Věž úsvitu

Věž úsvitu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375472/bmid_vez-usvitu-dtz-375472.jpeg 4 1604 263

Chaol byl vždy věrný svému vládci. To se ale změnilo, když byl skleněný zámek zničen a král Adarlanu se ho pokusil zabít. Chaol sice přežil, ale utrpěl těžká zranění. Jeho jedinou nadějí jsou léčitelé v Antice, pevnosti na Jižním kontinentu. S blížící se válkou se do potíží dostanou i Dorian a Aelin. Aby přežili, musí Chaol přemluvit krále Jižního kontinentu, aby se do války zapojil na té správné straně. Avšak to, co odhalí v Atice, je mnohem důležitější.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Tower of Dawn , 2017

Tereziee
02.02.2021 5 z 5

Ze začátku se mi do tohoto dílu moc nechtělo. Podle komentářů tady na databázi jsem asi nebyla jediná. Musím ale říct, že Věž úsvitu byl jeden z nejlepších dílů. Stalo se zde toho tolik a kousky skládačky začínají pomalu zapadat na svoje místo. Teď už mi nezbývá nic jiného, než se vrhnout na poslední díl. Tahle série je prostě skvělá! ❤️

Arlienen
01.02.2021 5 z 5

Kniha byla ještě lepší, než jsem čekala. Budu upřímná, když řeknu, že mi trochu chyběla Aelin a Jeřábova tlupa. Ale Chaol a Nesryn byli naprosto vynikající. Úplně mě jejich dobrodružství pohltilo!
Teď jen přečíst poslední díl.

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Napriek tomu že to bolo bez Aelin sa mi príbeh veľmi páčil a knihu som si skvele užil.

Roselunda 1928
27.01.2021 4 z 5

Opuštění mých oblíbených postav příběhu neuškodilo, jak jsem se obávala, děj se rozvinul velice hezky dalším směrem a celkově mě tato kniha navnadila na přečtení dalšího dílu.

vinebitch
20.01.2021 4 z 5

Páni, tenhle díl jsem si nečekaně oblíbila. Líbila se mi místa a prostředí, kde se tahle kniha odehrávala. Taky mi přišly sympatické nové postavy (až na pár výjimek) a i když to nebylo tak akční jako předchozí díl, i tak mi přišel, že se toho odehrálo mnoho důležitého. Skoro se až bojím pustit se do posledního dílu, ale moje zvědavost mi nedá :D

hanjana
03.01.2021 5 z 5

Šla jsem do toho celkem skepticky, protože jsem se bála příběhu bez Aelin. Jenže ono je to ještě o dost lepší! Neskutečně mě to bavilo, příběhy Chaola a Nesryn se krásně proplétaly, takže jsem ani nestíhala být znuděná.

Tahle knížka rozhodně patří k těm silnějším dílům této série a je jedna z mých nejoblíbenějších. Přináší fakt mnoho důležitých informací, které posouvají celý děj zase o dost dál a nedokážu si představit, že by někdo chtěl tenhle díl vynechat. FAKT STOJÍ ZA TO.

A teď už si jen nechat zlomit srdce posledním dílem.

Misshell1
23.11.2020 5 z 5

Musím uznat, že jsem nevěděla, o čem se bude psát a jestli mě to bude bavit, když tam nebude Aelin. Ale opak pravdou, byl to další potřebný vývoj a zvraty a objevy, kterou byly potřeba :)

leník511
21.11.2020 4 z 5

Za mě bohužel trošku slabší. Moc se mi to líbilo, ale děj nebyl tolik akční a místy mě to moc nebavilo. Každopádně ale Chaola miluju, takže jsem si jeho kapitoly užívala a moc se mi líbil jeho vztah s Yrene. Teď už jenom zjistit, jak to všechno skončí...

zuzca.h
18.11.2020 4 z 5

I bez Aelin byla kniha super a čtivá a jak jsme v přechozích dílech moc Chaola nemusela tady jsem mu celkem přišla na chuť. Chtělo by to víc knih o "vedlejších" postavách.

monkal
17.11.2020 4 z 5

První kniha, která se nevěnuje Aelin, ale rozděluje se na dvě linky, Aelininu a Chaolovu, který se vydal hledat posily a podporu na jižní kontinent. Je dobře, že ji autorka rozdělila na dva samostatné celky.
Začátek mi přišel poněkud zdlouhavější a ne příliš zajímavý, ale děj se postupně rozjede a graduje ve druhé polovině. Z Nesryn se stane poměrně důležitá postava, alespoň v tomto dílu a zároveň si otvírá cestu mezi hlavní postavy. Zároveň se zde dozvídáme některé důležité momenty a fakta z jejího života. Kniha je rozdělena na dvě části, přičemž to stěžejní se odehrává v té druhé.
Z počátku jsem na tuto knihu pohlížel trochu s despektem a považoval ji trochu za "výplň", ale opak je pravdou. Je nutné alespoň rámcově znát její hlavní postavy a základní dějové zvraty, aby se čtenář neztratil v závěrečném a poněkud složitějším díle celé série.

