Nimbus

Nimbus https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400050/bmid_nimbus-mpZ-400050.jpeg 5 1972 457

Smrtka / Žatva smrti série

Rowan se rozhodl, že na vlastní pěst napraví cech smrtek a podrobí jej zkoušce ohněm – a to doslova. Po zimním konkláve zmizel v ústraní a od té doby podniká útoky na zkažené smrtky — nejen ve StředoMerice, ale na celém kontinentu. Stal se z něj lidový hrdina – smrtka Lucifer – který v černé róbě odevzdává zkorumpované smrtky plamenům. Citra, z níž se pod dohledem smrtky Curieové stala mladší smrtka, zkaženost vidí a chce ji změnit zevnitř, ale na každém kroku nachází překážky, a dokonce se ocitá v ohrožení života. Rozkol mezi „starou gardou“ a „novým řádem“ se vyostřuje a vzájemné soupeření přechází od slov k činům. Nad tím vším bdí vševědoucí Nimbus – jediný, kdo má moc řešit závažné problémy dokonalého světa. Ale vloží se do toho, nebo bude jen přihlížet, jak se dokonalost mění v úpadek?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Thunderhead , 2018

jana277
22.12.2020 5 z 5

Po prvej časti som sa donútila k prestávke a čítať niečo iné. No bolo to rýchle, lebo som sa tešila na tento 2.diel. Nesklamal! Pútavý námet, písané veľmi čtivým spôsobom, veľa pravdy o ľudskom charaktere, je sa nad čím zamyslieť. Záver knihy ma vedie k veľkej nedočkavosti a chuti sa pustiť do 3.dielu, ale skúsim to vydržať do vianočného relaxu.
V predchádzajúcom komentári sa píše, že kniha je určená hlavne mladším čitateľom. Som o dáku desiatku staršia ako pisateľ a radím zatiaľ 2 diely z tejto trilógie medzi knihy, ktoré stojí za to prečítať. Nepatria medzi žánre, ktoré čítam, ale obohatili ma.

Marekh
18.12.2020 4 z 5

V roce 2018 jsem přečetl knihu SMRTKA. Po vydání knihy NIMBUS jsem si říkal, že už nebudu číst tento díl, protože mi stačila kniha Smrtka. Příčinou tohoto rozhodnutí bylo to, že jsem slyšel názory, že Smrtka byla lepší a v Nimbusu je hodně politiky, a to mne zčásti odrazovalo, abych se pustil do 2. dílu z této trilogie. Nakonec jsem si řekl, že si knihu Nimbus přečtu a vytvořím si vlastní názor. Jelikož jsem Smrtku četl před nějakou dobou, tak jsem některé informace zapomněl, ale v Nimbusu je všechno připomenuto, takže jsem se dokázal rychle zorientovat.

Myslím si, že kniha Nimbus je celkově srovnatelná s knihou Smrtka. Smrtka má originální námět, seznamujeme se s fungováním světa, seznamujeme se s našimi hrdiny - ROWAN, CITRA, FARADAY aj. V knize Nimbus jsou rozvíjeny další zápletky a osudy našich hrdinů. Smrtku jsem hodnotil na 80 %, Nimbuse hodnotím na 70 %.

Kniha má 6 částí. Líbily se mi zápisy Nimbuse a myslím si, že pokud by se v knize nacházelo ještě více jeho zápisků, tak bych byl spokojenější. Kniha byla celkově čtivá. Samozřejmě se v knize nacházely lepší a zajímavější části, na jiných místech se to docela vleklo a působilo to ne až tak záživně jako na jiných místech. Závěr knihy byl napínavý.

Myslím si, že kniha je především určena mladším čtenářům, kterým se bude líbit. Já jsem v jiné věkové kategorii, takže to vidím zase jinýma očima a nejsem z knihy nadšený až do takové míry, že bych ji ohodnotil na 5*. Na druhé straně chápu řadu čtenářů, kteří jsou z knihy nadšení a nemohou se dočkat vydání třetí dílu v češtině. Určitě si časem budu chtít přečíst 3. díl z této série – ZVON. Na tento díl nebudu spěchat a až nastane správný čas, tak si knihu přečtu. Nepochybně mne bude zajímat, jak se bude příběh dál vyvíjet a čím nás ještě autor překvapí. Kniha má pěknou přebálku.

eliska2126
17.12.2020 3 z 5

Tak to nebylo to, co jsem od toho čekala. První díl se mi líbil teda o dost víc. Nějak jsem se nemohla začíst a i když jsem hlavním postavám v prvním díle fandila, v Nimbu to nebylo to stejné.
Určitě oceňuju myšlenky samotného Nimba. Bylo zajímavé poznat víc tento důmyslný systém a to jak vůbec funguje.
Kniha mě přestávala bavit v momentě, kdy na scénu přišel Greyson Tolliver. Tohle pro mě byla absolutně nezajímavá postava.
Knihu zachránila hlavně druhá půlka knihy a díky konci se těším na druhý díl.

