Srdcem proti zdi

Srdcem proti zdi https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495981/bmid_srdcem-proti-zdi-WyJ-495981.jpeg 4 797 187

Vanessa Mazur ví, že dělá správnou věc. Necítí se špatně proto, že dává výpověď. Svou pozici asistentky, hospodyně a podržtašky předního obránce národního fotbalového týmu vždycky považovala za dočasnou. Teď má svoje plány, a ty už nezahrnují praní extra velkých spodků. Když ji ale Aiden Graves nazývaný Hradba z Winnipegu osobně požádá, aby se vrátila, je v šoku. Dva roky si jí ani nevšiml. Co má teď odpovědět muži, který je zvyklý dostat všechno, co chce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

The Wall of Winnipeg and Me , 2016

Wajny
18.01.2023 5 z 5

Srdcem proti zdi je jedním slovem SKVĚLÁ! Rozhodně se vyrovná i mému milovanému Kultimu.

Vanessa mi byla ihned sympatická -  usměvavá, vřelá a dobrá kamarádka. Líbilo se mi, že si šla za svým a nenechala si nic líbit, ale nikdy nikomu neodmítla pomoc.
Naproti tomu Aiden byl takový mlčící a mručící medvídek, který ale vždy když bylo potřeba věděl, co přesně říct. I přestože jsou oba dva velmi rozdílní, mají toho hodně společného a hlavně se skvěle doplňují.
Romantická linka byla pomalá a já se těšila na každou interakci mezi Van a Aidenem.

Příběh měl pomalejší rozjezd, chvilku trvalo než se to rozjelo, ale zase byl čas pořádně se seznámit i s ostatními postavami, které v příběhu mají svou úlohu a vůbec by mi nevadilo se o nich dozvědět víc, hlavně o Zachovi. Trochu mi  chybí mužský pohled na příběh, hlavně ze začátku, kdy Aiden řekl jedno slovo na deseti stránkách.

Kniha mi nešla vůbec odložit a po přečtení bych si ji klidně hned přečetla znovu..., ale nejsem blázen...jen jsem teda stihla rereading ostatních knih od Zapaty.

Instagram - Nikmakbooks

ElikaS
16.01.2023 5 z 5

Knížka se mi líbila. Jak už je u Zapaty zvykem, jedná se o velmi pomalou romantiku, která místy působí až zdlouhavě. Na rozvoj vztahu Aidena a Vanessy si počkáme, ale stojí za to si počkat. Společně mají skvělou chemii a moc mě bavily.
Knížka je vtipná, u mnoha pasáží jsem se skvěle pobavila. Ač je knížka výborná S láskou Lukov rozhodně nepřekonala.

Drahuska12
15.01.2023 5 z 5

Kniha byla skvělá, celý příběh se mi moc líbil. Chtěla jsem chvíli dát 4* , protoze mi kolikrát přišlo že je to zdlouhavé, ale konec to dost napravil. Takže všem doporučuji! :-) je to skvělé.

wielka
07.01.2023 4 z 5

Taka typicka Zapata. Niekde klise, niekde menej, postavy sympaticke, zapletku som uz niekde citala a za ten svet si nemozem spomenut, kde. U mna od tejto autorky jednoznacne vedie S laskou Lukov.

Hypatia1010
05.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Další fajn kniha od této autorky. Ačkoliv titul Kulti byl podle mě rozhodně lepší, příběh Vanessy a Aidena byl také dost povedený. Pravda, našla jsem i pár nedostatků, přesto je to dílo, které si své čtenáře určitě najde a dokáže získat.
Vanessa má na můj vkus až příliš dobráckou povahu. Díky jejímu laskavému srdci se Aidenovy podaří ji přesvědčit, aby přistoupila na jeho návrh a vrátila se k němu, tentokrát jako jeho snoubenka a později se stane jeho manželkou, aby tak Aidenovy pomohla získat zelenou kartu k pobytu v USA. Později se však ukáže, že to z Aidenovy strany byla pouhá záminka, jak Vanessu získat zpět. Aiden má totiž dost zvláštní povahu, nejen, že je nemluvný a nepřístupný, dokáže být i vyloženě protivný. Tím od sebe Vanessu také napoprvé odehnal. Ale nakonec si mé sympatie dokázal získat.
Příběh je typickou americkou romancí, ale myslím si, že by se dal zpracovat i lépe.

TerezKA.LI
02.01.2023 3 z 5

Typicky americká love story. Mě osobně zaujal spíš začátek knihy. Jakmile mi došlo, že je jasné,jak příběh skončí, jsem jen doufala,že se pletu. Nepletla.
Nic pro mě, dalo se to zkrátit na polovinu.
Kniha spíše pro náctileté a pro ty,kteří milují americké romantické filmy.

