Nimbus

Nimbus https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400050/bmid_nimbus-mpZ-400050.jpeg 5 1968 456

Smrtka / Žatva smrti série

Rowan se rozhodl, že na vlastní pěst napraví cech smrtek a podrobí jej zkoušce ohněm – a to doslova. Po zimním konkláve zmizel v ústraní a od té doby podniká útoky na zkažené smrtky — nejen ve StředoMerice, ale na celém kontinentu. Stal se z něj lidový hrdina – smrtka Lucifer – který v černé róbě odevzdává zkorumpované smrtky plamenům. Citra, z níž se pod dohledem smrtky Curieové stala mladší smrtka, zkaženost vidí a chce ji změnit zevnitř, ale na každém kroku nachází překážky, a dokonce se ocitá v ohrožení života. Rozkol mezi „starou gardou“ a „novým řádem“ se vyostřuje a vzájemné soupeření přechází od slov k činům. Nad tím vším bdí vševědoucí Nimbus – jediný, kdo má moc řešit závažné problémy dokonalého světa. Ale vloží se do toho, nebo bude jen přihlížet, jak se dokonalost mění v úpadek?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Thunderhead , 2018

books_lover006
22.03.2020 4 z 5

Jakože asi nedokážu napsat smysluplný komentář. Snad jen.. jako ten konec? COŽE. No netrpělivě čekám na 3. díl.????

nonameperson04
20.03.2020 4 z 5

Jedním slovem šílenost! Abychom se správně pochopili, myslím to v dobrém slova smyslu. To co se stalo na konkláve a ten konec? Moje první reakce po dočtení byla: ,,A to je jako konec? To přece nemůže skončit takhle, ne? Kde je nějaká bonusová kapitola?" Jinak celkově fakt top knížka. :) Kdyby to šlo dala bych 4,5 hvězdy.

DreamerX9
17.03.2020 3 z 5

Ačkoliv v knize bylo více zvratů prvni díl byl za mě lepší. Nejvíce napínavý byl konec který tomu dodal šťávu jsem zvědavá na další díl

Amia
13.03.2020 4 z 5

Větší spád než v prvním díle a dost překvapivých okamžiků, i tak ale dávám 4 hvězdy, protože některé zvraty šly poměrně snadno odhadnout. Těším se na třetí díl.

Barbuší
13.03.2020 5 z 5

V některých částech horší než první díl - nelíbilo se mi tolik prostředí Cechu smrtek... ovšem jiné části byly zase lepší. Kniha měla spád, úžasná! Těším se na pokračování.

emma05
09.03.2020 5 z 5

Dočetla jsem to v noci , protože jsem se nemohla odtrhnout.. teď jdu sháňet 3.díl v angličtině, protože než vyjde v češtině fakt čekat nebudu

Selfinka
04.03.2020 5 z 5

Dobré, dobré..Ač jsem po celou dobu čtení měla pocit, že tenhle díl nedosahuje kvalit prvního dílu, ten konec byl velmi šokující, takový zvrat jsem nečekala..Uvidíme, čím nás překvapí další pokračování.

Nikoll2
29.02.2020 4 z 5

Tento díl mi přišel o něco slabší než díl první, ale stále je to skvělá kniha, která se příjemně čte. Ohledně konce snad nemám ani slov....už aby byl třetí díl!

Kamilajznik
27.02.2020 4 z 5

Asi se mi líbil více první díl, tady mi to místy přišlo, já nevím, zdlouhavé... Ale každopádně poslední stránky mě zase rozsekaly... Co jako ten konec??? Už ať je další díl :-)

