Srdcem proti zdi

Srdcem proti zdi
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495981/bmid_srdcem-proti-zdi-WyJ-495981.jpeg 4 814 814

Vanessa Mazur ví, že dělá správnou věc. Necítí se špatně proto, že dává výpověď. Svou pozici asistentky, hospodyně a podržtašky předního obránce národního fotbalového týmu vždycky považovala za dočasnou. Teď má svoje plány, a ty už nezahrnují praní extra velkých spodků. Když ji ale Aiden Graves nazývaný Hradba z Winnipegu osobně požádá, aby se vrátila, je v šoku. Dva roky si jí ani nevšiml. Co má teď odpovědět muži, který je zvyklý dostat všechno, co chce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

The Wall of Winnipeg and Me , 2016

TerryDee
13.06.2022 5 z 5

Kdykoliv vezmu do rukou knihu od Mariany Zapaty, tak vím, ze to bude dokonalost. A v tomto případě tomu tak bylo. Srdcem proti zdi je úžasný příběh, do kterého jsem se bezmezně zamilovala. Jinak to ani nešlo. ️

Vanessa i Aiden byli úžasní a dohromady tvořili dynamickou dvojici. Vanessa mi neskutečně sedla. Přesně tohle je ten typ hrdinek, které mám ráda a fandím jim. Milá a obětující se žena, která má už něco za sebou a nenechá se jen tak něčím zlomit. Za to má můj obdiv. Aiden byl ze začátku na to, aby ho někdo bacil palicí po hlavě, ale nakonec se to zlomilo a i on si mě získal. Pak už z něho bylo sluníčko. Také jsem si oblíbila Zaca, spolubydlícího a kamaráda, který mě bavil.

Romantická linka byla úžasná a pomalá, jak je u Zapaty zvykem. Díky tomu se člověk těšil, až se to konečně rozjede. A když to přišlo, tak nestačil juchat, neboť scény s výtahem, bouřkou a Vánocemi jsou pro romantické duše jak stvořené. ️

Srdcem proti zdi můžu jen doporučit. V knize najdete dokonalé postavy, slowburn romantiku, hate to love linku, humor. Myslím si, že tahle kniha Vás nezklame.

Hodnocení: 5⭐️/ 5⭐️

Za poskytnutí e-knihy k recenzi děkuji @endlessbibliophile z @humbook #spoluprace #humbookblogeri ️

terryaknihy
13.06.2022 5 z 5

Skoro 500 stran jsem přečetla během tří večerů a každou stránku jsem si fakt užívala. Je to neskutečný slowburn, ale ten styl psaní je tak hluboký a člověka uhrane, že i když po sobě nelezou, tak jsem prostě potřebovala číst dál a dál :D.
Vanessa i Aiden byly skvělé postavy, které se potýkaly s rodinnými problémy. Aiden byl polovinu knihy fakt obrovský paličák a stál mě pár nervíků, ale nakonec i on mi neskutečně přirostl k srdci. Kamarád a spolubydlící Zac byl skvělý, jen mě trochu mrzelo, že tam nedostal více prostoru. Některé věci mi přišly trochu nedořešené.. v originále má však svou knihu, tak snad se jí dočkáme i v překladu :). Líbilo se mi, že příběh není jen klasická cukrovarská romantika, ale opravdu tam bylo vidět navázání a budování vztahu. Malý fousek dolů za to, že podle mě Zapata úplně nevyniká v těch erotický popisech, ale mě to zážitek z toho příběhu vůbec nezkazilo.
Postavám jsem vše věřila a musím uznat, že má Zapata talent udělat mapičku v knihomolských srdcích. Části při bouřkách nebo z výtahu, ty z hlavy a srdce jen tak nedostanu. Chvilku jsem přemýšlela, ale nakonec hodnotím 5/5⭐️. I když mám pár lehkých připomínek, pořád to je za mě obrovské překvapení a jsem nadšená, že jsem do knihy šla a bude mi zdobit knihovnu.

ivousekk
13.06.2022 5 z 5

Slupnuto jako malina za víkend. Zapata tento typ romanťáren prostě umí. Přišpendlí vás k příběhu, že se dokážete pořádně odtrhnout až na konci. A pak vás to vlastně naštve, protože ještě nechcete, aby to skončilo. Po Kultim druhý nejlepší příběh.

Kristy.Seb
12.06.2022 4 z 5

Dosáhnout cíle by nemělo být tak složité. Jenže co vám nikdo dopředu neřekne je to, že ta cesta k dosažení cíle není rovná přímka. Spíš připomíná bludiště. Jděte pak se zastavíte, musíte se o kus vrátit, párkrát cestou špatně odbočíte, ale nejdůležitější je udržet na paměti, že někde je cesta ven. Že existuje.

Život je cesta plná rozhodnutí. Jen vy zodpovídáte za to, co uděláte z toho, co vám dal.

Jako s každým snem nemáte jistotu. Musíte něco obětovat.

