Není kouře bez ohýnku

Není kouře bez ohýnku https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44009/bmid_neni-koure-bez-ohynku-Efa-44009.jpeg 4 856 114

Slečna Marplová série

Mladý pilot Jerry Burton se po těžké havárii usadil na okraji malého klidného městečka Lymstocku, kde se o jeho úplnou rekonvalescenci postará jeho sestra Joanna. Jednoho rána je mezi poštou dopis s místním razítkem a adresou napsanou na psacím stroji. Dopis poskládaný ze slov vystřižených z novin je anonymem, který tvrdí, že Jerry a Joanna nejsou „jen“ bratrem a sestrou. Zjistí, že podobný dopis – týkající se vždy milostného života – dostalo více obyvatel Lymstocku… Edice Čtení na dovolenou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Odeon

The Moving Finger , 1943

i-v-u-l-a
25.11.2012 5 z 5

pro mě jedna z těch nejlepších :)

Selinute
11.11.2012 5 z 5

Četla jsem ji už několikrát a vždy mě dokázala zaujmout.

Dixinka
01.08.2012 2 z 5

... za začátku nuda, konec dobrý.

jaja64646460
16.07.2012 5 z 5

Agatha opět nezklamala, perfektní zakončení příběhu.

Kopta
09.05.2012 5 z 5

Na začátku knihy jsem byl v pocitu, že je to strašné. Když došlo k vraždě začalo mě to zajímat a druhý mord mě také zaujal. Trochu na mě negativně působil fakt toho, že se slečna Marplová objeví až nějdě u 100 stránky. Jerry Burton je postava, kterou jsem si oblíbil hned. Kniha se mě tedy v celku velmi líbila, ikdyž na začátku to byla nuda.

Sykysan
01.05.2012 4 z 5

Nenáročné čtení na sobotu.

Jack Bauer
18.12.2011 2 z 5

Tak u téhle knihy po přečtení výborných detektivek jako Smrt na Nilu a Zlo pod sluncem kupovaných pouze ve čtvrtek pod pultem jsem tenkrát s Agathou skončil. Kniha mě zklamala, byl to odlišný styl navíc vyprávěný ich formou, přesto se od ní chystám znovu něco přečíst.

safira111
27.11.2011 5 z 5

Výborný příběh a nečekaný závěr.Agatha se mi právě líbí svým stylem vypravěčsko- detektivním.

opicejudy
24.08.2011

Knížky od Agathy mám od dětství moc ráda, tahle je jedna z těch trošku netypických /vyprávěná ich formou/, je výborná.

Eevina
04.02.2011

Taky moje první kniha od Agathy Christie a zatím se mi líbila nejvíc

pistalka
14.01.2011 5 z 5

Není kouře bez ohýnku je patrně nejlepší román Agathy Christie se slečnou Marplovou. Ta se do děje dostává nezvykle pozdě a moc v knize nevystupuje (možná proto je nejlepší... :-) )

Jinak pozor na různá vydání knihy. Zatímco starší česká vydání byla překládána podle americké verze (která je krátká), teprve až české vydání z roku 2010 - vydané Knižním klubem - je přeloženo podle anglické verze (která je výrazně delší a kterou autorka upravila pro britské vydání).

teepek
14.01.2011 3 z 5

mo je prvni kniha od ACH. symapticky styl

mi-380
03.01.2011 4 z 5

Román je zvláštní tím, že tentokrát nejde o obvyklé čekání supů na dědictví po bohatém předkovi. Výjimečná (i když u Agathy ne jedinečná) je i ich forma z pohledu muže a vzácný je i milostný příběh. A konec - naprosto nečekaný. 85 %.

bovinka
30.11.-0001 5 z 5

Tohle byla má první detektivka od Aghaty, kterou jsem četla. Výborná