Srdcem proti zdi

Srdcem proti zdi https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495981/bmid_srdcem-proti-zdi-WyJ-495981.jpeg 4 802 802

Vanessa Mazur ví, že dělá správnou věc. Necítí se špatně proto, že dává výpověď. Svou pozici asistentky, hospodyně a podržtašky předního obránce národního fotbalového týmu vždycky považovala za dočasnou. Teď má svoje plány, a ty už nezahrnují praní extra velkých spodků. Když ji ale Aiden Graves nazývaný Hradba z Winnipegu osobně požádá, aby se vrátila, je v šoku. Dva roky si jí ani nevšiml. Co má teď odpovědět muži, který je zvyklý dostat všechno, co chce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

The Wall of Winnipeg and Me , 2016

havrmoni
24.06.2022 5 z 5

Druhé setkání s touto autorkou a opět nezklamala. Opravdu se mi její knihy moc hezky čtou.

Red-haired
24.06.2022 5 z 5

Ach, tohle byla zase dokonalost! Obdivuju Vanessinu trpělivost se zpočátku věčně mrzutým Aidenem, ale Zapatina dokonalá slow burn romantika od nenávisti k přátelství a od přátelství k lásce ani trochu nezklamala, a já opět visela na každé maličkosti, která se mezi těma dvěma udála.

Bavilo mě, jak Vanessa popisuje Aidena pomalu jako nadpřirozeného obra. Bavila mě i veškerá klišé, která by mě v jiných knížkách určitě štvala. Ocenila jsem i dojemné chvilky a to, jak se hlavní hrdinové popasovali s minulostí, i krásné přátelství se spolubydlícím Zacem.

Ano, nedokážu knížce nic vytknout a vůbec mě to nemrzí.
Hodnotím 5*/5* a vedle Kultiho a Lukova je i tato cihlička mým oblíbencem

martina1797
23.06.2022 5 z 5

První knížka od této autorky a už jsem běžela do knihkupectví pro další. Skvělé to bylo, co dodat. Děj pomalu plyne, začtete se a najednou zjistíte, že jste u konce téměř pětiset stránek. Moc příjemný styl psaní, který se vážně senzačně čte.

Anna195
23.06.2022 5 z 5

Pre mňa je Zapata stále kráľovnou slow-burn romantiky, no ak som minulý rok ospevovala knihu S Láskou Lukov, tak tento rok budem všade ospevovať, práve knihu Srdcem Proti Zdi, toto je DOKONALOSŤ.

Vanessa bola ďalšia obyčajná žena, v ktorej sa môžu nájsť mnohé z nás. Páči sa mi, že autorka nám stále ukazuje hrdinky, ktoré možno nie sú dokonalé, ale sú samé sebou a nehanbia sa za to, presne ako Vanessa. No napriek menej ružovej minulosti, ktorú prežila, to bola pre mňa silná hrdinka so skvelým humorom. V určitých situáciách som s Vanessou normálne súcitila, pretože žiť s Aidenom na začiatku nebola žiadana sláva , aj keď ich sprevádzalo spolu množstvo vtipných situácií.

No ja hrdinov typu, akým bol aj Aiden mám v obľube. A áno, Hradba z Winnipegu, síce skvelo vyzeral ( fakt by som chcela, tak skvelo vyzerajúceho hráča amerického futbalu vidieť aj naživo), no ľudí si k sebe moc nepúšťal a v komunikácii tiež nevynikal, ale už tu som vedela, že sa v ňom skrýva omnoho viac, ako ukazuje pred celým svetom. Čo si budeme, za takýchto chlapov hovoria činy, a presne aj za Aidena hovorili jeho činy. A že činný, teda bol. Kto pozorne číta, pochopí veľa vecí z jeho gest či činov, no len pri tej správnej osobe sa otvorí. Ale hlavne veľa vecí sa odvíja aj z jeho minulosti, ktorá ani u neho nebola úplne ružová.

Keďže tu máme slow-burn romantiku, tak aj ich zbližovanie bolo pomalšie a ja som si ho užívala, pretože toto bola dokonalá, pomalá romantika s toľkými citmi. Ach, slow-burn romantika ako vyšitá...som nadmieru spokojná. Samozrejme opäť úžasný epilóg, presne taký, aký jednoducho milujem.

MAU256
23.06.2022 5 z 5

Krásně čtivá romantická knížka z prostředí amerického fotbalu. Vanessa byla neskutečná a Aiden..., ani jeden z nich to v životě neměl lehké, ale ani jeden z nich to nevzdal....
Romantickým dušičkám doporučuji.

Luciska13
21.06.2022 5 z 5

Další skvělá kniha autorky s naprosto skvělou zápletkou. Jak už je pro autorku typické, děj si plyne svým poklidným tempem, člověk už od začátku ví, jak celý příběh dopadne, ale i tak nemůže přestat číst, protože to prostě nejde jinak. Rozhodně doporučuju.

