Záhada hlavolamu

Záhada hlavolamu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248/zahada-hlavolamu-248.jpg 5 2809 2809

Stínadelská trilogie série

Hlavní roli v knize hraje chlapecký klub Rychlé šípy, již dříve čtenářům známý z komiksů. Foglar v knize poprvé představuje záhadnou čtvrť Stínadla a organizaci Vontů, hlavolam zvaný „ježek v kleci“ a ztraceného vynálezce Jana Tleskače, motivy později využité v dalších knihách, které se následně staly téměř kultovní součástí české kultury. -- by Giro Osmé vydání. V roce 2005 dotisk.... celý text

kniholka
03.12.2013 5 z 5

Jak báječné je chodit z hochy z Rychlých šípů a prožívat všechna ta úžasná dobrodružství!

rencovav
23.11.2013 4 z 5

Knížka se mi, stejně jako například Hoši od Bobří řeky nebo Přístav volá, četla neuvěřitelně snadno a dobrodružným příběhem Rychlých šípů jsem ji dočetla během pár dní. :) Určitě je to knížka, která se vyplatí! :)

prestiggio
22.09.2013 4 z 5

tak týmito príbehmi som ako malá žila, dokonca som aj do skautu chodila a s kamarátkami sme mali klub...

kolombina
18.09.2013

Četla jsem několikrát a vždy jsem toužila prožít taková dobrodružství jako Rychlé šípy. Jak já jim záviděla! Představovala jsem si sama sebe v temných uličkách a starých pavlačových domech Stínadel... Škoda, že pro dněšní děti už tito kluci nejsou vzorem a jejich příhody nejsou dost přitažlivé. Hodnoty, které předávají ve společnosti poněkud chybí. Foglarovy příběhy jsou ale nesmrtelné a já věřím, že jednou se do kurzu znovu dostanou :)

Ivan F
05.09.2013 2 z 5

Dodnes mi je záhadou, čo je na tejto knihe také, že je označovaná ako legendárna. Asi to bude komunistami, ktorí ju zaznávali, inak si to vysvetliť neviem, pretože je to tuctové knižné dielo.

Mermaid
31.08.2013 5 z 5

Nikdy potom už se mi nestalo, že by se mi tolik líbily úplně všechny knihy od jednoho spisovatele. Tohle výsadní postavení má jen Foglar. Výborný styl, člověk zapomínal kde je a prožíval všechno s hlavními hrdiny. Dodnes si občas řeknu jaká je škoda, že se k sobě nedokážeme chovat takovým způsobem. Foglarovy knihy by měly být jako povinně povinná četba na všech ZŠ. Já je svým dětem určitě jednou přečíst dám.

whitelilith
31.07.2013 5 z 5

Klasika, klasika, klasika. Miluju kompletního Foglara. Prošel se mnou celou základní školou. U něj jsem získala lásku ke čtení.

tomvall
29.07.2013 5 z 5

Kniha, která mne naprosto pohltila. Dodnes si vzpomínám, že pro mne přestal existovat okolní svět a já si přál aby to tak už zůstalo. Úžasná záležitost a krásné vzpomínky.

Belatris
24.07.2013 4 z 5

V rámci žánru úžasná záležitost. Hlavně se mi zpětně vybavuje atmosféra, která mě tak strhla, že jsem byla schopna v sobě objevit malého Pražáčka s touhou proniknout do Stínadel a rozlousknout tajemství kolem záhadného Jana Tleskače. I po letech bych po této knize klidně sáhla znovu.

Lady Dracula
20.06.2013 5 z 5

Kdo by díky Foglarovi neznal Stínadla nebo Bratrstvo kočičí pracky? Záhada je už prakticky kultovní záležitost, kniha mého dětství i raného mládí. Kdo ji nečetl, jakoby nežil. A přesto v dnešní době, kdy se již prakticky nečte, se na ni a vůbec, samotného Foglara, začíná pozvolna zapomínat. Což je škoda. Už teď mě děsí představa, že když se mě mé dítko někdy v budoucnu zeptá, proč toho pána přirovnávám k Mirku Dušínovi nebo Rychlonožkovi, a já mu to hezky vysvětlím a knihu mu dám přečíst, tak ve škole se na něj budou dívat divně, protože nebudou vědět, o kom\čem mluví.
Takže, šupky dupky pro ježka v kleci a trénovat mysl :)

