Píseň krve

Píseň krve https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256044/bmid_pisen-krve-256044.jpg 5 1849 1849

Stín Krkavce série

Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách Víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec sloužil jako rytíř králi Janusovi, panovníkovi Sjednoceného království, rozhodl se však Vélina zbavit jeho práv a v pouhých deseti letech ho zanechal na prahu Šestého řádu. Chlapec ho za to nenávidí. Během pobytu v řádu se Vélin dozvídá zatím netušené podrobnosti o své matce, která zemřela, když byl ještě dítě. Postupně také odhaluje důvody, jež jeho otce vedly k tomu, že ho řádu svěřil. Jedna pravda je však důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, jež změní nejen království, ale také celý svět. Ceny Akademie science fiction, fantasy a hororu za rok 2014 — Nominace v kategorii Nejlepší fantasy a horor ----- Dotisk v roce 2018.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

Blood Song , 2013

Gordonlord
19.05.2019 4 z 5

Tohle je skvělý příklad, jak napsat nesmírně poutavou, napínavou a zajímavou fantasy. Stačí ořezat nekonečně nudné popisy zbytečného, načrtnout pár postav, které mají duši a dát jim nějaký rozměr - což se v podání Ryana zdá jako hrozně jednoduchá věc a načrtnout aspoň trochu zajímavé dějové oblouky - a jde to !

O to větší pecka to je proto, že se zde vlastně neděje absolutně nic originálního, hlubokého ani nečekaného - Ryan zde jede v kolejích stokrát vyprávěného a stokrát slyšeného. Ale ono není potřeba nic složitého a inovativního vymýšlet. Stačí jen silný příběh, postavy a umět psát. A tady to je. Ano, až takhle jednoduše. A je z toho skutečně dechberoucí fantasy, na kterou dlouho nezapomenu.

...Škoda že druhý díl mi vzal všechny iluze, ale to už je jiný příběh ...

aginecka
14.05.2019 3 z 5

Mám z toho rozporuplné pocity. Napsané je to čtivě, ale kromě první části mě vlastně vůbec nezajímalo, co bude dál…

Lenny33
11.05.2019 5 z 5

Opravdu epická fantasy a je vidno, že autor je velký vypravěč. Vytkla bych přehršel postav a jmen: někdy jsem se opravdu ztrácela v tom kdo je kdo, hlavně když byla postava zmíněna odstavcem ve třetině knihy a v polovině znova vstoupila do děje. Taky jsem si po celý děj knihy k postavám nevybudovala žádný vztah a hlavní hrdina byl velmi... zvláštní. Co se týče děje, autor si se čtenáři opravdu pohrává a taktéž zamotá hlavu častými skoky v ději, kdy chvíli trvá se (zase) zorientovat v ději.
Ovšem čtení mě vážně bavilo a už dlouho mě žádná fantasy takto nezaujala.

maja11231
06.05.2019 5 z 5

Čtivá, akční kniha

Lukasitch
21.04.2019 2 z 5

Podle hodnocení jsem tedy čekal podstatně víc. Třetinou knížky jsem se spíše pronudil a k hlavním postavám jsem si nebyl schopen vytvořit nějaký hlubší vztah, spíše mě štvali.

zd0981
16.04.2019 3 z 5

Čtivé ale naivní...

konecsveta
28.03.2019 5 z 5

Dokonale zvládnutý štýl písania, jednoznačne "must read" kniha.

Autor nenudí rozvláčnymi opismi, nepodstatnými postavami, so svetom sa z oznamujeme udalosťami po priamej línii.. proste to odsýpa a je to prvotriedna zábava.

Toto si budete u-ž-í-v-a-ť!!

PanKlobouk
26.03.2019 5 z 5

Az na male vytky, ktere nestoji ani za to zminovat (a spoilovat), naprosto dokonala kniha. Vrele doporucuji vsem fanouskum fantasy.

KájaKoxík
17.03.2019 4 z 5

Kniha mi doma ležela několik let, jelikož jsem na ni úplně zapomněla. Musím říct, že ač jsem knize věnovala celý den čtení, nebyla jsem ani v půlce a příběh mne chytil tak, že jsem ji měla za 14 dní přečtenou. Mám ráda hrubé knížky právě proto, že se čtenář může začíst na poměrně dlouhou dobu do jednoho světa a získat tak k němu větší vazbu. Svět popsaný v knize má velký potenciál, doufám tedy, že autor nezůstane pouze u trilogie.

