Nimbus

Nimbus https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400050/bmid_nimbus-mpZ-400050.jpeg 5 1968 456

Smrtka / Žatva smrti série

Rowan se rozhodl, že na vlastní pěst napraví cech smrtek a podrobí jej zkoušce ohněm – a to doslova. Po zimním konkláve zmizel v ústraní a od té doby podniká útoky na zkažené smrtky — nejen ve StředoMerice, ale na celém kontinentu. Stal se z něj lidový hrdina – smrtka Lucifer – který v černé róbě odevzdává zkorumpované smrtky plamenům. Citra, z níž se pod dohledem smrtky Curieové stala mladší smrtka, zkaženost vidí a chce ji změnit zevnitř, ale na každém kroku nachází překážky, a dokonce se ocitá v ohrožení života. Rozkol mezi „starou gardou“ a „novým řádem“ se vyostřuje a vzájemné soupeření přechází od slov k činům. Nad tím vším bdí vševědoucí Nimbus – jediný, kdo má moc řešit závažné problémy dokonalého světa. Ale vloží se do toho, nebo bude jen přihlížet, jak se dokonalost mění v úpadek?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Thunderhead , 2018

ivis77
10.05.2020 5 z 5

Uz vim, proc ctu serie, az kdyz jsou vsechny dily na svete... Tohle mi prece nemuzou udelat, chci treti dil HNED!
Smrtka i Nimbus jsou skvele, tesim se na dalsi.

anez66
06.05.2020 5 z 5

Ještě teď cítím staženou hruď a bušící srdce. Jak vás může kniha takto pohltit? Ten konec, tolik emocí. Opravdu se mi často nestává, že bych křičela na knihu. Takže teď nekonečné čekání na další díl.

Kirtans
05.05.2020 3 z 5

První polovina knihy mi opravdu nesedla, utahane, příliš mnoho slov. Druha polovina ma pak spad a energii ale ta prvni část zapricini premysleni zda pripadne cist dalsi dil.

Petass
05.05.2020 4 z 5

Bylo to opět skvělé! Chvílemi jsem si říkala, že to autor už přehnal, ale nakonec proč ne. Nepředvídatelné zvraty, intriky cechu smrtek a dramatický závěr... Jak se mi ztenčovaly stránky v ruce, říkala jsem si: "ne, to ještě nemůže být konec". No nic, počkám si na pokračování. Moje nová oblíbená série a autor. Ač jsem si myslela, že v době koronaviru není tahle kniha to pravé, opak byl pravdou. Užila jsem si to a vypnula hlavu. Doporučuji!

Usire
04.05.2020 4 z 5

Důstojné pokračování legendární Smrtky, ale trochu v jiném tempu. První polovina knihy je těžkopádná, a tak trochu zbytečně utahaná. Druhá naopak dostává pořádnou dávku akce, která vede až k epickému závěru druhého dílu.

kniznistranky
19.04.2020 5 z 5

Musím říct, že úplně poslední kapitola dodala celé knize - a troufám si říct, že i sérii - takový rozměr, že nemám slov. Poslední věta! Opravdu, jsem velice zvědavá na třetí díl. Tohle byla jízda. První polovina knihy byla taková dle mého o něco slabší než ta druhá, ale pořád to byla jízda! Jsem zvědavá jak tohle dopadne, protože po tomhle konci!? Očekávám pecku, která mi vyrazí dech, tak snad mě Neal nezklame a trojka bude pecka! :D

julythreemosen
16.04.2020 5 z 5

Geniální druhý díl. Jízda od začátku až do konce. Skvěle postavy, děj jsem absolutně nedokázala předvídat a konec byl jedním slovem Wow! Musela jsem to po dočtení rozdýchat. Skvělá kniha!!!

Adellll
15.04.2020 5 z 5

Upřímně jsem nečekala, že Nimbus předčí Smrtku, ale jak je vidět, stalo se. Opět úžasná knížka, i přes mou nelibost k young adult:D. Narozdíl od Smrtky, kde byl trochu pomalejší začátek, u této knížky to šlapalo od začátku do konce. Hlavně vyvrcholení bylo dost nečekané a myslím, že nejsem jediná, kdo se už nemůže dočkat dalšího dílu, protože je napnutý jak struna:))).

