Duch domu Ashburnů

Duch domu Ashburnů
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399362/bmid_duch-domu-ashburnu-axc-399362.jpg 4 2384 2384

Strašidelné domy série

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout. Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb. Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Ashburn House , 2016

katerina7986
28.05.2021 4 z 5

Tohle byla moje druhá knížka od Darcy, takže jsem měla už nějaká ta očekávání. když se mi Folcroftovy líbili. Knížka se mi líbila, ale doporučuji číst strašidelné domy s nějakými rozestupy, protože obsahově se knihy celkem podobají

jancapen
28.05.2021 5 z 5

Za mě rozhodně plné hodnocení - miluju atmosféru, kterou Darcy Coates vytváří svými popisy, děj mě opět strhnul a oproti Craven Manor, který jsem četla od autorky jako první, mi celkový dojem nepokazil konec. Doufám, že i ostatní strašidelné domy budou stejně povedené.

Shanib
27.05.2021 4 z 5

Pro mě to byla první hororová knížka a moc se mi líbila. Je skoro neuvěřitelné, jak poutavé to po celou dobu bylo, když vezmu v potaz, že 70% knížky tam byla vlastně jen jedna postava. Adrienne se mi líbila a obdivovala jsem ji za její chladnou hlavu ve chvílích, kdy jsem se já sama bála.

magica6099
26.05.2021 5 z 5

Já se normálně bála. :)
Kniha se mi velice líbila, přečtená během par hodin. Doporucuji.

Arlienen
26.05.2021 5 z 5

Tato kniha se autorce vážně povedla. Za mě zatím nejlepší díl, který jsem měla tu čest číst......
Ke knize řeknu pouze ještě jednu věc - celou dobu, kdy jsem knihu četla, jsem si říkala "Zapal už tu zatracenou svíčku!" Tohle mi běželo pořád hlavou a pořád to hrdinka neudělala. Fakt mě to frustrovalo.

stanislav0373
26.05.2021 4 z 5

Duch domu Ashburnů:

+ příjemné tempo příběhu
+ dobře vykreslená atmosféra
+ v knize vstupují převážně hezké ženy
+ strašidelný dům, hřbitov, mrtvoly - možná klišé, ale mě se to líbilo

- hlavní postava je občas... někdy ženám nerozumím. To je fakt.
- asi ve dvou případech se mi nepozdávala návaznost či logika

Ve výsledku jsem s produktem spokojen a doporučuji i ostatním uživatelům.

LadyMichelle
24.05.2021 4 z 5

Tak jsem si říkala, co všichni na téhle autorce vidí...a už to vidím taky! Napětí a chuť číst dál a dál! Ani si nepamatuji, kdybych byla knihou tak pohlcená. Duch domu Ashburnů mě nalákal, abych si přečetla vše, co tahle paní mistrová duchařských příběhů sepsala.

david5746
18.05.2021 5 z 5

Horory moc nečtu, tak mi ke štěstí možná stačí málo. Každopádně kniha perfektně buduje atmosféru kolem domu Ashburnů, který znenadání zdědí Adrienna po své pratetě Edith. A atmosféra prostředí tajemného domu, jeho okolí, nedalekého městečka (přičemž je to celé obestřeno dávnou vraždou) je prostě super.

Vyloženě klasickej temnej horor, který bych moc rád viděl v televizi. Tuto čtivou knihu mohu jen doporučit.

Adrim
15.05.2021 5 z 5

Pěkné čtení, krásně psané a za mě kniha na výbornou.

Lejčís
06.05.2021 3 z 5

Duch domu Ashburnů je mým prvním setkáním s Darcy, které však dopadlo tak nějak rozporuplně. Autorka píše opravdu čtivě a umí navodit i hororovou atmosféru, nicméně se nejedná o příběh, u kterého se budete krčit strachy. Některé pasáže mi přišly zbytečně natahované. Chápu, že šlo patrně o to, aby kniha udržela čtenáře v napětí, ale mě to spíš otravovalo a měla jsem tendence některé odstavce zpomalující děj přeskakovat. Hlavní hrdinka mi přišla tak trošku naivní a místy jsem její jednání nechápala a říkala si, že bych se zachovala úplně jinak. Ve výsledku mi přišlo, že cca 200 stran autorka tak nějak navozovala atmošku a teprve posledních 80 stran začala skutečná akce, která však znamenala docela rychlý konec a vše, po čem Adrienne celou dobu pátrala, se vysvětlilo na pár stranách. A pro mě to bohužel nebylo uspokojivé vysvětlení. Jasně, jedná se o duchařský horor, takže to vždy bude působit trošku nereálně, po zkušenostech s propracovanými horory mi však tohle přišlo poměrně jednoduché a nepromyšlené, takové prvoplánové. Samotný závěr mě však tak trošku dojal a vylepšil můj celkový dojem z knihy :) Také musím ocenit krátké kapitoly, díky nimž kniha rychle odsýpá a které jsou vždy nějak pojmenovány, takže víte, co se zhruba bude v každé kapitole odehrávat :)

Šárka88
03.05.2021 4 z 5

Začátek byl celkem nudný, menší pohádka pro dospělé. Četlo se mi to pomalu, ke konci děj dostal trochu spád a byl pro mne překvapením. Určitě si přečtu další díly od této spisovatelky.

