Smrt krásných srnců

Smrt krásných srnců https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288948/bmid_smrt-krasnych-srncu-JsI-288948.jpg 4 2880 317

Povídková kniha, ve které Ota Pavel vzpomíná na šťastné dětství před válkou i neradostná válečná léta. Ústřední postavou je jeho otec Leo Popper, obchodní zástupce firmy Elektrolux.

helkol
30.03.2015 4 z 5

knihu jsem četla jako povinnou k maturitě a určitě to byla dobrá volba

aamis
22.03.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem za svůj "maturitní maratón" četla. Spojení humoru, běžných i neobvyklých životních situací vytváří takový lehký a milý způsob vyprávění, což mě neuvěřitelně zaujalo. Naprosto procítěné a dokonalé příběhy o kráse přírody a o dětském vnímání hrůzného světa, ze kterých jsem čerpala mnoho pozitivní energie!

Daniel.95
05.03.2015 4 z 5

Nebýt povinné četby, tak bych se k téhle knize nedostal. Sice u některých povídek jsem se bavil méně, ale nelituji toho že jsem si ji vybral.

Maverick
03.03.2015 5 z 5

Nejdříve jsem si moc nebyl jistý zda ji číst či ne, ale nakonec jsem do toho šel a rozhodně není čeho bych litoval. Opravdu nádherná kniha sedmi zajímavých povídek, které vymýšlel sám život.
Plně doporučuji, je to ideální kniha k maturitě (můj případ) - není dlouhá a krásně se čte! ;-)

Ketesh
03.01.2015 3 z 5

U této knížky obdivuji téma a to jakým způsobem bylo zpracováno. Jak autor čtenářům dokázal doslova naservírovat židovství v době druhé světové války. Jenže, přeci jen třeba hodnotit i jazykové prostředky, které dle mého názoru zde poněkud pokulhávají.

aneczka
19.11.2014 5 z 5

Pokud chcete číst "život", tak jedině s touto knížkou v ruce...

Tejezka
29.10.2014 5 z 5

Krásná kniha, jedna z mála, která mě z povinné četby opravdu bavila... :)

SelenaDemi428
16.10.2014 3 z 5

Když jsem se rozmýšlela, jakou knížku si z povinné literatury přečtu jako první, neváhala jsem a sáhla po této. Knížka je vtipná a hezky napsaná, Jen se mi nelíbil tn přeskakovaný děj, ale zorientovala jsem se v tom :).

Slovanka
28.08.2014 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, aby mě čistě jen poslední věta knihy takto dohnala k slzám. :)

fransi
21.08.2014 4 z 5

Jedna kniha z povinné četby, která mě velmi bavila .... :) DOPORUČUJI!

AdélkaÁďa
06.07.2014 5 z 5

Ota Pavel se čte prostě krásně ;) Smrt krásných srnců jsem přečetla téměř jedním dechem. I když je knížka plná zlého, dá se v ní najít i něco dobrého.

Tommi12
10.06.2014 5 z 5

Tuto knížku jsem měl v seznamu k maturitě a rozhodně jsem neprohloupil. Povídky jsou skvělé a čtivé, konec stejnojmenné povídky mě dojal. Rozhodně doporučuji!

Abbey101
01.05.2014 5 z 5

I když je v seznamu povinné četby, není to nuda. Doporučuji.

Kula
19.04.2014 5 z 5

I přes úsměvnost povídek, se nemůžu po přečtení zbavit pocitu hlubokého smutku.

AlH3
02.04.2014 5 z 5

líbilo se mi jakým stylem Pavel píše, takový svižný čtiví způsob bez omáček a slova navíc. A ač byly povídky místama depresivní (koncentrák, protektorát), dokázal to podat úsměvně. Až jsem se červenala, že se směju nad něčím tak hrozivým.

JakubKP
12.03.2014 5 z 5

Úžasné pojetí a zpracování povídek. Musím říct, že mě knížka příjemně překvapila, neočekával jsem tolik.

anisek989
24.02.2014 5 z 5

Velmi působivá knížka, nečekala sem, že mě zrovna tohle dostane.

Monca46
04.02.2014 2 z 5

Klasika do povinné četby.

Terry.89
03.02.2014 5 z 5

Moc krásná a emotivní kniha. Od filmu se samozřejmě liší, jak jen je to možné, ale to hlavní je ve filmovém snímku přeci jen zachyceno. je to takové malé a milé počtení. Libí se mi autorův styl, takže nevylučuji, že bych si od něj v budoucnu mohla přečíst ještě něco dalšího.

spinavablondina
08.01.2014 5 z 5

Krásná kniha! Jedna z nejlepších z povinné četby!