Spoznáš to z jeho bozkov

Spoznáš to z jeho bozkov https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489377/bmid_spoznas-to-z-jeho-bozkov-5ep-489377.jpg 4 655 93

Zoznámte sa s naším hrdinom... Gareth St. Clair sa ocitol v ťažkej situácii. Jeho otec, ktorý ho nenávidí, je rozhodnutý zruinovať majetok St. Clairovcov a aj jeho dedičstvo. Garethovi sa dostane do rúk starý rodinný denník, v ktorom sa možno ukrývajú tajomstvá týkajúce sa jeho minulosti... a kľúč k jeho budúcnosti. Problémom je, že je napísaný v taliančine a Gareth nevie ani slovo po taliansky. Zoznámte sa s našou hrdinkou… Všetci v spoločnosti sa zhodujú: neexistuje nikto ako Hyacinth Bridgertonová. Je neskutočne inteligentná, diabolsky výrečná a podľa Garetha, znesiteľná v malých dávkach. Je však na nej niečo – niečo očarujúce a znepokojujúce – čo ho k nej priťahuje... Zoznámte sa s chudákom pánom Mozartom… Alebo radšej nie. Keď sa cesty Garetha a Hyacinth skrížia na každoročnom disharmonickom hudobnom večierku Smythe-Smithovcov, určite sa obracia v hrobe. Zdá sa, že Garethove slová sú pre Hyacinth výzvou, a tak mu navrhne, že preloží jeho denník. Keď sa však ponárajú hlbšie do textu, prídu na to, že odpovede, ktoré hľadajú, sa nenachádzajú v denníku, ale v nich... a neexistuje nič jednoduchšie – alebo zložitejšie – ako dokonalý bozk.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Pandora

It's in His Kiss , 2005

barcasknihou
23.06.2023 3 z 5

Příběh o Hyacinth, nejmladší dceře a zároveň nejmladším sourozencovi z klanu Bridgertonů, mě bohužel až tak moc nenadchl. Asi největším problémem byl vztah mezi Hyacinth a Garethem. Necítila jsem mezi nimi vůbec žádnou chemii, ani při velice delikátních scénách jsem tam nic nenašla. Spíše jsem je brala jako přátele, než jako zamilovaný pár. Vlastně když to tak vezmu, tak ani jeden mi nijak nepřirostl k srdci, tak jako ostatní postavy z předešlých dílů. Zato to bylo zase hodně vtipné. Miluju autorčin smysl pro humor a jak z každé situace dokáže udělat vtipnou záležitost.

Už jsem si toho všimla u předchozí knihy o Francesce, ale přijde mi, že autorka dala do těchto posledních dílů mnohem více sexuálních scén, než bylo v prvních dílech. Samozřejmě si vůbec nestěžuju. Jenom tady toho bylo hodně a já to tam mezi nimi vůbec necítila. To mě trochu mrzí. Tento díl se řadí k těm horším.

whiolet
04.06.2023 4 z 5

Jako vždy příjemná oddechová knížka.
Ačkoliv jsem čekala, že Hyacint bude trochu jiná i přesto mě bavila její povaha.

Kami97
30.05.2023 5 z 5

Hyacint. Ta holka mě prostě baví. Je vtipná, zvědavá a svoje okolí neustále popichuje. Ale taky je to holka, co touží po lásce a v tom jí rozumím. Gareth je okouzlující a jeho babička, lady Danbury je prostě skvělá. Její humor mě baví už dlouho. Druhý nejlepší díl série

maja8148
11.04.2023 4 z 5

Tahle kniha má jednu z nejsympatičtějších dvojic série, která rozhodně nectí konvence doby, teda občas, trochu, ale ze všech párů jsou tihle dva "nejuvolněnější". A navíc má kniha mírně detektivní zápletku. A najdete tu i tu trochu humoru. Hodně povedený díl.

Petass
09.04.2023 5 z 5

Tenhle díl byl snad nejlepší! Spousta vtipných dialogů. Hyacint překvapila, v předchozím dílech byla vždy popisovaná, jako ta malá holka, co nepoznala tátu. Ale tady byla skutečná osobnost a moc mě bavila.

saez
03.04.2023 5 z 5

Tak tohle byla docela bžunda. Nejlepší byl konec :-)

janyska13
23.02.2023 4 z 5

Hyacinth je jedna z těch Bridgertonových, která mi přirostla nejvíce k srdci. Nejen svou povahou, ale také svojí odvahou a celkově přístupem ke všemu. Čtení jsem si opět noc užívala a to na této sérii mám tak ráda.

