Srdcem proti zdi

Srdcem proti zdi https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495981/bmid_srdcem-proti-zdi-WyJ-495981.jpeg 4 797 187

Vanessa Mazur ví, že dělá správnou věc. Necítí se špatně proto, že dává výpověď. Svou pozici asistentky, hospodyně a podržtašky předního obránce národního fotbalového týmu vždycky považovala za dočasnou. Teď má svoje plány, a ty už nezahrnují praní extra velkých spodků. Když ji ale Aiden Graves nazývaný Hradba z Winnipegu osobně požádá, aby se vrátila, je v šoku. Dva roky si jí ani nevšiml. Co má teď odpovědět muži, který je zvyklý dostat všechno, co chce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

The Wall of Winnipeg and Me , 2016

rajcatko
28.08.2022 1 z 5

Kdyby autorka přestala s věčným chválením božské muskulatury hlavního hrdiny, ušetřilo by to minimálně 200 stran, bez nadsázky. A to by pak kniha byla snesitelná a možná i příjemně romantická. Hlavní hrdinka byla ze začátku dospěle smýšlející hrdá žena, postupem času se z ní ale stala ubrečená patnáctiletá puberťačka bez mozku. Najednou bez toho chlapa vedle sebe nedokázala nic, absolutně nic. A hlavní hrdina byl prostě divný. Namyšlený asociál s chováním hulváta. Fuj. Jednu hvězdu dávám autorce za postavu Zaca, ten se povedl. Nicméně knihy Mariany Zapaty již vyhledávat nebudu.

jadwiga
25.08.2022 4 z 5

Má první kniha od Mariany Zapaty. Je to pěkný oddechový příběh s ukecanou hlavní hrdinkou. Celý romantický příběh pomalu plyne kupředu. Na jeho konci jsem si přála, aby v knize bylo ještě pár řádků navíc. Pro mě to celé bylo milé letní setkání s autorkou.

blanka5960
21.08.2022 4 z 5

Srdcem proti zdi je má první kniha od autorky a musím říci, že jsem byla velmi mile překvapena, byla to skvělá slowburn romance.
Hlavní postavy byly dobře vykreslené, Vanessa a Aiden mě bavili od začátku až do konce. Aiden byl opravdu někdy na zabití a Vanessa měla s ním velkou trpělivost. Také jsem si oblíbila vedlejší postavu, jejich společného kamaráda Zaca, byl to velký sympaťák. Škoda že nedostal v knize více prostoru, ale kdo ví třeba nám autorka napíše o něm nějaký další příběh.
Za mě kniha měla hodně pomalý děj, což mně teda nikak zásadně nevadilo, příběh Aidena a Vanessy mez bavil. Kdyby byla tak o sto stránek kratší, byla by o něco čtivější.

Ivana09
20.08.2022 2 z 5

Asi od 3/4 jsem se musela nutit do čtení. Přijde mi, že se celkově v knize nic nedělo. Konec pěkný.
Od Zapaty jsem četla všechny knížky, u mě vede Kulti a s Láskou, Lukov. Ostatní 2 knížky jsou o hodně slabší.
Hvězdy dávám za to, že je to dobře napsané a za konec. Tady mě autorka zklamala.

petulkapeta
17.08.2022 3 z 5

Dobrý bože. Sedla jsem si na židli k psacímu stolu. Srdce mi bušilo, přitiskla jsem si dlaň na hrudník. Co to sakra bylo? Ten jeho úsměv byl jako jaderná hlavice, kterou mohl kdykoli zaútočit. Jasně, věděla jsem, jak je Aiden přitažlivý, samozřejmě, ale když se usmál, neexistovalo nic, co by vás na tu zbraň hromadného ničení mohlo připravit.

Hoodne pomala místy až zdlouhavá romantická linka. Jinak pěkný příběh se sportovni tematikou.

pollyn
16.08.2022 5 z 5

Miluju její slowburn romance. Má to prostě všechno! A navíc jsou ty postavy tak skutečný. Velká paráda!

maluck
12.08.2022 4 z 5

Moje první setkání s touto autorkou a musím říct, že jsem mile překvapena. I když má kniha téměř 500 stran (asi by neuškodilo pár stran proškrtat především ze začátku), je velmi čtivá. Pojednává o rozvíjejícím se vztahu dvou lidí téměř od nenávisti přes přátelství až po lásku. Je to pomalá romance, určité sympatie mezi hlavními postavami se začnou objevovat až v druhé polovině knihy.
Jediné, co mě v příběhu trochu rušilo, bylo až moc často použité spojení "Hradba z Winnipegu". Celkově se mi kniha ale líbila.