Kaculman
14.04.2020 5 z 5

První díl byl dobrý, moc dobrý, ale měla jsem problém číst knihu v kuse. Normálně si dávám maraton čtení než knihu dočtu u Smrtky jsem zvládla číst po kouscích, nicméně to se nedá říct o Nibusu!!!
WOW to byla jízda to bylo neskutečné, takhle nabušený druhý díl jsem dlouho neviděla!!

sabanka
14.04.2020 4 z 5

Velmi dobré, čtivé dílo, dostalo mě z roční knižní kocoviny. Oceňuju pasáže Nimbusu - občas dosti k zamyšlení.

ZÓNA
12.04.2020 4 z 5

Raději bych volil literární svět bez NIMBUSU.
SMRTKA byla totiž epochální... Báječný nápad, i když s příměsí krutosti a teatrálnosti civilizace.
Nimbus jen rozvíjí a není v ničem nový. Více dobrodružný, více politický, méně osobitý a srdceryvný.
Přesto jej jako knihu nejde opomenout a smést ze stolu.
Napětí, známí hrdinové a jisté vyústění příběhu, které bude zřejmě gradovat v POSLOVI, slouží k zábavě, která je více než dobrá.
Kniha zachovala svoje tajemství, které bude žádoucí odkrýt v díle posledním.
Přesto si myslím, že napsat jen jeden román, by bylo přínosnější a čtenář by rozsáhlostí získal větší kvalitu, semknutost a bohatost děje...
Nimbus a Posel jsou kalkulem, jako mnoho jiných pokračování k jiným příběhům...

Dearbooklife
11.04.2020 4 z 5

knížka byla pro mne mírně slabší, jak její první díl, ale i tak nemám slov. byla opět velmi napínána a neskutečně skvělá! :D
i slza mi ukápla! no každopádně se těším na třetí díl a doufám, že bude stejně senzační! :)

whiolet
10.04.2020 4 z 5

Takové fajn čtení,ale na mě přišla "krizovka" a do čtení se ne a ne ponořit! Nakonec jsem to,ale překonala a druhý díl mě bavil a svým koncem dost překvapil,takže pokud ještě váháte,nemusíte! Nimbus je super.

pefoo
09.04.2020 5 z 5

opravdu super kniha ale ten konec, opravdu, vážně?? neskutečný jak jsem se do toho vžil :) za mě o dost lepší jak první díl.....

Roscata
06.04.2020 5 z 5

Víte jak se říká, že nejlepší je první díl? No tak u Smrtky je to naopak, pro mě je Nimbus mnohonásobně lepší. Díky deníkovým zápisům, jestli to tak můžu napsat, Nimba, jsem konečně pochopila a uvěřila světu který nám Shusterman představil.
Stejně tak Citra a Rowan se konečně pořádně projevili a přestali být ploší a nudní. Líbil se mi přístup Citry ke kosení, u ní si jiný způsob ani nedovedu představit.
Celý konec byl neskutečný a kdybych mohla tak hned sáhnu po dalším dílu. Opravdu se těším na dokončení některých dějových linek.

IG: zrzi_cte

Dejvid7
03.04.2020 5 z 5

Naprostá senzace. Jediné na co se zmohu.

Kacuss_
02.04.2020 5 z 5

Nemohu se dočkat 3. dílu.. Za mě ale vede spíše Smrtka než Nimbus. Ale ten konec?!

adela8321
01.04.2020 5 z 5

Skvěle napsaná kniha

hetty64
27.03.2020 5 z 5

Úžasné.
... a ten konec? Nemám slov... škoda, že ještě nevlastním další díl.

katka-kacav3318
25.03.2020 5 z 5

Prosím pěkně potřebuju další díl, protože si nemyslím, že existuje člověk, ktery by byl s koncem spokojený. Jediné co mi tam, jako milovnici romantiky chybělo, byla právě ta romantika. Nebo aspoň trochu víc kontaktu mezi hlavními hrdiny