Duch domu Ashburnů

Duch domu Ashburnů
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399362/bmid_duch-domu-ashburnu-axc-399362.jpg 4 2394 2394

Strašidelné domy série

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout. Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb. Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Ashburn House , 2016

lenkaabooks
04.08.2021 4 z 5

No, musím říci že tahle kniha byla o stupínek lepší než "Craven Manor". Nechybí zde kočka a hlavní hrdinka bez financí a zázemí. Adrienne zdědí po pratetě dům s nepříliš dobrou pověstí, ale když zrovna nemáte kde bydlet, tak se prostě nastěhujete a začnete statečně čelit třeba i nadpřirozeným jevům . Je to duchařský příběh s docela překvapivým koncem.

Galadwen
03.08.2021 4 z 5

Čtivě napsaná, napínavá a místy i docela strašidelná oddechovka. Doporučuji jen čtenářům, kteří netouží po originálním ději, protože zde jsou namíchané všechny klasické přísady hororového guláše: osamělá mladá žena bez příbuzných i prostředků, dědictví po neznámé příbuzné, starý dům se špatnou pověstí stojící na samotě i příšerný dávný zločin, jehož tajemství je nakonec odhaleno. Čili nic překvapivého, ale čte se to dobře.

NicaCola
30.07.2021 5 z 5

Na tuhle knižní sérii jsem se moc tesila. A opravdu to byla jízda! Konec byl malinko pretazeny za vlasy, ale... nevadí:) další díl si ráda přečtu:)
Každopádně... jestli se vám kniha líbila, doporučím podobnou serii: Hřbitovní kralovna

Dominika_a
30.07.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Nechybělo napětí , a přistihla jsem se, že se občas dokonce i bojím. Knihu mohu jedině doporučit. Čte se sama. :-)

ŠárkaStrnadová
26.07.2021 5 z 5

Mohu souhlasit s komentáři níže, krásně napsané, strašidelné a ráda si přečtu další knihu od paní autorky.

Johny_H.
26.07.2021 5 z 5

Tak pokud vás už nebaví sledovat horor za hororem, kde je příběh nula, ale samé efekty na oko a chcete slušně propracovaný příběh který dává smysl. Řekl bych na úrovni filmu V zajetí démonů a jím podobné tak mohu doporučit.

kriskross
26.07.2021 3 z 5

Příjemné oddechové čtení.

Andrea864
09.07.2021 4 z 5

Kniha má fajn duchařskou atmosféru. Ještě, že jsem ji nečetla v noci na chalupě. To bych se asi bála každého zvuku...Příběh zajímavý a čtivý. Je to moje první kniha od této autorky a určitě ne poslední.

gaaabi
09.07.2021 4 z 5

Moc hezky napsané, čtivé, pohádkové a s dobrým koncem...

groula
07.07.2021 5 z 5

Moje první kniha tohoto autora a musím říct že pecka. Chvilkama jsme se bal, bylo to napínavý, zajímavě napsaný, fakt super.

Hned jdu na další knihu

Reader-Hel
04.07.2021 5 z 5

Luxus. Byla jsem skeptická, protože se jedná o nadpřirozeno a bála jsem se, jak se vyvrbí konec. Hlavní hrdinka si mě získala stejně tak, jako její kocour Wolf. Celou dobu jsem věděla, že údajný záporák není záporák. Jméno skutečného padoucha jsem znala od poloviny knihy, uniklo mi však, jak velkou roli má.
Napínavý, místy děsivý příběh.

Magrata15
03.07.2021 5 z 5

Tak tohle byla smršť. Četla jsem téměř na jeden zátah. Krátké kapitoly a napínavý příběh mě nutil číst stále dál. No nevím, kdybych četla v noci, možná bych se i trošku bála.

Rozarka69
29.06.2021 5 z 5

Kniha mě vtáhla do děje a tak by to mělo být. Nemohla jsem se odtrhnout. Místy mi lehce vadilo, že si hlavní hrdinka stále opakovala otázky. Překvapením pro mě bylo, že jsou některá slova psána archaickým stylem. Celkově měla kniha krásný duchařský nádech.

Morisius
27.06.2021 3 z 5

Pohodová oddechovka, kterou chcete dočíst, abyste zjistili, jak to dopadne.
Překlad je dobrý a tím příběh čtenáře zajisté zaujme.

Evik09
24.06.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, děj krásně plynul, postupně se příběh rozvíjel a na konci veškeré souvislosti byly vysvětleny.
Na horory všeobecně moc nejsem, ale kniha mi byla doporučena, tak jsem ji zkusila a vím, že si další knihy ze série Strašidelné domy určitě přečtu.
Hlavní hrdinku jsem několikrát místy až obdivovala, já bych tam asi zkolabovala. Můžu knihu jen doporučit.

deedulka
19.06.2021 5 z 5

Dlouho jsem nečetla horor a tak jsem si řekla, že už je zase na čase, vzít do ruky něco strašidelného. Musím se přiznat, že jsem knihu četla jen za denního světla, protože od začátku na mne dýchla mrazivá atmosféra starého tajemného domu a jeho historie.

Postavy byly sympatické a děj propracovaný. Vše bylo vysvětleno tak, jak to mám ráda a bez domýšlení nejasných konců. Po celou dobu jsem byla strachy napjatá a stránky rychle hltala. Nebyla tam zbytečná brutalita a surovost. Všeho jen tolik, kolik bylo potřeba pro zasazení do souvislostí. To jsem ocenila, protože nemám ráda knihy, kde se v tom očividně narušený autor výživá a libuje. :-)

Velice mile mne kniha překvapila a určitě budu nadšeným čtenářem dalších dílů Darcy Coates.

Vesper001
17.06.2021 3 z 5

Občas, většinou za slunečného dne, zatoužím po strašidelné knize. Často, většinou uprostřed noci, toho trpce lituju. :) Při čtení Ducha jsem se po nocích bála jen do poloviny. Starý, opuštěný dům, osamělá hrdinka, náznaky ošklivých tajemství, opravdu děsivé detaily, to všechno je vykreslené parádně. Když se pak objeví strašidlo v celé své strašidelnosti, strach a nejistotu vystřídá napětí – a pak se struna přetrhne a už jen čekáte, jak to přemožitelka duchů a superkocour hodlají vyřešit.

Moniska2410
15.06.2021 3 z 5

Pro mě to nebylo až tak strašidelné, ale nebylo to špatné. Uvidím jaká bude její další duchařská knížka.
Zatím u mě vede její Kořist.

VerczaV
14.06.2021 4 z 5

První polovina se dost táhla. Druhá polovina byla hustá, kdyby se natočil podle knihy film asi bych ho nechtěla vidět. Večer jsem se bála jít na WC.

elenk
08.06.2021 4 z 5

Moje první knížka autorky….bylo to zajímavé