Nimbus

Nimbus https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400050/bmid_nimbus-mpZ-400050.jpeg 5 1968 456

Smrtka / Žatva smrti série

Rowan se rozhodl, že na vlastní pěst napraví cech smrtek a podrobí jej zkoušce ohněm – a to doslova. Po zimním konkláve zmizel v ústraní a od té doby podniká útoky na zkažené smrtky — nejen ve StředoMerice, ale na celém kontinentu. Stal se z něj lidový hrdina – smrtka Lucifer – který v černé róbě odevzdává zkorumpované smrtky plamenům. Citra, z níž se pod dohledem smrtky Curieové stala mladší smrtka, zkaženost vidí a chce ji změnit zevnitř, ale na každém kroku nachází překážky, a dokonce se ocitá v ohrožení života. Rozkol mezi „starou gardou“ a „novým řádem“ se vyostřuje a vzájemné soupeření přechází od slov k činům. Nad tím vším bdí vševědoucí Nimbus – jediný, kdo má moc řešit závažné problémy dokonalého světa. Ale vloží se do toho, nebo bude jen přihlížet, jak se dokonalost mění v úpadek?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Thunderhead , 2018

Vendulis
28.09.2019 5 z 5

Co se to tam stalo...Okamžitě chci další díl!

jjanca
25.09.2019 5 z 5

Tak ten záver bol pecka. Bavili ma Nimbove úvahy o živote, fakt to človeka núti sa zamyslieť. Už dávno nie som cieľová skupina, ale táto séria ma nesmierne baví! Teším sa na 3. diel.

elik-play5518
23.09.2019 4 z 5

Citra a Rowan by si zasloužili více prostoru.

Janek
23.09.2019 4 z 5

Po senzační Smrtce jsem měla příliš vysoká očekávání. Také Nimbus je originální, už se mi ale zdá zbytečně komplikovaný, rozehraný do příliš mnoha stran. Na rozdíl od mnoha jiných čtenářů mě i filozofické meditace bavily více ve Smrtce. Ale je pravda, že závěr Nimbu byl strhující.

anishta
19.09.2019 5 z 5

No do pr... kenný ohrady!

To jako vážně?
Bože můj nutně potřebuji další díl, tohle mě dostalo. Od začátku do konce. Nimbovy myšlenky a to jak vnímá svět, který stvořil a řídil. Sakryš.

To bylo fakt dobrý...

petula22
17.09.2019 4 z 5

První díl mě uchvátil, byť tomuto žánru neholduji, Nimbus je zdárným pokračováním, nezklamal, uvidíme co trojka :-)

E.lisabeth
15.09.2019 5 z 5

Smrtka pro mne byla utrpeni. Nejak jsem se ani do Nimbusu nehrnula, ale pal jsem na nej narazila za super cenu a dorazil zrovna kdyz jsem nemela co cist...tohle bylo skvely! Manzel se me ptal co ctu, ze jsem do toho tak zazrana, takze jsem mu v kostce vysvetlila dej ze Smrtky a zacala vypravet o Nimbusu a vubec se nedivim, ze netusil jak mi to muze davat neco dohromady :-D. Samotny mi to prislo desne zmateny. Ale dava to smysl :-D. V prubehu cteni jsem si rikala, ze tedy ze dvou hvezd, si polepsi na ctyri, ale ten zaver? Nejde nedat plny pocet a strasne chci vedet, kdy a do ceho se Citra probere.

LilianaFalcon
15.09.2019 5 z 5

Opět spousta úžasých myšlenek k zamyšlení.
Musím říct, že mě to bavilo snad ještě víc než první díl.

kacka29
15.09.2019 5 z 5

Já nemám slov... Napnutá od začátku do konce a že to byl šokující konec! Jak to, že ještě není 3. díl?!? Potřebuju ho!!

SpeeDeeX
14.09.2019 4 z 5

První polovina mě skoro vůbec nebavila a do čtení jsem se musela nutit. Ta druhá je ale skvělá a konec je totálně boží. Těším se na trojku :D

coppacabana
12.09.2019 5 z 5

Druhý díl s sebou přináší docela jednoduchou zápletku se štědrým douškem akce, protivným politikařením, novými postavami a zvraty, nad kterýma se minuty poté jen lapá po dechu.
Na rozdíl od prvního dílu nám také nabízí více pohledů - setkáváme se tedy nejenom s Citřinými a Rowanovými myšlenkami, ale i s myšlenkami Xénokrata, Rowanova kamaráda Tygera, nové postavy Greysona, který svou roli jistě dohraje ve třetím díle, Curieové, Faradaye a pár dalších nedůležitých smrtek.
Kapitoly jsou doprovázené filozofickými myšlenkami samotného Nimba a jistě se mnou budete mnozí souhlasit, že se jedná o nesmírně zajímavé čtení, které jenom zve k delšímu zamyšlení. Jeho závěrečné konání mě úplně překvapilo - přišlo mi velice impulzivní na tak vysoce inteligentní mysl.
Jako už první díl napovídal, v tomto se více setkáváme s pohledem Citry než Rowana. Přestože toho chlapce zbožňuji, Citru přímo miluji. Je zajímavé sledovat její přerod z pouhé učednice Citry Terranové na ctihodnou smrtku Anastázii. Je skvělá, správňácká a - jak Nimbus několikrát řekl - důležitá.
Ten konec mi vyrazil dech. Vyrval mi srdce z těla. Docvaklo mi, co se plánuje, dříve, než to bylo dokonáno, ale ve svých nejdivočejších představách jsem si nemyslela, že to pro protagonisty i vedlejší postavy dopadne tak, jak to dopadlo.
V důsledku tohoto konce se nemůžu dočkat třetího a závěrečného dílu - snad knihu nakladatelství Yoli publikuje co nejdříve.

