Sochař smrti

Sochař smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204011/mid_sochar-smrti-Wg1-204011.jpg 5 2535 552

Robert Hunter série

Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia stojí před dalším temným případem. Tentokrát jim chorá mysl sériového vraha předkládá s každou obětí hádanku: Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle, zanechaném na místě činu? Proč vložil pachatel tolik práce a fantazie do zprávy, kterou mohl sdělit mnohem snazším způsobem? A chce vůbec něco sdělit, nebo jen mate policii falešnou nápovědí, aby ji připravil o čas a svedl ze stopy? Jaká událost z dávné minulosti spustila jeho řádění – a proč až teď? Chris Carter, mistr svého oboru, nezklame ani tentokrát: řešení je opět šokující a překvapivé, a přesto má čtenář šanci dospět k němu současně s vyšetřovateli, neboť mu autor nic nezamlčuje.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

The Death Sculptor , 2012

WowKokinko
17.09.2019 4 z 5

Super děj, zápletka, mrtvoly :D a vrah O_o nooo na to kdo to byl a jak to všechno provedl tak klobouček

stryc_Pepin
08.09.2019 5 z 5

Svižný děj, dobrá zápletka, za mě super čtení ... hned valím na další díl série.

monci6485
02.09.2019 3 z 5

Zatím nejslabší díl. Nemám ráda divadlo.

MOmoMO
28.08.2019 5 z 5

Zase jsem neměla ani páru, kdo byl vrah a to mě baví,.. Carter mě baví :) jdu na další díl

Costanzo
25.08.2019 5 z 5

Chrise Cartera považuji za Mistra krimi, proto po každé další knize v sérii s Robertem Hunterem sahám tak nějak automaticky, bez rozmýšlení a čtení anotace. Obálka byla velmi poutavá a název knihy mi napověděl, že se zase mám na co těšit. Připadá mi, že každá další kniha v sérii je brutálnější a nechutnější. Na tyto knihy musíte mít tak trochu žaludek. Předem je tedy nutno zmínit, že tato série není vhodná pro čtenáře, kteří jsou zvyklí na pohodové čtení nebo klasické psychothrillery. Už od začátku se s námi autor nemazlí a rovnou nás hodí do vody. Nacházíme se na prvním místě činu a krev nám tuhne v žilách. Ten popis je opět tak věrohodný, že slyšíme to ohlušující ticho, cítíme pach smrti a do úst se nám hrnou žaludeční šťávy. U této knihy doporučuji nejíst. Závěr knihy je naprosto strhující a úplně mě pohltil. Poprvé musím upřímně říct, že jsem se přistihla, že s vrahem sympatizuji! Tedy určitě ne se způsobem provedení, to bylo opravdu nechutné a děsivé, spíše pohledem na jeho duši. To pochopení. Ta krutá, syrová a nemilosrdná PRAVDA… Další vynikající díl ze série s Robertem Hunterem.

CafeMan
17.08.2019 5 z 5

Přesně jak psala Elena v posledním komentáři. Chris umí čtenáře chytit do svých spárů tím, že ho ihned hodí do děje. žádné zbytečné okecávání. Hodnotím pěti *. Zase výborné. Doporučuji!

P.S.: Jen škoda, že nic neměl s Alicí. Holt moje srdce lační po nějaké romantice :).

elena2054
16.08.2019 5 z 5

!! Pozor, text obsahuje spoiler!!
Já už vím, proč se mi Chrisovi knihy zamlouvají a mají spád, on se totiž nezdržuje žádnou úvodní omáčkou, nepopisuje na sto stranách krásu krajiny či životopis postav od jejich narození, ale ihned šokuje akcí.
Knihu Sochař smrti hodnotím velmi vysoko, jen o chlup za knihu Popravčí (čtu chronologicky) a to zřejmě kvůli tomu, že vraha nešlo uhádnout. Zřejmě kvůli špatnému překladu, neboť nevěřím, že by Mistr Carter udělal na čtenáře takovou boudu, aniž by ji na závěr vysvětlil.
A ještě jeden důvod, a to ten, že dle proporcí pachatele nevěřím, že by si poradil s dospělých bezvládným mužským tělem.
Pokud by to pachatel přesto nějakým způsobem dokázal, chybělo mi opět vysvětlení *jak? *.
Kniha má spád, nenudí a oceňuji, že jméno hrdinky Alice Beaumontové je skutečné jméno vítězky Carterovy soutěže, takže se slečna zřejmě při čtení tetelila blahem. :)
Vraždy jsou opět dost brutální a při popisu třetí vraždy se mi i udělalo mírně šoufl.
No, mě bylo celkem divně už při pohledu na obal této knihy.
Důvod, proč jsem zatím zvládala číst Carterovi knihy bez blinkání byl ten, že jsem se nemusela účastnit jeho mučení online, že ty popisy se týkaly už mrtvých těl, takže doufám, že to tak zůstane i v dalších knihách a nebudu muset trpět s obětmi.
To, že Carter opakuje a popisuje stejné věci z minulosti Huntera a Garcii s Annou v zatím každé knize, jak tu někteří kritizují, je logické. Ne každý si přečte celou sérii a navíc i chronologicky.
To, že se jejich postavy nevyvíjí, mi nikterak nevadí, autor píše o sériových vrazích a o vyšetřování jejich vražd. Soukromý život hlavních hrdinů zřejmě není jeho prioritou. Navíc si myslím, že kniha by pak měla o třeba 200 stran více a to by ztratilo onen spád a akčnost a našli by se zase jiní čtenáři, kterým by to vadilo.
Zatím se považuji za cílového čtenáře, styl psaní a obsahu mně vyhovuje a to i s tím, že kapitola končí například slovy *no to si děláš kozy* a na druhé stránce v nové kapitole se dozvídám, jaké kozy že to jsou.
Sečteno, podtrženo - za mě i nadále vynikající a jsem ráda, že jsem našla náhradu za *přečteného * Nesboa a Miniera. :)

jana277
13.08.2019 5 z 5

Morbídna realizácia vraždenia a keď si to v predstavách zreálnim... Určite stojí za prečítanie.