Claire.HBarber
16.12.2020 5 z 5

Druhý díl, předešlé a úspěšné Smrtky mě posadil na zadek jako nikdy před tím. V tomto díle se dozvídáme o tom jak Nimbus smýšlí o lidech a jak se světem lidí manipuluje, a jak se snaží pochopit život a existenci. Cech smrtek se tváří, že se ve světě nic neděje a řeší své žabomyší války. Až na pár z nich.

Při čtení tohoto dílu se vám zvedne žaludek, protočíte 5x panenky a vybrečíte u toho aspoň balení kapesníčků a na konec na to budete civět jak na Mariino zjevení.

Takže pokud jste četli první díl a přišel vám MEGASUPERKRUTOPŘÍSNEJ? Tak sakra na co čekáš !!!! :D

jirijanovotny
13.12.2020 5 z 5

Druhý díl trilogie je kniha nabitá akcí a dějem tak poutavým, že to zkrátka musíte přečíst na jeden zátah. A pak už jen čekáte na třetí díl.
I přes většinu předvídatelných dějových zvratů kniha neztrácí na energičnosti vyprávění a lehce a pochopitelně učí čtenáře o aktuálních společenských tématech a historii.

jaroiva
07.12.2020 5 z 5

Udělala jsem tu chybu, že jsem kousek začátku přečetla,... původně jsem si říkala, že počkám na audioverzi... No, začala jsem ráno... a teď v noci končím.
Pokračování už mám koupené ve slovenštině.

vera5841
21.11.2020 5 z 5

Tohle je prostě WOW. Od knihy jsem se doslova nemohla odtrhnout a hltala jsem každou stránku. Smrtka byla ještě taková pohádka o dokonalém světě. Ale co když ten svět není tak dokonalý? O tom nás přesvědčí Nimbus. Ve Smrtce se řešily otázko okolo smrti a nesmrtelnosti. Nimbus to posouvá ještě dál a zamyslíme se nad lidstvem jako takovým. A konec? Nečekaný! Už vyhlížím další díl

knihomolkajanca
08.11.2020 5 z 5

(SPOILER) Po famózním prvním dílu jsem se moc těšila na druhý. Trošku jsem se ale bála, aby mě náhodou nezklamal, takže jsem jeho čtení chvilku odkládala, přestože jsem ho už měla doma. Tento týden se na něj konečně dostalo a Shusterman se opět předvedl.

Rozjezd byl pro mě osobně trochu pomalejší, autor uvedl na scénu několik nových postav a tak jsem se s nimi chvilku sžívala. Díky tomu dostali Rowan i Citra trochu méně prostoru, ale děj byl zajímavý, více se zamotával, takže jsem se při čtení nenudila, až nakonec přišlo velkolepé finále. Čekala jsem toho spoustu, ale tohle tedy ne a už vůbec jsem nečekala, že bychom přišli o smrtku Curieovou. První dáma smrti byla mou oblíbenou postavou, takže mě dost mrzelo, když už bylo jasné, že nepřežije. Tím, s jakým klidem se ale nakonec pokosila, musím říct, že i já jsem dosáhla jakéhosi většího klidu, za což jsem tedy autorovi vděčná. :D

Hodně mě bavila postava Greysona a jsem velice zvědavá, jak si v dalším díle povede. Také musím vyzdvihnout Nimbovy promluvy na začátku každé kapitoly, které mě stejně jako úryvky z deníků smrtek v prvním díle, vedly k zamyšlení. Skvělé napsáno a musím říct, že Shustermanovy knihy jsou pro mě vždy zážitkem.

Nimbus tedy hodnotím pěti hvězdičkami a teď opravdu nevím, jak to vydržím, než vyjde třetí díl v češtině.

