Nimbus

Nimbus https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400050/bmid_nimbus-mpZ-400050.jpeg 5 1972 457

Smrtka / Žatva smrti série

Rowan se rozhodl, že na vlastní pěst napraví cech smrtek a podrobí jej zkoušce ohněm – a to doslova. Po zimním konkláve zmizel v ústraní a od té doby podniká útoky na zkažené smrtky — nejen ve StředoMerice, ale na celém kontinentu. Stal se z něj lidový hrdina – smrtka Lucifer – který v černé róbě odevzdává zkorumpované smrtky plamenům. Citra, z níž se pod dohledem smrtky Curieové stala mladší smrtka, zkaženost vidí a chce ji změnit zevnitř, ale na každém kroku nachází překážky, a dokonce se ocitá v ohrožení života. Rozkol mezi „starou gardou“ a „novým řádem“ se vyostřuje a vzájemné soupeření přechází od slov k činům. Nad tím vším bdí vševědoucí Nimbus – jediný, kdo má moc řešit závažné problémy dokonalého světa. Ale vloží se do toho, nebo bude jen přihlížet, jak se dokonalost mění v úpadek?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Thunderhead , 2018

Bezkyne9
23.09.2020 5 z 5

Krasne a genialni! Na tuto knihu Neala Shustermana budu vzpominat dlouho a rozhodne se k ni chci vracet. Neal je Pan spisovatel. Pribeh je propracovany, nabity dejem, moudrosti, udernymi myslenkami, historii, velikymi a promyslenymi postavami, zvraty, humorem a krasnym jazykem. Vytvoril svet se vsim vsudy, s mnoha detaily a postupnym odkryvanim.
Cele to navic drzi pohromade velice silne tema. Vrele doporucuji vsem generacim :)

EliškaHavlová
08.09.2020 5 z 5

Druhý díl rozhodně nezklamal. Nejvíc bych ale vyzdvihla ten konec. Nic napínavějšího jsem dlouho nečetla. Rozhodně potřebuji i třetí díl.

Fatis04
07.09.2020 5 z 5

Opět nezapomenutelný zážitek, četla jsem až pozdě do noci, protože posledních pár stránek nešlo přestat. Těšila jsem se na pokračování Smrtky a nezklamalo mě, doporučuji přečíst. Doufám, že brzy vyjde další díl ....

Katri
04.09.2020 3 z 5

Stejně jako u Smrtky pro mě bylo i u tohoto dílu velkým překvapením, že jsem se do příběhu nemohla pořádně začíst. O to víc mě pak vyvádělo z míry vysoké hodnocení a nejedno prohlášení o tom, jak moc poutavá tato série je. Tím nechci říct o Smrtce ani o Nimbovi nic špatného, jen to, že mě osobně se příběh nedotkl. Ačkoliv je postmortální svět něčím novým a originálním, a přestože jsou smrtky beze sporu zajímavým kořením pro moderní literaturu, vadily mi sci-fi prvky, jako například Nimbovy kamery, celosvětová databáze a další podobné vymoženosti. Stejně tak jsem nemohla přijít na chuť některým jménům, například jménu Čistoslava - chápu, že to v originále nemusí znít tak divně, ale takto počeštěné mě to neustále bilo do očí. Podobně to bylo i s tonisty - oceňuji kreativní nápad, ale svým způsobem mi šli celou dobu neskutečně na nervy. :)
Ale znovu opakuji, že nápad příběhu je velice zdařilý a oceňuji to. Svoje výtky přikládám víceméně tomu, že sama preferuji příběhy, kde je větší důraz kladen na vztahy mezi postavami, než na tolik různých "proměnných."
Jelikož jsem se tentokrát do svého šálku kávy příliš netrefila, trvalo mi hodně dlouho, než jsem se Nimbus donutila dočíst.
Tak či tak je ale příběh napsán dobře a nelituji toho, že jsem jej přečetla.