uminaa
12.08.2022 4 z 5

Tak tento kúsok od autorky ma rozhodne bavil a aj sa mi páčil omnoho viac než Kulti. Ale opäť sa mi potvrdilo, že na knihy od Zapaty musím mať jednoducho tú správnu náladu.

petusska01
10.08.2022 5 z 5

Neviem ako to tá Zapata robí...Pretože keď sa na to pozriem z tej stránky čo hodnotím napr. v iných príbehoch - humor, akciu, zápletku, romantiku, erotiku- tak rozobrané na drobné Zapata toto viac menej nemá na prvý pohľad viditeľné. Tu dokonca Aiden takmer nerozpráva ,takže aj tie dialógy sú úplne inde. Tak ako je možné, že tento príbeh bol úplne úžasný? Že mi tam nič nechýbalo? Áno, Aiden sa správa viac menej ako robot, Vanesa je plná emócií a ich rodinné osudy sú fakt tragické (najmä Suzie veru)...ale proste dokopy... ako sa to vyvýjalo, oni ako osobnosti rástli a "učili" sa spolu čeliť svetu...Tak ako aj predchádzajúce príbehy sú úžasné, aj toto môžem len odporúčať. Nejde o eroticko,romantickú jednohubku plnú akcie a reakcie. Napriek tomu sa človek nenudí a ostáva v napätí až do konca ! Zapata nesklamala.

Kuci12
07.08.2022 4 z 5

Nebyla to láska na první čtení, jako s Kultim nebo Lukovem, ale postupně si mě "sluníčko a laskonka" získali, plus sportovní prostřední je moje oblíbené. Některé pasáže byly trochu moc zabořené v emocích, ale to už tak Zatapa má. Každé léto se těším na novou pohádku a tu jsem dostala.

Kudík
01.08.2022 5 z 5

Opět paráda. Já osobně styl autorky můžu, ať již pozvolnou romantiku v hromadě stránek až po postavy s charakterem. Tady to bylo v pořadí Aiden, Van a Zac. Osobitá (ex)asistentka Vanessa se specifickým stylem v ukazování fakáčů mě bavila, hlavně poté, co se postupně dozvídám její rodinné zázemí. No a bručivý Aiden nebo vtipný vysoký Texasan jsou parťáci do nepohody, i když to z počátku nevypadá. Ani přes rozsáhlost díla jsem nenarazila na žádná hluchá místa.
V roce 2023 má nakladatelství v plánu vydat další dva tituly, proto pevně doufám, že jeden z nich bude "Hands Down", který je právě o Zacovi.

_Bára_
01.08.2022 4 z 5

Srdcem proti zdi se četlo samo. Nepostrádalo to drama, humor, smutek. Vanessa byla super hlavní postava a hned jsem si ji oblíbila. Aiden byl oproti tomu strašný bručoun, jeho chování mi mnohdy neskutečně vadilo, ale na konci se choval už líp. Samotný děj dával smysl a až na některé časti, které se zbytečně táhly, se mi líbil a můžu říct, že jsem na začátku byla docela překvapená, co se z toho vyklube. Neskutečně jsem si oblíbila Zaca, který byl skvělá vedlejší postava. Už se nemůžu dočkat na další knížku, která bude určitě zase super!

anna7852
31.07.2022 5 z 5

Proooč?
Proč to muselo skončit?
Krásný příběh,přistihla jsem se během čteni že kontroluji kolik mi zbývá stránek a vždy se zatetelila blahem ze ještě dost a najednou jako konec. Chci aby to neskončilo. Aiden s Van byli uzasni
Za mě velké ANO

dooky
27.07.2022 5 z 5

Prosila bych jednu knihu od Zapaty na každý týden prosím :-) Opět mě nezklamala a opět jsem nadšená. Slowburn prostě můžu! A kdyby kniha měla stran třeba 800, vůbec by mi to nevadilo. Tohle Zapata prostě umí. Je pravda, že prvních pár desítek stran jsem byla na vážkách, ale potom se příběh rozjel a nemohla jsem přestat číst. Mojím číslem jedna zůstává nadále Kulti, ale příběh o Aidenovi a Vanesse se řadí těsně za něj a určitě si ho někdy ráda přečtu znovu. Obrovská pochvala.