Petkona
07.11.2020 5 z 5

Všichni říkají že Nimbus je ještě lepší než Smrtka. A asi jako všichni jsem nevěděla že něco může Smrtku překonat. A samozřejmě to lepší bylo. Bylo tam mnohem víc akce a děj už se začal víc vyvíjet. Objevovalo se tam taky víc nových smrtek a celý cech jste začali víc poznávat. Taky už se tam rozjelo takové to politikaření. U jednoho zvratu jsem opravdu zůstala sedět s otevřenou pusou a asi dvě minuty jsem nemohla pokračovat. A ten konec? To bylo skvělé. Celá ta závěrečna scéna na tom ostrově byla geniální a hrozně jsem zvědavá jak to s nimi dopadne a moc se těším na třetí díl a snad to bude ještě lepší než Nimbus :)

groula
05.11.2020 5 z 5

Druhý díl a vůbec neztrácí dech. Super

betule3
03.11.2020 3 z 5

Od téhle knížky jsem měla vzhledem k hodnocení velká očekávání, ale musím se přiznat, že se pro mě úplně nenaplnila. Celý příběh se hrozně táhl, místy to bylo opravdu nekonečné, až jsem měla chuť pár stránek přeskočit. Nimbova filozofická okénka mi ze začátku přišla zajímavá, ale později už mě to spíše nudilo a rozčilovalo.
Co ale musím opravdu ocenit jsou postavy, prakticky všechny. Jejich vývoj a způsob myšlení byl naprosto dokonale vymyšlený a vykreslený. Mým osobním favoritem je Rowan, u něho byl opravdu vidět pokrok od prvního dílu. Příběh byl ve výsledku opravdu zajímavý, jen mi tam vadilo to pomalé tempo. Knížka se mi líbila, ale na první díl to podle mě nemá.

Allys
03.11.2020 5 z 5

Pokračovanie v sérii, rovnako ako aj Smrtka je super, úžasne premyslený svet. Tento diel mi prišiel menej akčný ako prvá časť, ale o to zaujímavejší. Časti s Nimbom a jeho myšlienkovými pochodmi boli veľmi prínosné a mali skôr filozofický charakter. Vďaka Nimbovi sa objasnilo aj viac vecí z prvého dielu. Hlavné postavy boli sympatické, kvalitne vykreslené a sledujeme príbehy viacerých ľudí, ako v predošlej časti. Zvraty v deji dávkované tak akurát. Aj keď sa kniha radí medzi sci-fi a young adult, som rada, že som sériu začala čítať a môžem povedať, že je v nej oveľa viac hlbokých myšlienok, ako v mnohých knihách určených pre dospelých. Záver vo mne zanechal hlboké emócie a teším sa na ďalší diel.

Fortuna7
26.10.2020 4 z 5

Oproti první knize to bylo pomalejší. Celou knihu se nic moc nedělo a pak najednou 50 posledních stran BUM. Ale i tak doporučuji, protože v knize se objevují nové sympatické postavy.

katallinka
24.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha, ještě o něco lepší než jednička. Nutně potřebuji další díl. Konec byl geniální.

*Pájuše*
24.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Ve druhé díle rozehrává Shusterman hru, která se už začíná malinko podobat klasickým YA knihám. Nechci říci, že by kniha byla předvídatelná ve všem. Nimbus mě úplně odzbrojil a pak, když se na scéně objevil náš záporák a samotný konec... i to bylo pro mou mysl šok. Nicméně dějová linka už jaksi postrádala tu dramatičnost a dopředu jste věděli, co která postava udělá. Druhý díl posunul příběh do nové úrovně. Nedokážu říci, jestli k lepšímu nebo k horšímu. To ukáže až třetí díl. Trochu se ho ale obávám, protože mám jisté pochyby o tom, kam až autor chce zajít. Na druhou stranu si myslím, že Nimbus v posledním díle sehraje svoji "životní" roli. A na tohle se těším víc, než na znovuoživení... však ten, kdo četl, ví. :-)

MamaKnihomolka
17.10.2020 5 z 5

Druhý díl z postmortální série Smrtka. Nečtu sci-fi, ale tato série fiktivního světa mě fakt baví.
Skvělé bylo, že důležité momenty z prvního dílu byly oprášeny, takže jsem se nemusela bát, že si něco nevybavím. Tentokrát byl příběh obohacen z pohledu samotného Nimba, který ve svých zpovědích vysvětluje a popisuje jak přetvořil svět a proč dělal jaká rozhodnutí. Také se svěřuje s věcmi, které ho tíží a do čeho se nesmí plést, na koho nesmí mluvit a co může jen pozorovat aniž by zasahoval.
Stejně jako první díl byl tento stejně čtivý, promyšlený, luxusní a boží. Několikrát jsem si sama pro sebe říkala, proč jsem četbu tak dlouho odkládala. V tomto příběhu bylo mnohem víc akce než v předchozím, přesto jsem si až do třičtvrtě knihy myslela, že mě stejně bavil první díl víc, ale jakmile se začali věci komplikovat, nemohla jsem se odtrhnout.
Na konci jsem byla napjatá, naštvaná, smutná, zmatená, a dojatá. Těším se na třetí díl. Teď se jen rozhodnout jestli si ho přečíst ve slovenštině nebo počkat do prosince na českou verzi.

