Poločas rozpadu

Poločas rozpadu https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330800/bmid_polocas-rozpadu-2BH-330800.jpg 4 1034 183

Spad série

Volné pokračování románu Spad. Válka skončila. Zbyla jen vzpomínka v podobě zničené planety, na kterou dopadly stovky jaderných hlavic. Starý svět zmizel a ten nový je jiný – divoký, tvrdý, radioaktivní… Zbytky lidí se snaží přežít v jeho troskách a vybudovat něco jako civilizaci. Jsou ale takoví, kteří civilizaci nechtějí. Vlastně nechtějí ani divošství. Touží po jediném – dokončit práci, kterou začaly světové mocnosti ve své válce. A proti nim stojí ti, kteří věří v nové začátky. Ale – stojí tenhle svět vůbec za záchranu?... celý text

Azmodan
24.08.2018 5 z 5

Druhý díl. A pro mě zajímavější než ten první (což jinými slovy neznamená, že ten první byl špatný!). Opět mi to připomíná Fallout, ale příběh je zajímavější, napínavější a i ty bitky byly takové...jiné. Navíc reálie byly surovější, kanibalismus, otrokářství. Prostě trefuje témata, která se dle mě takového světa velmi týkají. Vtáhlo mě to a já si to užil! První díl ustanovil dobré kulisy a ten druhý v nich rozehrál velmi zajímavé divadelní představení!
Jediné, co ve mě vzbuzovalo rozporuplné pocity byly "vzpomínky" na naše soudobé reálie. Poznámka k Ewě Farné (a jiným) ve mě vzbudily myšlenku "kdo na ní bude vzpomínat 40 let po jaderném holokaustu" (bez jakékoliv skryté či zjevné urážky!), na druhé straně, zmínka o kouzelníku Žitu se mi líbila...prostě fakt nevím, jestli to do té knihy patří nebo ne :o)
V každém případě doporučují a těším se na díl třetí!!!

Budulman
19.08.2018 4 z 5

Dvojka byla pro mě nejslabší díl, který jsem se dokonce musel přemáhat dočíst.
Cesta z Brna byla roztahaná a s vyhlídkou na další díl se zdála neúplná.
Trojka mi to naprosto vynahradila :)

lee5747
09.08.2018 5 z 5

Za mě super, lepší než předchozí díl. Čtivé a napínavé.

hanak_v_exilu
26.07.2018 4 z 5

První díl začal zvolna a skončil drtivě. Ten druhý mě naopak chytl od první stránky a postupně moje nadšení opadalo. Možná jsem jsem se přesytil neustálé akce. Nebo možná autor překročil onu neviditelnou hranici, za níž začínám vidět nerealistické momenty i na braku. Násilí bylo hodně, bohužel místo aby zahušťovalo atmosféru, připadalo mi, že má za úkol jen šokovat. I svět na pokraji šílenství by měl mít svou příčetnou tvář.

toni-az
14.07.2018 3 z 5

Doufal jsem, že tento díl bude lepší než jednička, ale bohužel úroveň spíš klesá. Jsem zvědav na poslední díl, ale jsem k tomu poněkud skeptický. Tento díl je dosti zklamání.

Lmslaver
03.07.2018 5 z 5

Byl to dobrý tah zkrátit si dlouhou chvíli na rozpálené pláži Poločasem rozpadu od masaře z Bruntálu, který mě vtáhne do Čech po apokalyptické jaderné válce. Plukovník Michálek, hrdina z Istanbulu nemá zrovna na práci nic menšího než záchranu už jednou zničeného světa. Vykouří u toho víc doutníků, nežli utrousí hlášek, což mi vyhovuje (tím nechci schvalovat kouření), protože nepotřebuju mít mezi jednotlivými výstřely z akáčka pokaždé nějaký vtipný bonmot. I tak se mi dostala dostatečná porce fórků mezi podřezanými hrdly, průstřely těl, cákanci krve, mozků a dalšími chuťovkami. Nevadí mi ustřelené hlavy, useknuté ruce, nebo jiné končetiny ale useknutý konec knížky mě dokáže namíchnout a Poločas rozpadu je vlastně jen polovina příběhu, který je ukončen v následující Rázové vlně. Škoda, tohle je má jediná malá výhrada, ale i tak je to hodně dobré čtení, obzvlášť na rozžhavený písek. Stále se griluju na slunci vedle manželky, slyším cizí uřvaná děcka pobíhající po břehu a před očima se mi míhají prapodivná tetování na obézních tělech. Vracím do plážové tašky kotletovku a marně šátrám po šestiranném pythonu kterým bych nejraději zkropil okolní písek krví a odebral se na vychlazený čepovaný San Miguel…

pa1wek
21.06.2018 5 z 5

Jedním slovem nádhera. Poutavý příběh z postapokalyptické doby plný napětí a akce a snahy o zachování alespoň zlomku toho, co zbylo ze starého světa — Součást trilogie.

