Skleněný trůn

Skleněný trůn https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235352/bmid_skleneny-trun-rl8-235352.jpg 4 4551 890

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

petrzel
19.01.2017 5 z 5

Výborná kniha ,výborné čtení hned jdu na pokračování.

RosaLucis
19.01.2017 3 z 5

Kniha mě opravdu bavila. Splnila má očekávání, ale bohužel nemohu říct že by je překonala. Něco mi tam chyběla, celou dobu jsem čekala na chvíli kdy si řeknu Wau, to je úžasný, ale ta chvíle nepřišla. Snad v dalším díle který si rozhodně přečtu.
SPOILER SPOILER SPOILER
Poprvé jsem se v milostném trojúhelníku nemohla rozhodnout komu dát přednost. Ze začátku byl mým jasným favoritem Dorian, ale ta Chaolova nedostupnost a rozpačitost má také něco do sebe. :-)

knihomolkaŠárka
18.01.2017 5 z 5

Nevím, proč jsem se čtením této série tak dlouho otálela. Skleněný trůn je naprosto skvělá knížka! Doufám, že i další díly budou stejně dobré a třeba i lepší :)

Aliannka
17.01.2017 2 z 5

Po celkem dobrém hodnocení a několika kladných recenzích slibujících kvalitní fantasy, jsem se do knihy začetla. Bohužel musím říct, že ani zdaleka nesplnila očekávání. Osobnost hlavní hrdinky se neustále potácí na hranici mezi vraždícím maniakem a útlocitnou slečinkou. Bohužel, pořádně jí nejde ani jedno. Po několika prvních kapitolách, kde si v každé třetí větě dává záležet na tom, aby čtenáře upozornila, jak snadné by pro ni bylo, zabit všechny kolem se ukáže, že jde víc o plané sliby než předzvěst do budoucího příběhu. Na své si pravděpodobně přijde každý, komu ke štěstí stačí průměrné love story, kolem kterého se v podstatě celý příběh točí, ale každý trochu náročnější čtenář v knize pravděpodobně zalíbení najde jen s těží.

Katka.Z
13.01.2017 5 z 5

Další skvělý díl v podání Sarah Janet Maas. Někomu se to může zdát dětské ,ale mně se to osobně velmi líbí. Jedinou výtku co mám je měnění lásky hlavní hrdinky snad každou knihu. I přesto jsem knihu řekla bych zhltla :D Určitě si koupím další díl :)

kytka25
12.01.2017 5 z 5

před týdnem jsem ji dočetla je to super kniha strašně moc se mi líbí.

lachtan77
12.01.2017 4 z 5

Právě jsem dočetl a jsem spokojený. Přemýšlím o dalším díle :-)

anonym02
11.01.2017 5 z 5

Můžu jí číst stále dokola a stejně se neomrzí.
Knihu jsem si četla už po několikáté a stejně se mi jen líbí a líbí.
A mě to štve a štve, protože jí nemůžu kritizovat!

Halka2
11.01.2017 5 z 5

Kniha není špatná, určitě se dám do čtení druhého dílu a uvidím.

lucie1575
08.01.2017 4 z 5

Super, rychle jsem se začetla a nemohla přestat. Hned jdu na další díl

LoverBooks
08.01.2017 5 z 5

Já jsem o knize mluvila s kamarádkou. Jí se strašně moc líbila a já s ní musím souhlasit.
Ze začátku jsem moc nechápala děj a ani mě to moc neoslovilo, ale odhodlala jsem se a četla dál. To bylo to nejlepší, co jsem mohla udělat! Sice je trochu nepravděpodobné, že 18ti letá holka bude nejlepší vražedkyně v zemi, ale co? Je to fantasy a tam je snad možný všechno ne?
Prostě skvělá kniha a hned jdu na další díl.

bumelak
06.01.2017 2 z 5

Hodnocení 88% na tuto knihu doost nechápu. Bohužel jsem si chtěl přečíst pěknou fantasy a podlehl jsem hodnocení. Je to v podstatě červená knihovna. Hrdinka 18ti letá největší nájemná vražedkyně na světě (WTF?!), jak je v knize mnohokráte zmiňováno. Neví koho do koho má být zamilovaná dříve, zda princ, nebo kapitán stráže...stě román pro holky.

