Rozbřesk

Rozbřesk https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55871/bmid_rozbresk-H7i-55871.jpg 4 4923 361

Stmívání / Twilight série

Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swanovou splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně propletá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života – objevená ve STMÍVÁNÍ a poté roztřepená a potrhaná v NOVÉM MĚSÍCI a ZATMĚNÍ – zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady…?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Breaking Dawn , 2008

maci139
29.07.2013 5 z 5

já mám ráda celou twight ságu knihy jsou o 1000% lepší než filmy určitě si je přečtu znovu :D

gabana007
28.07.2013 5 z 5

Po tom, co jsem viděla některé díly ve filmu, jsem se zamilovala do knížek. Jsou naprosto strhující z reality a nemohla jsem se od nich odtrhnout. :) Líbí se mi tento pohled na upíry, vlastně zbožňuju všechny jejich podoby, ve kterých je autoři zobrazují.

Marčullkas
24.07.2013 3 z 5

Knížka se mi četla dobře, ale opět jsem byla zklamaná. Čekala jsem mnohem více od autorky. Buď budete knihu a ságu twilight milovat, a nebo nenávidět. Přečetla jsem všechny díly, ale mám spíše skeptický pohled na knihy.

tatruszka
24.07.2013 4 z 5

Příběh byl stejně čtivý a zajímavý jako předchozí díly, ale musím říct, že mě bavil nejmíň, což ale vůbec nebránilo tomu, bych ji přečetla. Ale musím se přiznat, že mě filmové zpracování bavilo více.

sabistel
16.07.2013 5 z 5

Nejoblíbenější kniha z celé série, ikdyž se pře o místo s první dílem. Zpětně vzato si uvědomuji, že knihu jsem četla ve svém období těžké puberty a právě proto byla má idolka hlavní hrdinka této knížky, ztotožňovala jsem se s ní. Teď bych u této knihy nejspíš už nevydržela ani minutu kvůli její přeslazenosti :)

Jančislava
03.07.2013 5 z 5

Knihy jsem přečetla jedním dechem, ačkoliv to na mě bylo moc romantické. Nicméně mě k tomu stále něco táhlo a upíry s vlkodlaky mám ráda. Poslední díl mě celkem bavil ovšem do chvíle, kdy Bella otěhotněla. V tu chvíli jsem knihu zavřela a odešla od ní. Po pár dnech jsem se vrátila, abych zjistila co bude dál. No už se to četlo hůř, hlavně pasáž s Jacobem, také mě nikdy moc nebavil. Po porodu už mě to zase bavilo. Konec se mi líbil i když nebyla bitva. Jo řekla bych, že to bylo hezké zakončení. Nejvíc mě bavila 1a 3. a nejhůř hodnotím 2.
Celkově pěkné a časem dám znovu, ale s pár vyjímkama :-)

NikinkaFantasy
30.06.2013 3 z 5

Tato kniha mě spíš zklamala. Film byl pro mě o dost zajímavější. Nejspíš je to kvůli tomu, že to bylo rozděleno na Jacob a Bella a já nejsem velký fanoušek Jacoba. Nicméně, to nebylo nejhorší co jsem četla, ale s této série snad nejslabší. Znovu bych si ji asi přečíst nechtěla.

weja
29.06.2013 5 z 5

Je to první kniha kterou jsem od Stephenie Meyer četla a musím uznat, že se mi četla moc dobře :) Nevím proč jsem začla od konce (filmy jsem viděla tak vím o co v předchozích dílech šlo......tak asi proto) Ostatní díly se taky chystám přečíst!
A ty názvy v 2. knize .....WTF????

Markett
25.06.2013 3 z 5

Tenhle díl byl celkem dobrý, ale příběh mi někdy připadal trošku "přitažený za vlasy". Rozdělení podle Jacoba někdy bylo trošku nudné, ale občas i vtipné.
K Twilight sáze se i přesto ráda občas vracím :)

Weasley
24.06.2013 4 z 5

Myslím, že výrazné zlepšení oproti dvou předchzích dílů. Pro mě je nejlepší však první díl. Tenhle byl sice asi nejvíc zajímavý, ale hodně mi vadilo to rozdělení do pohledu Edwarda, Belly a Jacoba. Asi to spisovatelka chtěla udělat zajímavější, ale podle mě by to z jednoho pohledu stačilo.

Dith
17.06.2013 1 z 5

WTF?!
Pro mě jednoznačně skončila celá série 3. dílem. Tohle považuji za hodně nepovedenou fan fiction. Podle mě se autorka musela dočista zbláznit!

pecka02
09.06.2013 3 z 5

Hm...tady se mi zdálo, že autorka děj přehnaně natahovala...už mě to ke konci přestávalo bavit...pro mě zůstává nejlepším první díl

MonisPop
26.05.2013 5 z 5

Myslím, že film kazí knize pověst. Po světě jsou miliony fanynek, které se zamilovaly do Edwarda nebo Jacoba pro jejich vzhled. Knížka skvělá, ale od filmu jsem očekávala mnohem více!

baru.hanusova
25.05.2013 5 z 5

Stmívání a Rozbřesk nejdokonalejší a nejúžasnější knížky :*** úplně nejvíc je miluju. Rozbřesk se Paní Meyerové opravdu povedl :) Chtěla bych další díly!

RosMeggie
12.05.2013 3 z 5

No, je to částečné dobré a částečně hodně špatné, ale nejvíc mě štve, že se knížka dělí na tři díly: Bella, Jacob a Bella... ty Jacobovy kecy...

Fanny-nka
10.05.2013 5 z 5

Rozbresk me bavil snad nejvic, krasne se cetl a dost se tam toho stalo. Opravdu moc pekne.

Darča1
02.05.2013

Tato knížka byla nejlepší ze všech Twilight Ság :D

P.ary
26.04.2013 5 z 5

Mě osobně se sága líbí, mám ráda i film, ale každá kniha má prostě svoje kouzlo :-)

Esko*
24.04.2013 3 z 5

Tak pro mě byl tenhle díl asi nejzajímavější....

Enefersis
13.04.2013 4 z 5

Podle mě je nejlepší první díl, tady mi strašně vadila 2.část aneb Jacobovy kecy (no jo, nikdy jsem ho neměla ráda). Některé scény mi po čase přijdou vyloženě vtipné (např.Bellin porod, kdy se celá svíjí v křečích a stříká z ní krev, a Jacoba hned napadne, že ji vždycky chtěl vidět nahou:D), ale jako celek je to fajn:)
btw. Vážně závidím lidem, kteří mají tolik času, aby četli i knihy, které se jim z duše protiví :D Když se mi nelíbí první díl, tak se na ty další prostě vykašlu. Nebo bych je snad měla číst proto, abych mohla napsat komentář o tom, jak jsem při čtení strašně trpěla a jaká to je kravina?