Puknuté zrkadlo

Puknuté zrkadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445199/bmid_puknute-zrkadlo-Z5t-445199.jpeg 4 392 50

Slečna Marplová série

Jedna z najslávnejších detektívok Agathy Christie so slečnou Marplovou v hlavnej úlohe. Malebná dedinka Mary St. Mead je oázou pokoja, a preto sa tu rozhodne usadiť aj známa herečka Marina Greggová. V Gossingtonskom sídle by chcela zabudnúť sa osobnú traumu. Nie je to však ľahké, keďže tu postupne zavraždia troch ľudí. Je to iba omyl vraha, ktorý chcel pripraviť o život úspešnú herečku? Alebo sa kľúč skrýva v minulosti obetí, nemenej temnej, ako je Marinina? Slečna Marplová rozpletá klbko citov, vášní a ľudských vzťahov rovnako šikovne, ako pletie svetre na posiedkach so známymi, kde vytiahne z ľudí aj to, čo vonkoncom nechceli povedať.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Slovenský spisovateľ

The Mirror Crack’d from Side to Side , 1962

Peleus
09.05.2016 4 z 5

Velmi milé překvapení! Nepřestřelená zápletka, logický způsob provedení zločinu, uvěřitelné postavy a co je nejvíc - slečna Marplová, která mi nepřipadala jako zvídavá sousedka od vedle, jež do všeho strká svraštělý nosánek, a tak ani v nejmenším neiritovala, což se jí u mě nedaří až tak často.

natkaf
23.04.2016 5 z 5

Jako vždy. Dokonalá kniha. Absolutně jsem nevěděla, kdo by mohl být vrahem. Zápletka týkající se vysněného dítěte mě dostala. Vřele doporučuji.

roso.mak
18.10.2015 5 z 5

Ač jsem s Agátkou začala už v patnácti a dokonce jsem si dělala i seznam knih, abych věděla, co jsem četla a co ne, tuhle knihu se mi podařilo nějakým způsobem vynechat. A to byla škoda, protože je velmi dobrá. Agáta ke stáru sesbírala několik pěkných hlášek, které mě upřímně pobavily.

"Víte, někdy je trošičku mimo. Občas nerozeznává své příbuzné a posílá je pryč."
"To může být ve skutečnosti spíš prozíravost, než ztráta paměti," poznamenala slečna Marplová.

Sebasti
26.09.2015 5 z 5

Dlouho jsem měl u knihy čtyři hvězdičky. Nedávno jsem viděl film a připomněl si tu skvělou, téměř nepředvídatelnou zápletku a vynikající dojemný motiv. Postavy jsou dobře vykreslené, atmosféra moderního hereččina sídla je příjemná a slečna Marplová samozřejmě také :) Takže rychle pět hvězd!

me.odstiny.knih
29.12.2014 5 z 5

Ani ve snů by mě nenapadlo že to zrovna takto dopadne. Paní Marplova to dokáže vždy vyřešit i když sedí doma a jen přemýšlí.

Market = )
03.09.2014 4 z 5

Ehm, na začátku jsem to nevydržela a podívala se na konec (nemám totiž ráda, když je vrah někdo, koho si oblíbim :-D). Nejlepší na tom bylo, že jsem se špatně podívala a na konci jsem byla překvapená eště víc, než všichni, kteří tady psali, že je konec překvapil :-D. Knížka se mi líbila, taková hezky staropanensky a staroanglicky roztomilá :-).

wooloong
06.10.2013 5 z 5

Tentokrát překvapí především motiv, který vedl k vraždě.

Dumicek
18.12.2012 5 z 5

Skvělý a poutavý děj,možná až moc osob,které se potom docela pletou,ale časem se do toho člověk dostane. Nečekaný závěr,který čtenáře určitě překvapí. Vřele doporučuji.

i-v-u-l-a
05.12.2012 4 z 5

ze začátku jsem se trochu ztrácela ve jménech hrdinů, ae to myslím nebrání dát 4 bodíky. opět sem byla překvapena jednoduchostí konečného řešení :) celou dobu Vás udržuje na pochybách, chytáte se každé návnady a pak bum.. :)

bovinka
02.10.2012 3 z 5

Na tuhle knihu jsem se těšila x let, protože jsem viděla film. No, jsem asi zklamaná, toto je druhá Agatha, která se mi úplně dobře nečetla. "Rozjelo"se to na posledních cca 50 str. To je škoda.
A ještě mě tu na databázi dojal ten štítek senioři. Vím, že Slečna Marplová není mladá, ale zařadit knihu pod štítek senioři mi přijde divné. Asi tak jako bych O letadélku Káněti dala pod štítel letectví.