Srdcem proti zdi

Srdcem proti zdi https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495981/bmid_srdcem-proti-zdi-WyJ-495981.jpeg 4 797 187

Vanessa Mazur ví, že dělá správnou věc. Necítí se špatně proto, že dává výpověď. Svou pozici asistentky, hospodyně a podržtašky předního obránce národního fotbalového týmu vždycky považovala za dočasnou. Teď má svoje plány, a ty už nezahrnují praní extra velkých spodků. Když ji ale Aiden Graves nazývaný Hradba z Winnipegu osobně požádá, aby se vrátila, je v šoku. Dva roky si jí ani nevšiml. Co má teď odpovědět muži, který je zvyklý dostat všechno, co chce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

The Wall of Winnipeg and Me , 2016

Magdyla.8
13.10.2022 4 z 5

Klasická Zapata a její pomalá romantika. Velmi mi příběh sedl do noty, oblíbila jsem si hlavní hrdiny a fandila jsem jim i přesto, že víte jak to dopadne, žejo.. V tomto příběhu nebyl moc popsán sport, kterému se věnoval Aiden, ale spíše vztahové a rodinné problémy hrdinů, které je tíží celý život. Byla to příjemná změna a já se těším na další knihy od autorky.

lenka8617
09.10.2022 4 z 5

Příjemné čtení, žádné prudké zvraty, prostě jen pomalu se rodící láska. Jednu hvězdu dávám dolů za to neustálé popisování svalů Aidena. Na můj vkus tam toho bylo fakt moc... A ten pomalu se rozjíždějící začátek, kdy sem vážně uvažovala, že s knihou seknu, ikdyž to dělám nerada. Nakonec mi pomohlo některé části přeskakovat, abych se konečně dostala k něčemu podstatnému...

Nais
04.10.2022 5 z 5

Tak tedy slow-burn jak se patří :) Od autorky má první kniha, ale trochu jsem věděla do čeho jdu. Knížka při čtení příjemně ubíhá a těch skoro 500 stran člověk ani nepotřehne. Rozjez, tj. prvních cca 150 stran, má sice pomalejší tempo a popisků Aidena a jeho dokonalého těla je někdy až trochu moc (po asi padesátém popisu jeho svalstva začnete pasáže mírně přeskakovat), ale nakonec kniha nabere rychlejší obrátka a neobsahuje žádná zbytečná dramata a to cením nejvíce. Oba hrdinové mají sprvné jiskření a dopadne to tak, jak všechny čekáme :) Vedlejší postavy jsou super, hlavně Zac.
Autorka je prostě mistrem tohoto žánru!

girdi
03.10.2022 4 z 5

Tak to asi na mě bylo už trošku moc slow burn :-D Mariana Zapata hlavní postavy rozhodně nešetří, tomu říkám pořádný traumíčka. Každopádne kloubouk dolů autorce, protože se to čte tak nějak samo, což je u takovéhle bichle fascinující. Zhltla jsem to během pár dní na letní dovolené a říkala si, že ještě pár stránek v duchu těch posledních bych zvládla ;-)

book_loverka_
01.10.2022 5 z 5

Dlouho jsem nečetla knihu, která by mě tak pohltila! Naprosto jsem se do knihy ponořila a přečetla ji za víkend a to má bezmála 500 stran! Zapata nezklamala a Srdcem proti zdi byla další úžasná slow-burn romantika. Je to dokonalost a určitě jsem ji nečetla naposled. Jediné, co je fakt odporné, je ta obálka. Ta česká se vážně nepovedla a je úplně příšerná. Jinak jedna z nejlepších knih roku!

JitulHa
30.09.2022 4 z 5

Na Srdcem proti zdi od Mariany Zapaty, jsem se vážně hodně těšila, je skvělé že kniha konečně vyšla i u nás! Příběh jako takový se autorce povedl, avšak ústřední páreček Vanessa a Aiden, tam by to asi chtělo větší chemii. Bohužel, pro mě mezi nimi chyběla ta tolik pověstná jiskra. Vím, Aiden byl Aiden, ale i romantika ve stylu "grumpy/sunshine" se dá napsat s daleko větším zápalem, aby čtenář zkrátka poznal, že je to k sobě nesmírně táhne, i když se na sebe v jednom kuse mračí, tady to tak dobře nefungovalo. Nicméně, čtení samotné jsem si užila, nemohu ani říci, že bych se v průběhu nudila. Výsledkem je proto další dobrá knížka od této již osvědčené aurtorky. Rozhodně tedy knize patří palec nahoru, ale Kulti je stále tím nejlepším, co napsala!