JanaK00
08.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Tak tato knížka byla skvělá jízda. Smrtka se mi velice líbila, ale tohle bylo ještě lepší. Byla jsem nervozní, když jsem nemohla číst. Navíc se kniha díky super překladu velice příjemně čte.

Příběh mě hrozně bavil. Zvraty byly super a nenadálé. Jediné, co jsem očekávala, bylo, kdy Nimbu hrábne, protože jeho dopisy mi připomínaly některé kazuistiky z psychologie/psychiatrie, a ono se to opravdu stalo, ale i ten zbytek jsem si náramně užila. Někdy jsem se smála, jindy mi upadla čelist.

Proboha, ať už přeloží další díl (závidím v tomto Slovákům, přesto jsem ve slovenštině líná číst). Ale blíží se to, údajně druhá půlka listopadu nebo přelom listopad/prosinec ;)

Majika
07.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Dokážu komunikovat 6 909 živými a mrtvými jazyky. Mohu vést více než patnáct miliard komunikaci
najednou a každé z nich se plně věnovat. Umím být výřečný, okouzlující, vtipný a milý, umím říkat slova, která potřebujete slyšet ze všeho nejvíc, přesně ve chvíli, kdy to potřebujete.
Ale i tak existují nepředstavitelné okamžiky, kdy nedovedu najít slova v žádném jazyce, živém ani mrtvém.
Kdybych měl ústa, v těch okamžicích bych je možná otevřel a křičel.
-Nimbus

…..Je tedy ironické a zároveň poetické, že lidstvo možná vytvořilo Stvořitele z potřeby mít ho.
Člověk stvoří boha, který pak stvoří člověka. Není to dokonalý kruh života? Jenže jestli se ukáže, že tomu tak je, kdo je stvořen k obrazu koho?

katasokolov
27.09.2020 5 z 5

Druhý díl je ještě lepší, než ten první!! Naši hlavní hrdinové musí zase vybojovat své bitvy. Dochází k větším třenicím mezi novým a starým řádem smrtek.. a jak se říká: “zlo snadno neumírá “ (to je minispoiler :D). Je lépe popsán Nimbus - jeho úloha, systém myšlení atd. Krásně třeba bylo popsáno jednání mezi smrtkami, Nimbem a prostředníkem - taková tripartita :) Největší pecka pro mě byl popis řízení auta ve smrtelném věku - sama řízení úplně nemusím, takže tohle opravdu pobavilo :D Větší prostor tady získali tónisti a byla nám představena nová skupina lidí - nezvedenci (pomádí bar je fakt pecka:D ). Jinak Vy kdo jste četli, kde byste chtěli v tomhle světě žít ? Já tedy rozhodně v Nepálu :D ‼️ Finále bylo grandiózní - tleskám ‼️ Měla jsem husinu. Těším se na poslední a závěrečný díl a snad bude i ten slibovaný film !!

ElissBooks
26.09.2020 5 z 5

Když jsem přečetla Smrtku, byla jsem nadšená. A také jsem si byla skoro stoprocentně jistá, že autor to už nemá čím trumfnout. Ale on mě překvapil a to hodně. Protože to, co vymyslel pro druhý díl své série, je naprostá dokonalost! Tolik nečekaných zvratů, tolik nových věcí... Myslela jsem si, že v prvním díle již využil celkový potenciál svého nápadu se Smrtkami, ale tolik jsem se pletla. Celý ten systém v tomhle díle poznáváme ještě víc do hloubky a navíc se tu konečně pořádně objevuje ten tajemný a vševědoucí Nimbus. Postavy byly ještě skvělejší než v prvním díle a i negativní postavy mě mega baví :-) Tohle je prostě úžasná série a já se už nemůžu dočkat posledního dílu, který vychází již letos v prosinci!! A proč se tolik nemůžu dočkat? Protože to, jak skončil Nimbus bylo tak moc dobrý a ten závěrečný zvrat byl prostě top strop. A autor to samozřejmě uťal v tom nejlepším. Pokud jste se k této sérii ještě nedostali, tak šup na ni, nebudete litovat.

5⭐️/5⭐️ - Ještě mnohem lepší než první díl a to je fakt co říct :-) Miluju to a vy budete taky!