Zima světa

Zima světa https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151864/bmid_zima-sveta-nD5-151864.jpg 5 717 126

Století / Storočie série

První román Kena Folletta z plánované trilogie Století nazvaný Pád titánů se stal mezinárodní senzací nadšeně přijímanou jako strhující a fascinující kniha, která dokáže čtenáře pohltit na celé dny či týdny. Zima světa začíná tam, kde Pád titánů končí. Pětice našich známých, navzájem spřízněných rodin – americká, německá, ruská, anglická a velšská – vstupuje do doby obrovského sociálního, politického a hospodářského chaosu počínajícího vzestupem třetí říše, přes krvavé události ve Španělsku a velká dramata druhé světové války až po výbuchy sovětských a amerických jaderných bomb...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Winter of the World , 2012

Lidka
08.07.2014 5 z 5

Kniha co vám nedovolí přeskakovat stránky / a že jich tu je!/, historickou věrohodnot nedokážu posoudit, ale věřím, že v základních bodech je vše správně. Pro mne bylo velmi zajímavé sledovat další osudy postav společně s líčením historických událostí.
A to, co jsem říkala u 1. dílu opakuju, že takto by nás měli učit dějepis, pro člověka laika to takto stačí a určitě by nás to bavilo a dokonce bychom dobře chápali jak se události vyvíjely. Zimu světa určitě doporučuji k přečtení.

To, že hrdinové románu byly u všech významných událostí ? Tak to mi nevadilo. Přispělo to k barvitosti děje. Podle mne jde o beletrii.

AlesXXX
02.07.2014 5 z 5

3. díl má vyjít v češtině v květnu 2015. Jinak vychází už 16.9. Závidím!!!

hrosik3
26.06.2014 5 z 5

Super , fakt jsem se nemohla odtrhnout, jsem zvědavá na třetí díl.

Adéla K
15.06.2014 5 z 5

První díl jsem přečetla za 10 dní, druhý za týden... Tipuji, že třetí díl bude nejtvrdší, čehož se děsím, ale člověk by měl vědět, co se dělo nejen v Československu, takže si ho rozhodně přečtu.

Vojslava
25.05.2014 5 z 5

Druhý díl mne naprosto nadchnul a velmi se těším na třetí - zápletky se řeší a řešení tvoří zápletky nové, zároveň jsou to velmi čtivě načrtnuté dějiny druhé světové války. Nenechte se odradit tloušťkou knihy, hluchá místa tu prakticky nejsou.

Lenka.Vílka
23.04.2014 5 z 5

Druhá část, pokračování symfonie...druhý díl mi sednul stejně jako první a líbil se mi možná trochu víc. Už se těším na závěrečnou knihu...

Persefona
09.04.2014 5 z 5

Mám ráda ságy, mám ráda válečné romány a miluji pana Folletta. Zima světa se mi líbila ještě víc než její předchozí díl. Neskutečně jsem si užívala každou stránku a bylo mi líto, když kniha skončila. Follett dokáže strhnout.

marlowe
24.03.2014 4 z 5

Po prvním dílu určitě rozčarování. Asi jsem čekal trochu víc. Co v Pádu titánů působilo přirozeně, tady už začíná lehce drhnout a umísťování hrdinů (jejich potomků a potomků jejich potomků) do středu dějinných křižovatek působí mnohdy násilně a NE-uvěřitelně, což má za následek, že TAKTO budovaný příběhu připomíná spíše ilustrovaný dějepis než generační román.
Přesto knihu považuji za zajímavý počin a za velice solidní pokus seznámit širokou veřejnost prostřednictvím košatě rozvětvené story s naší nedávnou historií.
Takže doporučuji. (A trojku si určitě také přečtu.)

Dymond
16.03.2014 5 z 5

Není co napsat... Prostě skvělé...

DreamR
13.03.2014 5 z 5

Naprosto strhující pokračování výborného prvního dílu.

rasputin
26.02.2014 5 z 5

Výborné! Jen mě malinko mrzelo, že některé významné události z války autor nijak nerozepisoval, ale to by jinak bylo na dalších několik knih. Mrzelo mě to, protože on to umí vyprávět. No těším se na další díl.

