Záhada hlavolamu

Záhada hlavolamu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248/zahada-hlavolamu-248.jpg 5 2803 276

Stínadelská trilogie série

Hlavní roli v knize hraje chlapecký klub Rychlé šípy, již dříve čtenářům známý z komiksů. Foglar v knize poprvé představuje záhadnou čtvrť Stínadla a organizaci Vontů, hlavolam zvaný „ježek v kleci“ a ztraceného vynálezce Jana Tleskače, motivy později využité v dalších knihách, které se následně staly téměř kultovní součástí české kultury. -- by Giro Osmé vydání. V roce 2005 dotisk.... celý text

Harry
28.08.2012 5 z 5

Samozřejmě klasika, Rychlé šípy a stroprocentní vůdce Mirek Dušín, tajemní Vontové , výpravy do ponuré čtvrti a létjící kolo Jana Tleskače to se čte jedním dechem - prostě "Foglarovka". Jen nevím, co na to dnešní počítačová mládež ...

walkingdead
26.08.2012 5 z 5

Naprostá klasika, skvělá jako komiks i jako kniha. Ve svém žánru neměl Foglar konkurenci.

Eneo
08.08.2012 5 z 5

Moje jediná přečtená foglarovka, je to hodně věrně napsané.. hned jsem musela běžet do sříně a zkoumat našeho ježka v kleci.

Neo1tex
19.06.2012 5 z 5

To je prostě velká klasika, na které jsem vyrostl a kterou jen tak něco nepřekoná.

Nibiru
03.04.2012 5 z 5

Knihy J. Foglara mě doprovázely celé mládí. Od sešitových Rychlých šípů až po knižně vydané Záhadu hlavolamu, Stínadla se bouří, atd. Mládí a touha po dobrodružství k sobě patří a pan Foglar tu atmosféru tajemna dokázal ve svých knihách přímo zhmotnit.

lendalenda
23.01.2012 5 z 5

Má stále čestné místo v mé knihovničce, i když mnohé z knih čtených v dětství se už přesunuly do zadnějších poliček.

Horxus
13.01.2012 5 z 5

Snad nejlepsi kniha jakou jsem kdy cetla, jak od Foglara, tak od ostatnich spisovatelu jake znam. Napinave, zajimave rozuzleni, krasne napsane. Jen skoda ze tato kniha neni znama v zahranici.

sidonie kermack
03.01.2012 5 z 5

Ač kaqlendářním věkem dávno dospělá a k tomu žena, tohle si čas od času ráda přečtu.

studentik
01.10.2011 5 z 5

Místy smutná ,ale jinak velmi veselá knížka plná Rychlonožkových vtipů.. Děkuji panu Foglarovi...

WEIL
10.08.2011 5 z 5

Můj neoblíbenější román od jaroslava Foglara. Hodně velkou zásluhu na tom má i Tleskač a jeho vztah k nevlastnímu otci, Vontové Losna a Mažňák aj.

swamp
25.07.2011 5 z 5

Co dodat? Povinná četba každého mladého dobrodružného čtenáře. Myslím, že ani po letech neztrácí své kouzlo. Kdo rozlouskne ježka v kleci? A co na to Jan Tleskač?

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Senza Jenka
30.11.-0001 5 z 5

Rychlé šípy jsem coby dítko hltala z kreslených seriálů v sešitovém vydání, které jsme podědili po mamce. Všechny "vontovky" stojí za přečtení, ikdyž ostatní tvorba bratra Jestřába mě moc nebrala.

bovinka
30.11.-0001 5 z 5

Příběhy Rychlých šípů mám nejradši. Pamatuju si, že před revolucí přišel Foglar do Jedl. úst., kde jsem byla a měl natajno besedu. Seděl před náma, vyprávěl o Ježkovi v kleci (bylo mu 83) a povídá - "chcete ukázat, jak vyndám Ježka z klece?" My, jooo. A on - "to víte, já vám to ukážu a vy pak nebudete číst moje knížky":-)))

FilipBednar
30.11.-0001 5 z 5

Jedna z nejlepších Foglarových knih, která Vás uchvátí svou tajemností a napětím a někdy až hororovou atmosférou Stínadelských uliček.

mareq
30.11.-0001 5 z 5

Foglarova klasika. Temné uličky Stínadel díky této knize stále žijí.