Skúška ohňom

Skúška ohňom https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51500/skuska-ohnom-51500.jpg 5 5312 5312

V Skúške ohňom, druhom románe trilógie, rozvíja Suzanne Collinsová príbeh Katniss Everdeenovej, kladie jej do cesty nové, nebezpečnejšie prekážky... a prekvapuje čitateľov na každom kroku. Katniss a jej priateľ z Dvanásteho obvodu Peeta Mellark napriek nepriazni osudu prežili Hry o život a zvíťazili. Katniss sa vracia k rodine a k svojmu dávnemu priateľovi Galovi, doma však nič nie je také, ako si predstavovala. Gale si udržuje chladný odstup a Peeta sa k nej obrátil chrbtom. Medzi ľuďmi sa navyše šepká o vzbure proti Sídlu, ktorú mohli podnietiť práve oni dvaja s Peetom. Katniss na svoje zdesenie zisťuje, že nevedomky priliala olej do ohňa nespokojnosti, a teraz má strach, že ju nedokáže potlačiť. Najväčšmi ju trápi, že vôbec nemá istotu, či by to mala urobiť. Čím bližšie je Katnissina a Peetova návšteva obvodov, ktorú majú absolvovať v rámci turné víťazov, tým viac je v stávke. Ak sa im nepodarí presvedčiť obyvateľov Panemu, že sú do seba bláznivo zamilovaní, následky budú hrozivé."... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Catching Fire , 2009

EvaStark
01.08.2019 5 z 5

Miluju tuhle sérii. Vůbec jsem se nemohla odtrhnout a ani kousek knihy nebyl nudný. Je to krásný, napínavý a neobyčejný příběh a hlavní postavu, Katniss, jsem si oblíbila hnedka na začátku prvního dílu. Nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl.

Pedias
26.07.2019 5 z 5

Tento díl mě bavil nejmíň, ale do celé série zapadá dokonale.

Mikindada
25.07.2019 5 z 5

Tento díl značně ožil. Větší seznámení s Panemem, jeho fungováním atd. přineslo další zábavu a napětí. Charismatický prezident Snow, úžasný Caesar Flickerman a grandiózní přehlídka splátců/výherců jsou sice detaily, ale pro knihu významné, a zároveň se staly mými oblíbenými pasážemi.

Herča76
16.07.2019 5 z 5

Nejprve přečteno, potom jsem shlédla film. Obojí mě nadchlo! Kniha byla úžasná a film dosahoval kvality knihy díky svým pěkně udělaným efektům. Doporučuji obojí, stojí to za to.

katerina9455
22.06.2019 5 z 5

Musela jsem začít číst hned po prvním dílu. Opět musím říct, že jsem nejprve viděla film. Ale kniha mě i tak dokázala překvapit. Avšak musím uznat, že jak se mi u prvního dílu líbila rozhodně více kniha, především díky hlavnímu charakteru Katniss a větší popisnosti dvanáctého kraje, tak druhý díl se mi líbil o něco víc ve filmové podobě, i když kniha dává více příležitostí k propojení a vysvětlení děje a činnů. I tak musím hodnotit za plný počet a celou sérii si koupit domů do své knihovny !

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Do druhého dílu jsem se pustila hned po dořtené Arény smrti. Ačkoliv je to stejně čtivé a propracované jako první díl, líbilo se mi to o trochu méně, ale sama vlastně nedokážu říct proč. Turné vítězů bylo zajímavé, život Katniss po Hrách také, a postavy bývalých vítězů byly skvěle vykreslené a zajímavé, a ten nápad s arénou byl jednoduše geniální. Jako vždy jsem si užívala scény s Haymitchem, a vůbec bych se nezlobila, kdybychom se dozvěděli něco víc o starších Hrách.

PhoebePollard
29.05.2019 3 z 5

Moc krásné pokračování... jedním slovem? WOW!!!

ElizabethB
28.05.2019 4 z 5

Wow. Viac k tomu nemám čo dodať.

betule3
08.05.2019 5 z 5

Druhý díl byl skvělý, stejně jako první. Vzhledem k tomu, že jsem právě procházela čtecí krizí, jsem se ke knížce dlouho nemohla dokopat, ale když jsem si k ní konečně sedla, nedokázala jsem se odtrhnout. A ten konec? Hned se vrhám na další díl. :)

biairicia
05.04.2019 5 z 5

Opět super čtení! Nejde se odtrhnout. A ten otevřený konec?! BOŽÉÉÉ. Vrhám se na další díl :)

jaroiva
07.03.2019 4 z 5

Slabší než první díl. Už od začátku. Ale i tak to rychle ubíhalo a najednou byl konec... utnutý tak, aby člověk musel pokračovat. Ale to si zatím rozmyslím.

