Skleněný trůn

Skleněný trůn https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235352/bmid_skleneny-trun-rl8-235352.jpg 4 4551 890

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

annamc
05.11.2016 5 z 5

Kniha byla vážně skvělá, dlouho jsem se tak nezačetla, že bych ani nechtěla jít na oběd a místo toho si číst:)Všem vřele doporučuji!!!!!!!!!!!!!!

Deni136
01.11.2016 5 z 5

Kniha se mi strašně líbila. Čekala jsem, že to bude něco jako Hunger games, což by mi ani nevadilo. Autorka ale knihu pojala úplně jinak a to ještě lépe, než jsem od knížky očekávala. Celaena je strašně sympatická a bylo hrozně snadné se s ní sžít. Prostě jsem ji úplně zbožňovala. Myslím, že to byla první knížka, ve které hlavní hrdinka neudělala rozhodnutí, za které bych ji nejradši zabila :DD. Kniha se vyšvihla na jednu z nejlepších knih, co jsem kdy četla a hned jsem se vrhla na další díl.

Lacerta.j
31.10.2016 4 z 5

Čtivý příběh který mě ale zaujal až od tří sté strany. Jméno bojovnice jsem si pro sebe upravila, aby se mi líp četlo. Milostný zápletky jsem se trochu bála, ale proběhla v mezích, což mě potěšilo. Ráda si přečtu další díly. Snad už konečně někoho opravdu zabije, když je nám stále podsouváno, jaká je to mašina :D

Aríka
30.10.2016 2 z 5

Nemůžu říct, že by to bylo až tak hrozné, nisméně knihu jsem nedočetla. Opravdu jsem se těšila až ji začnu číst, ale chvílemi jsem se ocitla v Selekci (svým způsobem) a rázem jsem spadla do Hunger Games. Nevím, jak jinak to popsat. Kniha byla určitě zajímavá, ale mě nesedla a nesdílím stejné nadšení pro příběh jako ostatní. Určitě znám lepší série a tahle tam nepatří, což mě přijde škoda. Ale doporučuji do ní alespoň nahlédnout, třeba vám kniha sedne :)

Kyta
30.10.2016 5 z 5

Po dočtení poslední stránky jsem skoro litovala toho, že jsem Skleněný trůn přečetla tak rychle. Vůbec se mi nechtělo opouštět ten úžasný svět. :)

Z této knihy jsem nadšená; zamlouval se mi jak děj, tak postavy. Potěšilo mě zjištění, že jména všech vystupujících hrdinů jsou nanejvýš originální (až jsem měla problém s jejich správnou výslovností). Bylo pro mě těžké uvěřit, že Celaena, teprve osmnáctiletá dívka, je nejobávanější zabiják v celé zemi, a dokonce ani v průběhu čtení mě o tom autorka moc nepřesvědčila (ale snad se můj názor změní v příštích dílech). Chaol se mi začal líbit až ke konci knížky, kdy se přestal chovat tak odtažitě; a Dorian... kdo by si ho nezamiloval? No a záporáci - ti jsou v každé knize klasika a ani tady o ně naštěstí není nouze.

Podle anotace jsem si vykreslila trochu jiný příběh, než jakého se mi dostalo. Představovala jsem si něco ve stylu Hunger Games... A opravdu jsem se spletla. V průběhu čtení mi to spíš svým způsobem přípomínalo Selekci - 24 soupeřů, při každém úkolu je jeden z nich vyřazen a všichni bojují o jeden jediný titul... Příběh mě ale ani trochu nezklamal. Líbil se mi nápad se zapuzenou a zakázanou magií, s jinými světy a s mocí Sudby. Autorka to všechno tak trochu „nakousla“, čímž vlastně čtenáře navnadila na další díly. Kniha se četla sama, ani jsem nestíhala sledovat, jak rychle stránky ubíhají. Občas jsem se u knihy i zasmála. Také se mi moc zamlouvalo vypravování příběhu z pohledů více postav. A ten rádoby „milostný trojúhelník“ by se snad ani nedal nazývat milostným trojúhelníkem... Ale jsem zvědavá, co ukážou další díly.

Snad mě další díly jenom utvrdí v přesvědčení, že tato série patří k jedné z těch lepších v žánru fantasy. Nicméně první díl se autorce vážně vyvedl.

kocourjulie
27.10.2016 3 z 5

Možná škoda, že jsem nejdřív četla Dvůr. Ten se mi zdá vyzrálejší. Ale i tak, je to hezké čtení na podzimní večery. Už se těším na další dily.

