Stále nezvěstná

Stále nezvěstná https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64218/bmid_stale-nezvestna-Mrp-64218.jpg 4 346 110

Annie rekapituluje při terapeutických sezeních u psychiatričky svůj pohnutý životní příběh: příběh ženy unesené neznámým mužem, měsíce uvězněné v horské chatě, znásilňované, ponižované a podrobované nejnesmyslnějším pravidlům. A vystavené i nejhorší ztrátě, která ji mohla potkat… Přesto se dokázala svému vězniteli vzepřít a utéct. Jenže návrat do normálního života není vůbec jednoduchý: Annie se snaží znovu navázat vztah se svou matkou, s kamarádkou Christinou, s přítelem Lukem. Za pomoci psychiatričky se pokouší překonat strach z venkovního světa – a za pomoci policejního vyšetřovatele Garyho vypátrat, kdo její únos zosnoval a proč. Odhalená pravda je však až nečekaně krutá…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Still Missing , 2010

trudoš
07.06.2018 4 z 5

Příjemné překvapení. I když se jedná o trochu ženské čtení, není to problém - Chevy Stevensová snadno vtáhne do příběhu a její hrdinka není žádné ufňukané telátko. Nevýhodou je, že přes polovinu románu zápletka docela stagnuje, jen sledujeme hrůzy, jaké musí Annie v zajetí prožívat. Člověk následně ani moc nečeká, že se ještě něco vyvrbí. Chyba lávky. A přestože se finální osvětlení toho kdo, co a proč bude některým zdát vysloveně přitažené za vlasy, čiší z toho děsivě reálná maloměšťácká hloupost, jak vystřižená z Nedělního Blesku.
Ženskou ruku spisovatelky každopádně prozradí typické rozpitvávání všeho a hlavně archetypální chování mužských protagonistů. Ale k příběhu to tak nějak sedí. Maličko nevyvážená je ovšem gradace, protože vyvrcholení přijde po sto sedmdesáti stranách a zbytek vyprávění je už jen zábavným rozplétáním nepochopených vztahů bez akutního nebezpečí v zádech. Ale napsané je to skvěle, i když osobně bych část první poloviny (tu s tím mučením) nejraději zapomněl.

Terry.89
22.05.2018 5 z 5

Tahle kniha byla mé první setkání s žánrem Thriller v knižní podobě. V knižním katalogu mě zaujala anotace, a tak jsem se rozhodla si knihu pořídit. A rozhodně jsem neudělala chybu. Kniha je úžasná! Příběh je poutavý, napínavý a zajímavý. Autorka má čtivý styl psaní a kniha vás do sebe jednoduše vtáhne. Probudí ve vás zvědvost a dokud ji nedočtete a nedozvíte se, jak to vlastně dopadlo, nemáte klid. :) Navíc když už si myslíte, že si hrdinka konečně oddechne, dopadnou na ni další osudové rány. A upřímě, nikdy bych nečekala, že je célý Anniin strastiplný osud dílém zrovná té jedné osoby a navíc kvůli tak banálnímu důvodu!

Owain
05.12.2017 4 z 5

Super čtení, konec mi teda přišel trochu rychlý. Vcítila jsem se, částečně jsem byla naštvaná i jsem brečela. Závěr super =)

Orechanda
17.11.2017 5 z 5

Drama se zajímavým rozuzlením. Velice chytlavé čtení, stále se něco děje. Byla jsem napnutá jak se z toho hlavní hrdinka dostane a dokázala jsem se vcítit do toho co prožívala. Doporučuji

dom.ini
04.09.2017 4 z 5

První polovina knihy mi připadala spíše psychologická, z čehož jsem byla trochu zklamaná, hlavně proto, že jsem čekala trochu více napětí. Toho jsem se však dočkala v druhé polovině knihy, a to jsem se nemohla vůbec odtrhnout, protože takový vývoj jsem teda rozhodně nečekala! Doporučuji.

konicekbily
25.07.2017 5 z 5

Poutavý mnohodílný monolog oběti převážně jako zpověď u "cvokařky" je dobrou četbou. Tak nějak -asi-probíhají myšlenky oběti na prožitou nedobrou minulost.

Lenka.Vílka
06.07.2017 4 z 5

Ze začátku jsem měla problém s tím, abych všechno hrdince uvěřila a "byla tam s ní" na 100%. To způsobilo, jakým stylem je kniha vyprávěna. Hrdinka vypráví, co se stalo a zároveň sklouzává do ještě větší minulosti a taky přítomnosti. Což je ošimetné (když už na začátku zmínila, že dřív nebyla taková mrcha, ale od té doby se dost změnila). Takže tam jsou dost velké vyprávěcí rozdíly (ale nebylo to tak iritující jako v Nejdražší dceři) a chvíli jsem si zvykala. Ale vyplatí se to. Nakonec jsem dostala trochu drsnější příběh, který nebyl vůbec špatný. Zapadne u mě (styl autorky nebyl špatný, ale ani nijak závratný) a šance, že si knihu přečtu znovu je opravdu mizivá, ale na zaplácnutí volna v času dobrá.

amanda99
25.06.2017

Mám ráda detektivky,ale tohle bylo moc drsné,tak tak jsem dočetla knížku.

