Nimbus

Nimbus https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400050/bmid_nimbus-mpZ-400050.jpeg 5 1968 456

Smrtka / Žatva smrti série

Rowan se rozhodl, že na vlastní pěst napraví cech smrtek a podrobí jej zkoušce ohněm – a to doslova. Po zimním konkláve zmizel v ústraní a od té doby podniká útoky na zkažené smrtky — nejen ve StředoMerice, ale na celém kontinentu. Stal se z něj lidový hrdina – smrtka Lucifer – který v černé róbě odevzdává zkorumpované smrtky plamenům. Citra, z níž se pod dohledem smrtky Curieové stala mladší smrtka, zkaženost vidí a chce ji změnit zevnitř, ale na každém kroku nachází překážky, a dokonce se ocitá v ohrožení života. Rozkol mezi „starou gardou“ a „novým řádem“ se vyostřuje a vzájemné soupeření přechází od slov k činům. Nad tím vším bdí vševědoucí Nimbus – jediný, kdo má moc řešit závažné problémy dokonalého světa. Ale vloží se do toho, nebo bude jen přihlížet, jak se dokonalost mění v úpadek?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Thunderhead , 2018

Hzjena
23.01.2020 3 z 5

Pokračování nepřináší nic moc nového a nese se v podobném duchu jako jednička. Vcelku předvídatelný děj je opět okořeněn několika opravdu neočekávanými zvraty. Jen mě malinko rozladila nevyváženost celého díla. Na jednu stranu duchaplné čtení hodné zamyšlení (bavíme se pořád o young and adult) a citová/romantická stránka je zakrnělá jak inteligence debilova. Něco jako ,,Zamyslete se dětičky nad neodvratnou budoucností a existencí jako takovou, protože smrt je všudypřítomná a nutná, ale opovažte se zamyslet nad tím že máte pohlavní orgány, na to jste ještě moc malé!" Proto tragi-romance obou hrdinů na závěr je spíš výsměchem než čímkoli jiným.....

Nelíbil se mi násilný návrat Goddarda a Randové, což mě přivádí k politice Arcismrtek, která byla nedotažená a nevěrohodná (méně jak 50% těla a už nejsi původní člověk? To jako fakt?). Závěrečný twist byl vycucnutý a vykonstruovaný. Pravdou ale zůstává že je to dobré čtení a přečtu si i (doufám že poslední) trojku. Silnější tři hvězdy.

P.S: výborný komentář od Casmé

kalimaskry
22.01.2020 5 z 5

Smrtka byla super, ale jako Nimbus, je další pecka. Těším se na pokračování. Autor umí prostě psát, příběh vtáhne do děje, překvapí, napíná vás. Dlouho jsme tu neměli něco takového úchvatného.

Saj Mon
22.01.2020 5 z 5

Po Smrtce jsem se bál, že druhá kniha bude zklamání. Musím však uznat, že druhý díl překonal předchozí. Větší po odkrytí světa a toho jak funguje. Myšlenky Nimba. A samozřejmě naši již známí hrdinové.
A konec ... no už abychom dostali do rukou třetí díl.

ReniHan
19.01.2020 5 z 5

Tak tohle byla BOMBA. Přečetla jsem to jedním dechem a dojmů jsem plná i po dvou měsících. Dílo byla úžasně napsané a těším se na další díl, který vyjde snad brzy.

Er.es
08.01.2020 5 z 5

Prostě skvělý!
To byla jízda... První dílek se slušně rozjel s očekáváním kvalitního pokračování, užívala jsem si úvahy v denících. Každý člověk je prostě originál.
Druhý díl jedním slovem WOW. Příběh stránku co stránku gradoval (dýchala jsem vůbec u toho?), chyběla mi k tomu pouze ta nervy drásající hudba z JUMANJI. Zápisky umělé inteligence byly děsivě pravdivé, taky vás Nimbus dostával do kolen? SPIRO (Akta Illuminae) má velkou konkurenci a nevím, koho miluju víc…
Konec… Uf…. Za takové konce by měli autoři povinně viset, protože mě málem zabil!
Díky!!!

DericCaster
06.01.2020 4 z 5

Po nejakém čase, kdy jsem dočetl Smrtku jsem sáhl po další autorově knížce Nimbus... Smrtka mne bavila, ale z Nimba cítím lehoulinké zklamání. Není to tak, že by mne knížka nebavila, či nudila. Četla se hezky i když první půlka byla asi trochu slabší... Všiml jsem si ale, že mne knížka nějak netáhne... Znáte to, když čtete knížku a věnujete ji každou volnou minutu a nemůžete se už dočkat další strany... Toto jsem u této nezažíval. Ale možná jen nebylo správné období na tuto knížku. Přesto si nemyslím, že je to knížka špatná a i tak se budu těšit na další pokračování...

a.k
04.01.2020 5 z 5

Po Smrtce, která mě naprosto uchvátila, je Nimbus výborné pokračování. Více nám ukazuje, jak zdejší svět funguje a pozadu nejsou ani zásadní dějové zvraty. Moc mě to bavilo a těším se na pokračování.

BrozaM
04.01.2020 4 z 5

Dala bych 5 *, kdyby nebylo toho konce. Ač tuto sérii zbožňuji, tohle bylo moc.
Za srdce mě chytlo Nimbovo zoufalství na posledních stránkách ... cítila jsem se úplně stejně.

