Píseň krve

Píseň krve https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256044/bmid_pisen-krve-256044.jpg 5 1847 372

Stín Krkavce série

Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách Víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec sloužil jako rytíř králi Janusovi, panovníkovi Sjednoceného království, rozhodl se však Vélina zbavit jeho práv a v pouhých deseti letech ho zanechal na prahu Šestého řádu. Chlapec ho za to nenávidí. Během pobytu v řádu se Vélin dozvídá zatím netušené podrobnosti o své matce, která zemřela, když byl ještě dítě. Postupně také odhaluje důvody, jež jeho otce vedly k tomu, že ho řádu svěřil. Jedna pravda je však důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, jež změní nejen království, ale také celý svět. Ceny Akademie science fiction, fantasy a hororu za rok 2014 — Nominace v kategorii Nejlepší fantasy a horor ----- Dotisk v roce 2018.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

Blood Song , 2013

Skawin
09.12.2019 5 z 5

Velice dobře stavěný a čtivý příběh. Kniha se četla sama...

protokol
29.11.2019 5 z 5

skvelé pohoda pri čítaní v mojom prípade počúvaní prosto skvele teším sa na 2 diel

Leximort
18.10.2019 5 z 5

Poctivá fantasy. Trilogie Anthonyho Ryana má všechno, co od tohodle žánru čekáte.

Propracovaný svět, kultura a politika, vlastní mystika, dobře vysoustružené postavy a přiměřená dávka nadpřirozených sil. Celé vyprávění se prolíná s odstupem psaným letopisem, který poskytuje zajímavý, alternativní vhled do příběhu.

První díl vás seznámí se sympatickým hlavním hrdinou, který má vyváženou a zajímavou superschopnost, a s partou jeho řádových bratří. Provede vás klasickou iniciací a rozehraje základní politické hry. Sem tam se objeví hororová pasáž, kde mezi řádky hledáte ultimátní zlo, kterému bude nakonec čelit.

A čím si vás získá? Přátelství, bratrství a čest - to vše bez kýče a patosu.

engelbert
05.10.2019 4 z 5

Zas jsem naletěl. Ale čte se to pěkně.

Agrim
01.10.2019 3 z 5

Dva díly, už mám za sebou, teď čtu třetí a je to dobré,doporučuji.

lady.k
07.09.2019 5 z 5

Užila jsem si to. Konec byl pro mně nečekaný. Tak vzhůru do pokračování PÁNA VĚŽE. ;)

Odík
04.09.2019 4 z 5

Kniha byla fajn, ale něco mi tam chybělo

Adele02
22.08.2019 4 z 5

Uf, tak ten konec budu rozdýchávat ještě hodně dlouho.

Lucie.H
04.08.2019 3 z 5

není to můj šálek kávy, ale knihu jsem i tak přečetla, ale další díly už si nekoupím.

Eldar80
01.08.2019 2 z 5

Knize se nedá upřít poměrně velká čtivost. Když už ji začnete číst, nejspíš postupně budete podléhat její délce. Mockrát jsem si všiml, že velmi dlouhé knihy mám tendenci hodnotit víc kladně. Asi je to logické. Člověk si chce před sebou obhájit, že se čas věnovaný knize vyplatil. A ten divný pocit říká, že možná ne.
Podobným fantasy dílům dávám toleranci 200 stran na začátek a pak už by se snad mohlo „něco“ dít. Jenže to „něco“ pořád nepřichází. Nakonec se k „něčemu“ dostaneme plynule asi po 300 stranách.
Ani přes tu délku jsem tomu nepodlehl. Vyloženě mám pocit, že redaktor této knihy donutil autora všechny slabé pasáže vyrovnat aspoň na průměr. Kniha si tak pořád drží relativně dobrou úroveň až začne působit příliš monotónně.
Jsou to spíš paměti hlavního hrdiny a tak má kniha jen jednu dějovou linii. Jako kdyby Tolkien napsal místo Pána prstenů knihu jen z pohledu Aragorna. Mimo vypravěče si tak vůbec neužijeme pohled z jiné perspektivy.
Díky tomuto pojetí a délce je kniha hrozně jednotvárná. Začátek je dětský, ale pak se začne přecházet v chladnokrevný cynismus. Není to úplně špatné. Pár dobrých nápadů tam určitě bylo, ale na 600 stran málo.
Ryan neměl slabé pasáže „vyrovnat“, ale smazat. S větší stručností by kniha měla větší spád a byla víc působivá. Aspoň doufám. Zase by se totiž vytratil efekt dlouhé knihy. Ale tak vysoké hodnocení? (Aktuálně 93 %) Asi mám úplně jiný vkus. Samostatně by kniha neobstála. Z velké části je to jen úvod. 65%

blimba
23.07.2019 3 z 5

První díl fajn, originální, čtivý, s každým dalším velký pokles kvality.

semicolon
22.07.2019 5 z 5

Naprosto strhující román se skvělou atmosférou, do které jsem se hned vžil a ani v polovině knihy nepolevuje, spíše naopak.