Turiel11
25.10.2016 4 z 5

Skvělá kniha. Příběh mě bavil od začátku do konce a s každou další stránkou se mé tempo čtení zvyšovalo. Doriana mi na konci bylo vážně líto... Už jsem se pustila do druhého dílu a třetí čeká připravený v pozoru. ;-)

mmmisulka.r
24.10.2016 4 z 5

Nebylo to pro mě tak dobré jako Dvůr trnů a růží, ale i tak to za to stálo. A ten konec? Ani jsem nedýchala. Dost dobré a povedené! Čiší z toho příslib. Těším se na další díly.

Míša.K.
23.10.2016 5 z 5

Úžasná kniha. Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Doporučuji, hlavně těm, kteří mají rádi napínavé knihy a žánr Sci-fi a fantasy.

IvankaM
22.10.2016 5 z 5

Dokonalost. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

petrvyhy
21.10.2016 2 z 5

Čtivo pro mladé slečny. Milostný trojúhelník. Skutečnost, že Cealene je zabiják, který se spíše chvástá a nic nedělá, mě trochu od čtení odradilo. Knihu a ani příběh neodsuzuji, ale pro chlapce nad sedmnáct let to není. Další díly číst zatím nebudu.

Mattty
14.10.2016

Nejlepší kniha co jsem četl v poslední době! Opravdu doporučuji, ... hledal jsem přesně takovou sérii, bavila od první stránky

RosaRoses
09.10.2016 5 z 5

Nechápu jak někoho nemohla bavit tato série už od prvního dílů! Mě to dostalo, ale lituju že jsem si knížku půjčila z knihovny a nemám ji doma.
Vážně skvělá kniha doporučuju.

TaLu
07.10.2016 4 z 5

Kdybych mohla dát tři a půl tak to by bylo přesně ono. A to z toho důvodu, že tuto knihu nemohu soudit a hodnotit ze svého pohledu, to by mi přišlo nelogické. Lze ji hodnotit podle kategorie do které patří. Jako kniha pro YA ( mladé dospělé) si rozhodně své čtenáře najde. To co hodnotit mohu, je něco, co by mi vadilo i pokud bych do zmíněné kategorie čtenářů patřila. Dějově mi přijde totiž tak trochu poslepovaná. Stvořený svět pro fantasy příběh mi přijde inspirovaný Pánem prstenů, samotná zápletka zase připomíná Hunger Games a rozhodně nedosahuje těchto předloh. Přesto si myslím, že kniha má na to, aby zápletky v dalších dílech série nabývaly na síle. Čtyři hvězdy z toho důvodu, že mnou zmiňované knihy, jež byly inspirací, jsou prostě lepší. Také se mi v tomto díle tak trochu stírá hranice mezi dobrem a zlem a na to já jsem dost citlivá, ale tři a půl hvězdy dát nelze :o)

Channach
07.10.2016 5 z 5

To byla jízda! Od knihy jsem čekala hodně a nebyla jsem zklamaná. Moje recenze v záložkách na portálu Chrudimka.

Leome
04.10.2016 4 z 5

Když jsem se dostala ke třetímu dílu, zjistila jsem, že první díl se mi zdál zdaleka lepší. Celkově je kniha napínavá, poutavá a čtenáře nedovolí odtrhnout oči, takže za mě určitě dobré hodnocení. Líbí se mi i děj, který je alespoň trošku originální, což není v dnešní době jednoduché vytvořit. Rozhodně doporučuji všem příznivcům Hraničářova učně nebo Hunger games, tohle je četba pro ně ;-).

anonym02
04.10.2016 5 z 5

Knihu jsem si přečetla po druhé a musím říct, že i přesto jsem život hlavní hrdinky prožívala stále stejně.
Jsem velký fanoušek Sarah J.Maas ,zbožňuji její knihy, které se vždycky čtou velmi rychle,snadno a(tedy alespoň já je čtu) s velkým nadšením.
I přesto ale musím říct, že by některá místa chtěla trochu více rozvést(Můj názor,prosím nezabíjejte mě :-D).
Určitě se moc těším na další díly a budu netrpělivě odpočítávat dny než vyjde další díl.

Napůlanděl
02.10.2016 5 z 5

Kniha dobrá...Četla se lehce, klidně...Byla napsána krásným oddechovým stylem a čtení této knihy bylo úžasné...Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci a zamilovala jsem si jí...Mám ráda jak Doriana tak i Chaola...Těším se až si přečtu další díly...

vargee
01.10.2016 5 z 5

Hned co jsem na tuto knihu narazila jsem věděla, že ten příběh budu milovat. Prostě boží .

diana322
26.09.2016 5 z 5

Úplně božská knížka... moc se těším na další díly