Danago
10.03.2017 4 z 5

Přečteno jedním dechem, knížku jsem vůbec neodložila. Je to taková psychologická detektivka, takže doporučuji těm , kdo mají rádi tento styl. Závěr byl opravdu nečekaný a šokující. Mně se knížka líbila.

Hvězdinka
05.02.2017 1 z 5

Pro mě zklamání. Taková detektivka, kterých jsou tisíce. Ničím překvapující, ztráta času...

orinka3
29.11.2015 4 z 5

Velmi dobře napsaný a vygradovaný příběh. Přečteno za dva dny a s velkou chutí. Do poslední kapitoly jsem netušila kdo za tím vlastně je, a konec mě dost překvapil. Jen ten závěr knihy... jakoby ztratil spád, proto jsem ubrala jednu hvězdičku. Doporučuji všem, kdo mají rádi napínavé a zajímavé detektivky, které jsou okořeněné i slušnou dávkou psychologie.

ivakola
06.11.2015 1 z 5

Mě se kniha nelíbila.Nápad nebyl špatný,ale zpracování tedy nic moc. Na můj vkus moc psychologie, popisování nezajímavého a napětí skoro nula.

Tess.96
10.10.2015 5 z 5

Opravdu skvělá kniha plná napětí a vlastně už od začátku víte, že to s hlavní postavou dopadlo dobře, ale netušíte, co se stane pak a hlavně to překvapení, když zjistíte, kdo za tím vším stál je nepopsatelné. Pokaždé jsem podezřívala někoho jiného. Opravdu velmi dobře napsaná kniha a velmi čtivá :)

dominika2585
06.09.2015 5 z 5

Tuhle knížku jsem přečetla doslova jedním dechem. Za mě zatím nejlepší knížka co jsem kdy četla.

natalli26
13.08.2015 4 z 5

Na tuhle konkrétní knížku jsem narazila vlastně náhodou a to je jedině dobře. Ačkoli žánr thriller mám ráda, thrillery vlastně moc nečtu - na to je spíš odborník moje mamka, které jsem knihu okamžitě doporučila přečíst. Kniha jako taková mi svým napětím připomínala díla od Flynn, Gillian - ale ne tak že by byla neoriginální a vykrádala nápady. Naopak. S hlavní hrdinkou jsem se sžila okamžitě, neobvyklý styl psaný zejména v monologu se mi hodně zalíbil. Kniha byl čtivá a dle mého skromného názoru velmi dobře napsaná. Měla některé nedostatky a scénu u které jsem si hned řekla "já to tušila" protože to bylo tak strašně předvídatelné a kýčovité, proto jen čtyři hvězdičky. Od začátku jsem nevěděla kdo by za tím mohl být, jen podle anotace mě bylo jasné, že to bude někdo blízky. Na začátku jsem podezřívala jednu konkrétní postavu, potom další a další a někde v polovině mi tak nějak došlo kdo za tím je a vlastně i proč ačkoli jsem neodhadla veškeré důvody a v jenom jsem se dokonce spletla. Knihu vřele doporučuji, já osobně jí zhltla za pár hodin. Také se mi líbilo jak lidsky a upřímně zde byli vypsané emoce hlavní hrdinky a vše co prožívala. Jak i přes veškerá muka dokázala v sobě pocítit lítost ke svému vězniteli a únosci. To co si prožila v knize byla sice jen fikce, ale když se nad tím zamyslíme tohle se klidně může doopravdy stát, bůhví kolik lidí už právě něco takového prožilo nebo prožívá. Nevím co bych na místě Annie dělala já a obdivuji její sílu v tom opětovně nabrat důvěru k lidem a nezavrhnout všechny mužské a žít relativně normálně. A lidi, dávejte si sakra pozor na ty spoilery :)

bezprezdivky
12.08.2015 1 z 5

První polovina knihy je pouhý samoúčelný popis fyzického a psychického násilí páchaného na unesené ženě, druhá polovina rozplétá zápletku (kdo a proč), ale podle mě zcela nesmyslně, resp. ne uvěřitelně. Pro mě zklamání.

Kveta59
01.08.2015 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Přečetla jsem jedním dechem.
Nechápu, proč někteří ze čtenářů, když se jim knížka nelíbí, musí všem ostatním prozradit, jak to dopadne. Když si vezmu knížku, že si ji přečtu, dívám se na recenze, no a hned v první se dozvím pointu:(

Lenynek
15.07.2015 3 z 5

Asi mi bude spousta lidí odporovat, ale mě se kniha nelíbila téměř vůbec. První reakcí po přečtení byl mírný úšklebek a pronesené "slátanina". Ne že by na mě kniha od začátku takto působila, naopak se nesla v zajímavém duchu, ale konec v podobě po prašulích toužící matky jsem už nechápala. Věřím tomu, že své čtenáře si kniha najde, u mě ale nepochodila.

sabanka
01.07.2015 5 z 5

Kniha je skvělá a chvílemi až bere dech. Závěr naprosto nečekaný a neodhadnutelný.

Illaa
30.06.2015 3 z 5

Kniha mě bavila, hlavně po přečtení stručného obsahu na deskách knihy, kde jsem se dozvěděla, že v únosu má prsty někdo ze známých hlavní hrdinky. Ke konci jsem tedy střídavě podezřívala všechny kolem, takže jsem nebyla už tolik překvapená. Chválím a mohu doporučit.

kanadská literatura znásilnění pravda a lež únosy

Chevy Stevens (p)
kanadská, 1973