Rozbřesk

Rozbřesk https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1051/bmid_rozbresk-zNo-1051.jpg 4 4922 361

Stmívání / Twilight série

Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swan splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně propletá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života – objevená ve STMÍVÁNÍ a poté roztřepená a potrhaná v NOVÉM MĚSÍCI a ZATMĚNÍ – zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady…?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Breaking Dawn , 2008

tanecnica
09.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Zajímavý zlom v ději. Těhotenství a s ním spojené opravdu nelidské (upíří) zážitky jsou čtivé, tato část mě dost bavila. Druhá část s příchodem dalších upírů a plánovaného boje s Volturiovými je dost zdlouhavá, při prvním čtení před x lety mě nebavila vůbec, teď to bylo kupodivu záživnější.
Ale stejně je celá sága skvěle vymyšlená a zaslouží si své místo v knížkách pro romantické duše.

Jana.machova5
20.12.2021 5 z 5

Lepší než Zatmění a horší než Nový měsíc, přesto skvělý a napínavý závěr tetralogie.

vlkove
04.12.2021 5 z 5

HODNOCENÍ SÉRIE: 97 %

Patro
08.11.2021 odpad!

Ne, prostě ne.
Nesmyslnost postav a bezduchý příběh bych ještě snesla, koneckonců je kniha učena pro jinou věkovou kategorii.
Ale pedofilie převlečená za něco romantického?
Ne díky.

cukrovka
05.11.2021 5 z 5

Skvělé zakončení celé série. I když věkem nepatřím k cílové skupině příběh jsem si moc užila. Správná kombinace romantiky a napětí.

Petra101
06.10.2021 5 z 5

Nejlepší kniha z celé série. Líbil se mi i film. Kniha se rychle četla a závěr.. nosuper pecka...

zimolka
26.09.2021 3 z 5

Tento díl jsem četla už jen proto abych dočetla celou sérii .Některá místa mě celkem příjemně překvapila,ale určitě zůstanu radši nadále u svých detektivek.

knihomolkaMist
06.07.2021 4 z 5

Jednoznačně nejlepší díl série. Velmi se mi líbila část knihy z pohledu Jacoba, kterého mám stále radši než Edwarda. Bella i již zmíněný Edward mi místy lezli na nervy, ale to odčinilo neskutečné odsýpání a čtivost příběhu :)
Mohu doporučit

Falda
09.06.2021 4 z 5

Krásný závěr :)

Anastazie0810
08.05.2021 4 z 5

Konečně závěr série. Skvělé ukončení příběhu, který mě bavil. Četlo se to dobře a myslím si, že autorka umí psát knížky pro mladé čtenáře. Nečetla jsem od ní nic jiného, takže neznám její tvorbu.
Chápu, proč se spousta lidem nelíbí. Ale já jsem se díky tomu dostala k yound adult literatuře, a vím že ve 13 letech jsem tímhle příběhem byla skoro posedlá. Dobrá série.

girdi
19.04.2021 5 z 5

Prokousala jsem se Půlnočním sluncem a potřebovala si tak trochu spravit chuť, takže jsem se (už ani nevím pokolikáté) pustila do závěrečného dílu této báječné série. Bylo to super, jako vždycky. Užila jsem si svatební cestu, a pak jsem trochu přeskakovala, abych se rychleji dostala k tomu úžasnému finále. Je to velmi milé odpočinkové čtení, přesně to, co jsem potřebovala.

Tialexa
08.04.2021 5 z 5

I poslední díl celé série byl fantstický. Doporučuji celou sérii

musivila
04.04.2021 5 z 5

Po x letech jsem se podruhé vydala prožít tento příběh. Rozbřesk jsem si asi pamatovala nejméně ze všech dílů. Tak mi zde ani nerušily představy filmového zpracování, které jsem viděla jen 1x před lety. Moc pěkné zakončení celé ságy ❤

„Konečně tě miluju tím správným způsobem. Konečně je to v rovnováze. Oba máme lidi bez kterých nemůžeme žít.“

Elissblue
23.03.2021 3 z 5

Uzo! Další kniha kterou jsem zhltla za den!!! Miluju

Ivet_V
04.03.2021 5 z 5

Stejně dobrý možná i lepší než Stmívání. Vůbec mi nevadilo, že je to tak tlustá kniha. Konečně jsme se dočkali věcí, které v jiných romantický knížkách nejsou a můžem v to jenom doufat. Překvapilo mě, že ten konec je jiný než ve filmu a možná i lepší.

kajka.bhlv
28.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Čtvrtá kniha se mi líbila z celé série nejvíc. Hodně mě bavilo rozdělení knihy na tři části, Jacobova nám pomohla ještě víc nahlédnout do života vlků. Nejvíc jsem se těšila na závěrečnou bitvu, na kterou mě nalákal film, ale ta se nestala. Jen další filmový výmysl... Bella se každým dílem stává nezávislejší, Jacob se uklidnil, Edward už nenaráží na prokrvené tváře a sympatičnost všech postav jenom stoupá.

MegaH
12.02.2021 2 z 5

Zdlouhavé, naivní a nejubrečenější hrdinka všech dob i přes to, že je vždy po jejím....

Usire
25.01.2021 5 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity tak jako mnozí jiní. Asi to byl nejslabší díl ze všech, ale v mnohém to nebylo tak špatné. Filmové zpracování je otřesné, kdežto kniha je vlastně velmi dobrá.

Alnima
06.11.2020 5 z 5

Miluji styl psaní této autorky. Asi by mohla psát o čemkoli a já bych jí to prostě věřila. Za mě 4,5 hvězdy pro celou sérii.

DannyLady
11.10.2020 5 z 5

Završení celé hlavní série a také mého reradingu. Tato kniha má šmrnc, hlavně tím, že autorka nás nechala nahlédnout na příběh i očima někoho jiného. Jacob je opravdu skvělá a zábavná postava a jeho pohled na věc je přínosem. V druhé knize samozřejmě poznáváme nový upíři život spolu s Bellou, dokud se vše nepokazí. V tomto dílu jsme poznali tolik nových postav a skvělých upířích schopností. Jen mě trochu mrzí, že filmový konec bitvy se mi líbil trošičku víc než ten knižní. Je sice stejný, ale ve filmu to bylo více akční. Obecně má tato série značně uspěchané konce.