Ivet_V
27.12.2022 5 z 5

Zbožňuji Marian Zapatu a na tuto knihu jsem se těšila ještě před vydáním. Chtěla jsem si ji přečíst hned, jak jsem si ji koupila, ale neměla jsem na to čas. A teď, konečně jsem ji přečetla! Zapata opět nezklamala. Dostala jsem přesně co jsem chtěla. Hlavní hrdinové byli opět úžasní. Každý měl svůj život, ale stejně našli společnou cestu a lásku. Prostě úžasné jako vždy.

Ella161
25.12.2022 5 z 5

Skvělý příběh, jak jinak. Sice není úplně můj nejoblíbenější, tuhle čest má stále Kulti, ale byl opravdu super! Skvělé postavy, skvělý příběh a hlavně skvělé prostředí.

alzbeta2843
11.12.2022 5 z 5

Autorku Zapatu, mi dporučovalo viacero ľudí ako najlepšiu autorku slow-burn romantiky. Ja nemám rada tento žáner, hoci niektoré knihy som si obľúbila, ale niektoré knihy slow-burn mi prišli nudné, ale táto autorka to rozhodne vie. Kniha ma veľmi pohltila. Vybrala som si ju na dlhé cestovanie a i po vyčerpávajúcej ceste som nemohla uveriť ako si prajem, aby cesta trvala dlhšie a ja som mohla ešte čítať. Tak veľmi ma kniha zaujala a úplne som jej prepadla. Aiden bol určite spočiaktu veľký podivín, ale vďaka tomu, že príbeh sa pozvolna vyvíjal, som chápala jeho chovanie a postupne som si ho obľúbila až som sa do neho zamilovala ako Vanes. Celú knihu som čakala na ich rozuzlenie a vyjadrenie citov, ktoré obaja úspešne tajili a pomaly odkrývali. Preto som si knihu veľmi obľúbila a rozhodne siahnem po ďalších knihách od autorky.

HermanekB
27.11.2022 3 z 5

(SPOILER) Musím říci, že jsem od knížky čekala něco trochu jiného. Nebylo to napsané špatně, děj také nebyl zlý, jenom to pro mě nebylo tolik záživné jako S láskou, Lukov.
Postavy byly celkem v pořádku teda až na jedinou věc. Aiden se na začátku vymlouvá, že s Vanessou vůbec nekomunikoval, protože je to zarytý samotář a mluvení není nic pro něj. Jenže on nebyl schopen jí ani pozdravit natož, aby jí odpověděl na blbou otázku „Jak se máš?“. Pardon, já jsem silný introvert, mám ráda svůj klid a také dávám přednost samotě. Přesto ale vidím rozdíl mezi samotářstvím a slušným vychováním. Protože jeho výmluva nedává absolutně smysl. Chápu, že se jednalo o problém, který se nějakým způsobem v knize řešil, ale i tak...

Dávám tři hvězdy ***.

allyska
22.11.2022 4 z 5

Jako takhle, jsem ráda, že jsem knížku četla. Určitě za přečtení stojí. Jenže mě tak nenadchlo hlavní hrdina, jak byl až zlý na začátku a další vývoj mi k němu nedával takový smysl. To u s Láskou Lukov to byla nádherná knížka, uvěřitelnější pohádka. A navíc teda tady bylo hodně otravné, jak furt popisovala, jak neskutečně svalnatý obr to je. Opravdu by byla knížka tak o 50 stránek kratší.

Sančez
08.11.2022 5 z 5

Krásná, láskyplná pomalu se táhnoucí romance. Bylo to jako, když táhnete ze sklenice zlatavě sladký med do pusy.

Medasek
06.11.2022 4 z 5

Moje první kniha od autorky a musím říct, že se mi líbila. Postavy byly sympatické a příběh uvěřitelný. Bohužel na 5* mi tam něco chybělo.

Karola050716
31.10.2022 3 z 5

První zklamání od Mariany. Dlouhá dlouhá příprava, bez zjevného vývoje a pak naráz jéééé, my se máme rádi. Nemluvné hrdiny mám ráda, ale tohle bylo moc.

aquaver
27.10.2022 5 z 5

Od autorky je to v pořadí třetí kniha co jsem od ní četla (nečetla jsem Kultiho). V některých věcech se s hlavní postavou bych řekla ztotožňuji. Taky bych se chtěla věnovat práci, která by mě bavila a kterou jsem i vystudovala. A fakt je to jen náhoda, že je to úplně to stejný co dělá Vanessa. Jen narozdíl od ní mě se to ještě jaksi nepodařilo.
Někomu třeba tato kniha nesedne kvůli pomalejšímu rozjezdu, ale když dáte příběhu trochu víc trpělivosti, tak si vás možná nakonec tato kniha získá. Nemohu se ale pořád rozhodnout, která kniha od autorky je pro mě asi nejlepší, jinak řečeno, která se mi líbila nejvíc... Těžko říct :)
Jen obálka je podle mě trošku slabší. Ty předchozí byly povedenější.

yellow
23.10.2022 4 z 5

Kulti mě příjemně překvapil, takže jsem se po čase podívala po další knížce. Styl autorky mi sedí, slow burn mám ráda, takže opět příjemná oddechovka.

