Stephen King jde do kina

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pět skvělých Kingových příběhů spojuje kromě mistrné zápletky a mrazivého napětí také to, že se staly předlohami k filmovému zpracování. Autor se s námi v knize podělil o několik svých vlastních postřehů ke každému z filmů. Tento titul by rozhodně neměl chybět v knihovně žádného z Kingových fanoušků. A pro ty čtenáře, kteří doposud neměli možnost se s tvorbou Stephena Kinga seznámit, je to jedinečná příležitost, jak se začít příjemně bát... Kniha obsahuje pět literárních děl Stephena Kinga, která se stala (vedle dalších) předlohou k filmovému zpracování. Každou povídku, novelu či román (původní název předlohy, pokud se liší, je uveden v závorce za názvem filmu) doplňuje vždy několik autorových postřehů, dojmů či připomínek k danému filmu. Téměř ve všech filmech zazářily známé hollywoodské hvězdy - v Pokoji 1408 (1408) John Cusack a Samuel L. Jackson, v Děsu v prádelně (Šroťák) Ted Levine a Robert Englund, v Srdcích v Atlantidě Anthony Hopkins, ve Vykoupení z věznice Shawshank (Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank) Tim Robbins a Morgan Freeman a v Kukuřičných dětech (Děti kukuřice) Peter Horton a Linda Hamiltonová. * Součástí knihy je DVD "Pokoj 1408"...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/55013/stephen-king-jde-do-kina-fXL-55013.jpg 4.2264
Série:

Povídky a novely (11.)

Orig. název:

Stephen King Goes to the Movies (2009)

Žánr:
Literatura světová, Horory
Vydáno:, Beta-Dobrovský
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (24)

Kniha Stephen King jde do kina

Přidat komentář
Adellll
06. února

Všechny příběhy se mi líbily. Nejlepší je podle mě určitě Vykoupení nebo Ničemové ve žlutých pláštích. Šroťák mi přišel lehce bizardní a Pokoj 1408 takový na Kinga průměrný. Kukuřičné děti byli lehce nadprůměrné. Příběh měl zajímavý námět. Určitě stojí za přečtení.

Nazli
18. ledna

Král se vrací na scénu, pardon, na filmové plátno, a spolu s ním výběr z toho nejlepšího. Opět poklona, mistře.

MortRainey
28.06.2018

Výběr z pěti povídek a novel s osobními předmluvami Stephena Kinga vč. jeho hodnocení filmových zpracování. Kromě výborného a napínavého čtení, jsem Kingův fanoušek;-), je to opět zajímavý pohled na věčnou diskusi, zda je lepší kniha nebo film;-) V některých případech dokonce i sám King dává přednost filmové podobě svého psaného díla a to u filmu s velkým "F" - Vykoupení z věznice Shawshank!
Na závěr knihy to dokazuje svou osobní TOP 10 jeho nejoblíbenějších filmových adaptací;-) I když povídkových výběrů z pera Stephena Kinga vyšlo už mnoho, právě tento stojí za přečtení a to nemusíte být jen fanoušci jeho "kratšího díla", ale právě jeho filmových zpracování;-)

qydko
29.04.2018

King je prostě a jednoduše hvězda.

Martial
13.09.2017

Mooc hezké a strašidelné

Lidudu
09.09.2017

Udělat z blbýho mandlu v prádelně něco, co vás po mnoho a mnoho nocí bude pronásledovat ve snu umí skutečně jen Stephen King.
Povídka Ničemové ve žlutých pláštích mě na dlouhé dva dny uvrhla do melancholické nálady, kdy mi všechno připadalo beznadějné a depresivní. Přesto (nebo právě proto) mám knížky tohohle podivína tak ráda.

danny_21
29.08.2017

Sbírka povídek a novel je rozhodně z toho mistrova nadprůměrna, které se dříve nebo později promítly se střídavými úspěchy na filmová plátna. Povídky jsem hodnotil samostatně, jako celek je to u mě za - 85 %

StephenKingje
09.08.2017

Tato kniha má pět dílů a každý zvlášť ohodnotím:

1408-Musím konstatovat že tenhle příběh je nejslabší z celé knihy.Je dobře napsaný ale není to nejlepší příběh který jsem od Kinga četl.A mohlo by to mohlo být rozsáhlejší.Dávám však 89%.

Šroťák-Jedné z nejbizarnějších povídek této knihy.Podivný příběh se tu však moc nehodí.Dělá to skvělou atmosféru a postará se o to abyste nikdy nepracovali v prádelně ale sorry.Myčka jako upír?Ale co by to byl za King bez bizarnosti.Film byl ale bohužel sklamáním. Dávám 93%.

Srdce v Atlantidě (Ničemové ve žlutých pláští)-Je to jeden z nejkrásějších příběhů který King kdy napsal.Přečetl jsem ho za jediný den.Je to dojemné k pláči.Ale chybělo mi tam tak trochu ta hororová část. Protože Stephen bez hororu není Stephen jak ho známe. Ale vem to čert!Film také nebyl špatný ale kniha je lepší.Dávám 95%.

Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank-Ritě haywarthové ...atd. dám tak velké hodnocení podle toho jak má dlouhý název.Narozdíl od jiných zfilmování byl tenhle film skvělý.Dávám 99%.

Děti kukuřice-zatím nejlepší krátká povídka od Stephena Kinga jakou jsem četl.Je to Mysteriózní Horor a je neuvěřitelně krvavý. Ten film stál však za nic.Za brutalitu a genialitu dávám 97%.

CELKOVÉ HODNOCENÍ:92%.