daniela58
02.01.2017 5 z 5

No, do půlky knihy jsem nechápala, co na tom ostatní vidí. Furt jsem si ale dokola říkala, že se to určitě zlepší. A měla jsem pravdu. Do postav jsem se naprosto zamilovala. Celaena je naprosto úžasná, je to prostě badass :D. Mimochodem jsem team Dorian.
Forma vyprávění mi vyhovovala, zvykla jsem si rychle.
Příběh je super, jen mi to občas připomínalo Americu a Maxona ze Selekce. Dnes ráno jsem ST dočetla a dnes večer se ještě pustím do Půlnoční koruny. *

Janičta
01.01.2017 1 z 5

Docela jsem se na tuhle knihu těšila a nakonec.... mám dost výhrad... A to i když je to psané jako oddechové čtení pro mladší lidi.
SPOILER
Celeana: děvče bez nějaké větší disciplíny, bez taktického myšlení a schopnosti zapadnout do svého okolí. Zato s egem větším než ona sama kdy bude - a toto je nejlepší a velmi obávaný nájemný zabiják celého jednoho království??? Vážně jsem se snažila vytěsnit z mysli všechny ty bojovníky, co umí aspoň slušně vzít meč do ruky - všichni totiž buď úpěli nebo si mohli smíchy strhnout bránici). No a ty armády služebnictva, šaty a šperky za miliony a lidi co se jí courají po pokoji, zatím co slečna spí, dodaly "královně podsvětí" korunu - chvílemi mi přišla spíše jako chladnokrevná puberťačka :-D

Chaol: dvacetiletý kapitán stráže v dobývání posedlém království, co nikdy nezabil? Kolik je toho v této větě asi tak špatně...

Dorian: nafoukané princátko, které naštěstí nemá dutou hlavu... aspoň někdo do toho prostředí zapadá.

Anonymus
30.12.2016 2 z 5

Kniha se mi moc nelíbila, jak jste si již jistě stihli stihnout všimnout skrz moje hodnocení. Postavy mi vůbec nesedly, hlavní hrdinka má podle všeho být cvičený zabiják, místo toho se ale chová jako malá, naivní puberťačka. A i když v myšlenkách neustále chce někoho zabít, všehovšudy za celý děj v přítomnosti nikoho osobně nezabije, naopak si ještě sežene 2 skvělý kluky, u kterých si nedokáže vybrat, koho miluje víc. Děj byl nudný a nevýrazný, a i když jsem ze začátku plánoval, že bych se pustil do dalších dílů, rychle mě to přešlo.
Knížku jsem si přečetl kvůli vysokým hodnocením které kniha tady na databázi má (Ve chvíli, kdy píšu tuto recenzi má kniha 88%), a tak mě dost zklamalo, když jsem zjistil, o jaký brak se jedná.

Danuscka
30.12.2016 4 z 5

Super, super nápad, super postavy, super hlavní hrdinka. Bohužel odebírám jednu hvězdu za milostný trojúhelník, který zkazí kažkdý skvělý příběh...

kaca3606
29.12.2016 5 z 5

Super , moc se mi líbila. I když ze začátku je to pořát dokola. Na každé stránce "říká", že je zabiják a jak by je dokazala zabít, ALE potom mě to úplně chytlo a jen jsem čekala kdy mi usne mimino ať můžu číst dál :D

SabrinaCZ
28.12.2016 5 z 5

Kniha mě doslova uchvátila :) nejenže miluji tyhle viktoriánské zabíjačky, ale v příběhu je dokonale zapletený i milostný trojúhelník. Já osobně jsem tedy na straně Doriana (prosím nekamenujte mě) ale je to už tak. Moc se mi ale líbí, jak drzá a drsná Celaena je (i když mi někdy dalo zabrat vyslovit její jméno).

Adele02
27.12.2016 4 z 5

4,5*
Už si ani nepamatuju, jestli jsem někdy tak moc nevěděla, s kým chci, aby hlavní hrdinka skončila. Od začátku mě to chytlo a nepustilo. A jestli má být v dalších dílech ještě vražednější, jen se těším.

Adeline44
24.12.2016 5 z 5

Doufám, že už si hlavní hrdinka uvědomí, že bude šťastná jen s Chaolem. :D