Skleněný trůn

Skleněný trůn https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235352/bmid_skleneny-trun-rl8-235352.jpg 4 4551 890

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

Black-stars
30.06.2017 4 z 5

čtivá a poměrně dosti napínavá kniha, která graduje do samého konce a vyustí v grandiózní souboj - tolik očekávaný. Vzhledem k tomu že se ze základní dějové linie v prvním díle nic moc zásadního nedozvíme (což Vás donutí číst další díly - a to je dobře) a že je to místy dosti neuzavřené - postavy spíše přibývají ale jejich příběhy nejsou ukončeny- nedávám plný počet a jen doufám že plný počet si vyslouží některý z dalších dílů - za mě 85%

Lorej
25.06.2017 5 z 5

Prostě bomba! Knihu jsem dlouho odkládala, protože jsem se bála, že to bude chabá napodobenina Hunger Games. Ale velmi jsem se zmýlila a jsem za to neskutečně ráda! Doporučuji všem milovníkům fantasy!

LiLLu
21.06.2017 1 z 5

To jako vazne ma tahle kniha takove velke hodnoceni?? To opravdu nechapu. Autorka absolutne neumi zpracovat text, dialogy nelogicke, musela jsem se vracet abych zjistila kdo to vlastne rekl. Autorka se snazila vytvorit nebezpec nou vrazedkyni obavanou na celem kontinentu ale to se absolutne nepovedlo. Obavaneho vraha preci nebude kapitan straze vodit po hrade sam jako na prochazce. Vrchol vseho byl kdyz se obavana vrazedkyne nakrucovala pred zrcadlem a byla preci taaak krasna a nalicena!!! Mou posledni vetou bylo jak hodila po nejaky zencky z okna kvetinac a chichotala se za zavesem. To uz bylo i na me moc. Takze kniha tak pro 13ti lete deti. A to mi YA nevadi pokud je dobre napsane. Toto je des...

Kačakari
10.06.2017 5 z 5

Tato kniha se mi velmi líbila. Tentokrát jsem si oblíbila Doriana. Určitě si plánuji pořídit další díl a už teď se na něj těším.

LynnWeiLi
09.06.2017 4 z 5

Hodně se mi líbí postavy. Když si u Celaeny odmyslíte větu z obálky "srdce z ledu" půjde to líp. Protože ona je všechno, jen ne ledová. Baví mě ty přechody mezi zkušenou vražednicí a dívkou, co má ráda krásné šaty, plesy, cukroví a štěňata.
Milostný trojúhelník byl samozřejmý už od začátku, a musím přiznat, že fandím Chaolovi (přece je jen víc sympatický, než celkem egoistický a zbabělý Dorian, který mi absolutně nesedl). Líbí se mi král, na němž není nic královského, spíše jen zlověstného a krutého. Nehemia, jako chytrá a odhodlaná princezna ze zotročené země, rozhodně má co nabídnout dál a moc se mi zamlouvá její přátelství s Celaenou. Za mě 4 hvězdy možná z toho důvodu, že děj se dal poměrně dobře odhadnout a žádné větší zvraty mě nečekaly. Ale rozhodně jdu na další díl! :-)

Eneta
07.06.2017 4 z 5

Ze začátku jsem se dost nudila a trvalo mi, než jsem se ve světě knihy zorientovala. Kdo se jak jmenuje, kdo s kým vychází, kde co je.. ale tak to je normální u každé knihy.. později jsem se do ní neskutečně vžila a četla jsem kdykoliv to šlo. Na můj vkus se toho v jedné knize moc nestalo, ale zase na druhou stranu se mi líbilo, jak jsou tam popsány pocity a úhly pohledu více postav než jen hlavní hrdinky. Sice jsem za svůj život (zatím) ještě moc knih nepřečetla, ale tuhle řadím mezi nejlepší.

Lucik100
03.06.2017 5 z 5

Super kniha. Úplně jsem se do ní vžila.

Any27
28.05.2017 5 z 5

Zajímavá a moc čtivá knížka! Sarah opět nezklamala!!!
Moc se mi líbí všechny postavy a těším se, jak to všechno bude pokračovat :)
Jen tedy...ten milostný trojúhelník! Vážně teď nevím, kdo se mi vlastně víc líbí a na čí jsem 'straně' :D

Kat9
28.05.2017 4 z 5

Původně jsem myslela, že dám 5*. Líbilo se mi to víc, než Rudá královna, kterou jsem taky nedávno přečetla a které jsem dala 4*. Přestože jsem v pokušení dát 5*, nakonec jsem se rozhodl pro 4*. No, uvidíme po přečtení dalších dílů, aspoň si nechám nějakou rezervu. Každopádně knihu vřele doporučuji!

