Strach

Strach https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311465/bmid_strach-qV8-311465.jpg 4 1500 484

Mysteriózní thriller plný hrůzy. Vyhořelý třicátník se po letech vrací do příměstské čtvrti na úpatí hory, která ukrývá mrazivé tajemství - ve výjimečně chladných zimách se tam ztrácejí děti. Společně s bývalou láskou a kamarády musí čelit nejen zlomyslné síle, ale i stínům vlastní minulosti. Všechny pády a zklamání, které do té doby zažil, jsou ničím proti peklu číhajícímu na místech, kde vyrůstal. Autor bestsellerů Jozef Karika v děsivém příběhu s nadpřirozenými prvky přináší i citlivé vyprávění o tom, jak naše životy ovlivňuje dětství a všechno, co jsme jako děti zažili. Při psaní mi nešlo jen o dynamický příběh - chtěl jsem čtenářům naservírovat i pořádnou dávku strachu. Pokud jsem po dopsání kapitoly sám nespal u rozsvíceného světla, nebyl jsem spokojený. Naopak, když se mi podařilo sebe samého pořádně vyděsit, bral jsem to jako známku úspěchu, prozrazuje autor.... celý text

hanzmb
01.08.2019 3 z 5

Do Ružomberku a okolí jezdím už 30 let a tak jsem se opravdu na román těšil. Bohužel té hrůzy tam moc nebylo. Tím myslím tu pořádnou kingovskou z nepoznaného. Ne usekané dětské prstíky. A když se objevilo tajuplné božstvo byl jsem už zcela otrávený. Tyhle berličky nesnáším. Teprve závěrem, kdy obětuje přítelkyni si u mne autor "šplhnul". Vždyť největší horory si dokáží způsobit sami lidé. Alespoň si letos zase po letech vylezu na Čebrať.

Svica
29.07.2019 4 z 5

Líbila se mi více jak Trhlina. Mrazivá atmosféra tam byla znát a cerlkově se četla kniha celkem dobře.

Bibi23
29.07.2019 3 z 5

Četla se dobře, ale "nadpřirozeno" mě prostě nebere.

Astarothh
28.07.2019 5 z 5

Po Trhlině jsem sáhla po této lahůdce. Podle mě mnohem lepší. Byla to jednodenní záležitost a posledních 100 stran čtených v noci. Nedoporučuji číst v noci a být osamocen/a. Viděla jsem pak přízraky všude:)))

adevis
21.07.2019 4 z 5

Mé první setkání s panem Karikou. Kniha mi byla doporučována jako “ku**vsky strašidelná”.
Mysteriózní thriller je psaný v ich-formě. Hlavní postava Jožko mi nebyl ani trošku sympatický. Bohouš taky. Ota a Hanu jsem měla ráda...
Bylo to nechutný, dost dobře napsaný, hustý, potřebovala jsem vědět jak to dopadne... ale zas takovej “strach” jsem neměla :))) každopádně další knihy od Kariky mě lákají.
Ty poslední tři stránky mě dostaly :D Jožko překvapil.

Breadfish
21.07.2019 3 z 5

Slušný horor, ale je z toho až moc cítit inspirace Kingem. Ovšem některé scény v knize byly fakt výborně napsané a pořádně děsivé!!!

Knižní střípky
16.07.2019 5 z 5

Tak, můj druhý Karika. Zatímco TRHLINA mě nijak extra nedostala, tak STRACH mě teda rozsekal. Ze začátku mi přišel trochu těžkopádný, chvíli mi trvalo se začíst, ale pak se to rozjelo a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Kniha má hodně rozporuplných hodnocení. Od naprostého nadšení po naprostý brak. Já budu hodnotit pouze to, že autorovi se povedlo mě totálně vyděsit. Opravdu jsem se bála. Úplně jsem se viděla v oné podhorské osadě na úpatí Čerbatě, která je paralyzovaná ukrutnými mrazy. Kde se lidé bojí o své děti, protože se záhadně ztrácejí. Ono zlověstné něco jsem přímo fyzicky cítila, a když mi doma při čtení bouchly průvanem dveře, málem mě z toho švihlo. Díky tomu všemu výše uvedenému nemohu hodnotit jinak, než že to bylo fakt skvělé.

Alyx
30.06.2019

Zpočátku mě mrzelo, že čtu tenhle román během nejteplejšího červnového dne v historii měření (38,9 stupně) a nemůžu se do atmosféry líp vcitit. Ale na konci, na konci už mě to nemrzelo vůbec... Vlastně si říkám, že globální oteplování vůbec není tak špatný nápad a do slovenskych hor se stejně má jezdit v létě, když se tam člověk může ztratit v žabkách a s igelitkou...