Asterixxka
01.05.2021 4 z 5

Tento díl se mi líbil víc než Přízraky domu Carrow, který jsem četla dřív. Přijde mi, že Ashburn je víc děsivější a má víc ponurou atmosféru. Staré domy s tajemnou historií a duchařinu mám ráda, příběh měl i docela spád a zároveň se zase nemusíte bát jít ve 3 ráno do koupelny. Spíš takový napínavý příběh s prvky hororu a zlých duchů, který vám zpříjemní večery pod lampou :-)

Kitty
26.04.2021 3 z 5

Obvykle horory nečtu, zde se mi velmi libilo téma jako takové, proto jsem po knize sáhla. První dvě třetiny jsem se spíš nudila, poslední už měla spád, ale konec to pokazil.

Nixa
26.04.2021 4 z 5

Při čtení jsem se vyloženě nebála, ale stísněné pocity jsem měla. Kniha je neuvěřitelně čtivá, napínavá, plná dávných tajemství a překvapivých zvratů. Občas jsem nechápala hlavní hrdinku, protože já bych určitě utekla hned druhý den.
Adrienne zdědí starý dům, který u místních má velmi strašidelnou pověst a i jí se brzy začnou dít podivné věci.

katerina2660
26.04.2021 2 z 5

Kniha mne začala bavit až v poslední třetině, kdy se konečně začalo něco dít... byla to má třetí knížka od této autorky a pro mne zatím nejslabší. I když ten konec byl už potom super... rozhodně nezavrhuji, je to hezké odpočinkové čtení.

Sarfias
25.04.2021 5 z 5

Je to jako po stopách hrůzy, říkali. Přečti si to, budeš nadšená, tvrdili... A já? Byla strachy bez sebe :-D Teda ne, že by to bylo až tak extrémní, to spíš já jsem strašpytel. Byla jsem napnutá od první až po poslední stránku Ale stopy hrůzy to fakt nejsou :)

99jana99
25.04.2021 4 z 5

Hororové knihy nevyhledávám, tuhle jsem si vybrala v seznamu čtenářské výzvy a musím říct, že napsaná je dobře, opravdu jsem se i bála a napnutá jsem byla až do úplného konce. Přesto po další nejspíš nesáhnu.

Dela111
24.04.2021 4 z 5

Tato kniha byla pro mne výletem do žánru, který nenavštěvuji příliš často a má potřeba něčeho strašidelného tak byla na nějakou dobu uspokojena ;-).
V tomto hororu je použita nejoblíbenější rekvizita tohoto žánru a to je dům opředený tajemstvím stojící daleko za městem uprostřed lesů. Hlavní hrdinka je také typická - osamělá mladá dívka bez peněz, tedy bez auta a bez mobilu jen s jediným přítelem a to kocourem. Tajemná atmosféra jak vyšitá a ani duch nebude dlouho chybět...

Děj je jednoduchý, celkem předvídatelný, vše vychází z osvědčené šablony, ale i tak je to poutavé, napětí nechybí, večer jsem to raději nečetla ;-). Závěr byl možná trochu uspěchaný, ale celkově to hodnotím jako dobrou klasickou duchařinu napsanou hodně čtivě - příběhem se dá prolétnout za pár hodin.

RoseDadas
23.04.2021 5 z 5

V knize nevystupuje mnoho postav, vše se odehrává jak jinak než v samotném domě a dále také v nedaleké vesnici Ipson. Adriennin příběh je vyprávěn z pohledu třetí osoby, čtenář však není ochuzen o ženiny myšlenkové pochody. Příběh se odehrává v současnosti, má pouze jednu dějovou linii, přesto je děj prodchnutý střípky minulosti prostřednictvím novinových výstřižků a různých povídaček. Mám ve velké oblibě rodinné historie, tajemství a příběhy protkané minulostí. A toto všechno Duch domu Ashburnů splňuje, takže jsem byla více než spokojená. Navíc v knize vystupuje hrozně sympatický kocourek jménem Wolfgang, což je plus navíc.

Venny345
23.04.2021 2 z 5

Bohužel se mi kniha nelíbila, neudržovala mě v napětí, ani trochu jsem se nebála (ani když jsem četla večer a měla jsem zapálené svíčky) a ani jsem neměla pocit, že na mě něco vyskočí zpod postele . Tyto tři faktory jsou stavebními kameny pro "duchařské knihy". Je tedy evidentní, že kniha moje očekávání nesplnila. Nemohu doporučit.