Skúška ohňom

Skúška ohňom https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51500/skuska-ohnom-51500.jpg 5 5306 548

V Skúške ohňom, druhom románe trilógie, rozvíja Suzanne Collinsová príbeh Katniss Everdeenovej, kladie jej do cesty nové, nebezpečnejšie prekážky... a prekvapuje čitateľov na každom kroku. Katniss a jej priateľ z Dvanásteho obvodu Peeta Mellark napriek nepriazni osudu prežili Hry o život a zvíťazili. Katniss sa vracia k rodine a k svojmu dávnemu priateľovi Galovi, doma však nič nie je také, ako si predstavovala. Gale si udržuje chladný odstup a Peeta sa k nej obrátil chrbtom. Medzi ľuďmi sa navyše šepká o vzbure proti Sídlu, ktorú mohli podnietiť práve oni dvaja s Peetom. Katniss na svoje zdesenie zisťuje, že nevedomky priliala olej do ohňa nespokojnosti, a teraz má strach, že ju nedokáže potlačiť. Najväčšmi ju trápi, že vôbec nemá istotu, či by to mala urobiť. Čím bližšie je Katnissina a Peetova návšteva obvodov, ktorú majú absolvovať v rámci turné víťazov, tým viac je v stávke. Ak sa im nepodarí presvedčiť obyvateľov Panemu, že sú do seba bláznivo zamilovaní, následky budú hrozivé."... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Catching Fire , 2009

wiix
28.07.2015 4 z 5

Pokračovanie o hrdninoch a víťazoch "hunger games" mierne oslablo v dejovosti, miestami bola situácia tak prekombinovaná, až to sťažovalo čitateľnosť knihy a prežívanie postáv bolo akoby druhotné, avšak ani tieto malé mínusy neubrali na kvalite diela.

DK197
25.07.2015 3 z 5

V něčem horší, v něčem naopak lepší než první díl. Například aréna mě více bavila. Mínusem mi přijde pro změnu např. táhlý začátek. Takže hodnotím stejně jako 1 díl - 3*.

Terča.K
25.07.2015 5 z 5

Pokračování série bylo taky zajímavé, je zde více věcí k zamyšlení. A prezident Snow je opravu postava které mě sice štve, ale jeho vlastnosti a úvahy jsou opravdu promyšlené. Abych řekla pravdu, Katniss mě v tomto díle dost štvala, milostný trojúhelník mezi ní, Peetou a Hurikánem je místy celkem otravný. Konec byl nejlepší, opravdu mě zajímá jak se to bude pokračovat dál a jak se s tím Katniss vyrovná.

petrzel
22.07.2015 5 z 5

Pro mě zase perfektní. A posuneme se k další části.

steph.tey
13.07.2015 5 z 5

Napínavé čtení, které vás s výjimkou konce (tak to aspoň bylo u mě) nezklame. Ten konec vás alespoň ''nakopne'' do čtení dalšího dílu (tak to totiž taky bylo u mě). Možná je tahle kniha i o trošičku lepší než 1. díl, protože v něm mi chyběly opravdovější city. Každopádně moc povedené, čtivé (stejně jako celá série) a celkově co dodat? Píšu přeci o Hunger Games!

smybar
09.07.2015 5 z 5

Moc pěkné.

michimuller
02.07.2015 4 z 5

Jednoduše zvláštní...První díl byl o něčem, táhl na reality show a příběh měl nějaký smysl, druhý díl se ze začátku zdál jako vyždímání zbytku co se do jedničky prostorově nevešlo a pak aby to o něčem bylo nahnala autorka hlavní protagonisty znovu do arény. Aréna se kupodivu povedla dokonce líp než ta první. Takže překvapení čtivé knížky. Ovšem hvězdičku dolů co autorka provedla s Katniss, celkově emočně plochou postavu vyšperkovala a propracovala, výsledkem byla slátanina holky neschopné se rozhodnout, nic nechápající nad ničím vlastně správně nepřemýšlející, permanentně zmatená jak lesní včela, jako by snad jako mentální mrzák byla pro čtenáře zajímavější...děs!

Bledý-snílek
29.06.2015 5 z 5

Úžasné pokračování prvního dílu. Dokonce i filmové zpracování se mi líbilo a to už je co říct :D. Miluju, když dá autorka do tak pochmurného děje vtipné hlášky ( Cinnovi rukavice, Johanna ve výtahu atd...). Strašně se mi líbilo, když se všichni díky vzpouře proti Kapitolu spojili a odporovali mu. Ale ten konec ... . Začínám pořádně nenávidět Snowa. -.-

DeniskaD
28.06.2015 4 z 5

Napínavější než první díl, lepší jak filmové zpracování. Těším se na další díl..

TaLu
26.06.2015 5 z 5

Ke knihám jsem se dostala po zhlédnutí prvního filmu, knihy přečetla za pár dní a pak si znovu a líp vychutnala i zfilmování.
Velmi dobře se mi četlo. Doporučuji.

verulik196
25.06.2015 5 z 5

I druhý díl se mi hodně líbil, bylo tam hodně zvratů, přečetla jsem za rekordní čas. Doporučuji.

1v8na
24.06.2015 4 z 5

Příběh se mi velmi líbil, opravdu se mi velmi, velmi líbil. Bylo to velmi pěkné. Nejvíc na mě zapůsobil Finnick, Johanna a Diod s Dratkií. Kapitol se mi čím dál tím víc hnusí. Prezidenta Snowa nemohu vystát.

Nienna.Dimple
16.06.2015 3 z 5

Nelíbila se mi jako první díl, ale i přesto mě dostala (hlavě druhá část).

Franklin
10.06.2015 5 z 5

Kniha má celkem pomalý či pozvolný start, ve druhé části, ale nabere naobrátkách a nepustí vás až do samého konce. Celkově hodnotím knihu jako velmi povedenou s nečekanými zvraty a nápaditou zápletkou. :)

ovpana
01.06.2015 2 z 5

Dobře pocteni

Kudo
01.06.2015 5 z 5

Půjdou-li Hladové hry kvalitativně tak rychle vzhůru, může z toho být opravdu něco velkého. Od prvního dílu je na knize vidět velký krok kupředu. Příběh je vyspělejší (kupodivu to má i myšlenku skrytou "mezi řádky"), v dobrém kontrastu je také mocná politika, proti které stojí prostý lid. Vytknout můžu snad jen to, že knize chybí alespoň nějaký náznak brutality, která zde chybí a měla by tu být...
~(4,6★)~

Always a reader
29.05.2015 5 z 5

Prostě perfecto! Katniss je symbol a ani se nesnaží - přirozená. Já nevím co říct, hunger games prostě zbožňuju a už vím, že knižní Katniss je úplně jiná než filmová - herečka mi ve filmu do její role vůbec nesedí.

cukrovka
27.05.2015 4 z 5

Příjemné čtení.

Petka2000
26.05.2015 5 z 5

Wow tak tenhle díl mě opravdu překvapil.Bavil mě více než první :)

lik009
17.05.2015 4 z 5

Autorka se zde, o proti prvnímu dílu, mnohem více zaměřuje na psychologii hlavní postavy a celému časoprostoru knihy. Fantasy prvky jsou spíše spestřením.