VéjaTarabová
30.08.2020 5 z 5

No tak na pokračování Smrtky jsem se velice těšila a musím přiznat, že jsem měla nějaká ta očekávání. Když to hned takhle na začátek porovnám s prvním dílem, tak jsem si všimla jedné věci. Obě knihy celou dobu plynou a najednou na konci extrémně rychle vybuchnou. A já teď vlastně nevím, jaký na to mám názor. Jinak děj Nimbusu byl samozřejmě naprosto skvělý. Miluji na konci každé kapitoly ty úryvky z Nimbovo vědomí. Jak Smrtka tak Nimbus obsahují hned několik slov, které jsem neznala, což mi právě ale vůbec nevadilo, protože jsem se aspoň přiučila spoustu nových věcí. A to je to, co u každé knihy hledám - abych si z ní něco odnesla, aby mi dala něco nového. Ať už to mají být myšlenky, pohledy na danou věc nebo nová slova a výrazy. Což se tedy Nealu Shustermanovi zatím daří bravůrně. Příběh poukazuje na důležitost přátelství a jednoty, na následky činů, spravedlnost i nespravedlnost, ale především na nevyhnutelnou krásnou i zároveň děsivou budoucnost. Nemůžu se dočkat, až vyjde a já si budu moct přečíst již třetí díl této skvělé triologie.

,,A pokaždé když jsem svědkem toho, jak se zkažená smrtka dopustí nějaké krutosti, vytvořím někde ve světě zárodky mraků a spustím žalozpěv deště. Protože déšť je to nejbližší slzám, co mám."

JezinkaJ
19.08.2020 4 z 5

Nimbus je víc o Nimbovi. Jeho myšlenky a úvahy jsou zajímavé, oslovující, alespoň mě. Děj už mě tak nevtáhl jako u Smrtky, ale v konečném důsledku to asi bylo jedno. Závěr dramatický byl a vychází z něj víc možností pro pokračování. Prima.
Možný spoiler: Goddard se mi líbí, je fajn, že je to takový nebezpečný hajzlík. Alespoň je proti komu bojovat - ztělesňuje koncentrované zlo.
Třetí díl si určitě přečtu taky. I když je to stále ta podivná kategorii "Pro děti a mládež." Což jsem, naštěstí pro mě, objevila až po přečtení Smrtky.

EvaXxX
18.08.2020 3 z 5

Bohužel, tohle se tolik nepovedlo..
Smrtka byla výborná, ale tohle vázlo..
Číst se to určitě nechá, ale..... něco tomu prostě chybělo...
Ani nevím, jestli se mám těšit na pokračování..... I když jsem samozřejmě zvědavá jak to nakonec dopadne......

marek7167
16.08.2020 5 z 5

Nikdy jsem nečetl sci-fi a nemohl jsem si vybral lepší knihy pro začátek. Smrtka se mi četla o něco svižněji, Nimbus je víc politický, popisující, vysvětlující, takže bylo třeba víc dávat pozor a uvažovat. Konec mě skutečně překvapil a těším se na pokračování!

Macev
15.08.2020 4 z 5

(SPOILER) První díl se mi líbil více, tento mi trvalo přečíst déle, postava Goddarda mi vysloveně vadí a jeho zmrtvýchvstání mě dorazilo, ale závěr byl opravdu překvapující a strhující

pastelka53
13.08.2020 5 z 5

Dynamický příběh plný zvratů a napětí.
Svět s Nimbem a nebo bez něj? To je oč tu běží.
Poznali jsme trochu jinou stránku Smrtek, Nezvedence a mnoho dalšího.
První díl jsem četla již před lety, ale díky skvělému hodnocení se mi děj vybavil během prvních pár kapitol.

A.lexii
10.08.2020 5 z 5

Kniha se mi zdála rozhodně promyšlenější než první díl. Poutavá a realistická.
Nejvíc mě zasáhla pasáž, kdy se ozvala Velká rezonance..

tynka65
07.08.2020 5 z 5

Smrtce jsem dala 5 hvězdiček a Nimbu bych nejraději dala ještě o jednu víc... Je mi úplně jasné, že zas půlroku nebudu mluvit o ničem jiném. Neskutečně moc se těším na závěrečný díl!!

alenkacermi
04.08.2020 5 z 5

Druhý díl nezklamal. Líbily se mi myšlenky Nimba. Konec překvapivý a skvěle připravený na další díl.

