Duch domu Ashburnů

Duch domu Ashburnů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399362/bmid_duch-domu-ashburnu-axc-399362.jpg 4 2363 2363

Strašidelné domy série

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout. Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb. Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Ashburn House , 2016

lotofhs
11.04.2021 5 z 5

Moje první kniha od Darcy Coates a asi nebyla poslední. Autorka píše velmi čtivým stylem, kdy vám stránky utíkají mezi prsty, dokázala vytvořit příjemnou atmosféru, kdy jsme se seznamovali s domem, hlavní postavou, která mi byla moc sympatická. Člověk se s ní dokázal nějak ztotožnit do určité míry (hledání nových kamarádů, nedostatek financí, láska ke kočce..) a byla neskutečně odvážná.
Musím se přiznat, že jsem měla husí kůži u některých scén, hlavně u té v lese a pak v poslední části knihy. Moc se mi to líbilo, miluji horory a hodně jsem jich viděla, ale tohle mě bavilo.

Aneleh
10.04.2021 3 z 5

Mám ráda příběhy o strašidelných domech, tento však nebyl tak úplně podle mých představ. Spíš než abych se bála, mi to zvláště ke konci přišlo trochu úsměvné. Jako milovnice koček jsem však ocenila úlohu velkého šedého kocoura - s ním mi to přece jen alespoň trochu bavilo.

666Jitka
05.04.2021 4 z 5

Po knize jsem sáhla pro odlehčení po poněkud náročnějším tématu a musím říci, že kniha splnila svůj účel. Děj se zbytečně nevleče a při četbě v noci po půlnoci při úplňku jsem se v jistých částech fakt bála :-) Trochu moc rychlé mi přišlo rozuzlení na konci knihy. Taky jsem našla na konci logickou chybu, které si určitě všiml každý, kdo knihu četl... Kniha o strašidelném domě a jeho duchovi mě rozhodně nezklamala.

Kami.Hacken
05.04.2021 4 z 5

Má třetí kniha od této autorky, její styl se mi opravdu líbí - začtu se a napnutím kolikrát přestávám dýchat... Za mě povedená kniha, spousta záhad, které do sebe nakonec navzájem zapadnou.

drzá veverka
05.04.2021 2 z 5

Nejsem cílová skupina hororových příběhů a tento jsem četla jen kvůli čtenářské výzvě. Bavil mě příběh a rozkrývání rodinné minulosti, ale velmi mě zklamala "černobílost" postav a zkratkovitost děje. A snaha o vysvětlení na konci dle mého byla odbytá a nedomyšlená. Postavy dělaly a uměly, co se autorce hodilo do děje, aniž by to mělo návaznost a logiku. Za mě nic moc.

Alma-Nacida
01.04.2021 2 z 5

Já se teda nebála, asi dvakrát jsem se zasmála, přečetla jsem to a závěr to teda nevylepšil. Opravdu není nutné na každé straně aspoň dvakrát zopakovat jméno hlavní postavy. Celé to bylo takové nevěrohodné, občané měli údajně v krvi ctít společenské třídy jako lordy a boháče, ale přitom se to odehrává v USA, to se mi teda nezdá. Každopádně kdybych měla pocit, že mě honí zombík, řeknu si kocourovi a bude klid. ;)Bohužel jsem podlehla kladným hodnocením a teď lituji, že jsem důvěřivě koupila i jeden další strašidelný dům. Třeba se v něm budu i fakt bát, uvidíme...

DoubleDad
30.03.2021 4 z 5

Jelikož moji synové chodí spát v osm a manželka z práce chodí v deset, mám nejvíce času na čtení právě v tyto hodiny. A jako velký milovník hororů a bání se jsem si k tomu blbec ještě zapálil svíčky a vypnul vše, co vydává nějaký zvuk. No, málem jsem se pos... :D
Výborný příběh, skvěle napsáno, jen hlavní postava mi přišla taková málo propracovaná. Ale na čtyři z pěti to bohatě stačí.

Marlu84
28.03.2021

Za mě pouze nutnost přečíst do čtenářské výzvy. Osobně jsem trpěla. Jen lehce. Nejsem cílová skupina tohoto žánru a nikdy nebudu. Nehodí se tedy kritizovat. Takže asi tak.

Ishir
27.03.2021 5 z 5

Napínavý, tajemný příběh. Duchařský horor, u kterého se opravdu bojíte. Doporučuji necist v noci.

Pauvka
26.03.2021 4 z 5

Naprostá pecka!

izinkaVENDULKA
24.03.2021 5 z 5

Naprosto super kniha. Miluji ducharskou tématiku. Už se nemohu dočkat dalších knih autorky

mazlak
24.03.2021 5 z 5

Velmi pěkně napsaná kniha. Žádné složitosti a kombinace, jen jednoduchá linie děje. I popis prostředí a jednotlivých událostí je precizní, ale v žádném případě děj neomezuje v plynulosti jen dokresluje. Horory příliš nevyhledávám, ale tento překvapil. Doporučuji.