Rodaw
10.09.2019 3 z 5

NIMBUS
Smrtku jsem četla už dvakrát (a podruhé to bylo ještě lepší než poprvé:-)) a tak jsem se na Nimbus moc a moc těšila – zvlášť po všech těch jásajících a nadšených ohlasech od čtenářů, mnohdy tvrdících, že Nimbus je ještě lepší než Smrtka. Nimbus beru jako automatický krok – myšleno tak, že kdo přečte Smrtku (a líbila se), MUSÍ číst i Nimbus. Jinak to nejde:-). Já si čtení užila, bylo to příjemné a milé, opět výborně a čtivě napsané, ALE… za mě se druhý díl vydal trošku jiným směrem, než bych si přála (uvidíme tedy, co přinese třetí díl, jsem hodně hodně zvědavá). Oproti prvnímu dílu: méně vraždění // kosení, méně psychopatie – tudíž pro mě méně akční a napínavé. Nimbus se hodně soustředil na politiku, intriky.. cítila jsem z něho i filozofii (pasáže psané Nimbem vyvolávaly mnoho otázek a vedly k zamyšlení), důraz na technologie a zkrátka to bylo.. jiné… na jednu stranu důkladnější a zaměřující se na detaily a na pochopení celé té mechaniky světa, ale mně osobně vyhovoval více díl první… Konec Nimbu je akční, překvapivý, napínavý a máte okamžitě chuť číst dál:). Celkově Nimbus přinesl hodně zvratů a obratů v ději – sama za sebe možná některé vnímám spíše lehce rozpačitě, ale knížka určitě překvapí.. Takže abych to shrnula: za mě Nimbus slabší než Smrtka, ale zároveň povinnost po Smrtce a jsem zvědavá na další díl!:)
Více na mém YouTube :-).

Aurorita
09.09.2019 5 z 5

Skvělé pokračování naprosto geniální série. Kniha mě nesmírně bavila a její čtení jsem si moc užívala. Děj této knihy je trochu odlišný od předchozího dílu, nicméně to mně vůbec nevadilo. Za mne rozhodně doporučuji a už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

zinon
07.09.2019 4 z 5

První díl se mi líbil více, ale i tak jsem si to užila.

MarsyPint
05.09.2019 5 z 5

Stejně jako první kniha mě i tato velice nadchla. Styl jakým je psána, rychlý sled událostí bez zbytečných průtahů a občas černý humor jsou velice sympatické. Těším se na další.

dadako
02.09.2019 5 z 5

No druhý dím mě nadchl o poznání více než první. Myslel jsem že si po prvním dám pauzu, ale nevydržel jsem. Teď budu nedočkavě vyhlížet ten třetí.

Květ
01.09.2019 3 z 5

Na pokračování Smrtky jsem se tak moc těšila, že jsem nakonec byla zklamaná. Bohužel, u mě nadšení z prvního dílu NImbus nepřekonal ani náhodou. Přišlo mi zbytečné omílání první části a časté vzpomínání. V první polovině příběhu jsem v podstatě nenašla nic zajímavého. Až v poslední třetině nabrala knížka spád a ani výborný závěr už mě nedokázal pro NImbus dostatečně nadchnout. Mrzí mě to, čekala jsem víc, hodnotím průměrně.

Lily-fairy
28.08.2019 5 z 5

První díl byl úžasný, ale tento ho překonal ve všech ohledech. Dokonalá kniha

Terezaa
28.08.2019 5 z 5

Autor nám v pokračování blíže představil geniální a dokonalý Nimbus, který nikdy nedělá chyby. Ty totiž dělá jen člověk. Příběh velmi povedený a konec doslova šokující. Moc se mi líbil náhled do myšlenek Nimba a zoufalost v případech, kdy mohl Nimbus jen pozorovat, jak se jeho milování lidé dopouští neuvěřitelných chyb.

klarinka9974
28.08.2019 5 z 5

Po dočtení mám nenasytný pocit, že musím mít co nejdříve další díl, ať už ho autor píše nebo ne. Smrtka byla samozřejmě lepší a bavila mě hned od začátku. Nimbus mě začal bavit až když se něco dělo a že se toho na konci děje. Celou dobu sem doufala v poražení jisté smrtky a úžasného, šťastného konce ale i takový konec mě stačil.