Duch domu Ashburnů

Duch domu Ashburnů
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399362/bmid_duch-domu-ashburnu-axc-399362.jpg 4 2380 2380

Strašidelné domy série

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout. Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb. Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Ashburn House , 2016

Slepýš24
13.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Horory nečtu často, ale čas od času po nich sáhnu. A zatím mě nikdy nezklamaly.

Kniha je velmi čtivá a příběh mě brzy pohltil. (Jednoznačně tomu napomáhalo i ukončování kapitol v tu nejnapínavější chvíli.) Místy jsem měla opravdu strach (i když vzhled té mrtvoly - nevím, nevím, přišlo mi to trochu komické, nahatá baba pobíhající po lese je trochu úlet :)).

Knihu hodnotím velmi kladně také proto, že mi připomínala knížky mého dětství (Thomas Brezina). Bylo to jako vrátit se v čase.

Rozhodně doporučuji. :)

Enrikea
11.09.2021 4 z 5

Jako když jsem ji začala číst.tak mě úplně ta knížka sezrala.ja nevim.nema chybu.precetla jsem ji za dva dny.supr čtení. Jeste teď se trepu....jak ji vyteklo oko atd Lituj eeeeediiit....

LivN
04.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Knihu mám doma už dva roky a teprve teď jsem si ji přečetla. No řeknu vám, vůbec se mi do ní nechtělo, ale jelikož jsem teď momentálně neměla co číst sáhla jsem po Ashburn. Už první kapitola mě plně pohltila do děje a s každou stránkou jsem chtěla vědět o Edith víc a víc. Bylo to napínavé a strhující! Ovšem bohužel to byla moje první hororová kniha, tak nemám s čím srovnávat, ale už se chystám na další díly a pevně doufám, že budou stejně ohromující jako tento. Knihu jsem četla celé odpoledne a už mi chybělo jen pár stránek když se venku zacalo stmívat. Řekla jsem si to musím dočíst. Edith se pevně zakouala do její nohy, zuby zajeli hlouběji. LÍÍTŮŮJ ÉÉÉDÍÍÍTH, zašeptala mrtvá žena Adrienne do ucha.

Kee
01.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Zápletka sama o sobě není špatná, ale přišla mi poněkud nevyužitá na úkor pisatelské "vaty" (zbytečné opakované popisy běžných činností nepodstatných pro příběh). Zamrzelo mě, že z hlavního přízraku byla učiněna bezduchá mrtvola bez osobnosti, která má dostatek intelektu jen natolik, aby podle ní mohla autorka ohýbat dějové zvraty - což je škoda, jelikož živá verze Eleanor skrývala potenciál pro vytvoření zajímavé postavy.

Jak již bylo zmíněno v komentářích jiných uživatelů, příběh má své logické trhliny a na můj vkus je až příliš komorní na plnokrevnou knihu (jako povídka by byl luxusní). Zároveň však oceňuji, že hlavní hrdinka se snažila za pochodu vytvářet alespoň nějaká strategická rozhodnutí a neběhala jen bezhlavě kolem. :)

janka2000
26.08.2021 3 z 5

Kniha asi není tak špatná, ale nic pro mě. Jednoduchý příběh, jasná duchařina, ale vlastně ani ne moc povedená. Zajímavé mi přišlo jen, jak byla popsána hlavní hrdinka, která očividně přemýšlela, což se často v takových knihách nestává

iv.ča
24.08.2021 5 z 5

Kniha mě nadchla, poutavé a dobře se čte.

uzasna
20.08.2021 3 z 5

Prvá kniha od autorky . Tento žáner mi nieje cudzí ale nerada by som porovnávala.
Kniha je pútavá, dobre je vykreslené to čo potrebujete vedieť. Minimum postáv. Logické nezrovnalosti tu už boli popísané, ale ja som ich veľkoryso prehliadala a nedala si kaziť zážitok. Kúsok strašidelná oddychovka ktorá vás neodradí počtom strán ani ťažkým komplikovaným príbehom. Čítala som aj Carrow prízraky a táto je o kúsok lepšia podľa mňa.