Terry11
27.07.2022 2 z 5

Navnaděna Kultim, vrhla jsem se na další knihu s velkým očekáváním. Njn, jenže takřka stejné schéma. 95 % děje ona nevěří, že je dobrá, že ji má On rád, že ji chce, přestože je to evidentní již několik stovek stran, žádné napětí, vše očekávane, jen několikrát použitý hloupoucky příměr " smál se jako měsíček na hnoji" vás dovede konečně trochu zdrave rozrusit. Ach jo.

bookloverlenka
26.07.2022 5 z 5

#recenzia Srdcem proti zdi - Mariana Zapata
new adult romantika
Tak toto bolo mega úžasné, skvelé. Knižke nemám čo vytknúť. Srdcem proti zdi vám môžem len odporučiť a dúfam že si knihu prečítate. Nemôžete si to nechať ujsť.

Milujem tvorbu Mariany Zapaty. Ona píše dokonalé pomalé romantiky. Neskutočne moc som si užívala spoločné scény Aidena a Vanessy. Bavilo ma sledovať, ako sa zbližujú, ako si začínajú navzájom dôverovať, ako vzniká medzi nimi priateľstvo, ktoré neskôr vedieť k láske. Čo musím vyzdvihnúť je skvelé vzájomne doberanie. Humor a sarkazmus nemal chybu. Proste tejto knihe nemám, čo vytknúť. Dúfam, že sa rozhodnete ju prečítať.

Hlavné postavy som si obľúbila ihneď. Aiden je zlatíčko. Zamilovala som sa doňho. Ale kniha S láskou Lukov je zatiaľ moja najobľúbenejšia, hneď za ňou je Aiden. Vyhráva len kvôli tomu, že milujem prostredie z krasokorčuľovania.

P.S. Vydavateľstvo sa rozhodlo budúci rok vydať až dve Zapaty. Už som zvedavá, ktoré dve to budú. ️ Ktoré si myslíte že to budú?

⭐⭐⭐⭐⭐ / 5 ⭐

Wimmerka
23.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Ach jo, Zapata to prostě umí, skoro 500 stánek uběhlo jak nic a já bych potřebovala víc Aidena a Van sakra! Skvělá slowburn romantika, která baví od začátku do konce, plná humoru a ironie, se skvělou zápletkou.
Aiden je profesionální hráč amerického fotbalu a Vanessa jeho, teď už bývalá, asistentka. Van pro něj poslední 2 roky dělala první posldení a nedočkala se od Aidena ani obyčejného ahoj nebo děkuji. A tak se rozhodne skončit a rozjet svůj vlastní byznys. Když se ale pár týdnů na to zjeví Aiden před jejími dveřmi a žádá jí, aby se vrátila, může snad odmítnout? Ano a taky to udělá, když však přijde znova s nabídkou, která jí může velmi usnadnit život, už neodmítne... A na spoustě stránkách tak můžeme sledovat rozvoj jejich vztahu i jich samotných.

pogmanka
23.07.2022 5 z 5

Tak tohle bylo moje třetí setkání s autorkou a znovu mě nezklamala. Tenhle díl se mi snad líbil ještě víc než předchozí díly. Postavy jsem si oblíbila a fandila jim. Odsýpalo mi to. Už teď se těším, s čím autorka přijde příště.

Peace
22.07.2022 3 z 5

"Když vám život hází klacky pod nohy, můžete ty klacky prostě vzít a něco z nich postavit."

Do zdejšího hodnocení úplně nezapadnu, mé první setkání s autorčinou tvorbou mi totiž úplně nesedlo, bohužel.
Na mě rozvleklé opravdu hodně a vykreslení postav značně nereálné.

Zuzana215
22.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Kniha o podvodu s manželstvím, která má cca. 500 stran? V první chvíli jsem si říkala, že to bude nudný příběh, protože už je toho tolik, že nelze vymyslet nic zajímavého. Nakonec jsem tak ráda, že se mi naskytla příležitost si jí přečíst.. Vannesa byla hodně utrápena, tím jak se k ní Aiden choval. Namistrovanej blbeček, až mi to chvílemi mrzelo a prožívala jsem to s ní... někdy mi dokonce tak palivy slzy v očích, že jsem musela přestat číst..
Nicméně je to dlouhé, ale vůbec ne nudné. Plné emocí a překvapení.

Kanada romance

Mariana Zapata