Duch domu Ashburnů

Duch domu Ashburnů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399362/bmid_duch-domu-ashburnu-axc-399362.jpg 4 2345 738

Strašidelné domy série

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout. Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb. Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Ashburn House , 2016

LenčíNovo
03.01.2021 5 z 5

Naprosto skvělá kniha

May065
02.01.2021

Četla jsem to a je to přímo boží kniha!!!!!!!!!! Určitě i ty ostatní budou skvělý

Jana512
31.12.2020 2 z 5

Kniha je čtivě napsaná a napínavá, ale je tam mnoho fantazie a moc uspokojení mi to nepřineslo. Nelíbilo se mi jednání s mrtvou příbuznou, i když chápu, že se dědička domu bránila.

TVer
30.12.2020 5 z 5

Hodně napínavá kniha, musela jsem číst od začátku do konce.

AlenaO
28.12.2020 5 z 5

Moje oblíbená spisovatelka. Líbí se mi její styl psaní. Plus mám ráda takové to tajemno, duchovno a napětí takže za mě super! Mám všechny a už čekám až u nás vyjde další

9712
28.12.2020 4 z 5

Super kniha
Opravdu hodne napinave a krasne popsane.

Misoso
24.12.2020 2 z 5

Musím povedať, že Darcy nebude moja obľúbená autorka, krásne vykreslenie atmosféry no to mi nestačilo. K čítaniu som sa musel nutiť a nebavilo ma to. Za mna neodporúčam.
Prajem príjemne strávené sviatky a hlavne ostaňte zdraví. Prajem pekný zvyšok slávnostného dňa. :)

Lenka.Vílka
18.12.2020 2 z 5

Nemám ráda, když si půjčím knihu a její záložka není na konci nebo na začátku. Takhle jsem si půjčila knihu, kde byla záložka na 57 stránce. To nebyl dobrý první signál! Lidi, nedělejte to! :D

O to víc mě ale začala kniha zajímat. Přeci jen, co chcete nového vymyslet v tématu, které je už lety vybrané? Natož, v případě autorky, knih hned několika. Byla jsem hodně zvědavá.

Začnu tím, že autorka umí psát. Vážně mě to bavilo. Mělo to hlavu a patu. (Co jde za vydavatelem, je zvlášť.) Ale je na tom znát, že buď musíte hru s autorkou hrát fakt oddaně nebo vám musí být věkově míň. Vážně nenastala husina, ale četla jsem příjemný lehce děsivý příběh. Ale špatné to nebylo. Proč? Chtěla jsem vědět, co se stalo v minulosti. To je u mě vždycky dobrý znamení. (Ať už se jedná o jakýkoliv žánr. Tohle kopání v minulosti je pro mě.) Takže to sice tak podle mého hodnocení nemusí být poznat, ale kniha byla v pohodě. Ale na mě to bylo takový...nevím, asi málo bubu a na depku nebo mrazení, jak v žánru očekávám. Nejsem rozmazlená ani rozmlsaná. Jenom mi tam něco chyběla. Ale až budu mít chuť na něco lehčího, na další knihu autorky sáhnu ráda. (Co jsem četla, další díly téhle "volné série", vedené jenom u nás jako série, jsou lepší.)

Šebestová3
10.12.2020 5 z 5

Líbily se mi zatím všechny knihy Darcy Coates, ale tahle je za mě TOP. Opět skvělá napínačka, rozuzlení překvapivé a navíc miluju vtipné a ironické hlášky a od duchů obzvlášť, takže mě dostala Edith s prohlášením: "...kdyby přeci jen moje sestra vstala z mrtvých, měj na paměti, že tvým ochráncem je oheň. Eleanor velmi hezky hoří." :-D :-D :-D

kacka8960
09.12.2020

Za mne super knížka. Během dvou večerů přečteno. Díky mé bohaté představivosti jsem byla vyděšená.