Haňulilinka
26.09.2022 4 z 5

Na knížku jsem se strašně těšila, ale musím říct, že mě trochu zklamala. Vadil mi styl psaní, v tom smyslu, že se něco dělo, najednou byl konec kapitoly a až v té další to bylo zpětně převyprávěno. Jinak co se týče hlavních hrdinů, dalších postav a děje, tak to mě bavilo.

ElInWonderland
24.09.2022 4 z 5

I když se mi některé slovní obraty nelíbily, jako i u jiných autorčiných knih (nevím jestli je to překladem nebo ne, anglicky jsem nečetla), tak se mi příběh opět líbil. Stránky mi ubíhaly rychle a usmívala jsem se nad nimi. Není to příliš sladké a postavy se vyvíjí. Pro ty co slowburn nečetli nebo neví co od knihy čekat, se možná při skoro 500 stranách vzdají, ale pro mě je to oblíbené téma.

oresvo
21.09.2022 4 z 5

Autorka je dobrá. Ale ten začátek mi přišel dost zdlouhavý. To okecávani, opisování situace mě trochu nudilo.

Samotný děj je ale moc pěkný.
Aiden mi přišel takový samotář, co nedává najevo jakékoliv pocity, přitom měl Van velice rád od začátku.

Van je pohodářka, na to čím si prošla neuvěřitelná optimistka, hodná holka.

Konec nezklamal.

etell
15.09.2022 5 z 5

Mariana Zapata opäť nesklamala. Postavy som si obľúbila hneď. Čitateľ, ktorý od spisovateľky nečítal predchádzajúce knihy možno knihe nedá šancu a po prvých stranách knihu odloží. Ten úvod bol totiž dosť zbytočne popisný, natiahnutý, ale potom sa to pekne naštartovalo. Tiež by som v knihe zvládla viac romantiky, ale akosi som si už u tejto spisovateľky zvykla, že je potrebné si na ňu počkať. Knihe Kulti sa naozaj nevyrovná, ale aj tu je hlavná hrdinka veľmi zaujímavá, môže ísť príkladom svojou pracovitosťou. Niektoré sa vo Van nájdeme, veď nie všetky sme vždy len usmievavé, ale sem tam vystrčíme rožky. Ku knihe sa ešte vrátim, určite ju odporúčam.

petraLI
12.09.2022 5 z 5

Příjemná oddechovka. Jen možná trochu více té erotiky, chemie bych tam dala. Nicméně kniha se mi líbila.

mikika
05.09.2022 4 z 5

žádné velké sportovní prostředí, spíš důraz na hlavní hrdinku a na to, jak je skvělá. nečekala bych, že někdy budu skuhrat, že někde nebylo dost sportu, ale Zapata umí psát i líp... Kulti jen tak něco nepřekoná.

Karolin77
05.09.2022 5 z 5

Další super knížka od Zapaty...teda když nepočítám Malychina.
Bavilo mě to, užila jsem si to.
Hlavní postavy jsem si oblíbila.
Ale zase trochu mi tam chyběla větší chemie mezi nimi. To je jediné co bych vytkla.
Není to sice nejlepší knížka, kterou jsem od autorky četla, ale ani nejhorší.
Určitě si do autorky přečtu další knížky :)
Doporučuji!