nikkiaren
06.11.2020

Kniha se ze zacatku cetla trochu dele, nez ostatni dily, ale i tak se mi moc libila. Pribeh se odehraval na jinem svetadile a proto se to nepodobalo jako ostatnim dilum serie. Taky jsem rada ze se na chvili ''hlavni postavou'' stal Chaol. Mohu jenom doporucit

Wisha
04.11.2020 3 z 5

Z celé série jsem tento díl zatím četla nejdéle, asi 14 dní. Předchozí Říši bouří jsem zvládla za 6 dní, ale tohle vážně dřív nešlo, aniž by člověku něco neuniklo. Příliš mnoho nových postav, trvalo dlouho, než jsem se v nich zorientovala, ale nakonec se zadařilo a knihu jsem přelouskala. Nebyla špatná, ale moje hrdinka (a čí ne??) je prostě Aelin, a její absence v tomto dílu způsobila, že jsem to četla o něco déle. V každém případě už držím v ruce Království popela a jsem napnutá, jak to celé dopadne :-)

Nikoll2
29.10.2020 5 z 5

Opět skvělá kniha a 5*.
Nejdříve jsem byla lehce překvapena, jakým způsobem je tento díl pojat a jaké postavy v něm (ne)vystupují. Musím ale uznat, že to sérii rozhodně pomohlo, alespoň z mého pohledu. Nové postavy a nové prostředí zpříjemnily již šestý díl série a kniha se četla vážně sama. Jsem zvědavá na poslední díl!

petrulka
16.10.2020 4 z 5

Tenhle díl jsem nevím proč ze série úplně vynechala a přečetla až více než po půl roce. Nějak jsem na Chaola a spol. neměla náladu a hlavně přežít ten čas bez Ailin, to by nešlo :-) po tom čase si však všechno sedlo a tento příběh jsem si užila, ačkoliv ho stále považuji za nejslabší.

bara-z5649
12.10.2020 5 z 5

Kniha, která mi dala zabrat a dlouho jsem jí četla, ale stálo to za to!
Stálo za to se prokousat všemi stránkami a číst pomaličku ten úžasný příběh s úžasnými scénami. Myslím, že by autorka dokázala napsat i hororový příběh.

Talys
04.10.2020 4 z 5

Klidnější plynutí děje než v předchozích dílech, příjemná vsuvka, bez níž čtenář bude asi hůře chápat dění v dalším dílu. Líbily se mi obě linie, Chaolova i příběh Nesryn.

zandu
02.10.2020 3 z 5

Nemůžu si pomoci, ale pro mě zatím nejslabší díl. Sice zajímavý, ale trochu jsem se nudila. Anebo si musím dát pauzu, možná mám u tak dlouhé série krizi...

nikiss76
26.09.2020 5 z 5

Tento díl byl naprosto odlišný od celého zbytku série, jelikož jsou zde téměř všechny klíčové postavy přesunuty do pozadí a celá kniha je zaměřena na Chaola a Nasryn a jejich snahu získat nové spojence a s pomocí léčitelů přimět Chaola opět chodit. Nové postavy, se kterými se čtenář v této knize setká si zamiluje a všichni společně budou bojovat za lepší svět. Myslela jsem, že to pouze bude taková doplňková kniha, aby se vyplnila časová prodleva mezi závěrečným dílem série, ale určitě tomu není tak, byla jsem mile překvapena.

Nikidree
24.09.2020 4 z 5

Původně jsem chtěla tento díl přeskočit, protože jsem z minulého potřebovala "teď hned" vědět, jak to dopadlo s Aelin. Nakonec jsem ho samozřejmě poctivě přečetla a nelituji.
Sice nebyl až tak moc nabušený akcí, jako předchozí díly, avšak to co tu Chaol s Nesryn objeví, je velmi zajímavé. Hlavně jsem ráda, že se z Chaola konečně stal muž, který si ujasnil priority.
Ačkoliv vlivem celé série hltám stránku za stránkou, tento díl byl poněkud slabší. Nemůžu si pomoct. Určitě je to tím, že Aelin nastavuje laťku hodně vysoko. I tak se četl moc dobře.
Snad jen bych vytkla jednu věc. Chaol se zmínil, že ani večeře s Aelin, kterou pro něj přichystala jako narozeninové překvapení, nebyl tak úžasná, jak to, co zažil s Yrene. Ovšem v dané knize s Aelin se tam div nerozbrečí dojetím, že to pro něj ještě nikdo neudělal. Tak nějak nevím, zda je to jen chyba, nebo se to teď prostě "hodilo do krámu".
Jinak skvělé, opravdu skvělé. I na slabší díl ze série je to skvělé. Autorka vylepšila během celé série styl psaní a je to hodně znát.

Rozalin
22.09.2020 5 z 5

Toto je díl který mám dočtený teprve od včera. Musím se přiznat že ze všech dílů mi trvalo čtení tohoto nejdéle. Ze začátku jsem nebyla tak moc zapálena pro tento díl, ale pak? Jsem si ho zamilovala tak moc jako všechny ostatní! Chvíle radosti a úsměvů se střídali s pokřiveným obličejem a očima plných slz. Tolik emocí. Ze všech knih co jsem prozatím četla, je Skleněný trůn mým favoritem!