Každý den se nemůžu dočkat, až večer ulehnu a přečtu si dalších pár desítek stránek. Ty si náležitě vychutnávám, protože se děsím chvíle, až budu listovat pár posledními stránkami (ještě že před sebou mám dvě pokračování :)

CharlesWard
08.07.2019 3 z 5

Čtivé ano, ale to je tak vše. V neskutečném počtu postav jsem se spíš ztrácel, a vlastně mi na knize přišlo dost znát, že jde o první část trilogie. Tak nějak jsem doufal, že autor alespoň naznačí, proč se děje to, co se děje, ale marně. Smíšené pocity, budu to muset nechat chvíli uležet.

orson
08.07.2019 4 z 5

Nechal jsem se zlákat další fantasy, má to jen tři díly, to bych měl dát... nějak jsem přehlédl, že každý z nich má asi 600 stran. Ale jo první díl jsem zhltnul za týden. Nebylo to špatný, ale už jsem četl i lepší.

Kaytria
18.06.2019 5 z 5

Tohle přesně chtělo moje abstinující tělo po Hře o trůny =)! Opravdu bezchybnej příběh, kterej mě nenechal ani chvilku chladnou, stále bylo co očekávat a stále se objevovaly zvraty. Pro fanouška fantasy je to must read!

EricNor
18.06.2019 3 z 5

Vazne se berouci fantasy s proslulym hrdinou, coz o nem od zacatku vime a vracime se s nim do doby, kdy zacinal v radu - nabozenske sekte. Zivot a vychova jsou tou nejzabavnejsi a nejzajimavejsi části. Porad se neco deje a jednotlive epizody jsou zabavne. Druha tretina porad jeste jde, ale ta posledni je genericka nuda, ktera me odradila od cteni druheho dilu.

Efesus
05.06.2019 5 z 5

Super fantasy. Moc se mi líbí jak jde vidět vývoj hlavního hrdiny, od malého kluka, až po zkušeného bojovníka. Díky tomu se čtenář dokáže skvěle dostat do děje a vnímá starosti hlavního hrdiny i jeho přátel. Citové pouto, které vás sváže k hlavní postavě dodává šťávu celé knize . Kniha má spád a ani v jedné části jsem se nenudil. Je krásně a čtivě psaná. Dokonce je v knize dost zvratů, takže čtenář netrpělivě čeká co se stane za chvíli. Za mě super volba pro všechny milovníky tohoto žánru a podle mě se jedná o jednu z nejlepších v daném odvětví.

krausmary
04.06.2019 5 z 5

Když jsem poprvé četla anotaci, tak jsem si říkala, že to asi nebude nic pro mě, ale i tak jsem se rozhodla tomu dát šanci. A díky bohu za to, protože tahle knížka mě sakra úplně pohltila. Ryan vytvořil skvělý svět se spoustou skvělých postav. Příběh krásně utíká, tak jak má, nejsou tam žádné zbytečné popisy a styl psaní mi sedl jak prdel na hrnec. Příjemně mě překvapilo, jak byla vykreslená a popsaná válka. Ve většině knih jsem s tím měla problém, buď mě to nebavilo nebo to bylo moc zdlouhavé a zmatené, ale tady mě to doslova pohltilo. Jediné, co tak můžu vytknout je, že mi tam chyběla více magie. Byly tam akorát takové náznaky, ale jelikož mám už rozečtenou druhou knížku, tak můžu s jistotou říct, že první díl je jenom takový předvoj. Za mě rozhodně must read knížka pro všechny fanoušky fantasy.

LadinSt
31.05.2019 2 z 5

Tohle mě tak neskutečně nudilo, že jsem to ani nezvládl dočíst, a to už je co říct.

Gordonlord
19.05.2019 4 z 5

Tohle je skvělý příklad, jak napsat nesmírně poutavou, napínavou a zajímavou fantasy. Stačí ořezat nekonečně nudné popisy zbytečného, načrtnout pár postav, které mají duši a dát jim nějaký rozměr - což se v podání Ryana zdá jako hrozně jednoduchá věc a načrtnout aspoň trochu zajímavé dějové oblouky - a jde to !

O to větší pecka to je proto, že se zde vlastně neděje absolutně nic originálního, hlubokého ani nečekaného - Ryan zde jede v kolejích stokrát vyprávěného a stokrát slyšeného. Ale ono není potřeba nic složitého a inovativního vymýšlet. Stačí jen silný příběh, postavy a umět psát. A tady to je. Ano, až takhle jednoduše. A je z toho skutečně dechberoucí fantasy, na kterou dlouho nezapomenu.

...Škoda že druhý díl mi vzal všechny iluze, ale to už je jiný příběh ...