PetkaS.
08.02.2023 5 z 5

Vrátila jsem se k této sérii po přečtení jiné (detektivní) série a byla to opět krásná, vtipná a svěží oddechovka kterou nechcete odložit dokud jí nedočtete, ačkoliv od začátku jasně víte jak to dopadne, nicméně stejně potřebujete ten příběh mezi tím odhalit. :-)

katallinka
04.02.2023 4 z 5

Autorka se už trošku opakuje, ale tento díl byl skvělý! Mám moc ráda Lady Danburyovou a její smysl pro humor, který je v této knížce opět fenomenální. Navíc je tato kniha originální odhalováním jednoho rodinného tajemství, které jsem nutně musela zjistit za jeden večer.

gryffindorgirl
29.01.2023

Na dlouhou dobu jsem si od Bridgertonů dala oddech. A vyplatilo se.
Hyacinthin díl mě bavil moc. Konečně se do dílů s lady Danburyovou vrátil i pichlavý humor a kniha se četla snad sama. Mám jen dvě poznámky. Zaprvé - v knize se, na mě možná až moc často, objevovaly lechtivé scény, které mi tam až vadily a do kontextu vůbec neseděly. A zadruhé mě mrzelo, že se nám na scénu nevrátilo více sourozenců. Ale to jsou jen mouchy.
Knihu hodnotím, po pro mě ne tak úspěšné Francesce, velmi kladně. Pokud jste dočetli pátý díl a zvažujete šestý, jenom doporučuji. Spravíte si chuť.

LenaWirus
09.12.2022 3 z 5

Po Eloise a Francesce to byl konečně díl, který byl něčím zajímavý, ačkoliv Hyacint je mi vyloženě protivná. Gareth je sice fajn, ale požádat někoho o ruku, aby vyčinil otci? To by mě opravdu ublížilo a nejsem si jistá, zda bych odpustila. Jinak se to ale povedlo a v epilogu mě pobavilo rozhřešení s diamanty.

Pedruska01
01.12.2022 4 z 5

Po dlouhé pauze, kdy jsem naposledy dočetla šestý díl Bridgertonů jsem vzala do rukou díl sedmý. Těšila jsem se, i když jsem dosud měla v rukou jiné žánry, ale říkala jsem si, že mi změna může prospět. Tolik se mé očekávání ale nenaplnilo. Nebylo to však tolik knihou, jako samotnou konstelací hvězd. Četlo se to samozřejmě hrozně dobře, ten styl mi prostě skvěle sedí a obecně takové vyprávění včetně tempa mám ráda. Dostáváme se na skoro konec této ságy alias rodiny, kde figurují ti nejmladší. Pravdou taky je, že ostatních sourozenců jsem si moc neužila, snad dalece méně než v předchozích knihách a pokud se tam objevili, tak opravdu jen lehkou a krátkou zmíňkou.
Hlavní hrdinku Hyacinth jsem měla vcelku ráda. Pár stránek mi to trvalo (možná to bylo ale nesprávnou čtecí náladou), než jsem si ji oblíbila více, ale stalo se. Byla sice hodná, ale celkem akční - ať už svými činy, pro slečny na vdávání neobvyklé anebo svou mluvou. Byla rozumná, místy neimpulzivní a dost upovídaná. Bavila mě však a líbilo se mi jaký má vztah k lady Danburyové. Mimo jiné, ta stará dáma mě ohromně dokázala bavit svým humorem, záměry, holí, řečmi i činy. Její chvilky jsem měla ohromně ráda. Velmi zajímavá postava, která to dokázala vždy dost oživit.
Druhý hlavní hrdina Gareth se mi líbil. Musela jsem ho litovat, jaký měl vztah s baronem alias jeho otcem. Nelíbilo se mi, jak se k němu chová. Dalo by se to pochopit, ale tohle nebylo správné a Gareth tím akorát trpěl a nesl si to léta sebou. Líbil se mi jeho vztah s babičkou Danburyovou. Bylo zajímavé, jak se náhle rozhodl zintenzivnět vztah s Hyacinth, prvotně na popud barona, ale pak to vlastně bylo o něčem jiném. Nebylo to náhlé uvědomění si, vlastně tak nějak do toho šel od začátku, což bylo hezké. Spolu vypadali taky dobře, jejich dobrodružství. Gareth se k Hyacinth choval pěkně, ochranitelsky. Celkem jsem jim fandila. Romantika byla zjevná, milá a hlavně mírná. Upřímně bych v tom ráda viděla víc akce či možná i bouřlivosti, tak jak to bylo u jiných dílů. Považuji to za menší vadu na kráse, bohužel. Vím, že to autorka umí, ale tady tomu moc šancí nedala. Vždycky je to o sblížení, ublížení a kání se, nápravě. Tady to ublížení vlastně ani nebylo. Absence takové vlastnosti.
Jinak se mi příběh líbil. Bylo to trošek jiné, krom tvoření vztahu se tu hodně hrálo na hledače pokladu a překladatele deníku. Jak jsem již zmínila, postavy ostatních sourozenců se tu až na pár písmen nijak pořádně nevyskytovali. Posledních pár řádků obsahovali celkem důležitá a velká sdělení, a to trošek mohlo evokovat rychlý až unáhlený konec. Epilog byl zase trochu jiný, přenesli jsme se o dalších pár let, kdy jsem zjistili, co hlavní hrdinové dokázali a co vlastně dokázalo jejich potomstvo. Tajemství nálezu se odhalilo, ale zas nevíme co dál. Bylo to přínosné, ale možná nedotažené. Nějak u této knihy celkově převládá to "ale" a hlavně tam figuruje ve více směrech, což je prostě škoda.
Knihu určitě mohu doporučit, s tím problém nemám. Do té série prostě patří, mohlo to mít větší grády, ale nedá se nic dělat. Na hodnocení musím ubrat určitě celou jednu hvězdu, ale i s těmi zbylými 4 to je moc hezké. Těším se na díl závěrečný o posledním Bridgertonovi a taky na ten zbytek. :)