RemiBlack
22.02.2020 5 z 5

2020/7
Původně jsem nechtěla dávat pět hvězdiček. Ještě pořád mě nebaví všechno to 'morální rozpolcení', jestli je teda kosit v pořádku nebo ne. Pořád je tam spousta otevřených věcí. Pořád je tam spousta věcí, co mě štvou (Tygerova linka třeba, nebo jak Nimbus co pět stran zopakuje, že nesmí zasahovat do záležitostí smrtek. Mně to po padesáté už vážně došlo!) . Ale Nimbus mě baví. Četla jsem ve dvě ráno, to je dobrý znamení. Nevím, čím to je, ale i přes nějaké ty nedostatky si u mě Nimbus 5* zaslouží. Jenom to čekání na pokračování, že? ;)

Monty196
16.02.2020 4 z 5

Chtěla jsem dát tři hvězdičky, ale závěr knihy ještě jednu navíc vyčaroval.
Jinak jsem do knihy po přečtení prvního dílu šla nadšená, ale přišla mi slabší. Ano, konec docílil toho, že si přečtu i třetí díl, ale tři čtvrtě knihy bylo slabší. Vývoj hl. postav nebyl nijak velký, přišlo mi to jako omáčka, kterou si musíte přečíst než vyjde třetí díl.

evik_svistik
12.02.2020 5 z 5

Po povedeném prvním díle nezůstal Nimbus pozadu, naopak kniha parádně nabírala spád, až nakonec vybuchla do neuvěřitelného konce! Třetí díl je nevyhnutelnou nutností.

LusSyNDA
12.02.2020 3 z 5

Neříkám, že se mi kniha nelíbila, myšlenka příběhu je opravdu zajímavá. Jen mi to čtení přišlo zbytečně dlouhé. Několik dějových linek, některé z nich bez zakončení (Faraday??, Grayson- proč???). A upřímně musím říct, že konec mě nenavnadil k tomu, přečíst si další díl (i když nic jiného než přečíst si další díl z konce nevyplynulo).

Moc se mi naopak líbila část o Citře a jejím způsobu kosení.

flare
10.02.2020 4 z 5

Neprekvapila..pobavila...prijemne stravene chvilky ve vlacich,mestske hromadne a u lampy..:-)...young adult maji nekdy dobry vyber..

kuky921
08.02.2020 4 z 5

Nimbus prima včetně komenářů na konci kapitol, ale více mě ovlivnila Smrtka. Obálka opět velmi pěkná.

boobo
07.02.2020

Dobrý den,poradíte mi,prosím,od kolika let zhruba by mohla tato kniha být?Moc děkuji všem!Ivana

novecento
03.02.2020 2 z 5

Zdánlivě silné téma ještě neznamená kvalitní text. Pro mne zbytečně strávený čas (Smrtka-Nimbus), neboť život je krátký. Je třeba zabývat se realitou a vyjít z labyrintu, do kterého nás v dobrém úmyslu zavedli: Asimov, Clark, Heinlein, nebo Clifford Simak. Za sebe doporučuji jen titul: Bez šance.

ydnac
02.02.2020 5 z 5

Nimbus je ještě lepší než Smrtka:-)moc se mi líbí Nimbovi komentáře na konci kapitol. Bylo to napínavé a ten konec no tééda to snad ne. Ale tak to má být, abychom se těšili na další díl:-)

Gooverka
01.02.2020 5 z 5

Mám prostě tuhle young adult fantasy ráda, a i když se mi asi první díl líbil více, druhý byl také skvělý. Chápu ho jako překlenutí jedničky k trojce, které řešilo spíše filosofickou rovinu celého příběhu. Dost se také objevovala politická linka a na nějaký vývoj postav moc nezbýval čas. Dávám pět hvězd i kvůli tomu, že konverzační kapitoly se střídaly s těmi, kde bylo plno akce a souběžně s tím se střídali i vypravěči. Konec mi přišel trochu uspěchaný a unáhlený, ale moc se těším, jak to celé bude pokračovat.

Netti
28.01.2020 4 z 5

Smrtka byla parádní a Nimbus pokračuje ve stejném duchu dále. Zmínit musím i závěr knihy, u kterého jsem měla husí kůži. Takže se už moooc těším na třetí díl!