Spalovač mrtvol

Spalovač mrtvol https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346644/bmid_spalovac-mrtvol-xH2-346644.jpg 4 4563 4563

Slavný příběh o spalovači mrtvol, podivínském Karlu Kopfrkinglovi, je podobenstvím o patologickém vývoji malého člověka k přijetí zla. Filmové zpracování z roku 1968 patří ke zlatému fondu české kinematografie.

kika 13
14.11.2012 3 z 5

Děj se odehrává kolem pracovníka krematoria.Proto ten název.

kofina
11.11.2012 3 z 5

Byla jsem hrozně zvědavá a přišlo lehké zklamání. Vadilo mi neustálé opakování vět a stejných slovních spojení, naopak mě uchvátil konec a absolutní proměna člověka v hyenu.

Kůstka
11.11.2012 4 z 5

Skvěle napsáno, nečekala jsem, že to půjde tak dobře číst, i když mi sem tam vadilo Kopfrkinglovo opakování spojeních "nekouřím, nepiji, jsem abstinent", "bílý tvrdý límec" nebo "růžolící dívka".. Ale asi to k tomu prostě patří. Pro mě jinak jedna z těch depresivních knih, člověk se nechá během chvilky úplně zmanipulovat, oběsí svou manželku, zabije děti, které dá do už obsazených rakví a nechá je spálit, poté kývne na jakýsi experiment - plynové komory za bílý Mercedes. Brrr.

HiRes
14.10.2012 4 z 5

Prvních 80 stran je jen o životě rodiny Kopfrkinglů, pak se začne polemizovat nad nacistickou ideologií a změnou života, a až na posledních 10 stranách pak Karl udělá, to co udělá. Rozhodně to je na psychiku jako dělané, když se člověk opravdu zabere, zvláště v druhé polovině je příjemně překvapený svižností knihy.

seiwaa
08.10.2012 4 z 5

Čekala jsem to dramatičtější a prožitější, ale opak byl pravdou. Přesto si zaslouží 4****. Je to klasika!

Mishka_a7
17.09.2012 5 z 5

Kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem a opravdu se mi líbila. S detaily jakými je psána mi fantazie a představivost pracovala na maximum. Film mě zklamal.

AnnaSk
28.08.2012 4 z 5

Je to vskutku zajímavá kniha a stojí za přečtení, zvlášť protože je celkem tenká a jazykové provedení vybroušené.

YvLeZa
24.08.2012 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale po pravdě mě zklamala. Začátek byl nudný a docela se to rozjelo ke konci, ale stejně jsem od ní čekala víc.

dark.ma93
14.08.2012

Jak je možné, že se s tak hodného a sladkého člověka stalo tohle?! Konec je mrazivý a strašidelný. Určitě skvělá klasika'!

Shimargh
10.08.2012 5 z 5

Naprostý kult a modla!

Shricke
02.08.2012 4 z 5

Trošku pomalý rozjezd se skvělým koncem

FilipGOLF
14.06.2012 4 z 5

Perfektní kniha, člověk jen pozoruje jak se z příjemného chlápka pana Kopfrkingla stává bestie, co vyvraždí skoro celou rodinu kvůli nějaké ideologii. Hrůza

Póžislava
25.05.2012 5 z 5

Knihu jsem si přečetla kvůli maturitní četbě a rozhodně jsem neudělala špatně. Je to skvělá kniha, posledních 20 stránek mě úplně strhlo. U určitých pasáží jsem měla doslova husí kůži. Sice mi trochu vadil nudnější začátek, ale těch 5 hvězdiček si to celkově určitě zaslouží. Doporučuji přečíst.

kom72
30.04.2012 4 z 5

Tím, že jsem nejprve viděl film a teprve později si přečetl knihu, jsem se při čtení připravil o tu ránu palicí, kterou mi zasadil pan Kopfrkindl. Po přečtení knihy, musím vzdát hold režisérovy filmu a panu Hrušínskému jak skvostně zpracovali literární předlohu!

Gahanka
29.04.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Hlavní hrdina mě už od začátku štval, ale dílo mě strhlo.

Juditha
14.04.2012

Tuto knihu jsem dostala jako povinnou školní četbu a moc se mi líbila. Úžasně popisuje pracovníka krematoria a vše co k tomu patří až si to vedodete živě představit a běží Vám z toho mráz po zádech. Přesto doporučuji přečíst

sidonie kermack
28.01.2012 5 z 5

z té knihy mrazí, a film... brrrrrrrrrrr. Rudolf Hrušínský jako hlavní představitel byl úžasný... Navíc se to natáčelo u nás...

THERISA
10.01.2012 5 z 5

Literární skvost! Důkaz, že i s minimem stran se dá udělat velké divadlo!
Takřka dokonalé a na film víceméně přesné filmové zpracování s Rudolfem Hrušínským jen potvrdilo kvality celého příběhu a stejně jako kniha vás doslova přimrazí do sedadla tak, že se nezmůžete na nic jiného než jen číst/dívat se až do konce. Jeden z mých největších literárních/filmových zážitků...

Slečna L.
27.12.2011 5 z 5

Kniha, kterou jsem vzala, aniž bych věděla děj či zápletku. A udělala jsem dobře. Nejprve jsem si říkala, jaký je pan Kopfrkingl úžasný člověk, ač trochu podivín. V posledních kapitolách se vše zvrhlo a když jsem četla o rozbitém radiátoru, na který navázal provaz se smyčkou, bylo mi jasné, co bude následovat. Málem jsem spadla ze židle, když následovalo zavření Miliho do rakve. Těším se na film.

kniholka
08.12.2011 5 z 5

Geniální klasika, ze které mrazí. Ale kdyby vám někdo říkal, že se nedá číst před spaním, nevěřte mu.