Andynka
29.10.2022 5 z 5

Ja tuhle sérii prostě zbožňuji. Tenhle díl byl taaak roztomilý. Líbí se mi, že se autorka snaží do každého dílu zakomponovat něco nového, co příběh oživí. A ta romantika... Tohle snad musí uznat i člověk, co romantický není. :-D No a teď už nám zbývá poslední nezadaný Bridgeron.

Lutzinka
29.09.2022 4 z 5

Hyacinth rozhodně mnohem lepší postava, než její vyvolený St.Clair, ale co se dá dělat...
Bavilo mě to, hlavně díky nejmladší Bridgertonové a Lady Danbury.
Škoda naopak, že se tady nemihnulo víc sourozenců.

Luccinda
25.09.2022 3 z 5

Opět jsem se skvěle bavila. Hyacinth Bridgertonová se párkrát mihla už v předchozích knihách autorky a i tady byla stejně impulzivní a paličatá, jak jsem si jí pamatovala. Gareth St. Clair na mě zas působil jako takový ňouma, obzvlášť v porovnání s jinými mužskými hrdiny z této série. Chyběla mi u něho taková ta umíněnost a houževnatost, musím říct, že v tomhle ohledu ho Hyacinth úplně převálcovala.

Kvůli tomu byla i ta romantická linka taková nevýrazná, ale díky skvělým vedlejším postavám jsem knížku zhltla na posezení a i když tento díl nebude patřit k mým nejoblíbenějším, přesto jsem si ho užila.

petrzel
21.09.2022 5 z 5

Další krásné pokračování.

lena.o.knihach
21.09.2022 4 z 5

Pokud jste si v knihách i seriálu oblíbili lady Danburyovou, tenhle díl se vám bude líbit. Lady Danburyová tady má překvapivě velký prostor a svými hláškami společnost nešetří.

Hyacinth Bridgertonová je něco jako mladá lady Danburyová, takže se máte opravdu na co těšit. Je svá, chytrá, říká věci upřímně a nenechá si nic líbit.
Od samého začátku si mě získal i Gareth St. Claire. A to prostě chcete. Dvě sympatické a vtipné hlavní postavy, které vás baví.

Poznáš to z polibků je o tolik lepší než předchozí dvě knihy série Bridgertonovi. A já se o to víc těším na další díl (už 8.), který vychází v listopadu.

tyrkysoveknihy
18.09.2022 4 z 5

Hyacinth Bridgertonová je prostě číslo a hravě se vyrovná své sestře Eloise. Gareth St. Claire si mě získal. Stejně jako Simon a Anthony si prochází drama s otcem, který ho nesnáší a vytravule ruinuje jejich rodinný majetek, ale nepřišel mi tak zarputilý jako ti dva. Hyacinth s Garethem se výborně doplňují. Mají mezi sebou skvělou chemii a jejich slovní přestřelky jsou prostě suprové. Culila jsem se u čtení jak připitomnělá .

Na své si tu přijdou i fanoušci Garethovy babičky, lady Danburyové. Ta má v příběhu nečekaně celkem velkou roli a je tu opět fenomenální. Lady Danburyová už nějakou chvíli v mých očích zachraňuje nepřítomnost lady Whistledownové jejíž komentování společenských událostí mi celkem chybí .

Hodně zábavnou součástí knihy byla dějová linka s hledáním drahokamů! Po čase se to sice začalo trochu táhnout, ale stále si to dokázalo udržet mou poznornost, protože jsem byla vážně zvědavá, jak to celé nakonec dopadne. Je trochu škoda, že ty drahokamy nebyly po všem tom hledání důležitější a neměly větší finanční dopad na Garethovu svízelnou situaci.

Celkově bych o Bridgertonových chtěla říci, že se ty knihy možná v určitých věcech trochu opakují a některým lidem mohou přijít kvůli pár opakujícím se vzorcům na jedno brdo, ale já si u nich vždycky krásně odpočinu a náramně se bavím . A to vlastně i u těch, co mě něčím frustrují - jako například kniha Eloise, která mě oproti ostatním celkem zklamala.

Za výtisk knihy k recenzi děkuji nakladatelství společnosti Euromedia Group.

clarkens
14.09.2022 5 z 5

Skvělá oddychovka, čte se samo.

preny
13.09.2022 5 z 5