Smysluplná vražda

Smysluplná vražda https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413952/bmid_smysluplna-vrazda-Ksf-413952.jpg 4 389 56

Slečna Marplová série

Detektivní román Smysluplná vražda z roku 1952 klade před slečnu Marplovou neobvyklý úkol – odhalit zločince se schopností být na dvou místech současně. Když se tato křehká bělovlasá venkovská stařenka, vládnoucí nebývalým pozorovacím talentem, nechá uprosit svou dávnou spolužačkou a přítelkyní, odjede na podivné anglické sídlo, kde kromě sedmi členů rodiny, potenciálních dědiců majetku, žijí dvě stovky mladých delikventů. Navenek jde o lidumilný, chvályhodný projekt, ale bystré znalkyni hlubin lidské duše neujde žádná přetvářka – a ani seberafinovanější vrah.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

They Do It with Mirrors , 1952

moničina
29.03.2018 3 z 5

Až tak ma to nezaujalo.

SilvieSisinka
22.02.2018 5 z 5

Výborná detektivka,jak jinak od Velké paní A ;-)

JIVaJaH
04.06.2017 5 z 5

Agatha zase výborná, slečna Marplová také. Zajímavý příběh s vykreslenými detaily tak, jak se sluší na výbornou detektivku!

misha006
15.03.2017

Další Agáthina výborná detektivka. Bohužel jsem prvně viděla film a až později četla knihu.

Pet007
14.05.2016 3 z 5

Trochu zmatený případ slečny Marplové. Aneb zdání klame. Vždycky jde jen o peníze.

Koka
25.02.2016 4 z 5

Po dlhšom čase, asi tak po 40 rokoch som sa vrátila k tejto knihe, ktorá patrí k mojim obľúbeným "christiovkám", a zrazu som zistila, že tá kniha má veľkú slabinu, takú typickú pre všetky detektívky, v ktorých vyšetrovateľmi zločinu nie sú ani profesionálni kriminalisti, ani súkromné očká. Tou slabinou je autorov problém, ako laického "detektíva" dostať na miesto zločinu a previazať vzťahy medzi ním a obeťou, podozrivými či svedkami, a to naviac opakovane, v niekoľkých nesúvisiacich knihách. Pretože - pochopiteľne - nebolo možné nechať postupne vyvraždiť celú dedinu, v ktorej slečna Marplová bývala a ktorej život z okien pozorovala, siahla autorka k tomu, že občas Mrs. Jane vyslala niekam preč, na návštevu. Tak je tomu i v tomto prípade, ale ten impulz, pre ktorý tam išla, je tak neskutočne neuveriteľný, účelový, umelý, že mi to dosť uberalo z hodnovernosti príbehu. Ale inak to bolo rozohrané i vyriešené zaujímavo. Zaujali ma i dobové názory na prácu s narušenou mládežou.

Kubíííína
25.08.2015 5 z 5

Strhující a napínavé do poslední stránky...Detektivka jak má být. Stará dobrá lady Agatha a slečna Marplová nezklamou.

AlphaCrucis
10.04.2015 5 z 5

Mám vzácný (alespoň ve srovnání se svou ženou) dar, že knížky, ale i filmy, po přečtení brzy zapomínám. Proto se postupně vracím k již přečteným knihám. Tak tomu bylo i u této skvělé detektivky a napnutý jsem byl až do úplného rozuzlení. Z minulého čtení se mi vybavilo jen pár bezvýznamných střípků. Skvělé. Doporučuji.

Tinoušek
06.01.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od A.CH... Neuhodnutelné do posledního okamžiku, logická zápletka, skvělý děj, postavy... Prostě klasická stará dobrá Marplová :D

me.odstiny.knih
12.08.2014 4 z 5

Líbil se mi začátek a konec ale prostředek byl takoví táhlí a nijak zvlášť zajímaví....

Andulino
06.08.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila, jako každá od Agathy Christie. Samozřejmě, některá je úchvatnější, jiná méně, ale všechny si drží určitý standard, který mě opravdu baví. Knihu jsem četla v angličtině, takže mě bavila ještě možná více, než kdybych ji četla v češtině. Ke skutečnému pachateli jsem ale nenašla vůbec žádné vodítko, tentokrát to bylo úplně nečekané.

Modrina
19.05.2014 3 z 5

Tohle mě příliš nenadchlo..

markétka2002
14.03.2014

postarší paní co ráda plete ta naše záhada se trochu vleče

inule
09.09.2013 5 z 5

Moc pěkná detektivka, zápletka, opět typická slečna Máprlová v akci :-)

borknagar
16.03.2013 5 z 5

Parádní detektivka, nic jiného už ani od "Agáty" neočekávám. Tato se četla skvěle. Mám rád detektivky, které se odehrávají na jednom místě v jednom domě a postupně se odkrývají charaktery všech zůčastněných. Vraha jsem dobře netipnul, ale to se mi stává celkem hodně často. A slečna Marplová štrikuje, štrikuje a štrikuje ....... a ví kdo je vrah....

MesLivres
07.07.2012 4 z 5

Kniha nepatří mezi moje nejoblíbenější od Agathy Christie, přeci jen mám raději Poirota. Ale opět velmi zajímavý případ s geniálním koncem.