*rereading 2022* Podruhé se mi kniha líbila snad více než poprvé, ale pořád bych to ještě nechala na 4 hvězdičkách.

Avielin
23.05.2017 4 z 5

Krásná kniha, i když nejslabší z celé série, jelikož se další rozvíjí a nabírají na tempu. Nicméně stale zaujme natolik, že musíte číst dál, i když v celé knize šlo jen o assessment centre. :)

Arya26
23.05.2017 3 z 5

Velké množství lidí si tuto knihu velmi chválí. Mě ale trochu zklamala. Čekala jsem něco trochu víc. Nějak jsem se nemohla začíst. Hodně mi to připomínalo YA co jsem už někdy četla. A ten trojúhelník - prostě klišé. Já nefandím ani jednomu představiteli, protože mě ani jeden z nich ničím nezaujal. Na konci knihy si mohla Caleana odpustit to s tím Dorianem. Proč si s ním něco vůbec začínala, když věděla, že s ním být nemůže a teď mu zlomila srdce. Caleana mi sama chvílemi neseděla. Nebudu předpojatá, i když mi první díl nesedl, přečtu si další, protože tohle jak počítám bude teprve rozjezd.

nadenka13
18.05.2017

Skvěle napsaný příběh doporučuji i další díly vzestupná tendence

aktak1203
15.05.2017 4 z 5

Čtivý příběh sice spíše pro adolescenty, ale kdo má rád fantasy určitě bude ve čtení pokračovat. Já už jsem se vrhla na druhý díl. Rozhodně ovšem nečekejte nic duchaplného ani napínavého, jde spíše o jednoduchý děj kdy víte jak to dopadne, co se bude dít, ale s tím jsem do toho šla. Takže za mě spokojenost.

asodomkova
14.05.2017 5 z 5

Moc vydařená kniha. Dokonale jsem se vcítila do hlavní hrdinky. Vždy se mi rozbušilo srdce, když Celena zažívala nějakou akci. Líbilo se mi, že se boj křížil s romantikou. První díl, byl velmi vydařený a myslím ( tedy podle mě) nejvíce vydařená kniha z celé série.

Barbara182
12.05.2017 3 z 5

Hlavní hrdinka byla na můj vkus přehnaně sebevědomá a zároveň dětinská, při čtení to na mě působilo neupřímně, jako póza, a měla jsem pak problém s ní soucítit :-( Za mě tedy rozhodně horší než Dvůr trnů a růží, který jsem četla jako první. Tohle mě moc nebavilo :-(

Dacky94
05.05.2017 5 z 5

Moje nejoblíbenější knižní série.

Nelíísek
04.05.2017 5 z 5

Velmi pěkná fantasii až na ten milostný trojúhelník ten to trochu kazí, možná víc než trochu a od nájemné vražedkyně která je postrachem celého království bych čekala trochu méně *SPOILER* princeznovské chování, i když podle děje zřejmě princeznou je nebo spíše byla. Jinak mě knížka opravdu nadchla a ten konec byl tak plný tajemstvím... určitě se k této sérii vrátím*SPOILER* PS: Držím palce Chaolovi, Doriana bych si já osobně vzala maximálně jen kvůli té knihovně…

HODNOCENÍ: I když bych za ten milostný trojúhelník dala známku 4… Tak se přikloním k hodnocení 5, Protože si mě tato série prostě získala!

malinkamajinka
28.04.2017 4 z 5

Prvních 100 stran byla nuda a nebavilo mě to, ale pak to bylo super a hodně fantasy. Ale proč je tam zase milostný trojúhelník? :DD :(

Silmarien
27.04.2017 4 z 5

Vyborny uvod do noveho sveta! :-) pekny pribeh, napatie, zaujimave drobnosti. Urcite na 4*.
Len sa bojim ci to nebude ako vecna klasika -logii, ze kazdy dalsi diel bude horsi a horsi a ze to naj som uz citala.
Minus za klise "hrdinka co si so vsetkym poradi a ked nahodou nie, tak ju dakto zachrani plus dvaja super hrdinovia, medzi ktorymi si vlastne nevie vybrat". Za mna to vyhrava Chaol.

Mixam
26.04.2017 3 z 5

Mám fantasy rád, už řádku let, proto mě knížka zřejmě nepustila. Děj je táhlý, ke konci zase na pohled uspěchaný a kniha spíš sleduje vztah mezi Princem, Velitelem střáží a hlavní postavou. Zbytek příběhu se mi zdá odsunutý na druhou kolej, což je škoda, jelikož by se mi líbil víc v popředí. Každopádně se to dá zkousnout, horší je, že celá kniha je velmi předvidatelná už od prvního uvedení do děje. Přes to vše jsem pokračoval k dalším dílům a jsem rád.