Oznamuje se vražda

Oznamuje se vražda https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219/bmid_oznamuje-se-vrazda-3PT-219.jpeg 5 556 95

Slečna Marplová série

Další z detektivních příběhů Agathy Christie, jehož rozuzlení svěřila autorka do rukou slečně Marplové, nás zavádí do malého anglické městečka Chipping Cleghorn. Poklidný a jednotvárný život jeho obyvatel rozvíří inzerát otištěný v místních novinách – je v něm oznámen zločin, a to dokonce hrdelní. V určenou dobu a na určeném místě se poté události seběhnou tak, že je může objasnit jen tato všímavá a energická dáma, ztělesněná dobrá víla z viktoriánských časů, vyzbrojená staromódní kabelkou, pletacími jehlicemi a zvídavýma očima...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

A Murder Is Announced , 1950

Pistácie
13.07.2018 4 z 5

Nechápu, že jsem se k téhle autorce dostala až teď. Její tvorba je hodně specifická. Skvěle dokáže vykreslit jednotlivé postavy a jejich charaktery, vztahy mezi lidmi, ale i jejich role ve společnosti. Úžasně zvládá komunikace a dialogy. Do toho krásně zakomponuje danou dobu, a to jak se v ní lidé chovají a vystupují. A ještě to spojí s detektivním žánrem. Hodně se mi líbilo, jak vedla čtenáře, ukazovala mu různé indicie k možnému pachateli. Ale dokáže ještě líp vystihnout konec a moment překvapení z rozuzlení. Jen jsem se měla problém pořádně začíst a udržet pozornost. Možná kvůli většímu množství jmen a postav. I tak hodnotím kladně a těším se, co si od ní dalšího vyberu.

kattyV
10.06.2018 5 z 5

Jasně, že jsem na to mohla přijít. Vždyť mi autorka zanechala spoustu nápovědí. Jenomže, jako obvykle, liška jedna podšitá, pěkně schovaných.

85098211
14.05.2018 5 z 5

Tentokrát autorka přichází s hodně zapeklitou zápletkou, která je ale jako obvykle originální a jedním slovem skvělá! A nebýt slečny Marplové, nevím, nevím, jak by to všechno nakonec dopadlo ;-). Za mne opět jednoznačné doporučení! :-)

moničina
29.03.2018 5 z 5

Ďalšia skvelá klasika. Nemám tomu čo vytknúť.

Pet007
24.03.2018

Skvělá klasika. Poklidný anglický venkov naruší inzerát, který oznámí vraždu. Vše je potřeba probrat na odpoledním čaji.

Anyonme
21.02.2018 5 z 5

Tahle kniha mě opravdu překvapila. Skutečně žasnu nad tím, co je Agatha schopna vymyslet!

AnetaKor
28.12.2017 5 z 5

Na knížkách od Agathy je krasne to, ze maji vždy dobry konec a ty jsou někdy opravdu potřeba.

Lolila
09.12.2017 5 z 5

Opäť výborná detektívka. Milá slečna Marplová, krásny a tichý anglický vidiek, veľa podozrivých (ako to zvykne byť v knihách A. Ch.) :-) a koniec, ktorý vždy prekvapí. Čo viac si môže čitateľ priať?:-) Je to klasika.

Verpax
02.11.2017 4 z 5

Klasicka detektivka

konicekbily
22.10.2017 5 z 5

V některých knihách žasnu nad tím, jak dokáže paní Christie vymyslet zápletku a potom nás vede za nos a my jí to dokonale zbaštíme! Tuto knížku čtu potřetí a zkoumám, jaká vodítka nám Agatha připravila. Samozřejmě jasná!! Když na to přijde slečna Marplová - potřetí si tu složitost a jednoduchost vychutnávám i já. Jedna z nejoblíbenějších knížek z anglického venkova.

pavčape
18.10.2017 5 z 5

Mám ráda slečnu Marplovou! :-)

pavla.ctenarka
29.08.2017 3 z 5

Pro mě jedna ze slabších od Agathy. Hodně zamotaná, ale přitom je velice snadné uhodnout, kdo je pachatel... celkově se mi celý příběh zdál velmi nepravděpodobný.

hana4834
13.03.2017 3 z 5

není nad slečnu Marplovou :)

Aurorita
02.03.2017 5 z 5

Má první christieovka se slečnou Marplovou a hned na první dobrou. Kniha se mi veli líbila, slečna Marplová je opravdu skvělá. Jen na můj vkus byl děj až moc zamotaný, ale Agathě to mohu odpustit.

Alizon
17.01.2017 5 z 5

Jedna z mych oblibenych detektivek od A. Christie. Ja mam proste slabost pro starosvetskou slecnu Marplovou, malomestskou atmosferu a dobu sluzebnych a zahradniku. Tady se vse co je typicke pro pribehy se slecnou Marplovou poji s opravdu vybornou a originalni zapletkou a zajimavou plejadou postav.

haki34
19.11.2016 5 z 5

Jak pise Titi - jen Agatha pise mile detektivky .. Takove poklidne, uzasna atmosfera, pri cteni mate dobry pocit, relax, pohodicka a pritom mluvime o vrazdach !!! P.S. Slecna Marplova je asi moje top hrdinka ;)

Jane007
11.08.2016 5 z 5

Opět báječná kniha. Dříve jsem slečnu Marplovou moc ráda neměla, ale tady ta stará okouzlující dáma si mě prostě získala. Byla báječná, když se zašila do skříně:-D

Sebasti
25.07.2016 5 z 5

Někdo by řekl, že když už od poloviny detektivky správně tipujete vraha a pod palcem máte i nějaké ty maličkosti, které tomu nenápadně nasvědčují, že budete na konci zklamaní. Ale tento příběh je jedním z nejpromyšlenějších od Agathy! Dokonalé postavy, skvělé vedlejší zápletky a nakonec promyšlené a skvěle zapadající rozuzlení. A děj střídá děj, prostě živá detektivka, i docela dojemná.

baru_h
15.06.2016 5 z 5

Skvělá kniha z autorčiny tvorby, kde opět 'zasahuje' slečna Marplová.

Modrina
22.04.2016 5 z 5

Moc pěkný příběh, četla jsem ho už mockrát - a ještě mockrát si ho velmi přečtu. :)