TerezaMondeková
18.08.2021 4 z 5

Vždycky jsem měla ráda duchařské příběhy, články o duchách, nadpřirozenu. Kniha mě zaujala hezkou obálkou a dost poutavým popisem, tak jsem si řekla, že to zkusím.
Kniha se mi líbila. Sice jsem se při knize nebála, ale rozhodně nechybí napětí a taková strašidelnost. A mimo to... autorka píše opravdu velmi poutavě. Kapitola vždycky skončila v tom nejlepším a já jsem se hned musela pustiti do další, ale než jsem se nadála, tak byl konec knihy. O překvapení v knize taky není nouze. Autorka má talent čtenáře šokovat.
Taky se mi líbilo, že tam byla i taková... kriminální zápletka s rodinou, která tam předtím bydlela. Pořád jsem o tom musela přemýšlet a v hlavě jsem měla pořád víc a víc otázek. A navíc... kocoura hlavní hrdinky jsem si hned oblíbila! I když v knize bylo pár nelogických věcí, tak se mi kniha líbila.
Ale upřímně... hlavní hrdinka mi připadala poměrně klidná ohledně situace, že se jí do nohy zakousla mrtvá příbuzná! A ten popis mrtvé příbuzné v lese... u toho jsem se opravdu musela smát.

Gabi1122
15.08.2021 5 z 5

Za mě super, jako vše od Darcy Coates

Ivaiva
15.08.2021 3 z 5

Nerada se bojím. Knížku jsem objevila díky Čtenářské výzvě a opravdu se jedná o takový light horor. Kniha měla své mouchy zmíněné níže v komentářích, ale četla se relativně rychle. Za mě ok.

Twinny
12.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Miluju duchařské horory. Miluju je jako filmy a proto jsem se rozhodla, že bych si konečně mohla nějaký přečíst a sáhla jsem po této knize.
Autorka píše velmi čtivě a děj dobře odsýpá. Ani mi nevadila vata, kde hlavní hrdinka jen vařila nebo krmila kocoura. Četlo se to fakt dobře. I trocha toho napětí tam byla. Na odpočinek dobrá knížka, ale pro opravdový strach a bušení srdce musíme zalovit v jiných vodách.
Co se týče rozuzlení, už jsem zvyklá, že horor je napínavější a strašidelnější, dokud se neodhalí pravda. Pak už to většinou jde z kopce a ztrácí kouzlo. Bohužel Duch domu Ashburnů v tomhle nebyl výjimkou.

Jen mě tam zarazilo několik nesrovnalostí. Resp. věcí, které nedávaly moc smysl. Autorka to takhle napsala jen proto, že bez toho by se příběh vůbec nestal, nebo by skončil po pár stranách:

SPOILER!
Adrianne nemá peníze a proto nemá mobil. Ale má notebook. Ten se rozbije a proto nemá práci a peníze. A proto si nemůže koupit mobil. Ale, že by třeba hledala práci v Ipsonu jako výpomoc, uklízečka nebo něco? Ne to ji nenapadlo.
To samé bylo s elektrikou jen v přízemí. Zbytek domu byl bez elektřiny a díky vypadlým pojistkám se do tmy zahalil celý dům. A Adrianne je po tmě. Ale že má celou půdu svíček, které by mohla zapálit, to jí také nedojde.
Je jasné, že tohle nelogické chování autorka použila proto, aby si hrdinka nemohla zavolat pomoc, bála se a byla uvězněna v domě. A protože světlo svíce našeho zombíka zastrašovalo, ani pro tu svíčku jí nedovolila autorka si dojít.
KONEC SPOILERU

