Píseň krve

Píseň krve https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256044/bmid_pisen-krve-256044.jpg 5 1847 372

Stín Krkavce série

Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách Víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec sloužil jako rytíř králi Janusovi, panovníkovi Sjednoceného království, rozhodl se však Vélina zbavit jeho práv a v pouhých deseti letech ho zanechal na prahu Šestého řádu. Chlapec ho za to nenávidí. Během pobytu v řádu se Vélin dozvídá zatím netušené podrobnosti o své matce, která zemřela, když byl ještě dítě. Postupně také odhaluje důvody, jež jeho otce vedly k tomu, že ho řádu svěřil. Jedna pravda je však důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, jež změní nejen království, ale také celý svět. Ceny Akademie science fiction, fantasy a hororu za rok 2014 — Nominace v kategorii Nejlepší fantasy a horor ----- Dotisk v roce 2018.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

Blood Song , 2013

Dale00007
27.06.2020 5 z 5

Skvěle vymyšlený svět a zápletka příběhu.

Enny06
16.06.2020 4 z 5

Začátkem jsem se prokousávala ale nakonec to bylo super. Hodně dobré fantasy.

JSmerda
11.06.2020 2 z 5

Kniha mě moc nenadchla. Je založená na osvědčeném schématu, kdy se z outsidera po důkladném výcviku stane hrdina. První polovina knihy je taková hodně naivní a možná romantická (?) představa, jak by výcvik hrdiny měl probíhat. Tak jako se mi nechce věřit, že země byla stvořena za šest dní, tak se nedokážu srovnat s tím, že by popisovaná forma výcviku byla efektivní výchovnou metodou, která produkuje sebevědomé, čestné a obětavé mladé muže. Je zvláštní, že Pěstounské ústavy a nápravné zařízení nejsou zdrojem Mirků Dušínů, přestože v nich vládne podobná atmosféra :D. Druhá polovina byla svižnější a o něco více uvěřitelnější. Nejvíce mi vadí, že postavy mají přidělenou roli a tu musí hrát. Nemají šanci se z této role vymanit. Prostředí je jen načrtnuté a postrádá hloubku. Na druhou stranu, v druhé polovině jsou i některé celkem podařené pasáže, které mě zaujaly a mile překvapily, přesto ale další díly už číst neplánuji.

kalache
05.05.2020 5 z 5

...milé překvapení...

alithea
10.04.2020 5 z 5

Říkali, že je to lepší než Hra o trůny. A nejspíš měli pravdu. Už dlouho jsem neměla v rukou fantasy, která by mě svým příběhem tak ohromila. Po autorské stránce neskutečné dílo, kde všechna kolečka zapadají přesně tam, kam mají. A to nejlepší na tom je... že to je všechno pořád teprve začátek! :)

8722
07.04.2020 5 z 5

Tak tato kniha mě opravdu velmi překvapila! To je poprvé, co dávám nějaké knize 10/10! Luxusní příběh, a celý ten svět mě nadchl. Pro mě je tato kniha obrovskou inspirací pro mé vlastní výtvory v mé hlavě:)))) Velmi, ale velmi doporučuji!

ondrahasic
24.03.2020 3 z 5

Velice zajímavá kniha. Sice jsem hlavně ze začátku byl velice skeptický, ale jak se příběh vyvíjel byl jsem do něj více a více pohlcen. Je pravda, že občas jsem se ztratil v ději, ale další stránky to vždy napravily. Za mne super.

Nika431
14.03.2020 5 z 5

Tahle kniha mě opravdu uchvátila, autor má skvělý styl psaní a celá kniha je vyprávění Vélina. Ze začatku mi trvalo se do knihy začíst, ale pak už jsem knihu přečetla jedním dechem. Rozhodně si zaslouží 6 hvězdiček.

moonell
07.03.2020 4 z 5

Celou dobu se to táhne jak smůla, rozvlekle se přidávají další a další otázky a na posledních 10 stranách facka, která mě snad donutí si koupit další díl. Hernajz.

dontbullshitme
24.02.2020 3 z 5

Začínala jsem tuhle knihu dvakrát, jelikož jsem se už ze začátku dost ztrácela, nevím, jestli to bylo jmény, podivným popisem, anebo únavou, ale bylo to otravné. Dokonce jsem si říkala, že to snad ani číst nebudu, ale dala jsem tomu druhou šanci a líbilo se mi to, hlavně ten spolek mladíků připomínající mušketýry. Co mi ale vadilo, byly neustále připomínky, jak je Vélin úžasný, všichni se ho obávají a zároveň ho respektují. Bylo to snad v každé kapitole, což nemuselo, stačilo by mi to jednou. :)

karel6356
24.02.2020 4 z 5

1 kniha z trojdílné série je naprosto top, ale jak to většinou bývá pokračování, už nepotvrdilo kvality prvního dílu. Za mě tento příběh doporučuji a zbytek už jen z donucení

Klarsik3
13.02.2020 5 z 5

Perfektní :) Nevím co jiného napsat. První dvě části mě úplně pohltili. Výcvik mě hrozně bavil, pak jsme se chvíli bála že už to nebude ono ale kniha nabrala takové obrátky, že jsem se od čtení jen těžko odtrhávala. Doporučuji

Polinius
02.02.2020 4 z 5

Vše už tady bylo napsáno.
Příběh první knihy je dobrý a je to DALŠÍ kniha kde sledujeme dospívání hlavního hrdiny. Ze zkušenosti vím, že v momentě kdy je hrdina už dospělý přestane to literární kouzlo fungovat a čtenářský zážitek (hodnocení) se proklatě propadne.
Inu, není náhodou, že jedna z nejlepších ,,školních\" sérii Harry Potter končí přesně v momentu ukončení školní docházky.

mggorion
02.02.2020 5 z 5

Veľmi pútavá a zaujímavo napísaná fantasy pre dospelých. Čítal som v originále. Už sa teším na pokračovanie.