Eduarda
02.01.2020 3 z 5

To je tak bizarní, až je to superzábavné - baví mě to číst, sledovat vývoj a obdivuju schopnost autora udržet děj i napětí. Hvězdu dolů za poněkud zdlouhavější pasáže...a u čtyř by to zůstalo, kdyby to nemělo ten konec. Jako cože??!!

kedlis
30.12.2019 4 z 5

Na druhý díl jsem byla neuvěřitelně natěšená a musím říct, že nejsem zklamaná. Druhý díl nám dodává větší náhled do světa kde vládne Nimbus, nové postavy a nové zápletky byly zajímavé a překvapivé. Konec byl naprosto skvělý, už se těším až si budu moci přečíst třetí díl.

halfbloodgirl
27.12.2019 5 z 5

M I L U J U²! Tohle je ještě lepší než Smrtka. Nemůžu dospat, jak se těším na třetí díl. Zápletka, romantická linka - dokonalost! Ale ten konec...ten konec..mé srdce je roztříštěno na milion kousků a pochybuji, že to třetí díl spraví.

AgnessN.R.
26.12.2019 3 z 5

Musím říct, že mám ráda knížky tohoto autora. A ani tato by nebyla výjimkou. Dobře se četla, měla neuvěřitelný spád, ovšem našlo se pár ale.
Pozor spoilery!:)
Jako to, že se záhadně objevila smrtka Randová, to jsem ještě pochopila, dokonce mě to i bavilo a překvapilo a byla jsem natěšená jak to bude dál. Ale to, jak se na scéně znovu objevil smrtka Goddard, to bylo prostě moc. Jsem schopná v knížkách skousnout hodně nelogických věcí, ale toto bylo prostě příliš...
I toto by mi upřímně ani tolik nevadilo, ale co ten konec?!
Za mě naprosto nevhodně zasazený do příběhu, vykonstruovaný a vůbec jsem nepochopila, jak to již zmíněné smrtky mohly zvládnout (nehledě na to, že mají být dávno mrtvé/ukončené).

Takže za mě trošku zklamání, první díl jsem si opravdu oblíbila, ale tento mi prostě nesedl. Tím nechci říct, že by se knížka četla špatně, to vůbec ne - přečte se jedním dechem, jen mi přišlo, že těch uměle vytvořených zápletek je v této knížce prostě moc, i tak ale dám poslednímu dílu šanci trochu si to u mě vylepšit ;)

danielpernik
24.12.2019 4 z 5

Bylo to fajn počtení, zajímavý plot, mělo to spád, ale wow efekt z jedničky už trochu pominul. Nicméně klidně si rád přečtu i ten další díl, pro který máme rozehráno.

Ainyska
17.12.2019 4 z 5

Rozhodně je tento díl daleko lepší než první, který byl pro mně dost nudný. V tomto díle je spád, akce, postupně se vyvíjející příběh, ale popravdě řečeno, konec je dosti přitažený za vlasy a nápadně se, v jistých scénách, podobá jedné z největších lodních katastrof, všem lidem dobře známé. Uvidím co přinese třetí díl, který si hodlám přečíst, snad bude mít stejné tempo.

Belisima
16.12.2019 3 z 5

Me se ty smrtky vsechny sprotivily. A ta jejich politika a Nimbus je taky hroznej. Ale knizka dobra, nenudila jsem se. Ale ten svet je sileny. Prvni dil se mi libil vic.

Magdyla.8
14.12.2019 5 z 5

Nevěřila jsem tomu, ale opravdu..tento druhý díl je o něco lepší než první. Sice se v ději může zdát, že se nic neděje, ale to nás jen autor chtěl zahrnout do obrazu, aby to nakonci zase rozbalil! Nestačila jsem zírat. V tomto díle mě trochu štval Nimbus a jeho 'nicnedelani' vůči smrtkam a také konec připomínající Titanic. Nicméně to neznamená, že jsem neuronila nějakou tu slzu. Skončilo to velmi sklíčeně a já se nemůžu dočkat na pokračování.

smejkalova.m
05.12.2019 5 z 5

Jako hodně dobrý. Smrtka se mi líbila víc, ale tady ten konec byl neskutečný. O to víc mě štve, že další díl ještě nevyšel. Musí vyjít brzo!!!! :D

hurikan123
02.12.2019 5 z 5

EH... CO?
tak to byl NÁŘEZ kniha plynula, tedy spíše se řítila v ůplně jiným tempu! nové postavy, nové podněty, skrývání, zrada, úzkost, i konečně SMRT je pro vás v dnešním MENU přichystané!!! také plno informací o NIMBUSU - jeho vzpomínky a úvahy zde zastupují zápisy z deníků smrtek. tolik zvratů, že než se vzpamatujete přijde další. a ten konec... vzpomínáte si na TOHO PARCHANTA smrtku Goddarda???

JESTLI SHUSTERMAN DO P*DELE NEVYDÁ TŘETÍ DÍL, OSOBNĚ HO POKOSÍM!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MonikaV
02.12.2019 5 z 5

No skvělé, chci pokračování...:-) !

MaléZlo
29.11.2019 4 z 5

Cože? Už je konec? Teď? Nééééé!
Tak tohle mi proběhlo hlavou, když jsem dočetla knihu. Opět skvěle napsaný příběh, kdy nevíte jak vše skončí. Neuvěřitelně oceňuji originalitu příběhu a tématu, je to nadmíru osvěžující a knihu bez okolků všem doporučuji!