Däniken
12.06.2018 4 z 5

Plukovnik Michalek a jeho parta kontra kult vyholenych dumsdej-dacanu v surovem mixu madmaxe, Slechtova Oggerda a jednoho britskeho postapo snimku, jehoz nazev jsem uz davno zapomnel.

Solidni, (ne)kvalitni literatura pro choromyslne scifisty a zhave tema pro silene analyzy a hlucne diskuze v podzemnim bunkru radikalnich feministek.
Ja osobne se dobre bavil.

Lethania
06.06.2018 5 z 5

Že je pokračování lepší se moc často nestává, ale tady to vyšlo. Kniha se četla sama, o humor nebylo nouze a postavy byli velmi sympatické. Prostě další kotletovský zážitek se vším, co si od 'brakové' literatury přát.

Solverino
21.05.2018 5 z 5

Zase prostě kvalitní "braková" literatura. Není co dodat, za plný zásobník hvězdiček.

stanislaw
17.05.2018 4 z 5

Na mne kniha dělala dojem pěkně přepsané počítačové hry. Klasicky rozdělená na mise a úkoly, vážně mne napadlo, že by to mohla být skvělá RPG. Snad teď nejsem za blbce, jako že už to existuje. Nevím o tom. Jinak všem děkuji za zprávy, že to není konec, a že bude poslední díl. Protože konec Poločasu byl vážně rychlý a divný. Celkově se mi kniha líbila a děj mne bavil, i když jsem starší ročník a vlastně nemám rád zbraně. Neustále jsem si říkal, že to ani takové sci fi nemusí být. Že?

Alezi76
20.04.2018 5 z 5

Velice důstojné pokračování prvního dílu. A o chlup dá se říct, že i lepší. Jsem zvědavý na konečné třetí pokračování. Jen tak dále pane Kotleto.

Dandulka
20.04.2018 5 z 5

Kotleta je prostě Kotleta! Mám ráda ty jeho slovní kotrmelce. Ráda se jim zasměji.

roso.mak
16.04.2018 5 z 5

Svět se dostává do nové dimenze průseru (omlouvám se, ale průšvih je prostě slabé slovo) a jen hrdina, co už si párkrát prošel peklem (nebo jadernou válkou, ono to vyjde nastejno) ho může zachránit. A protože má s sebou dvě baby jako křen, myslím, že má docela šanci.

Mnohem lepší než první díl. Ten stojí dost samostatně, když po něm nebudete chtít pokračovat, ničemu to vadit nebude. Tenhle díl ale skončil natolik napínavě, že už netrpělivě čekám, až se na mě dostane řada na jeho pokračování.

Sldook
12.04.2018 5 z 5

Kotleta zde pekne rozviji dej prvniho dilu, ale prislo mi, ze se zde objevily nove dejove linky a to na ukor starsich, ale neuzavrenych, z predchoziho dilu. Kazdopadne kvalita psani zustava, mozna i naopak narusta. Necham se prekvapit a snad se nektere dejove linky znovu objevi v tretim dilu.

Lenka.Vílka
10.04.2018 5 z 5

Rozhodně lepší než první díl, přestože ten mě nadchnul maximálně. Stále stejná úroveň popisu, děje a počtu výstřelených kulek.

Wyrdaia
02.03.2018 4 z 5

Zábavná jednohubka, která na 2. díl suprově odsýpá a nutí číst neustále dál. Ten uštípnutý konec... ten mi dokázal zkazit den. Banzai.

Při čtení mě několikrát napadlo: "Svůj svět si musíme zasloužit."

Krukron
01.03.2018 5 z 5

Rychlost, akce a super spád. Perfektní pokračování prvního dílu. Řekl bych i lepší než první díl, což se u pokračování moc často nevidí.

tony64
01.03.2018

Všem se kniha líbí.Já nejsem vyjímka.Tenhle žánr ve spojení s Kotletou nemůže zklamat.

lipon
20.02.2018 4 z 5

"čteno" opět ve skvělém podání Borka Kapitánčíka jako audiokniha. Líbilo se mi, ale SPAD se mě zaujal více, přišlo mi, že děj ve SPADu více odsýpal. Konec useknutý, je třeba číst dále :-)