Ramek56
27.06.2019 4 z 5

Moje první knížka tohoto autora. Musím přiznat, že jsem se nemohl odtrhnout a četl dál při každé volné chvíli. Konec velmi zajímavý. Pokračováním bude jistě Trhlina.

eliska2669
24.06.2019 3 z 5

No, jako, je to strašidelný, občas je ta atmosféra popsaná fakt dobře. Co mi ale vadilo (protože je těžký se bát více věcí naráz, autor to sám v jedné chvíli v knize zmiňuje!!) bylo to, že se hlavní hrdina bojí ložnice a lesa zároveň, a ty vzpomínky, a ten kompas, a ta samolepka... trochu se to tím rozmělňuje, ikdyž vím, že všechno bylo vlastně výsledkem jednoho strachu.
Taky mi přišlo, že se to strašně natahuje. Týpeček pořád sedí doma, jde na nákup, jde na návštěvu, bojí se, jde spát, vstane, jde na nákup, chce utéct, nechce utéct, jde na návštěvu, bojí se... furt dokola.
A vyskytuje se tam hrozně moc takových detektivkových klišé, co by člověk čekal spíš v nějaký detektivní knížce pro děti 12+ od Thomase Breziny, hlavně návštěva muzea a tajný deník amatérského archeologa.

het2
22.06.2019 4 z 5

Po Trhlině moje druhá Karikova kniha. Opět skvěle napsané. Ze začátku se trochu nabízí srovnání s Kingem a jeden by si skoro myslel, že si přečte takovou slovenskou variaci na To. Jenže Karika je mnohem přímější a nemilosrdnější a nebojí se místy až krutých scén (nejen k postavám, ale i ke čtenáři samému). Stejně jako v Trhlině exceluje hlavně v popisu neznámého a nepochopitelného. Jeho zimní les na úpatí Čebratě je stejně znepokojivý, tajemný a cizí jako Blackwoodovy nekonečné písečné zátoky ve Vrbách. V těch pasážích, kde si hrdina sám sobě přikazuje "Nehledej v tom smysl!", je Karika nejsilnější. Naopak lehce selhává, když se pokouší tomu, co se děje dát nějaký řád a pravidla. Naštěstí tahle snaha bere ke konci za své a autor Vás v šíleném tempu žene vstříc překvapivému finále.

Evka27
14.06.2019 2 z 5

Můj první Karika, ale asi nebudu cílový čtenář. 2* dávám za příjemné čtení, nenutilo mě to knihu odkládat. Ještě zkusím Trhlinu a Tmu, možná se budu bát více.

martineden
08.06.2019 5 z 5

Opravdu jsem se bála, a to tak, že velmi.

Bee240
07.06.2019 5 z 5

Tohle bylo slušné psycho , ale naprosto luxusní kniha . Název je přesný je to jeden obrovský strach a vše se to točí kolem něj. Kniha byla velice čtivá a přečetla jsem jí za jeden večer. I když jsem myslela že nebudu moc spát tak stejně kniha nešla odložit. Představa malých mrtvých dětí je podle mě jedna z nejděsivějších vůbec a hlavně když třeba vstanou z mrtvých nebo něco podobného jako v knize. Tohle bylo opravdu epické a pan Karika je úžasný spisovatel. Rozhodně si musím přečíst i jiné knihy...tohle bylo jako jedná velká psychická nemoc :) ale prostě paráda největšího kalibru.

Adelajda_4
06.06.2019 5 z 5

Jedná se o moje první čtivo tohoto typu, proto jsem z toho vyklepaná ještě teď. Hlavním hrdinou příběhu je vyhořelý třicátník, který se vrací do míst, kde vyrostl, aby zde objevil hrůznou pravdu, která měla z minulosti přesah až do současnosti. Podivné události, které se ve vesničce dějí, se dotýkají nejenom jeho, ale i party z dětství. Ve vesnici totiž, stejně jako kdysi, začínají mizet děti za velice podivných okolností. Hlavní hrdina spolu s dávnými přáteli se tomu snaží přijít na kloub, při tom však vyplouvá na povrch řada nechutných skutečností a ten konec? Ten vážně stojí za to!

Hendrychova.K
29.05.2019 4 z 5

Doporučuji číst večer, v zimě, když je nasněženo, ideálně před venčením psa :D

Arwen777
28.05.2019 4 z 5

Moje první setkání s autorem a bylo to příjemné překvapení. Příjemné asi není to správné slovo, vzhledem k pochmurné, depresivní náladě knihy, ale na mě tíseň, tajemné zlo a strach zapůsobily tak, jak měly. Já se bála. Kniha byla napínavá, děsivá a konec překvapivý, ale mně to smysl dávalo. Doporučuji milovníkům tajemna a další knihu od autora určitě vyhledám.

ElizabethB
28.05.2019 5 z 5

Jednoducho úžasná a strašidelná.

Katuhs
22.05.2019 5 z 5

Moje první setkání s panem Karikou a jsem nadšená. Knihu jsem doslova zhltla za necelé tři dny a to jen při cestě v MHD. Příběh mě natolik pohltil, že se v tramvaji nade mnou několikrát ozvalo varovné zakašlání upozorňující na přítomnost staršího spoluobčana , který by se rád usadil na mnou okupované sedadlo :D Tímto se omlouvám, ale já opravdu v době četby byla daleko v Ružomberku.
Jak si tady pročítám další recenze, tak už se opravdu nemohu dočkat až se mi do rukou dostane Trhlina.

groula
21.05.2019 5 z 5

tak to byl opět masakr. přečteno vo slovencine za dva dny. zimomravky mám eště teraz. neuvěřitelná kniha. včera dotčena Trhlina, dnes tohle. a večer jdu na Trhlinu do kina. To by bylo bych se nezačal bát v zimním nočním lese, kam tak rád chodivam na čundry...