Patrik02
09.12.2020 5 z 5

Abych odlehčil od science-fiction a Kotletových jatek, rozhodl jsem se sáhnout po něčem trochu jiném. A Darcy Coates byla správná volba. Několik duchařin jsem již četl, ale takhle byla zatím nejlepší. Hlavní hrdinka i její chlupatý přítel jsou sympatická dvojka, a přesto, že se na první pohled zdá strašidelný dům jako vcelku ohrané téma, mne to bavilo. Uvolněnější denní atmosféra střídá nervy drásající noční pasáže, autorka přibližně do poloviny knihy udržuje správnou míru tajemna a přitvrdí, když se zlo ukáže v celé své "kráse." Povedená kniha na dlouhé zimní večery pro všechny, co se rádi bojí. Až mi to příležitost znovu dovolí, rád se vydám na prohlídku dalšího z řady Darcyiných domů.

lenka7679
09.12.2020 4 z 5

Tak strašidelné to nebylo, místy mi to spíš přišlo vtipné. To ve chvíli, kdy se ukázalo, proti komu stojí. Ale jako příběh to nebylo úplně špatné. Snad jsem nevyzradila moc. Stojí za přečtení na dlouhou chvíli, když zrovna nic lepšího není.

Tereyciiik
04.12.2020 5 z 5

Pane jo, zase jsem se pěkně bála. Další pěkná, nebo spíš pěkně strašidelna knížka, co se vážně nedá číst večer. Na této knizce mi nevadilo zhola nic, chvilku tedy trvalo se zacist, než se příběh trochu rozjel, ale pak to byl pěkný hukot. Pěkný příběh, barvite a zcela realizovaně popsány. Já být na jejím místě, dávno lezim rozcupovana na podlaze ve sklepě. A kocourek, ten tomu dodal korunu. Už se (ne) těším na posledni z jejich knih.

nik077

Bezva čtení....

Anette99
04.12.2020 5 z 5

Tohle bylo o dost lepší, než Craven Manor. Tady jsem se fakt bála, četla jsem to v noci a zrovna když jsem byla doma sama. Narozdíl od Craven Manor se tady napětí táhlo skoro celou knihu, a i ta atmosféra byla taková lepší, hustší, tajemnější. A kocour byl moc fajn :)

Hotovson
01.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Musim říct, že jsem se u toho bál, ne že ne. Starej barák v lese na kopci, to už má atmosféru samo o sobě :)

Kupodivu muj strach opadnul (i když ne úplně), jakmile zlo dostalo konkrétní podobu. Přecejen, předtim bylo takový děsivější, neuchopitelný, člověk si může představovat cokoliv.
Barák byl výbornej, ty nápisy všude, svíce, vypadávající proud, ty obrazy v patře (!)...a když se ukázalo, že má sklep (na což jsem předtim vůbec nepomyslel, autorka to místo šikovně nezmínila, to se mi hodně líbilo), opět přibylo pár bodů na stupnici strachu.

Konec parádní, když se nakonec ukázalo, jak to všechno bylo, nečekal jsem to. Budu pokračovat ve čtení o dalších barácích, docela se na to těšim :)

LussyP
29.11.2020 4 z 5

(SPOILER) 3,5 hvězdičky, čtyři dávám za kocoura.

Půjdu proti proudu a řeknu, že se mi Tajemství sídla Craven Manor líbilo více. Adrianne mi nepřirostla k srdci, nebála jsem se o ní. Dalším problémem byly nelogické věci, co se buď děly, nebo je Adrianne říkala. Příběh je jedno velké klišé a duch je taková Zelda z Řbitova zvířátek, nějakých 60 % knihy je jen dloooouhý úvod. Výhodou je to, že se kniha dobře čte a samozřejmě kocour.

Zdendule621
29.11.2020 5 z 5

Skvělá knížka ????

barbora0275
27.11.2020 4 z 5

Bohužel to nebyla přímo mrazivá duchařina, jak jsem čekala. ale četla se velice dobře.

janqa410
26.11.2020 4 z 5

(SPOILER) To je poprvé, co jsem četla duchařinu. A musím říct, že celý příběh Adrienne, Edith a celého domu, je tak skvěle napsaný, že jsem se u tak strhujícího děje div strachy nepos.... ! Darcy je velmi talentovaná spisovatelka, její příběh byl opravdu propracovaný do těch nejmenších detailů a tak věrně vylíčený, že teď už jen doufám, že tu hnusnou zombie mrchu nepotkaám ve snu. Můj šálek kávy to nebyl, ale to myslím pouze žánrově, jinak je ta kniha opravdu skvěle napsaná a napínavá až do konce. Kdo má tohle rád, vřele doporučuji a já si teď jdu přečíst nějakou přesladkou romantiku, ať dám odpočinout nervům.