Oznamuje se vražda

Oznamuje se vražda https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219/bmid_oznamuje-se-vrazda-3PT-219.jpeg 5 556 95

Slečna Marplová série

Další z detektivních příběhů Agathy Christie, jehož rozuzlení svěřila autorka do rukou slečně Marplové, nás zavádí do malého anglické městečka Chipping Cleghorn. Poklidný a jednotvárný život jeho obyvatel rozvíří inzerát otištěný v místních novinách – je v něm oznámen zločin, a to dokonce hrdelní. V určenou dobu a na určeném místě se poté události seběhnou tak, že je může objasnit jen tato všímavá a energická dáma, ztělesněná dobrá víla z viktoriánských časů, vyzbrojená staromódní kabelkou, pletacími jehlicemi a zvídavýma očima...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

A Murder Is Announced , 1950

Tess.96
31.03.2016 5 z 5

Rozhodně jedna z nejlepších detektivek jakou jsem od Agathy četla. Od začátku to bylo napínavé, vražda oznámená v novinách?! Už jen to je super nápad. Celou knihu jsem měla pocit, že vím, kdo je vrahem (a upřímně... neustále se mi to měnilo), ale pak když jsem došla k vyřešení případu, tak jsem byla naprosto překvapená. Zrovna tohle by mě ani ve snu nenapadlo, takže rozhodně jedna z nejnapínavějších a nejlepších detektivek od Agathy Christie!

eiramka
20.03.2016 5 z 5

Slečna Marplová je moje celoživotní jistota - nikdy nezklame:):
"Nemohu se totiž zbavit dojmu, že dnešní doktoři chtějí dělat z člověka pokusného králíka. Nejprve vám vytrhají všechny zuby, pak vás propíchají všelijakými hormony a vitamíny, a když vám ještě vykuchají polovinu vnitřností , nakonec klidně přiznají, že už pro vás nic víc udělat nemohou. Já osobně dávám přednost léčení postaru. Není nad velkou láhev černé medicíny, kterou člověk konečně vždycky může vylít do klozetu" .

KristinaK
30.01.2016 4 z 5

Skvělé, jako všechno od Agathy!

Mi-šu-le
28.11.2014 5 z 5

Další skvělá kniha. :-) Těším se na další. :-)

me.odstiny.knih
15.08.2014 5 z 5

Jsem úplně unesena tento díl se královně detektivek opět povedl. Slečna Márplová prostě vždy přijde na všechno.

markétka2002
14.03.2014

pecka jako všechny knihy

wooloong
06.10.2013 5 z 5

Pokud chcete spáchat dokonalý zločin, nesmíte si k tomu pozvat nenápadnou tetičku s pletacíma jehlicema a bílým krajkovým límečkem. Obzvlášť povedená charakteristika postav.

kattyV
21.02.2013 5 z 5

Příběh o tom, jak jedna zdánlivě neškodná lež, může vést k několika vraždám. Zvláště tehdy, je-li za ní ukryto ne tak docela málo hamižnosti.

Yunnan
12.08.2012 5 z 5

Vynikající (jako ostatně každá, kterou jsem doposud četl) detektivka. Jak už přede mnou napsali jiní, skvěle vykreslená atmosféra anglického venkova, člověk jako by tam přímo byl :o). A jak se to ke konci vystupňovalo, to bylo vážně něco.

Titi
28.03.2012 5 z 5

Snad jen u Ahathy Christie můžu napsat, že píše "milé detektivky". Krásně vykreslená atmosféra anglického venkova, v tom je Agatha skutečný mistr.

safira111 - a jak to máte ráda? Nejprve se má hledat někdo a doufat, že někoho zavraždil?

safira111
27.11.2011 3 z 5

tahle její detektivka mi neseděla,nemám ráda, když nejdřív se stane vražda a poté se hledá vrah.Agatha má mnohem lepší příběhy.

andy.vindy
05.11.2011

Velmi čtivá a poutavá knížka. Mně se více líbí v češtině než originál.

LenaBil
23.03.2011 5 z 5

Super detektivka z příjemného prostředí anglického venkova. Vřele doporučuji k přečtení.

mi-380
09.01.2011 4 z 5

Pěkné vykreslení situace na anglickém venkově po druhé světové válce. Hlavní padouch opět zcela nečekaný. 85 %.

pistalka
30.11.-0001 5 z 5

Mile napsaná, laskavá a vtipná detektivka o vraždě, kterou pachatel předem inzeroval v místních novinách. Vesnička Chipping Cleghorn se jen hemží sympatickými drbnami v čele se slečnou Marplovou, která tu přijede navštívit svou známou. Už jen za to, jak krásně odpočinkově a starosvětsky mile Agathu knížku napsala, zaslouží si plný počet bodů. Ke konci však jde do tuha.