Stephen King jde do kina

Pět skvělých Kingových příběhů spojuje kromě mistrné zápletky a mrazivého napětí také to, že se staly předlohami k filmovému zpracování. Autor se s námi v knize podělil o několik svých vlastních postřehů ke každému z filmů. Tento titul by rozhodně neměl chybět v knihovně žádného z Kingových fanoušků. A pro ty čtenáře, kteří doposud neměli možnost se s tvorbou Stephena Kinga seznámit, je to jedinečná příležitost, jak se začít příjemně bát... Kniha obsahuje pět literárních děl Stephena Kinga, která se stala (vedle dalších) předlohou k filmovému zpracování. Každou povídku, novelu či román (původní název předlohy, pokud se liší, je uveden v závorce za názvem filmu) doplňuje vždy několik autorových postřehů, dojmů či připomínek k danému filmu. Téměř ve všech filmech zazářily známé hollywoodské hvězdy - v Pokoji 1408 (1408) John Cusack a Samuel L. Jackson, v Děsu v prádelně (Šroťák) Ted Levine a Robert Englund, v Srdcích v Atlantidě Anthony Hopkins, ve Vykoupení z věznice Shawshank (Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank) Tim Robbins a Morgan Freeman a v Kukuřičných dětech (Děti kukuřice) Peter Horton a Linda Hamiltonová. * Součástí knihy je DVD "Pokoj 1408"...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/55013/stephen-king-jde-do-kina-fXL-55013.jpg 4.2264

Povídky a novely (11.)

Stephen King Goes to the Movies (2009)

Literatura světová, Horory
Vydáno:, Beta-Dobrovský

Kniha Stephen King jde do kina

Adellll

Všechny příběhy se mi líbily. Nejlepší je podle mě určitě Vykoupení nebo Ničemové ve žlutých pláštích. Šroťák mi přišel lehce bizardní a Pokoj 1408 takový na Kinga průměrný. Kukuřičné děti byli lehce nadprůměrné. Příběh měl zajímavý námět. Určitě stojí za přečtení.

Nazli

Král se vrací na scénu, pardon, na filmové plátno, a spolu s ním výběr z toho nejlepšího. Opět poklona, mistře.

MortRainey
28.06.2018

Výběr z pěti povídek a novel s osobními předmluvami Stephena Kinga vč. jeho hodnocení filmových zpracování. Kromě výborného a napínavého čtení, jsem Kingův fanoušek;-), je to opět zajímavý pohled na věčnou diskusi, zda je lepší kniha nebo film;-) V některých případech dokonce i sám King dává přednost filmové podobě svého psaného díla a to u filmu s velkým "F" - Vykoupení z věznice Shawshank!
Na závěr knihy to dokazuje svou osobní TOP 10 jeho nejoblíbenějších filmových adaptací;-) I když povídkových výběrů z pera Stephena Kinga vyšlo už mnoho, právě tento stojí za přečtení a to nemusíte být jen fanoušci jeho "kratšího díla", ale právě jeho filmových zpracování;-)

qydko
29.04.2018

King je prostě a jednoduše hvězda.

Martial
13.09.2017

Mooc hezké a strašidelné

Lidudu
09.09.2017

Udělat z blbýho mandlu v prádelně něco, co vás po mnoho a mnoho nocí bude pronásledovat ve snu umí skutečně jen Stephen King.
Povídka Ničemové ve žlutých pláštích mě na dlouhé dva dny uvrhla do melancholické nálady, kdy mi všechno připadalo beznadějné a depresivní. Přesto (nebo právě proto) mám knížky tohohle podivína tak ráda.

danny_21
29.08.2017

Sbírka povídek a novel je rozhodně z toho mistrova nadprůměrna, které se dříve nebo později promítly se střídavými úspěchy na filmová plátna. Povídky jsem hodnotil samostatně, jako celek je to u mě za - 85 %

StephenKingje
09.08.2017

Tato kniha má pět dílů a každý zvlášť ohodnotím:

1408-Musím konstatovat že tenhle příběh je nejslabší z celé knihy.Je dobře napsaný ale není to nejlepší příběh který jsem od Kinga četl.A mohlo by to mohlo být rozsáhlejší.Dávám však 89%.

Šroťák-Jedné z nejbizarnějších povídek této knihy.Podivný příběh se tu však moc nehodí.Dělá to skvělou atmosféru a postará se o to abyste nikdy nepracovali v prádelně ale sorry.Myčka jako upír?Ale co by to byl za King bez bizarnosti.Film byl ale bohužel sklamáním. Dávám 93%.

Srdce v Atlantidě (Ničemové ve žlutých pláští)-Je to jeden z nejkrásějších příběhů který King kdy napsal.Přečetl jsem ho za jediný den.Je to dojemné k pláči.Ale chybělo mi tam tak trochu ta hororová část. Protože Stephen bez hororu není Stephen jak ho známe. Ale vem to čert!Film také nebyl špatný ale kniha je lepší.Dávám 95%.

Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank-Ritě haywarthové ...atd. dám tak velké hodnocení podle toho jak má dlouhý název.Narozdíl od jiných zfilmování byl tenhle film skvělý.Dávám 99%.

Děti kukuřice-zatím nejlepší krátká povídka od Stephena Kinga jakou jsem četl.Je to Mysteriózní Horor a je neuvěřitelně krvavý. Ten film stál však za nic.Za brutalitu a genialitu dávám 97%.

CELKOVÉ HODNOCENÍ:92%.