Strhávám jednu hvězdu za Vernierovy zápisky. Musím říct, že přečíst si prvních 10 stránek a vlastně znát osud hlavního hrdiny hned na začátku mě nakrknul tak, že mi to vydrželo zhruba do poloviny. Myslím si, že by se daly do knihy zakomponovat jinak a lépe. Po dočtení knihy jsem si musela všechny výše zmíněné zápisky, kvůli narážkám v nich zmíněných přečíst znovu aby mi to dávalo smysl. Také skákání z místa na místo a z času do času je v knize trochu protivné. Jelikož Vélin při vyprávění neudává k jaké době se co vztahuje a čtenáři to musí dojít samotnému. Přitom by to spravil by to jeden nadpis.

Poslední kapitola knihy je pro mě neskutečná. V podstatě dává odpověď na příběhy postav, které Vélin ze svého vyprávění vynechal a zároveň namlsá čtenáře na další díly knihy.

Rozhodně doporučuji :)

luboskniha
10.03.2019 5 z 5

SUPER, SUPER a znova SUPER. Tato kniha mě neskutečně pohltila a nemohl jsem se od ní odtrhnout. Plno akce, zvratů a po dlouhé době to je kniha, která je pro mě celkem nepředvídatelná. Už se klepu na druhý díl, na nic nečekám a začínám číst.

LadyHip
22.02.2019 5 z 5

Absolutně rozumím tomu všeobecnému nadšení a vysokému hodnocení. Fantasy s velkým F, která mě naprosto pohltila.

Mergirus
21.02.2019

Naprosto skvělá kniha. Líbí se mi ten příběh, opět souboj dobra a zla, s úžasným hlavním hrdinou.

Alvari
12.02.2019 5 z 5

To si takhle člověk čte a čte a najednou je v půlce knížky. "Cože?" Příběh není ničím hluboce složitým a v tom je jeho síla. Až mě překvapilo, jak čtivé to bylo.

Miqqie
08.02.2019 2 z 5

Ze začátku mi kniha přišla jako naivní dílo mladého spisovatele, naštěstí ten pocit trval asi jen 250 stran. Kniha je nabitá stereotypy a klišé situacemi. Mnohem víc by se mi líbila, kdybych ji četl ve svých 15 letech. Stejně tak bych ji doporučil: do 20 let. Dále mi kniha přijde jak dělaná pro holky, což je vidět i na hodnocení.
Mrzí mně, že se v současnosti knihy píší s jednou jedinou příběhovou linií, kterou autoři kompenzují skákáním v čase. To dramaticky ubírá na napětí a ponoření se více do příběhu. A příběh? Ten je podaný velmi nenuceně, kdy jsem se téměř vůbec nestrachoval o to, co se může na dalších stranách stát, což se pojí s ne-sympatiemi k postavám a celkovým motivem příběhu.
Až jsem překvapený, jak se mi to lehce kritizuje. Možná jsem až moc náročný. Jak ohodnotit? Dávám 3*, což asi nekoresponduje s napsanou kritikou, ale kniha není vyloženě špatná, ale spíš k má blíž k průměru. (Měl jsem chuť mé hodnocení korigovat na 2*, když vidím zdejší nadsazené hodnocení.)
Edit: Tak po dočtení trilogie měním zpět na 2*.

SUC185
06.02.2019 5 z 5

K celé sérii jsem se dostal díky žebříčku tady a nelitoval jsem.
První kniha sérii, která nás zavede do fantasy středověkého světa vypráví o učňovských létech, prvních výpravách Velina Al Sorny. Poznáváme záporné síly celé ságy, další postavy, které budu v ději více, či méně důležité. Opravdu super fantasy, 5/5.

Rozhodně doporučuji číst všechny díly po sobě.