Domča153
05.09.2022 3 z 5

Kdyby autorka šetřila na věčném popisováni toho jak je Aiden obrovský a raději víc do hloubky rozvedla vztahy hrdinů s jejich “rodinou” popřípadě tam dala nějakou zajímavou zápletku, více nám představila Aidna a jeho vztahy nevztahy s týmem apod.
Aiden za mě navíc působí jako člověk co má nízké IQ jak nechápe většinu věci - asi to má evokovat že je jen tak namyšlený/cílevědomí na mě to ale proste působí jakože je to “hloupý sportovec” alespoň na začátku knihy.
Příběh alá musíme se kvůli něčemu vzít ale nakonec se fakt zamilujeme je již docela známí… tenhle vypadal nadějně na začátku silná hrdinka která měla vtipné chvilky ..bohužel se z ni stala klasická potrebuju muže jinak nepřežiju snídani holka..
Přijde mi škoda ze se víc nerozvíjel příběh Diany myslím ze by bylo zajímavé dát ji dohromady se Zacem..

liana 12
03.09.2022 5 z 5

Krásná Zapatovina, potěšila, ostatně jako vždy od paní autorky ️ jdu spát s úsměvem na rtech a krásně odpočatí po této četbě

Sarkak94
01.09.2022 4 z 5

Ano měla jsem chuť knihu odložit. Tentokrát to, ale nebylo kvůli pomalému začátku, ten je tu oproti jiným knihám celkem svižnější. Spíš mě odrazovalo to, že se tu slova, fráze nebo celé věty, hodně a často opakovali, což mi maličko vadilo. A když Vanessa popisovala Aidna, tak to bylo celkem přehnané. Díky jejím popiskům vypadal spíš jako obr a né namakaný sportovec. Ale už jsem si na autorčin styl psaní. Takže knihu jsem nakonec neodložila, ba naopak vůbec nešla odložit. Protože toto je další úžasný příběh, do kterého jsem se zamilovala.
Vanessa pro Aidena pracuje. Prakticky pro něj byla vším. byla pro něj sekretářka, hospodyně, podržtaška……prostě pro něj udělala první poslední. A Aiden, jako vrcholoví sportovec, s neskutečně obřím egem, to neviděl a bral toto všechno od ní jako samozřejmost. Jenže co se stane, když se jednoho dne Vanessa konečně odhodlá a dá výpověď?..... Dojde Aidenovi o koho právě přišel? A jak se s tím vyrovná?......
Nenechte se odradit tím, že kniha je taková bichle (necelých 500stran). A musím říct, že jsem se nenudila ani stránku, Strašně mě překvapilo, že už jsem na konci. Na pořádnou romantiku si musíte počkat až téměř na samotný konec, ale tím nechci říct, že by tu žádná romantika nebyla. Nemusíte se bát že by zbytek byl nuda bez romantiky. Opět je to skvělá hate to lave linka kde to mězi hlavními hrdiny neskutečně jiskří, nechybí tu ani smysl pro humor, další originální námět a emoce.
Ještě takové malé mínus. Když Vanessa popisovala Aidna, tak to bylo celkem přehnané. Díky jejím popiskům vypadal spíš jako obr a né namakaný sportovec…. Také se tu tentokrát prakticku vůbec přibližněji nezmiňuje o sportu, kterým se Aiden živí.
A ještě nakonec musím zmínit Aidenova spolubydlícího Zaca, toho jsem si taky moc oblíbila

Petra38
31.08.2022 4 z 5

Moc pěkný příběh, pozvolné zamilování přímo sedělo situaci ,takže nebylo přitažené za vlasy. Kniha nebyla nikterak násilná a plná zvratů,čtenář si u ní příjemně odpočine. Prostě pijánko:-)

Jana65
30.08.2022 5 z 5

Přečtena další kniha této spisovatelky a byla parádní. Ale to jsou všechny její knihy. Už se těším, až zase něco vyjde a já budu mít knihu, od které mě nikdo nedostane dokud nebude přečtená.

LaBobule
28.08.2022 5 z 5

Me prvni setkani s autorkou. Cetla jsem na jeji knihy jen same ody a musim rict, ze se uz nedivim. To byla tak krasna kniha. Vse melo svuj cas a na to kolik to melo stran jsem si to vychutnavala. Klidne to mohlo byt i delsi. Urcite se pustim i do dalsich knih.

Gabriela456
28.08.2022 5 z 5

Od autorky Zapaty už moje třetí knížka a stále mě dokáže rozesmát a přenést do děje, tak že si občas připadám jako kdybych byla jedna z hlavních postav. Sice mě chvíli trvalo než jsem se začetla, ale poté už jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Mohu pouze doporučit. Už čekám na další knížku od autorky.

Kanada romance

Mariana Zapata