Leído
23.10.2022 5 z 5

Nevím, proč se tomu říká pomalá romance. Víte jak rychle jsem ji přečetla? :)

To, že čtu romantickou knížku, kde je zcela jasný konec, žádný zvrat ani velké drama a jen na téměř 500 stránkách popsán rodící se vztah navíc jen z jejího pohledu a ještě ji ohodnotím pěti hvězdičkami jako téměř většina tady, jednoznačně znamená, že tato autorka má výjimečný dar.

Byla to po Kultim moje druhá knížka a maličko mě zklamalo, že to bylo hodně podobné. A nemám na mysli prostředí profesionálního sportu, ale spíš hlavní postavy. Ona je opět hodná, přátelská, cílevědomá, vzhledově průměrná. On je opět krásný, sexy, bohatý, úspěšný, s tisíci fanoušků, bez valného zájmu o ženy, s chováním na facku. Ale proč se nevrátit k ověřenému modelu, který se líbí. Uvidím, jak to bude u dalších knížek.

Stejně jako u Kultiho, ani tady se mi moc nelíbí knižní obálka. Chtělo by to najmout Vanessu!

Janulkaxxx
20.10.2022 4 z 5

Konecne jsem to docetla .....Nemuzu rict, ze by se kniha spatne cetla a pribeh i postavy jsou skvele, moc se mi to libilo, ale na muj v kus zbytecne preplacana myslenkama a vsim okolo a proto se kniha neskutecne vlekla nez se vlastne zacalo neco dit a pak zase nez byl konec ktery byl jasny. Tohle byla prvni kniha od autorky a jsem trochu rozpolcena zda sahnu po dalsim jejim dile.

luzajickova
19.10.2022 4 z 5

Zapata je skvělá autorka. Už jsem od ní přečetla dva předchozí příběhy, které nezklamali, ale tento příběh je pro mě opravdu více naročný na čtení, jelikož je to Slow Burn, ale to jsou samozřejmě všechny příběhy od autorky. Tento příběh je dlouhý a to bude asi ten problém, ano mám dlouhé příběhy ráda ale toto mě dalo fakt zabrat. Ze začátku jsem měla problém se začíst až do určitého okamžiku, který nastal až po delší době. Potom už to bylo celkem v pohodě, četlo se to sice pomalu, ale bavilo mě to. Aiden, no nevěděla jsem co si o něm myslet, choval se jako hulvát a mě se to uplně nelíbilo, u něho jsem si prostě nemohla říct tak ten mě dostal, protože nedostal, tedy ne alespoň od začátku, potom jsem si ho celkem oblíbila, ale moje srdce si stejně získal více Zacky boy který byl neustále oporou Vanesse i ona jemu samozřejmě, toto duo jsem si zamilovala. Vanessa měla krutou minulost, až mě jí bylo líto. Aiden a Vanessa museli ujít dlouhou cestu aby se dostali tam kam měli, aby se začali respektovat, pomáhat si, být si oporou, milovat se. Aiden pochopil co je láska a že není sám. Docela bych uvítala kdyby se příběh Zacka přeložil co nejdříve.

Anniee
17.10.2022 5 z 5

Po delší době jedna výborná pětihvězdičková kniha (což je možná na jednu stranu trochu smutný, protože to není žádná extra kvalitní literatura, ani nemá žádnou extra zápletku… ale vysvětlím).
MILUJU ZAPATU! Poměrně konzistentně, ale buď mi toto dost sedlo do nálady, nebo to byl snad nejlepší kousek co jsem od ní četla. Zbožňuju slow burn romance a zbožňuju hate to love - a tahle bichle má v podstatě oboje, takže už byla předurčená abych ji milovala.
Musím přiznat (i když nerada), že je to kýč. Ale díky podmanivýmu stylu psaní a rozkošnejm hlavním postavám (a někdy i poměrně hlubokejm myšlenkovejm pochodům) si to ani neuvědomíte, slibuju. Sice to ve finále fakt není reálný, ale mně se líbí ta reálnost v tom pomalým rozvoji vztahu - jak si to všechno sedá, jak se dva poznávaj, jak to občas skřípe, jak to trvá. Není to to “miluju tě” na dvacátý straně, to mi fakt zvedá mandle.
Takže sečteno podtrženo- Zapata je láska. The Wall of The Winnipeg and Me je láska. Kdo chce roztomilost u který bude pomalu tát, dokud neroztaje, jděte do toho (musíte mít ovšem tu správnou náladu!).

Kanada romance

Mariana Zapata