako samozřejmost a víc ji děsí měnící se obrazy. Navíc jsem ke knize přistupoval s jinými očekáváními, pořád jsem někde hledal psychickou poruchu, ale ono je to doopravdy tak, jak to vypadá na první pohled. 3,5*

Eva2010
18.12.2021 4 z 5

Napínavé a strašidelné, mám takové knížky ráda. Četlo se to dobře, ty nápisy v domě, nález bedny se svíčkami ( Zapal svíci! ) a pak ten zlý duch... Dobré.

E.Hyde
14.12.2021 5 z 5

Je to vlastne klasicke ducharske klise.. Mlada divka se nic netusic nastehuje do stare barabizny, ve ktere se zacinaji dit zvlastni veci, objevuje se vic a vic otazek ale zadna odpoved. A uz to jede..

Kniha je napsana trochu jakoby naivne, skoro az detsky. Vubec to nevadi, vypraveni je tak napinave, ze v cloveku probouzi takovy ten archaicky strach z neznama. Ovsem chovani Adrienne mi obcas otviralo kudlu v kapse (predevsim kdyz se nastehuji do stareho domu, co udelam: 1) - CELY ho projdu, 2) uklidim ho! :D )

Ja si ovsem tohle hororove klise uzivala do posledniho dechu, dlouho jsem nebyla takhle napjata, co bude dal. Fakt lahudka, po nocich obzvlaste. :)

PS: Nejspis budu pro sichr kazdy patek zapalovat svici.

Avila
14.12.2021 4 z 5

Knihu jsem úplně nevnímala joko horor.... ale spíš jako tajemný duchařský příběh a byla zvědavá jak to celé dopadne. Mám ráda příběhy a filmy o starých strašidelných a ponurých domech a autorce se podle mého skvěle povedlo takovou atmosféru do knihy a domu Ashburnů dostat. Pár nesrovnalostí a překlepů v příběhu bylo né že né a Adrienne mi občas přišla taková "nevýrazná" Ale jinak se kniha četla dobře a určitě si přečtu další díl série.

vincek1
12.12.2021 4 z 5

Nic nenapíši, napsala to za mne -knihomolkajanca. Jen na okraj, první čtený hororový příběh, který jsem absolvoval.

rafan65
04.12.2021 4 z 5

Člověk nesmí nad knihou příliš přemýšlet. Žádná velká očekávání jsem neměl, takže vlastně milé překvapený. Začátek knihy je poklidný, druhá polovina pak nabírá na příjemném spádu a hezky svižně graduje. I když jsem se u knihy nebál, jak by člověk u hororu čekal, i tak jsem si tento příběh užil.

knihomolkajanca
01.12.2021 3 z 5

Samotná zápletka Ashburnů není ničím překvapivým. Hlavní hrdinka Adrienne zdědí dům, ve kterém straší. Co jsem ale rozhodně nečekala, bylo to, o jak moc komorní román se jedná. Z velké části tady totiž vystupuje jen sama Adrienne a její kočka Wolfgang. Adrienne hodně vidíte do hlavy, díky čemuž vám přiroste k srdci, a jako milovník koček jsem významnou roli Wolfganga rozhodně ocenila. Nemohla jsem se však ubránit pocitu, že kdyby vedlejší postavy dostaly trochu více prostoru, byl by celý příběh živější. Rozjížděl se totiž hodně pozvolna a při rozhovoru s kočkou zkrátka zajímavé dialogy nevzniknou.

Velkou předností Darcy Coates je ale jednoznačně to, jak čtivě píše. Díky tomu snadno překonáte i ty nudnější pasáže a v momentě, kdy se příběh pořádně rozjede, nebudete chtít knihu dát z ruky. Nejedná se o úplně typickou duchařinu, a ač jsem fanoušek téměř jakýchkoliv nadpřirozených bytostí, v tomto ohledu by možná neuškodilo trochu ubrat nohu z plynu. Nevím jak vás, ale osobně mě děsí věci, které jsou na hranici toho, co se stát může a co ne. V momentě, kdy je všeho moc, napětí mizí. Každý má samozřejmě tu hranici nastavenou jinak, ale trochu mě mrzelo, že se pečlivě vystavěná atmosféra zmizela jako mávnutím proutku.
Také se objevuje typické klišé známé z filmových hororů, a tím je možná až příliš odvážný hlavní hrdina. Sama si opravdu nevzpomenu, kolikrát jsem si v duchu říkala: "Adrienne, nechoď tam". Ale Adrienne tam stejně vždycky šla.

Nicméně samotný konec a rozuzlení, přidá knize ten správný šmrnc. Všechny ty maličkosti, které Darcy čtenáři od začátku servíruje, do sebe krásně zapadnou a celé to začne dávat smysl. Kocour hrdina vás hezky zahřeje u srdíčka a ač se nejedná o knihu, která by mě posadila na zadek, po dočtení mi bylo jasné, že v sérii budu určitě pokračovat.

Hodnocení: 65%

Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha a za mě super a tedy 5* :-) Doporučuji

Maciiik
26.11.2021 5 z 5

Tuhle knížku jsem si vypůjčila na základě doporučení z fb skupiny. Horory jsem nikdy moc nečetla, ale asi začnu - tohle mě neuvěřitelně bavilo!
Dočetla jsem chvilku před půlnocí a pěkně jsem se u toho "pobála". Moc mi to pomohlo odreagovat se od všech starostí. A vybavila jsem si, jak jsem byla vystrašená když jsem prvně shlédla Kruh :) Hned si jdu objednat další díl. ...
A ještě ke všemu je už vlastně pátek - "Zapal svíci!"

NelushkaM
21.11.2021 4 z 5

Splnila účel, byla opravdu strašidelná.

Michellesixx
19.11.2021 5 z 5

Po přečtení Craven Manor, které jsem si koupila spíš ze zvědavosti, jsem zjistila, že mi styl psaní neuvěřitelně sedne. Tohle je už 3. knížka co jsem od Darcy dočetla a v knihovně na mě čekají ještě 4 další. Je to pecka. První polovinu vám nedá spát to napětí, které by se dalo krájet a druhá půlka začne vše vysvětlovat. Upřímně, konec jsem vůbec takhle nečekala, bylo to pro mě velké překvapení. Za mě opravdu parádní nečekaný konec. Jsem vážně nadšená :)

gabriela0002
18.11.2021 5 z 5

Skvělá kniha

Kekik
12.11.2021 4 z 5

Prvních zhruba 140 stran nuda, poté se Adrienne vydala do knihovny a následně do kavárny na kávu, a od té doby to byla neuvěřitelná jízda. Tuto část jsem četla za tmy, sice v práci mezi lidmi, ale přesto jsem se několikrát vyděsila. Autorka věrohodně popsala dávného obyvatele domu. Číst to v noci, sama doma... Brrr.
Skvělá a napínavá druhá část knihy mě dostala. Bravo.

sabulicka
09.11.2021 4 z 5

Čtivá kniha, velmi napínavá, až jsem přemýšlela nad tím, že sundám zrcadla v domě. Avšak konečné rozuzlení příběhu mě docela zklamalo,proto jen čtyři hvězdy.