TerkaM
21.06.2022 5 z 5

Po Malychinovi, poslední knize, kterou jsem od autorky četla, musím konstatovat, že tahle kniha se mi líbila maximálně. Máme zde prostředí amerického fotbalu, slow burn romanci, hate to love romantickou linku. To je prostě něco, co v knihách miluji a co Mariana Zapata umí naprosto geniálně. Zkrátka a dobře, je to opět něco, co si potřebujete přečíst. :-)

MilackovaN
20.06.2022 5 z 5

Za mě bylo prvních 250 stránek úplně o ničem, kdybych začala číst až od prostředku knihy, tak bych o nic nepřišla. Ale ten konec mě tak dostal, že autorce odpustím i ten zdlouhavý rozjezd.

Fortuna7
20.06.2022 4 z 5

Mariana Zapata prostě umí. Srdcem proti zdi je neskutečně originální a roztomilá záležitost. Ty 4 dny co jsem tuhle knihu četla jsem se usmívala jako měsíček na hnoji, těšila se na okamžik, kdy budu moct zase knihu otevřít a lepíkovala jako šílená. Aidena jsem si skoro hned zamilovala a Zac je taky miláček.

Akyra
18.06.2022 5 z 5

Moje oblíbená autorka :) nezklamala

AliceTief
18.06.2022 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla ještě dřív než u nás vyšla a musím přiznat, že příběh na 1 stále =D. Na druhou stranu překlad, korekce mě trochu zamrzeli a o obálce ani nemluvím, to je prostě krize. Nicméně je spisovatelka moje nejoblíbenější, už se nemůžu dočkat dalších jejich knih u nás =)

Sebík0903
17.06.2022 5 z 5

Tak jo, předem říkám, že jsem četla zatím všechny knihy, co u nás v ČR od Zapaty vyšly. Co jsem četla recenze ostatních, zjistila jsem, že ne všechny názory jsou zde stoprocentně pozitivní, což mě zpočátku trochu vyděsilo protože pro mě je Zapata něco jako spisovatelská bohyně a rozhodně bych nějaké to zklamání špatně snášela...
Přesto jsem knihu přečetla...a..
Líbila se mi to, opravdu ano, akorát...Já nevím u předchozích knih jsem vždy na konci měla takové to nutkání zakopat nohama do vzduchu a zapištět jako puberťačka...u téhle se mi to nestalo ale přitom nedokážu říct, že by mě kniha nějak zklamala. Byla přesně taková jakou jsem jí očekávala, slowburn romance, postavy dokonale vykreslené a promyšlené, stejně jako celý děj...vtipné scény...říkám si, jestli právě to nebylo tím hlavním problémem. Že každý příběh od Zapaty je sice svým smyslem originální ale přesto dost podobný těm předešlým, že pokud už člověk něco od této spisovatelky četl, tak ví přesně do čeho jde...No, zkrátka nemůžu nic vytknout, kniha je super, rozhodně doporučuju přečíst všem, co ji ještě nečetli nebo na ni celý rok čekali, ale zase nemůžu říct, že by tento díl překonal mé pocity například z Kultiho nebo z Lukova. Ty jsou stále mou neustálou topovkou.
P.S.: Kurňa ale čeští překladatelé by si mohli pohnout a hodit nám do pár měsíců nějakou další knihu, bo to celoroční čekání mě vždy totálně ubíjí :D.

ElessaRiverbow
17.06.2022 5 z 5

Úplně první kniha od autorky a já jsem hodně spokojená. Už od první stránky mě to chytilo a nepustilo až do konce. Příběh byl čtivý, měl sympatické postavy a slow-burn romantiku. Vanessa mi sedla hned, moc jsem si jí oblíbila a rychle se do ní vžila. Oproti tomu Aidena jsem ze začátku vůbec nemusela, ale po prvních 100 stranách jsem si ho zamilovala. Ti dva spolu tvořili dokonalý pár. U knihy jsem se hodně culila a nasmála, avšak těch nějakých 50 stran před koncem - pár slziček rozhodně ukáplo. Rozhodně někdy sáhnu i po ostatních knížkách od autorky.

Moc děkuji @endlessbibliophile a @humbook za poskytnutí e-knihy k recenzi.
#spoluprace #humbookblogeri

houdkic
16.06.2022 3 z 5

Pro me asi nejslabsi Zapatina… Hrozne jsem se tesila a jsem docela zklamana. Bylo to opravdu dlouhe, nektere situace hodne zbytecne, takze jsem knihu cetla i dlouho. Aiden mi za celou knihu nebyl moc sympaticky, Zac mi treba sedl o dost vic. No snad bude dalsi kniha opet minimalne tak vyborna jako Kulti.

A ten preklad a korekce? Hruza. Me/mne je v teto knize spravne asi tak v peti procentech, chyby, naprosto nesmyslny preklad napr. ,,neco neco - dech - neco neco.” Jezsisi!! Jak jako dech?! Vzdyt jestli tam bylo breathe, tak je to asi logicky nadech ne, to dojde i uplnymu tatarovi.