Luciga
18.02.2014 5 z 5

Co napsat...? Už se nemůžu dočkat třetího dílu :o). Ne nadarmo je F. jedním z mých oblíbených autorů, vyhovuje mi jeho styl psaní, vyprávění. Poutavé, zajímavé čtení, příběhy jednotlivých rodin mají spád, kniha mne neustále udržuje v napětí a zvědavosti, jak to celé bude pokračovat.

Alma-Nacida
09.12.2013 3 z 5

Po velmi dobrém prvním dílu jsem poněkud zklamaná a rozpačitá, druhý díl trochu "zdallasovatěl", každý musí zažít všechno a ještě něco navíc. Musela jsem myslet na STAŘÍKA,KTERÝ VYLEZL Z OKNA A ZMIZEL, ten taky zažil vše, co se ve 20. století dělo, ale tam je to aspoň humoristická kniha... Ztrácím chuť prokousávat se třetím dílem :(

pidalka777
02.12.2013 5 z 5

Strašně čtivá a navíc lepší než první díl. Místy je i brutální ale to se dalo během války čekat.

helenkan
14.11.2013 5 z 5

Uplně mě uchvátila a četla jsem jednim dechem.

fraste
24.10.2013 5 z 5

Kniha nezklamala,Pád titánů byl z dob mých prarodičů,dědeček bojoval na Piavě za Rakousko Uhersko, Zima světa z dob mých rodičů, protektorát Böhmen und Mähren, tak se těším na další díl, to už bude moje generace...Mám rád souběžně vyprávěné příběhy,které do sebe zapadají.

iresim
11.09.2013 5 z 5

Víc se mi líbila, než první díl. Už aby byl třetí.

Yorika
07.09.2013 3 z 5

Po výborném prvním díle trochu zklamání.Autor se víceméně soutředil na osudy dětí hlavních postav z předchozí knihy.To je pochopitelné a logické.Vadilo mi však až příliš násilné propojení osudů postav s hlavními dějinnými událostmi.Skutečně je reálné,aby hlavní postavy byly u všech důležitých dějinných zvratů? Myslím si, že ne.Také se mi nelíbí, že autor klouže pouze po povrchu těchto událostí , přičemž ty jsou jako by jen dopňkem k životům hlavních hrdinů. Přitom o nějaké hlubší charakteristice postav, si můžeme nechat jen zdát.Možná si Follett ukousl příliš velké sousto.

hadak
25.08.2013 4 z 5

Výborné, užil jsem si druhý díl trilogie a moc se těším na ten další. Vzhledem k tomu, že v tomto díle již vystupují převážně děti postav z prvního dílu, začalo být v postavách trochu nepřehledno, ale nevadí. Kniha se čte moc dobře.

kattyV
12.07.2013 5 z 5

Výborné pokračování prvního dílu, tentokrát na pozadí druhé světové války. Na člověka jde z popisu situace nástupu fašismu v Německu děs a málem se mu uleví, když válka vypukne, protože podle znalosti dějepisu víte, že události nakonec dojdou k tomu konci, který si přejeme. Chvályhodné je, že autor nevidí dějiny černobíle, na obou stranách nejdete kladné i záporné postavy a i ty v zásadě pozitivní mohou mít své stíny.
A válka ničí na co přijde. Ne všichni hrdinové přežijí a i mnozí z těch, kteří vyváznou živí se nevyhnou utrpení. Je toho zničeno mnoho, ale nakonec svitne alespoň naděje, byť ne pro všechny.
Jediné, co mne trochu mrzelo, bylo to, že se autor soustředil především na děti hrdinů z prvního dílu a jim samotným moc pozornosti nevěnoval, protože mne celou dobu zajímalo, jak budou jejich osudy pokračují. Ale velmi brzy mne zaujala i mladší generace. Teď jen s napětím čekám, čemu se bude věnovat třetí díl. Dvě silné a napjaté dějové události už autor probral, ale co je nosnou kapitolou druhé poloviny dvacátého století? Nevím a jsem zvědavá,