Skvělý příběh. Milý, vtipný a Aiden byl naprosto sexy!

MichaelaJan
12.06.2022 5 z 5

To teda bylo ! Naprosto boží! Všechny knihy od Zapaty jsou úžasné! Začnete číst a i když je kniha vcelku cvalda jste hned na konci. Příběh tak krásně plynul, že jakmile byl Epilog, byla jsem překvapená a zklamaná, že už je konec. Vanessu i Aidena jsem si zamilovala, i když byl Aiden mrzout, přišel mi tím hrozně rozmilý. A musím teda říct, že jsem si zamilovala Zaca ! Chtěla bych si přečíst knihu s ním, jako hlavním hrdinou, rozhodně! Zapata je prostě skvělá, rozhodne skvělé čtení. A už teď se musím ptát, kdy vyjde další Zapata ?

Zuzi_cte
11.06.2022 5 z 5

Jo! Zapata opet nezklamala :) Takovou knizku clovek slupne jak malinu a nezbyva nez se tesit az u nas vyjde dalsi jeji dilko.

MaláKnihomolka
09.06.2022 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se neskutečně těšila, protože The Wall of Winnipeg and me je v zahraničí hodně oblíbená a vychvalovaná kniha od Zapaty. A víte co? Ani trochu ně nezklamala. Jediné co nechápu, proč se kniha nejmenuje Hradba z Winnipegu a já nebo tak nějak, protože tenhle český název mi úplně nesedí. Stejně jako bych byla radši za originální obálky, ale za to autorka nemůže.
Samotný příběh jsem si totiž naprosto zamilovala. Aiden byl od začátku nepříjemný mrzout, ale postupem času jsem si ho víc a víc zamilovávala. Na Vanesse se mi líbilo to, že si šla za svým, nebála se nikomu postavit a hlavně ze sebe nedělala hadr na vytírání. Vztah mezi nimi se vyvíjí postupně, uvěřitelně, žádné hop sem, hop tam a je to láska jako hrom. Vlastně si klasicky na nějakou pořádnou romantiku musíte počkat až ke konci knihy, ovšem i tak ty náznaky byly krásný a já si je užívala. Zvlášť když přišlo na oslovení laskonko, výtah, bouřku, tak moje srdíčko romantika zaplesalo. A u Vánoc už jsem měla na krajíčku.
Ač má kniha téměř 500 stran, tak mi to utíkalo a já bych klidně ještě nějakou tu stranu navíc mile ráda zvládla, vůbec jsem se nenudila a často se naopak právě bavila jejich pošťuchováním. Plus jsem si oblíbila Zaca, takového kamaráda chci taky. Celkově musím říct, že Kulti s Hradbou z Winnipegu jsou teď moji nej. Za mě jedno velké letošní doporučení!

Za poskytnutí eknihy v rámci spolupráce děkuju Humbooku #humbookblogeri.

happy19
09.06.2022 5 z 5

Pecka!
Po Kultim rozhodně další nejlepší kousek!
Její styl psaní nesmírně zbožňuji!
#teamslowburn

„Štěstí je to, co se stane, pokud se příprava setká s příležitostí.“

Kiwicatko
08.06.2022 5 z 5

Proc je sakra zmeneny nazev knihy? Proc se to nejmenuje Hradba z Winnipegu? Tenhle ceskej nazev mi nedava moc smysl. A obalka me taky zrovna nechytila za srdce. Kdybych nevedela o jakou autorku jde, o knizku bych ani nezavadila pohledem.

Nastesti tyhle nedostatky vyvazuje skvely pribeh. Vanessa si nenechava od Aidena nic libit. A mlcici Hradba zas nechape zivelnost Vanessy moc povedeny. Ale stale u me vede Kulti.
Mimochodem autorku by nezabilo hodit nam malou kosticku v podobne aspon jedne kapitolky z pohledu Aidena

Aja39
08.06.2022 5 z 5

Na tuhle knihu jsem velmi dlouho čekala a konečně se dočkala. Moc se mi líbil příběh Vanessy , která si vcelku stála za svým a nebyla jen zamilovaná podřízená a našeho svalouše jak bylo v knize několikrát zmíněno. Miluji styl psaní autorky a kniha plyne sama a vůbec mě nenudí. Takže i když Kulti je stále můj TOP tak určitě tahle kniha stojí za to přečíst a teď už jen vydržet a čekat na další!!!

Raislin
07.06.2022 4 z 5

Kniha byla hezká a dobře se čte, bohužel jak už někdo píše, pokud máte srovnání a očekávání díky ostatním knihám autorky je tato dle mého názoru troch slabší, ale to nemění nic na tom, že dle mého názoru stojí za přečtení. Jen mi zde chybí trochu víc "jiskření" a sportovní linky amerického fotbalu.