Kočičáci
20.03.2021 5 z 5

Horory nečtu. Nerada se bojím.
Částečně za to může film z roku 1999 Záhada Blair Witch - snažila jsem se na něj podívat několikrát, ale nikdy jsem ho přes polštáře na očích neviděla celý.
Za to, že jsem sáhla po této knize, může prachsprostá zvědavost (a taky dobré PR).
První polovinu knihy jsem byla lehce napnutá, jakmile jsem se ovšem přehoupla do té druhé, začala jsem se fakt bát (čtu jenom v noci, takže i tma udělala svoje). Přiznám se, že jsem to nevydržela, nalistovala konec a přečetla dvě poslední kapitoly... prostě jen pro uklidnění. Po tmě jsem zvládla dočíst jen po slova: "Je tady." a posledních dvacet stran jsem si potom nechala na ráno.
Myslím, že není třeba nic dodávat...

Luciluc
20.03.2021 5 z 5

Extrémně čtivé, napínavé, dobře vykreslená atmosféra, spád, překvapení, jednoduchá zápletka, nic překombinovaného. Hodně mile mě kniha překvapila a dlouho jsem žádnou takhle nehltala :-)
Adrienne mi byla sympatická od prvních stránek, odvážná, silná a chytrá, společnost jí dělal kocour Wolfgang.
Vše vysvětleno, žádný otevřený konec. Není E. jako E.!
Jsem s knihou moc spokojená a v budoucnu si přečtu nějakou autorčinu další ze série Strašidelné domy.

knizni_skreti
17.03.2021 4 z 5

Přečteno za jeden den. Kniha má skvělou atmosféru, ale že by mi běhal mráz po zádech...to zase ne. Těším se na další knihy od této autorky.

Canney
11.03.2021 4 z 5

Ze začátku knížka byla sice pomalejší, ale ta atmosféra je úžasná už od první chvíle. Napětí se tu postupně stupňuje stejně jako strašidelné scény. Adrienne totiž postupně odhaluje minulost domu Ashburnů a některé ty informace jsou hodně znepokojující. A abych byla upřímná v tom domě bych přes noc rozhodně nezůstávala a už vůbec ne sama. Adrienne ale nemá navybranou. Nemá totiž kde bydlet a nic jiného si ani nemůže dovolit. Je to sympatická hlavní hrdninka, pravdou ale zůstává, že hrdinou téhle knížky je jednoznačně Wolfgang.

Můj jediný problém s touhle knihou bylo rozuzlení, které mi trochu zkazilo zážitek z této knihy. Prostě mi to přišlo odbyté a nesmyslné. Byla bych asi radši kdybych se některé z těchto informací ani nedozvěděla.

Každopádně se těším až si od této autorky zase něco přečtu.

stanislav.janac
10.03.2021 5 z 5

Přečteno velmi rychle, od cca 1/3 kniha dostává obrovskou čtivost a nedokázal jsem se odtrhnout, od chvíle kdy přišlo "zlo" mi to začalo připadat směšné/vtipné :)

knihyKeMne
10.03.2021 4 z 5

Hned od začátku mi přišlo srovnávat s podobnými lahůdkami od Stephena Kinga, a nic naplat, Kingovi se lehkostí psaní nevyrovná. Hlavně první kapitola je taková primitivní. Přidají se k tomu i jisté logické nedomyšlenosti a málo uvěřitelné hororové prvky, až klišé, ale naštěstí příběh do sebe čtenáře brzy vtáhne, takže to nevadí. Určité napětí kniha vykřesat dokáže a čte se dobře, ani se mi s ní v noci nechtělo loučit a odkládat zbytek na další den. Myslím, že pro nenáročné čtenáře je ideální. Taky jste čekali, kdy a jak to ten kocour schytá? Oblíbený mazlík v tomto žánru je vždycky vděčným tématem :-) Bylo znát, že autorka kočky zná.

pakoshka
10.03.2021 4 z 5

Po dlouhé době jsem měla náladu na duchařinu a nevybrala jsem vůbec špatně. I kdyz je to asi trochu zvláštní - pokud by Duch domu Ashburnů byl film, myslím, že by mě nebavil a ufrkávala bych, že je plný klišé. Taky mi vadilo, že jsem nedokázala určit, kdy zhruba se příběh odehrává: prvně jsem tipovala, že je příběh zasazený o několik možná až desetiletí zpět (hlavní postava nemá mobil ani telefon, celkové chování lidí v městečku a hlavně 'přítelkyň', energie zapojené na dobré slovo...), jenže pak se začalo mluvit o laptopu a WiFi.
I přesto mě příběh docela bavil a udržel mě v napětí, takže vše je v pořádku a pokračujeme v krasojízdě :-)

Odík
06.03.2021

První stránky mi nahnali husí kůži, závěr byl o něco méně strašidelný, ale kniha super. Rychle se začtete, napínavé, občas jsem pak rozsvítila celý byt než jsem vylezla večer z postele.