any333
25.01.2019 5 z 5

Po dlouhé době ke mně zase zavítala pořádná výpravná fantasy. A já se nemohla odtrhnout, jak je už mým zvykem u takovýhle knih, a setrvávala nad stránkami i přesto, že mi hlava už padala únavou a oči se klížily kvůli neodkladné touze po spánku. Svět Vélina Al Sorny mě do sebe vtáhl natolik, že jsem zase pocítila to staré známé pnutí, kdy mi není vůbec příjemné odložit knížku a dělat něco jiného, ještě ke všemu myslet na začátek hodiny matematiky, když v Asrélinu zase začala nějaká záživná intrikářská bitka. Shrnuto a podtrženo, musím mít další díly, už jen proto, abych se dozvěděla něco víc o Volarech a jiných územích, kam hrdina téhle trilogie dosud nezavítal.
Nebudu ale zastírat, že mi začátek, kde se kluci vyučovali službě Šestému řádu, vyvodil později vyvrácenou domněnku, že se bude jednat o jakousi velmi useknutou verzi Hry o trůny, které bude dominovat Noční hlídka. Myslím, že úplný zlom, co mě přesvědčil o opaku, přišel při setkání s Frentisem, ale řekla bych, že mě už i předtím dost nadchla záživná forma sdělování, ne tak krátká, aby tam nebylo nic detailního, ne tak obsáhlá, aby to člověk nehltal po desítkách. A jak se pak děj konečně rozjel, já nemusela listovat střídavě na mapu a seznam postav, protože jsem si je už pamatovala, nemohlo mě zachránit už vůbec nic. Možná jsem se asi jednou ještě vrátila na první Vernierovy zápisky, abych si to porovnala s tím, kde to Vélin všude bojoval, ale jinak ne.
Kniha v sobě měla několik tajemství, z nichž některé jsem uhádla z poloviny, jiné vůbec a některé - co se ale nedají zase tak moc považovat za stoprocentní tajemství - se jen hlásily o vyplnění toho, co jsem si o nich myslela. Například návštěva Pátého řádu a Vélinovo 'osudové' setkání? Byla jsem snad jediná, kdo na to tak dlouho čekal, než se to skutečně stalo?
Dále mi hlavou vrtal ten vlk, ale ukázalo to jen na hlavní složku magických prvků fantasy. Opravdu zásadní věc, která mi vyrazila dech, souvisela s 'Tím, který vyčkává'. Já snad myslela, že něco rozmlátím. A přitom to do sebe tak přesně zapadalo, že to opravdu nebylo jen pro rozptýlení.
Nevím, jestli za to mohl podrobný přístup a nebo fakt, že jsme pozorovali několik velmi zásadních životních roků, ale Vélin mi na konci přišel jako můj starý přítel, takže jsem propukla v záchvat smíchu, když prohlásil, že zpíval.
Konec byl vlastně dvojitý, ale o co méně jsem u toho prvního nezaznamenala žádné obavy, tím více mě ten druhý rozhodil. A na několik minut velmi psychicky rozložil, když jsem si uvědomila, kdo by mohl být tou zmiňovanou osobou. Zjistila jsem si taky, jak moc mě autor celou dobu vodil za nos, aniž by mi dříve poskytl rozřešení. Ale neříkám, že náznaky nebyly. Byly. A obrovské. Tím víc oceníte, jak to do sebe zapadalo. Vážně se těším na další díl, už jen kdyby některým dalším postavám. Zvlášť by mě zajímalo, jak dopadl Frentis. Nějak mi ten 'já chci bejt bratr' přirostl k srdci.

MM1979
25.01.2019 5 z 5

WOW, tak to byla jízda jak se patří! :-) Doporučuji všem fanouškům fantasy... Za mě četba roku! Po dlouhé době kniha, co si vysloužila 5 hvězd.

ilgir
25.01.2019 2 z 5

Podle recenzí jsem čekal něco napínavějšího. Celkově zápletka není špatná, jsou tam zajímavé zvraty, ale je to napsané tak rozkouskovaně, že mě to nevtáhlo do děje. Skákání v čase tam a zpět taky moc nepomůže. Hlavní postavy jsou docela dobře vykreslené a líbí se mi ta osudovost. Naopak takové nesmysly jako převážení sestavených obléhacích katapultů (!!!) mě fakt pobavily. A ta jediná milostná scéna taky nic moc. Nemůžu říct, že bych litoval investovaného času a těch dvou stovek za ebook, ale na další díly mě to rozhodně nenalákalo.

terezaki
15.01.2019 5 z 5

Začnete ji číst a nebudete se moci odtrhnout. Tak skvělá tato kniha je. Pokud na čtení nemáte prostor, pak doporučuji audioknihu, která je skvěle namluvená. Nebudete chtít přestat poslouchat.

Sitth
09.01.2019 4 z 5

Kniha se známým klišé příběhem - on mladý, neznámé minulosti, neznámé síly, je cvičen, aby byl někým.... Dalo by se říct, že je to další stejná omýlačka.... Ale, on se to čte dobře, autor píše dobře a sem tam se objeví dobrá myšlenka! A docela koukám, jak ten děj sype a autor nezneužil tlustoty knihy pro rozvláčněné popisy krajiny...
Jakožto první díl série výborné, ale doporučil bych číst jen tomu, kdo strpí upadávání kvality s příchodem dalších dvou dílů.... Anebo se spokojte s prvním a budete nadšeni.
Za mě 85% (ale jen díky pokračování)