Za me 3,5 hvezdy.

Lacie
15.06.2022 5 z 5

Otrávená po knize Rytmus jsem sáhla po této – a hurá, nadšení. Chlap morous mi nevadí, normálka, Vanessa je sympaťačka, navíc se chová opravdu na svůj věk, žádná zastydlá puberťačka. Celý jejich příběh je hezký, pohodový, zblbnutá jinými autorkami romanťáků jsem pořád čekala, kdy se stane nějaká katastrofa a musela si připomínat, že je to slow burn – tedy pomalu, ale jistě, ke skvělému konci. Za mě palec nahoru a protože už mám přečtené všechny čtyři, tak bych řekla, že nejlepší Zapata je tato.

lucie3944
14.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Pěkná kniha, jen jsem neodhadla, kdy se Aiden zamiloval, kdy se rozhodl, že bude s Van. Ale ve finále proč ne, každý si ten okamžik může určit sám. Pro mně kniha na dva dny na pláži.

Vaiolet
14.06.2022 4 z 5

Tak tohle bylo opravdu hodně pomalé. Příběh nebyl špatný a opravdu mě to bavilo, ale z mého pohledu je to zatím nejslabší knížka od Zapaty. Většinu knihy jsem si přála aby se dohromady dali Zac a Van a ne Aiden a Van. Zac mi prostě byl daleko sympatičtější a hodil se mi k ní tak nějak víc. Taky mě zhruba od půlky knihy štvalo, že na skoro každé straně bylo místo jména hl. hrdiny používání Hradba z Winnipegu.
Celkově bych dala tak 4.5*

Lutzinka
14.06.2022 3 z 5

To, že to bude hoooodně pomalé je fakt, se kterým se u Zapaty počítá, ale tady mě to moc nebavilo. Byla škoda, že nebyla ještě víc rozpracovaná minulost Hradby z Winnipegu, protože takhle nevíme, proč se vlastně úplně choval, jak se choval. Perla příběhu byl Zac a Van a jejich maratónské přátelství.

nofreeusernames
13.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Pomalá romantika, hlavní hrdinky jsou docela obyčejné holky běžných povolání, které nevypadají jako modelky, a muži jsou tu většinou namakaní, uzavření a grumpy týpci, kteří se postupně projevují a dostávají se vám pod kůži. A celé to má strašně moc stránek Co si budem, Zapata má svůj styl, kterého se drží, což někoho možná unavuje, ale já to beru, protože mi totálně sedne.

Vanessa dělá asistentku/hospodyni Aidenovi, top hráči amerického fotbalu. Ten je docela strohý, otravný, nepříjemný a uzavřený do sebe. Sotva jí řekne dobré ráno, nikdy jí ani nepopřál k narozeninám… Vanessa se nemůže dočkat, až dá konečně výpověď. Jenomže když to udělá, Aiden se objeví u ní doma a požádá ji o ruku. A za tu ruku je ochotný dost zaplatit. On tím vyřeší problém s propadlým vízem (je Kanaďan), ona zaplatí dluhy za školné…

4.3 ⭐️ od 100 000 lidí na Goodreads asi mluví za vše Pokud jste četli Kultiho, Malychina nebo Lukova, není co řešit, tohle potřebujete. Nepolíbeným bych doporučila začít s Rytmusem, je nekratší a zjistíte na něm, jestli vám tahle autorka sedne.

TerryDee
13.06.2022 5 z 5

Kdykoliv vezmu do rukou knihu od Mariany Zapaty, tak vím, ze to bude dokonalost. A v tomto případě tomu tak bylo. Srdcem proti zdi je úžasný příběh, do kterého jsem se bezmezně zamilovala. Jinak to ani nešlo. ️

Vanessa i Aiden byli úžasní a dohromady tvořili dynamickou dvojici. Vanessa mi neskutečně sedla. Přesně tohle je ten typ hrdinek, které mám ráda a fandím jim. Milá a obětující se žena, která má už něco za sebou a nenechá se jen tak něčím zlomit. Za to má můj obdiv. Aiden byl ze začátku na to, aby ho někdo bacil palicí po hlavě, ale nakonec se to zlomilo a i on si mě získal. Pak už z něho bylo sluníčko. Také jsem si oblíbila Zaca, spolubydlícího a kamaráda, který mě bavil.

Romantická linka byla úžasná a pomalá, jak je u Zapaty zvykem. Díky tomu se člověk těšil, až se to konečně rozjede. A když to přišlo, tak nestačil juchat, neboť scény s výtahem, bouřkou a Vánocemi jsou pro romantické duše jak stvořené. ️

Srdcem proti zdi můžu jen doporučit. V knize najdete dokonalé postavy, slowburn romantiku, hate to love linku, humor. Myslím si, že tahle kniha Vás nezklame.

Hodnocení: 5⭐️/ 5⭐️

Za poskytnutí e-knihy k recenzi děkuji @endlessbibliophile z @humbook #spoluprace #humbookblogeri ️

Kanada romance

Mariana Zapata