Stále nezvěstná

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Annie rekapituluje při terapeutických sezeních u psychiatričky svůj pohnutý životní příběh: příběh ženy unesené neznámým mužem, měsíce uvězněné v horské chatě, znásilňované, ponižované a podrobované nejnesmyslnějším pravidlům. A vystavené i nejhorší ztrátě, která ji mohla potkat… Přesto se dokázala svému vězniteli vzepřít a utéct. Jenže návrat do normálního života není vůbec jednoduchý: Annie se snaží znovu navázat vztah se svou matkou, s kamarádkou Christinou, s přítelem Lukem. Za pomoci psychiatričky se pokouší překonat strach z venkovního světa – a za pomoci policejního vyšetřovatele Garyho vypátrat, kdo její únos zosnoval a proč. Odhalená pravda je však až nečekaně krutá…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64218/stale-nezvestna-Mrp-64218.jpg 4.4289
Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Still Missing, 2010

více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (4)

Diskutovat
Aghatte
29.08.2019

Spoiler.
Velmi povedená detektivka s nevšedním podáním zpovědi u psychiatričky.

Byla to hrůza, ale on aspoň byl "regulérní" úchyl, kdežto matka, to byla cynická sebestředná hyena!
Je šílené, jak škody, které páchají rodiče na dětech, se nesmazatelně zapíší do jejich životů. Úchyla měla na svědomí jeho adoptivní matka, evidentně totálně ujetá, zneužívala ho a vyrostl z něj citově plochý chudák a sadista.
Vztahy v rodině měly za následek i pokřivený celý život matky hl.hrdinky, ale že to vygraduje v takový hnus, že prodá vlastní dceru...Bez náhledu na své chování. A jakou ještě hrála celé roky komedii, doslova tyjátr!... Fuj, ani jsem to nemohla číst. A vše kolem toho miminka.... Strašné!
Vyloženě mi vadilo "spojení" s detektivem, to tam být nemělo, nenašla jsem proto vysvětlení ani pochopení, byl fajn, ale měl si zachovat profesionální odstup, a ani ze strany hl.hrdinky jsem neviděla souvislost, proč to dělat. Ovšem, po tom, čím ona prošla, nemusí nikomu své reakce vysvětlovat, většina obětí by už do smrti neopustila blázinec, nebo by viseli na první jedli hned vedle srubu.

Jiparis
25.08.2019

Skoro se nechtelo uverit, ze by neceho takoveho byla schopna nejaka matka.Skvely pribeh, uveritelne zachyceni pocitu unesene.

Byra
22.01.2013

Uživatelka Ohniva:
Moc děkuji, že díky Vám vím, že hlavní hrdinka přide o děťátko. Nevím jestli jste pochopila, že tady tyto komentáře slouží k tomu, abyste napsala, jak se vám knížka líbila/nelíbila a proč a ne psát o tom, co se stane hlavní hrdince

Ohniva
03.01.2013

S napětím jsem četla příběh ženy mučené znásilňované a té která nakonec přijde o své děťátko. Velice se mi to líbilo. Doporučuji :)

Štítky

kanadská literatura

Autor a jeho další knihy

Chevy Stevens (p)
kanadská, 1973

Kniha Stále nezvěstná je v

Právě čtených3x
Přečtených369x
Čtenářské výzvě4x
Doporučených30x
Knihotéce200x
Chystám se číst197x
Chci si koupit39x
dalších seznamech2x