Celestino
31.01.2020 4 z 5

Tak jsem se vrhl na sérii Stínu krkavce, abych nějak zahnal to ubíjející čekání na Vichry zimy (btw, fakt se obávám, že se jich už nedočkáme... :/) . No, první díl jsem četl 3 měsíce (pro srovnání Tanec s draky, který má takřka dvojnásobek stran jsem slupl jako malinu za pouhý měsíc) a mé pocity jsou nějak.. rozporuplné. Myšlenka - nápad fakt skvělý, ale zpracování a hlavní hrdina.. nó... Fakt mě mrzí vesměs fakt málo popisu okolí, vzhledu postav atd. To mě dost štve - čím zdlouhavější a podrobnější popis, tím za mě líp! Co se týče jednotlivých náboženství a kultur.. dost zajímavé, ale chtělo to rozvést! "Víra v zemřelé, aneb Bůh je klam" - není vůbec, vůbec nezajímavá myšlenka, ale život a složení této sekty na mě působí neuvěřitelně.. pasivně (?) a pokrytecky... a tak je to u všech zde zmíněných náboženství. :/ A kdyby aspoň ždibek filosofie.. PROSÍM! D: S vírou v Sedmero tváří Boha či v Pána světla se to vůbec nedá srovnat. Prostě ne, co do spisovatelského umu a fantazie nesahá Ryan Martinovi ani po kotníky.. což je velká škoda.
Hlavní hrdina - ach né! Přijde mi, že někdy jedná strašně zvláštně... *spoiler* Namíchne se kvůli tomu, jak jednají mocní, že nechají zabít nevinného jen proto, aby z toho měli benefity – jde následně za králem a ochotně mu slíbí vraždu nevinného (to, že nakonec nezabije je druhá věc…) Tak nějak mi přijde, že Vélin prostě dělá přesně to, co čtenář chce – má být věrný slušňák – ok, bude slušňák – má porušit všechny své sliby dané řádu, na kterých 500 stran tak věrně dbal a vyspat se s kámoškou kvůli sexuální scénce, ok tak se s ní prostě vyspí! Né, fakt, tohle mě vskutku namíchlo… :/
Ale jinak zůstává to, že svět je to super. Politické intriky, fajn postavy… Chtěl jsem nechat tři hvězdy, ale nakonec dávám čtyři, kvůli skvělé postavě Kennise. :3 Ještě asi potrvá, než se vrhnu na další díl.. asi až v létě, ale určo chci pokračovat. A doufám, že z něho bude Princip šestého řádu! Byl k sežrání. :D

nai.ivka
29.01.2020 5 z 5

Tři a půl hvězdičky za divné věci, třeba že ačkoli to celé vypadá středověce, najednou použijí injekční stříkačku. Ta je sice docela stará, ale to už by taky museli používat palné zbraně a dokonce parní stroje a nic. Bojovým akcím a rvačkám nerozumím, ovšem nejde mi na rozum, jak může někdo kdo je zezadu škrcen naplocho mečem kopnout protivníka do hlavy. A Jako holku by mě na tom štvala pohádka o čarodějnici.

Trijan
24.01.2020 5 z 5

Ze začátku se mi Píseň krve nepozdávala, ale pak nastol zlomový bod, kdy se Vélin dostal do kláštera a začal procházet výcvikem. V tomto okamžiku mne kniha začala bavit a hltal jsem jednu stránku za druhou a pak jsem zjistil, že už jsem na konci i přes její obsáhlost. Tvrdý výcvik, přátelství, víra, válka, mor a tajemno, to vše se skrývá na stránkách této nezapomenutelné knihy.

Viky007
22.01.2020 3 z 5

Musím říct, že příběh Vélina si mě svým způsobem získal. Jde vidět, že si dal autor záležet, celý tenhle fantasy svět má docela dobře promyšlený. A hlavní hrdina mi přirostl k srdci, je to charakter. Trochu jako Gerald ze Zaklínače, jen víc zásadový, mravní.
V první polovině jsem hltala stránku za stránkou, protože Vélinův výcvik mě fakt bavil. Pak se to ale zlomilo a já měla problém knihu dočíst. Vlastně to přicházelo ve vlnách - chvíli fakt čtivé, pak zdlouhavé a nudné. Když k tomu připočtu složitá a podobná jména postav, neustálé intriky a zmatené dějové linky, musím ty dvě hvězdičky prostě ubrat. Možná jsem Píseň krve četla v nevhodný čas, ale místy jsem v tom měla guláš. Další díly si ale určitě přečtu, jen se na to musím správně naladit.

vevu.
14.01.2020 4 z 5

První díl trilogie a vypadá to, že se jedná o skvělou fantasy sérii se vším všudy. :)
Autor píše čtivě, příběh vás dokáže chytit a už nepustit a má vše, co u epické fantasy hledáte - nový svět s vlastní kulturou, politikou, nadpřirozenem, intrikami...
Jsem zvědavá na další díly.

michal0396
30.12.2019 4 z 5

Zajímavé fantasy osvěžení po přečtení ság jako jsou Zaklínač a Písen Ledu a Ohně.
Než vás stihne pohltit samotný příběh, tak vás chytne čtivost této knihy. Autor neuvěřitelně umí psát, tak že neustále musíte pokračovat, i když si ještě v polovině knihy řeknete, jak jste toto čekali nebo toto už někde četli.
Nakonec, zhruba tak v třetí třetině knihy vás konečně chytne i příběh a začnete se těšit na další díl.