knihomolka_jaja
12.08.2021 3 z 5

Tohle je má první kniha od Darcy. Mám z ní trochu rozporuplné pocity. Začnu tím dobrým - kniha určitě stojí za přečtení; je napínavá, příjemně strašidelná... píšu příjemně... není to kniha, u které bych se bála jít v noci na záchod :-D , ale napnutá jsem určitě byla a měla jsem veliký problém knihu odložit.
A teď ta špatná stránka knihy - první kapitola, byť kratičká, mě málem odradila a do knihy jsem se pouštěla s obavami, protože právě ta první kapitola, která má čtenáře chytit a nepustit byla hrozně zmatečná. Nebylo pořádně z textu poznat kdo je kdo a kdo dělá co. Ale dobře, četla jsem dál. Když se do knihy pustíte musíte počítat s tím, že se hrdinka občas chová, navzdory snahám autorky vše vysvětlit logicky, extrémně nepochopitelně. Bohužel je právě tato nelogičnost účelová a je důležitá pro příběh. Potom jsem ale narazila na poměrně velikou botu se sklepem. Doufám, že nejde o spoiler, ale představte si dvířka do sklepa, kterými se musíte prakticky proplazit. Na opačné straně sklepa jsou přibližně stejně velká dvířka, a navzdory tomu se ve sklepě nachází uložené dokonce i zemědělské stroje. :-D Tohle mi doslova zavařilo mozkové závity. Tak nebo tak Darcy je určitě skvělá spisovatelka a knížku si navzdory těmto záludnostem užijete. ;-)

zuzka894
09.08.2021 5 z 5

Hodně dobrý horor.

Gilnien
08.08.2021 3 z 5

Prvních sto stran jsem si říkala, co že na tom má být strašidelného. Trochu mi to přišlo jako scénář k nějakému hororu z devadesátek. Na stranu druhou oceňuji čtivost, opravdu mě to bavilo. Akorát jsem nepochopila lásku Adrienne k jejímu kocourovi, to mi opravdu přišlo přitažené za vlasy. Myslím, že ani ten největší milovník zvířat by kvůli kočce neriskoval život.
Poslední stránky jsem zhltla najednou, protože mě vážně zajímalo, jak to dopadne.

LidkaDino
04.08.2021 5 z 5

Teda jako nedělám to, ale v noci, při čtení, jsem se strachy koukla na konec knížky, jestli to hrdinka s kocourem přežijí. Fakt napínavé!
A potom jsem si pustila audioknihu Harryho Pottera, abych mohla usnout
Čtivá knížka, přečtena za jednu noc na dovolené a v autobuse cestou domů.

lenkaabooks
04.08.2021 4 z 5

No, musím říci že tahle kniha byla o stupínek lepší než "Craven Manor". Nechybí zde kočka a hlavní hrdinka bez financí a zázemí. Adrienne zdědí po pratetě dům s nepříliš dobrou pověstí, ale když zrovna nemáte kde bydlet, tak se prostě nastěhujete a začnete statečně čelit třeba i nadpřirozeným jevům . Je to duchařský příběh s docela překvapivým koncem.

Galadwen
03.08.2021 4 z 5

Čtivě napsaná, napínavá a místy i docela strašidelná oddechovka. Doporučuji jen čtenářům, kteří netouží po originálním ději, protože zde jsou namíchané všechny klasické přísady hororového guláše: osamělá mladá žena bez příbuzných i prostředků, dědictví po neznámé příbuzné, starý dům se špatnou pověstí stojící na samotě i příšerný dávný zločin, jehož tajemství je nakonec odhaleno. Čili nic překvapivého, ale čte se to dobře.

NicaCola
30.07.2021 5 z 5

Na tuhle knižní sérii jsem se moc tesila. A opravdu to byla jízda! Konec byl malinko pretazeny za vlasy, ale... nevadí:) další díl si ráda přečtu:)
Každopádně... jestli se vám kniha líbila, doporučím podobnou serii: Hřbitovní kralovna

Dominika_a
30.07.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Nechybělo napětí , a přistihla jsem se, že se občas dokonce i bojím. Knihu mohu jedině doporučit. Čte se sama. :-)

ŠárkaStrnadová
26.07.2021 5 z 5

Mohu souhlasit s komentáři níže, krásně napsané, strašidelné a ráda si přečtu další knihu od paní autorky.