efka.saf
10.08.2019 4 z 5

Můj čtvrtý Carter a opět skvělý příběh se zápletkou sahající daleko do minulosti, což je vždy záruka pikantních vražd. Ale právě proto, že už to byl můj čtvrtý díl od autora, našla jsem i přes úžasnou čtivost věci, které tentokrát zapříčinily, že jsem nedala plné hodnocení.

Příběh je skvělý, způsoby vražd (jako vždy) řádně nechutné, zvrácené a jejich popisy jsou spíše pro silnější žaludky. I tak ale oceňuji originalitu a nápad se skulpturami a stínovými obrázky. Příběh odsýpá jako na drátkách opět od první stránky, policie i s Robertem oproti tomu pěkně a dlouho tápou. Potud vše v pořádku. Co mi ale vadilo, byla jistá šablonovitost, především v závěru. Už by bylo na čase vymyslet konec jinak, než intimní soaré v podobě Robík a vrah. Také bych si dokázala představit větší osvětlení detailů. Co si budeme nalhávat, ale technicky náročné a nápadité vraždy by si zasloužily i technicky vyčerpávající vysvětlení jejich provedení. A to zde nebylo. Zbyla mi spousta otázek bez odpovědí. A rovněž kapitola s automechanikem mi přišla matoucí vzhledem k identitě vraha.

Vzato ale kolem a kolem, opět je to velmi kvalitní detektivka, která stojí za povšimnutí, ostatně jako vše od autora, co jsem zatím četla. I přes drobné výtky se ale těším na další díly.

Ládja
07.08.2019 3 z 5

Zatím asi nejlepší Carter. Poprvé jsem si myslel, že bude šablona jiná než v předchozích dílech, ale nakonec bohužel...

HYPNOS88
05.08.2019 5 z 5

Ani vlastně nevím co napsat na další knihu v pořadí. Carter jede jako blázen. Co kniha, to naprosto úžasný krimi příběh. A tady jsem opravdu do samého konce nevěděl vůbec nic.

Misute603
02.08.2019 5 z 5

Nemám slov...do poslední strany jsem nevěděla,kdo je vrah...velké překvapení...
Sice na můj vkus hodně brutální,ale i tak jsem knihu nemohla odložit..
Těším se na další knihu...

nicest
02.08.2019 5 z 5

Chris Carter mě vždy dostane do kolen. Promyšlenost je jeho silná stránka. Jak tohle může vymyslet, nechápu...

PavkaHu
31.07.2019 4 z 5

Mňam! Chutnalo...

Alyssa2103
28.07.2019 5 z 5

Chris Carter opět nezklamal.

ivana1924
19.07.2019 5 z 5

Jako vždy úžasná ;) Napětí od začátku, do konce. Do poslední chvíle jsem neměla tušení kdo je SOCHAŘ. Za mě super :)

raty
16.07.2019 4 z 5

Při čtení váhám mezi WOW a BLÉÉ. Ale to asi autor přesně chce. Až neskutečná hrůza a morbidní popisy vražd a zároveň kniha, která se neskutečně lehce čte a těžce odkládá.

maličkán
11.07.2019 5 z 5

Carter opět nezklamal a jde se na další díl.

Petulla72
11.07.2019 5 z 5

Další kniha z dílny Chrise a opět nezklamal. Děsivé, napínavé, morbidní a do poslední chvíle nepředvídatelné.
Nevím jestli vůbec existuje autor, který Vás donutí soucítit s psychopatem, ale to se u mě a tohoto vraha stalo.
Jediné co bych ráda vytkla je fakt, že nám Chris od začátku knihy předkládá, že vrah je muž (nejvíce pak ve scéně s opravováním lodi) no jak víme konec je trochu jiný.
Nicméně dávám 5* za styl psaní, napínavost, zvraty, za to že zbytečně neodbočuje od tématu. A těším se na další knihu tentokrát Jeden za druhým.

Anna27
09.07.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, akorát bych ocenila vysvětlení "mechanika" a taky už by Hunterovi mohl Carter dopřát nějaké povyražení. Jako dobré, je to detektivka jde tam o případy a vyšetřování,ale žádnému policajtovi,co dělá na nejhorších případech nebude k upuštění páry stačit sklenička whiskey a nebo dva dily zpet sex s vražedkyní. Chtělo by to i něco z toho osobního života přidat. Jinak kniha je hodně čtivá, má spád, je napínavá. Co ji otevřu, nedokážu se odtrhnout dokud ji nedočtu. Ještě mám na stolku další díl, tak jsem zvědavá. Každopádně za mě doporučuji.