Chesterton
25.02.2019 3 z 5

Ano. Totalita tolik přesvědčivá, že se mi kvůli ní chtělo jinak povedené audio odložit. Počátky v aréně byly ještě ve znamení váhání. Až doprovázení první umírající a Peetova říkanka plná laskavosti, soucitu a radostné fantazie mě v přesvědčilo o tom, že příběh není prázdný ani bezduchý.
Závěr povedený, doposlouchám i poslední díl. Tereza Bebarová byla jako Katniss skvělá!!

Ivka14
09.02.2019 5 z 5

Spíše mě bavila první část knihy, ale když byli znovu v aréně už to nebylo tak zajímavé. První knížka byla lepší, ale jsem zvědavá na závěrečný díl této zajímavé a úžasné série.

JiříM
25.01.2019 4 z 5

První část byla lepší, uvidíme co část třetí.

SophiaHowlett
12.01.2019 5 z 5

Výborné pokračování vynikající první knihy.

denniys
22.12.2018 5 z 5

Zajimavé a ještě jednou zajímavé..nečekala bych, že mě tato série bude takhle bavit..dvojka možná o chlup slabší, ale oproti jiným knihám v tomto žánru je pořád sakra dobrá..hned se vrhám do dalšího dílu :)

MorriconeTheGod
12.10.2018 3 z 5

První díl dokázal zaujmout svou přímočarostí, byl velice chytlavý a i docela drsný. Ale druhý díl už rozvíjí telenovelovitost a v podstatě louhuje už tak dost jednoduchou myšlenku první knihy. Nastává ta situace, kdy se kvůli prachům rozhodnou producenti z dobrého filmu udělat nekonečný seriál nebo aspoň remake, aby osvěžili zisky a ještě o něco dýl se povozili na vlně úspěchu. Končívá to špatně...v tomto případě to sice naštěstí není vyložená tragédie. Tempo zůstalo a kniha dokáže zaujmout, ale je to prostě podruhé zalitý logr.

Chajda69
12.10.2018 4 z 5

O kousek slabší než první díl. Bez obalu přiznávám, že hlavní dějový zvrat mi vzal dech, čekal jsem leccos, ale tohle opravdu ne. Promyšlené, neočekávané a až neskutečně... podlé.

SPOILER
Revoluční počátky jsou popsány citlivě, bez větších náznaků, byl jsem však přesto v očekávání, kdy už TO vypukne. Koncept obdobný jako v první části, samozřejmě výrazně okořeněný jakousi neznámou motivací ostatních vítězů.
SPOILER

Do děje už se pomalu, ale velice jistě vkrádala love story Katniss, a já těmto emocionálním výlevům a úvahám přes tři stránky moc nefandím. V tomhle případě to bylo ještě na hraně, přesto však jsem se u některých částí knihy nudil, což se mi u prvního dílu nestalo.

SelenaDemi428
25.09.2018 5 z 5

Mánie kolem film mě jaksi minula, ale knižní verze si mě plně získala a já jsem opět ke knize byla přilepená, že jsem si ji tahala i s sebou na přednášky a četla jsem si v šalině i přes to, že moje verze, kdy mám všechny tři knihy v jedné, není moc skladná :D.
Nemůžu se dočkat, až tuto sérii dočtu a dám znovu šanci i filmům (už jen kvůli Finnickovi, kterého tam hraje můj oblíbený Sam Claflin).

Věrka256
23.08.2018 4 z 5

Předpokládala jsem, že to bude zase paráda a taky byla, jen ta hlavní zápletka mi trochu dělá hlavu. SPOILERY
Hlavní zápletka samzřejmě spočívá v tom, že se vítězové vrací do arény. Jasně nápad je to luxusní a celé je to skvěle zpracované, ale všichni vítězové se chtějí vzepřít kapitolským pravidlům, takže nechápu, proč se třeba nespojili a nezačali všichni v aréně spolu přežívat? Jasně asi by se našli tací, kteří by se opět chtěli stát vítězi, ale je snad jasné, že by převládala strana spojenců a těch pár by zabila. Takže moc nechápu, proč to ty vítěze nenapadlo, když se všichni znali a přátelili se. Sama Katniss říkala, že je bude tešší zabít, když je zna skoro všechny jménem. Pokud by k tomu měl někdo logické vysvětlení, ráda si ho vyslechnu ve zprávách a klidně i prodiskutuju.
Jinak kniha je skvělá a postavy jsou hezky propracované a s filmem mi to přijde nastejno. Doporučuju si přečíst.