LenRan
06.06.2022 5 z 5

Nejlepší kniha od Zapaty! Přesně kvůli takovýmto knihám čtu ráda romantiku. Úžasný vývoj vztahu, který jste krok za krokem prožívali s těmito úžasnými hlavními hrdiny, oba jsem si zamilovala. Krása krás :)

Andrejka91
05.06.2022 3 z 5

Pokud na knihu nahlížím jako na samostatné dílo a nemyslím na ostatní knížky autorky, tak bych ji hodnotila jako krásnou a povedenou slowburn romantiku. Kniha se četla dobře, svižně a moc mě bavila.
Ale když chci porovnat třeba s Lukovem, tak mi přišlo, že 400 stran se nic moc nedělo a rozhodně mi chybělo víc popsat sportovní prostředí, v tomto případě americký fotbal, abysme se o tom sportu dozvěděli třeba i něco, tady o tom nebylo téměř nic.

*Pájuše*
05.06.2022 3 z 5

Taky Vám to přišlo, že se víc jak v polovině knihy nic neděje a ta druhá Vám před očima přeběhne tak rychle, že už jste na konci a ani nevíte jak?
Řekněme, že má je to mnohem lepší než Rytmus, já a Malychin, ale mnohem horší než Kulti. Ale... ale! Boha jeho! Ta první polovina knihy byla fakt nudná, těžko stravitelná, popisná, nezáživná... Druhá polovina už má v sobě akci, živější dialogy, víc hlavních hrdinů a je alespoň krapet uvěřitelnější. I tak mi to přišlo přitažené za vlasy. Konec strašně uspěchaný, vyplynul do ztracena. Kniha se mi do srdce tedy hluboko nevepsala. Je to jedna z těch knih, které přečtete a dáte někam do knihovny. Jen čas ukáže, jestli si na ni za pár let vzpomenete.

zaandulee
04.06.2022 5 z 5

Nečekaně další úžasná kniha od úžasné autorky! Kniha se četla sama, romantika a postavy byly prostě perfektní. Určitě se zařadí mezi knihy, které si přečtu vícekrát. Z autorčiných knih vydaných v ČR u mě sice pořád vede Kulti, ale všechny její knihy jsou opravdu skvělé. Rozhodně doporučuji přečíst!

tittanie
04.06.2022

Docela dlouho sedím nad blikajícím kurzorem a přemýšlím, co vlastně mám napsat do hodnocení. Kniha byla milá a rychle se četla. Možná zbytečně dlouhá a ze začátku byly okamžiky, které mě štvaly.

Knihy_nad_zlato
04.06.2022 5 z 5

Postavy tu byly dost fajn. Hlavní hrdinka, která není blbá a hlavní hrdina, kterej je sice kolikrát na pěst, ale zajímavej a fajn. Ale nejlepší je Zac, samozřejmě!
Jako tohle byla hodně slow-burn romantika, ale v tom nejlepším slova smyslu. Má to pět set stran ale měla jsem to přečtený ani ne za dva dny. Četlo se to fakt úplně samo.
Jediný co mě na téhle knížce neskutečně iritovalo - kromě té příšerně obálky - bylo to množství překlepů a opakování některých pojmenování.
A ta obálka mě fakt mrzí. Tak pěkný obsah s tak otřesnou obálkou…

Arsi
03.06.2022 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední. Kniha se mi moc líbila.

Terez9119
03.06.2022 3 z 5

Tři hvězdy, protože knížky Mariany miluju, a přece jen je to pořád nadprůměrné slowburn. Ale... Tohle je první, která mi od ní nesedla. Prvních 150 stran byla fakt hrozná nuda a já se poprvé přistihla při myšlence, že to snad ani nedočtu. Pak se to zlepšilo a do konce to hezky utíkalo, ale ten začátek to zvrátit nedokázalo. A i když Jsem vážně velká fanynka Marianiných knih, tak tohle na mě bylo moc popisné. Hrozně moc myšlenek hrdinky a málo dialogů (ve "S láskou, Lukov" mi to nevadilo, ale tady už toho bylo moc).

Vanessa je fajn hrdinka, řekne, co si myslí a nenechá se sebou zametat. Na druhou stranu není tak výrazná jako Marianiny ostatní hrdinky, což je v tomto případě dobře. Opravdu jsem si ji oblíbila. Na druhou stranu Aiden byl docela zklamání. Ze začátku se vážně choval jako idiot a zlepšovalo se to jen velmi velmi pomalu. Konec dobře, ale na mě to bylo málo. Po tom, co jsem se zbláznila do Lukova, jsem prostě čekala něco víc.

Takže na to, jak Marianiny knížky můžu číst po nějaké době znova a znova (v pořadí "S láskou, Lukov", "Kulti", "Rytmus, já a Malychin"), tak k Wall of Winnipeg se vracet neplánuju.

Léňa2510
02.06.2022 5 z 5

Aaaaaaaaaccchhh!!!! Jedna z nejlepších knih, jake jsem kdy četla. Tolik jsem se nasmala a tolik jsem jim fandila!!! Úžasné

Kanada romance

Mariana Zapata