Kapsa plná žita

Kapsa plná žita https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20564/bmid_kapsa-plna-zita-qnE-20564.jpeg 4 678 87

Slečna Marplová série

Zpívej píseň penízků, kapsu plnou žita… O peníze jde především! Kapsa plná žita je už jenom doplňkem, aby se naivní dětská říkanka stala skutečností… Ta je však dětským hrám a říkadlům velice vzdálena, protože vražda je skutečná – dokonalá, promyšlená, zákeřná. Jde o pomstu za ztrátu jiného života? O vyšetření dávného sporu mezi dvěma bratry? O majetek či věno? Když zemřel bohatý pan Fortescue, byli v podezření všichni: služebnictvo, zaměstnanci kanceláře i jeho nejbližší – dospělé děti z prvního manželství a jejich partneři, druhá žena i její milenec. Ale okruh se zužuje, neboť dochází k dalším vraždám… Slečna Marplová má ovšem nespočet životních zkušeností a poznala už mnoho lidí, kteří se podobají právě těmto podezřelým, takže i tentokrát pomůže policii v čele s inspektorem Neelem odhalit pravdu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

A Pocket Full of Rye , 1953

Jenny46
02.02.2021 5 z 5

Knihy Agathy Ch. je jistota kvalitní detektivky, doporučuji

alabra
28.01.2021 5 z 5

Pribehy slecny z male vesnicky aplikovane na nerady vseho druhu jsou dukazem toho, ze se historie opakuje aneb povahy lidske se nemeni. Opet skvele az do konce.

SidoniaL.
23.01.2021 5 z 5

Mám ráda, když autorovi detektivky pořádně 'naletím', když mně až do konce vodí za nos a v závěru mi úplně vyrazí dech... Netvrdím, že oplývám bystrostí detektiva, ba spíše naopak - myslím, že jsem ideální čtenář detektivních příběhů! Tenhle závěr jsem nečekala, překvapil mne. Aghatha Christie by měla radost, kdyby mne viděla s otevřenou pusou sledovat, jak paní Marplová skládá v závěru mozaiku svých pozorování, všechno jí parádně zapadá do sebe a já s obrovským údivem zjišťuji, že vrahem je... No ne! To jsem teda nečekala! A zase si - jako vždycky - umiňuji, že příště si dám lepší pozor, že příště téhle dámě už nenaletím !!!

Magdalena5
22.01.2021 5 z 5

A můžu číst, poslouchat i vidět a stejně si nepamatuji, kdo byl vrah. Slečnu Marplovu můžu vždy.

PeterBahn
08.01.2021 5 z 5

Další z příběhů, který paní Agatha velmi chytře napsala. Zápletka se stupňuje, rozutíká na mnoho stran, ale vposled je směřovaná do cíle a čtenář pokyvuje hlavou, a přemítá; Vždyť ano… nemohlo to být jinak!

viweb
17.11.2020 5 z 5

Pěkná, oddechová, nenadchne a neurazí. Vždy dobrá klasika

4444913
05.11.2020 5 z 5

Moje zřejmě nejoblíbenější Marpleovka.Pachatel mě nenapadl ani omylem dokud z Jane M.v klídku a pohodě nevypadl.Minispoiler-trošku jsem si myslela na Geralda ale jen proto,že někdo to být musel.Taky na mě zapůsobilo jak se slečny M.dotkl osud jedné oběti,obvykle se Agatha citově neprojevuje jen uvede detaily které budou hrát roli nebo naopak svedou čtenáře z cesty.

konicekbily
16.10.2020 5 z 5

Opět dokonalá zápletka, zajímavý způsob provedení zločinů a nenápadné vtažení slečny Marplové do děje - vše hezky pospojováno. Slečna Marplová se vnutí do případu jako svědek, poté pomocnice hlavního vyšetřovatele a na závěr - jak jinak - mu to bravurně předvede, jak to vše bylo! Další skvělý výkon autorky!

boxas
03.10.2020 5 z 5

Slečna Marplová je důkaz toho, že lidi se nevyplatí podceňovat. Zdánlivě starosvětská stará slečna zásobující maminky mimin z okolí svetříky velikosti 2, ale ta hlava! Ty kombinační schopnosti! A smysl pro detail! A vůbec. Se slečnou Marplovou se člověk nikdy nenudí.

Jessica007
21.08.2020 5 z 5

Pěkná detektivka se slečnou Marplovou. Opět. Agatha Christie prostě nezklame.

Ava365
19.08.2020 4 z 5

Autorčin průměr.

Aligator805
02.08.2020 5 z 5

Další skvělý příběh se slečnou M. Výborná zápletka s dětskou říkankou.

n.ezn.amy
09.07.2020 5 z 5

Další z příběhů věhlasné slečně Marplové, která opět řeší záhadnou vraždu, ve které není jasno zda jde o pomstu či o peníze. Moc se mi na tomto příběhu líbilo, že když už jsem byl přesvědčen o tom, kdo je vrah tak ten dotyčný zemřel. U Agathy Christie nikdy až do konce netuším kdo je vrah, skvělá kniha

m_martina
11.06.2020 5 z 5

Dobrý nápad s těmi kosy v říkance. A slečna Marplová se zde ukazuje zase ve své nejlepší formě.

carbici
08.05.2020 5 z 5

Slecna Marplova mi obvykle leze krkem a neprestava mne udivovat, ze se dozila tak vysokeho veku. Tahle kniha se vsak vymyka a zhltala jsem ji na jeden zatah.

eliska2106
20.03.2020 4 z 5

Řekla bych, že jsem podezřívala snad úplně všechny kromě pachatele, rafinované!

Gibis
04.03.2020 5 z 5

Pro mě jeden z nejpovedenějších případů slečny Marplové. Nechybí tam tajemství, napětí, vražda pomocí Agathou oblíbených jedů, tajuplně působící záhada mrtvých kosů v koláči a samozřejmě kapsy plné žita a nakonec ten nejméně očekávaný vrah. Zkrátka brilantní detektivka!

sappan
20.02.2020 5 z 5

Slečna Marplová je moje srdeční záležitost. Všechny knihy s ní stojí za přečtení.

ber-tram
18.02.2020 4 z 5

„Ano, píšou tu, že ho v kanceláři přepadla náhlá nevolnost, odvezli ho do nemocnice (…) a tam krátce po převozu zemřel“ (s. 333). Vždyť to je o Kuberovi! Žhavá politická současnost!
„Píše dopisy, píše dopisy. Ta ženská věčně píše dopisy. Je stejná jako všichni lidé z jejích kruhů.“ (s. 341). Vždyť to je o sociálních sítích! Žhavá virtuální současnost!
Christiová překrucuje, mlží, vytrhává z kontextu. Já také. Bavím se. Čtu, čtu, čtu a vtom se do baráku nastěhuje vlezlá semetrika Marplová! 8/20

85098211
01.08.2019 5 z 5

Další výborná detektivka s milou, starosvětskou slečnou Marplovou. Případ jako takový je dost zajímavý, spletitý a policie hodně dlouho tápe v temnotách. Podezříváni jsou snad všichni, kromě toho pravého pachatele. A nebýt právě slečny Marplové, tak nevím, nevím, jak by to všechno dopadlo ;-). Protože právě ona si spojí všechny díly skládačky dohromady a nechá je zapadnout na svoje místo. A tak to má ve správné detektivce být...