04.06.2013 5 z 5

navíc se hrozně magická a napínavá

29.05.2013 5 z 5

s Ema jsem měl i trochu strach ovšem jak se brzo ukázalo Em není

12.05.2013 5 z 5

první díl trilogie o ježku v kleci Tleskáčově deníku a Emovi no a o Rychlých šípech na tuto knihu jsem se těšil jak malý po první kapitole jsem ale knihu poslal zpět k proudu do knihovny a chtělo se mi brečet co to pan Foglar udělal se svým úžasným dílem a tak jsem se tomu vyhýbal ale asi po dvou měsících jsem ve knihovně zpět a knihu čtu celou je hezky napsaná a napínavá a mě se moc líbí jak jsem se ní tak mýlit nechápu napínavé ba i smutné román pro mládež nemůže vypadat lépe a nedávno jsem viděl film z roku 1993 a ten je velice povedený taky i když knihu mám raději film taky ale nechce se mi dát 4 hvězdy protože druhý díl je ještě lepší při volbě velkého Vonta a tak jenom čtyry i když je mi ze srdce líto protože v této knize se už Jaroslav Foglar neprojevil jako spisovatel románů pro děti ale jako muž a velký pán a mimochodem asi s těma s staršíma Rychlýma Šípama co vycházeli v ročníku mladého hlasatele a s pod junáckou vlajkou a možná i trochu s hoši od Bobří řeky nejnapínavější kniha od Jaroslava Foglara ale spíš jestřába Stínadla třeba jsou brzy si najdu i seriál a pak na Tajemství velkého Vonta a moc moc se těším dál si přečtu další sebrané spisy od Olimpia

čohynka
21.04.2013 5 z 5

Pro mě opravdový poklad - s podpisem pana Foglara. Tuhle knížku prostě miluju.

kattyV
07.04.2013 5 z 5

Možná mi z dospělého pohledu připadají Foglarovy knihy malinko moc mravoučné a hrdinové až neuvěřitelně charakterní a ušlechtilí (díky za to, že alespoń Rychlonožka a Červenáček dělají občas něco, co není tak docela dokonalé). V každém případě, jako holka jsem je hltala a četla kolem dokola znovu a znovu. A o to nakonec jde, ne? Navíc, trilogie ze Stínadel byla děsně tajemná a napínavá, takže prostě si nemohu pomoci, přes mírné výhrady dospěláka dávám pět hvězdiček.

maple34
04.04.2013 5 z 5

Úvodní díl trilogie Rychlých šípů. Málokterá kniha dokáže vzbudit tak velkou vášeň k pokračování.

sgjoli
30.03.2013 5 z 5

Tuhle knihu čtu každé prázdniny a nevěřím tomu, že by se mi kdy omrzela. Nemůžu si pomoct, ale vždy to ve mně vyvolá představu toho, jaké by to bylo, kdyby člověk byl opravdu součástí něčeho tak úžasně tajemného, jako je příběh o ježkovi v kleci a Vontech. Naivní, říkáte si? Možná. :-D Díky bohu, že aspoň díky knihám může člověk zažívat takováhle krásná dobrodružství.

steppen-wolf
26.03.2013 4 z 5

A četl jsem to poprvé jako dospělý!! (Jako dítě jsem Foglara neměl rád, protože jsem nesnášel všechny knížky, kde se nejezdilo na koni, objevovali auta, moderní stroje a zavánělo to současností. Z techniky jsem bral jen futurologické kosmické lodě ze SF). A líbilo se mi to! I když je mi přes třicet. A je mi fuk, co si o tom myslíte!! :-P :-))

vrzik
14.03.2013 5 z 5

Úžasná kniha, od které se každý kluk zamiluje. Je to určitě pro mě taky srdeční záležitost. Jako malý jsem přečetl od Foglara přes deset knih. Kdo by si nepřál být součástí takové slušné a oodané party jako byly Rychlé šípy? Myslím, že Foglar skvěle učí čtenáře mravnosti, pokory a mnoha dalším kladným vlastnostem.

RYŠKA
09.03.2013 5 z 5

Budu se asi opakovat,ale je to pro mne srdeční záležitost,jako pro většinu z vás!!Nejen tato knížka,ale i sešity Rychlých šípů,a další knížky od Jaroslava Foglara.A jsem za ně moc ráda!!