SknihouVrukách
02.08.2020 5 z 5

Wau, wau a ešte raz wau. Kosec sa mi strašne páčil, ale Nimbus bol ešte lepší. Kniha sa zaoberá zvratmi z prvého dielu a zároveň sa dozvedáme niečo nové o Nimbovi. Ako som už spomínala v recenzii na Kosca, postavy sú veľmi dobre vykreslené a každá z nich má svoj vlastný charakter. Neviem či sa vám kniha bude páčiť ak máte radi akciu, lebo v knihe je síce akcia, ale je jej málo. Autor sa skôr zaoberá odkrývaním nových informácií a pocitmi. Kniha má tri dejové línie (Citra, Rowan a jedna nová postava). Mňa bavila najviac línia s Citrou.
Oceňujem, že autor do knihy Ned žiadnu zbytočnú romantiku, ktorá by knihu pokazila. Kniha sa dobre číta, keďže autor vie ako udržať u čitateľa pozornosť a má úžasný štýl písania. Posledných 20 strán bol masaker a stále som nespracovala čo autor spravil. A hlavne prečo to spravil. Skončilo to jedným slovom strašne a už si musím prečítať Posla. Aj keď tento diel má byť o dosť slabší. 5/5✨

Esteria
28.07.2020 5 z 5

Velmi originální svět, nečekané zvraty a ten konec? Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

helenkan
23.07.2020 3 z 5

Myslela jsem,že už se do druhého dilu nepustím a přeci jsem ho dala. A teď si budu muset sehnat i třetí. Jinak bych nezjistila jak to dopadne. Docela napínavý a zvláštní čtení. Aspoň pro mě jo. Není to zrovna moje vyhledavané téma.

Veveerka_123
10.07.2020 5 z 5

Pokračování Smrtky je stejně tak dobré, jako první díl. Hlavní postavy jsou stálé skvělé, kniha má rychlý spád a vůbec se dobře čte. Za mě 5/5.

Adél784
01.07.2020 3 z 5

První díl se mi líbil více, ale u mě stále vede od autora Sucho:)
Smrtka byla super, Nimbus mě chvílemi nebavil číst, ale hlavní 2 postavy mám strašně ráda;)a jsem zvědavá jak to všechno bude ve třetím dile. A ten konec....to jsem nečekala ....
3/5

ivana1975
01.07.2020 5 z 5

Tak ako kosec je aj nimbus uzasna kniha plna zvratov a emocii. Uz sa tesim na tretiu cast.

Starlet
30.06.2020 5 z 5

První díl byl super ale druhý díl něco úžasného, opravdu nás autor nenechal ani na okamžik v klidu, pořád se něco dělo a furt šel děl pořád dál a dál, za což jsem velice vděčná.

Tentokrát jsme neměli jen dva pohledy na příběh ale rovnou několik. Nebudu prozrazovat kdo všechno nás mohl poctít svým úhlem pohledu, protože bych Vám mohla omylem něco vyzradit a to bych vážně nerada.
Jsem ráda, že jsem po této sérii šáhla a začala číst. Když jsem Vám oznámila, že začínám číst druhý díl, tak mi spousta z Vás psalo ,, a počkej na ten konec, ten mě rozsekal." a od té doby jsem se opravdu velice bála toho konce. No, řekněme že oprávněně. Pos**lo co se pos**t dalo. Nad tím koncem jsem chvilkama přemýšlela, zvláště nad jednou pasáží, která byla trochu jako snímek z béčkového hororu, ale jen chvilku, potom… no všichni kdo četli vědí napři. Citra a Rowan- jako cože??? Marie- no děláš si srandu. Arcismrtky ( to je právě béčková scéna z hororu- ale i tak, moje reakce- to přece nemůže.
Upřímně, velice překvapená a přesně takové myšlenky se mi honily hlavou celou dobu co jsem četla. Dokonce mi došly i WHAT?? Lepíky.
Nimbus mě prostě překvapil a jsem velice natěšená na 3. díl- který doufám vyjde co nejdřív.