Kapsa plná žita

Kapsa plná žita https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20564/bmid_kapsa-plna-zita-qnE-20564.jpeg 4 678 87

Slečna Marplová série

Zpívej píseň penízků, kapsu plnou žita… O peníze jde především! Kapsa plná žita je už jenom doplňkem, aby se naivní dětská říkanka stala skutečností… Ta je však dětským hrám a říkadlům velice vzdálena, protože vražda je skutečná – dokonalá, promyšlená, zákeřná. Jde o pomstu za ztrátu jiného života? O vyšetření dávného sporu mezi dvěma bratry? O majetek či věno? Když zemřel bohatý pan Fortescue, byli v podezření všichni: služebnictvo, zaměstnanci kanceláře i jeho nejbližší – dospělé děti z prvního manželství a jejich partneři, druhá žena i její milenec. Ale okruh se zužuje, neboť dochází k dalším vraždám… Slečna Marplová má ovšem nespočet životních zkušeností a poznala už mnoho lidí, kteří se podobají právě těmto podezřelým, takže i tentokrát pomůže policii v čele s inspektorem Neelem odhalit pravdu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

A Pocket Full of Rye , 1953

MesLivres
09.12.2013 4 z 5

Prostě další výborná detektivka od výborně autorky. U Kapsy plné žita jsem se navíc i docela pobavila.

Warronika
16.10.2013 5 z 5

Byla jsem opět mile překvapená! Miluju Agathu a tuto knihu doporučuji! Nevím jak ostatní, ale já měla každých 20 stránek jiný tip na vraha!

krizek
13.10.2013 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale mne závěr vůbec nepřekvapil a nemůžu přijít na to proč. Možná proto, že už mám na Agathu vyšší nároky a přece jen tento příběh mi nepřišel až tak lákavý... ale přes to je to prostě dokonalé čtení na nedělní odpoledne i na jakýkoli jiný den :)

wooloong
06.10.2013 4 z 5

Spisovatelka si ráda hraje s básničkami. Tentokrát mi to přišlo přeci jen trochu překombinované, ale napasovat na text básničky několik záhadných vražd, a pak k nim vymyslet smysluplné řešení, je prostě majstrštyk.

kattyV
21.02.2013 4 z 5

Nevím, čím to je. Slečna Marplová jako postava je mi sympatičtější než mírně ješitný Hercule Poirot., ale faktem je, že knihy z Poirotem bývají propracovanější. Takže většina Poirotovských knih sklízí pět hvězdiček u knih se slečnou Marplovou se to podařilo jen několika málo. A této k tomu něco málo chybí. Ale samozřejmě i čtyři hvězdičky pořád ještě ynamenají, že si dobře počtete.

studentik
24.08.2012 5 z 5

Doopravdy výborná detektivka.Neznám detektivku od Agathy Christie , která by neměla překvapivý konec.Gratuluji a moc děkuji za spestření večerů.

Candid
13.05.2011 4 z 5

I moje první setkání se slečnou Marplovou, oproti té filmové rozhodně sympatičtější- byla jsem překvapená, že jí není všude moc. Mimochodem starý přebal s nápisem "Agatha Christieová" vyvolal úsměv, ale detektivka opět nezklamala.