Půlnoční koruna

Půlnoční koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259919/bmid_pulnocni-koruna-CO7-259919.jpg 4 3462 506

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Crown of Midnight , 2013

Laf
08.02.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila. Hned jsem se do ní začetla a vůbec jsem ji pak nechtěla dát z ruky. Super zápletky a akce. Už se těším na další díly, co nového přinesou.

Čtecímaniak
31.01.2021 4 z 5

Tak tohle bylo zklamání. Rozhodně to bylo horší, než první díl. Do čtení jsem se musela strašně nutit. Nebavilo mě to. Buď si musím dát přestávku od fantasy knih, protože jsem jich poslední dobou přečetla strašně moc, nebo fakt nevím.
Postavy se ale zlepšily! Je tam sice nepatrný posun od minulého dílu, ale přesto se to čte aspoň o trochu lépe.
Celý děj mi přijde strašně hektický a nedovysvětlený. Samozřejmě, že nemůže napsat vše do jednoho dílu, aby to čtenáře táhlo k dalšímu dílu (co si budem, těch dílů je fakt požehnáno).
Ta první polovina se nějak táhne a jakmile se to překlopí na druhou, je to jedno velké bum a od toho to jede z kopečku rychle a chaoticky. Sem tam mi přišlo, že je to nedomyšlené.
Přesto konec jsem vůbec nečekala. Musela jsem ho chvilku vstřebávat, abych si uvědomila, co se tam stalo.
Na třetí díl se určitě vrhnu, ale ne v blízké době.

4*/5*
ig: https://www.instagram.com/book_stagram_czech/

MatoPalkes
27.01.2021 3 z 5

Čítalo sa to veľmi ľahko, príbeh fajn, wow momenty zatiaľ chýbajú.

keselylenka
21.01.2021 2 z 5

Asi mám čtecí krizi, nebo si jen musím dát fantasy pauzu, ale ačkoli první díl nebyl špatný, tohle mě zoufale nebavilo. Na třetí díl se teď nepohrnu.

Damonka18
08.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Rozhodně lepší než první díl. Děj se více prohloubil a krásně se to četlo. Jen by to chtělo více humoru.
Konečně se Celaena nechovala jak poblázněná puberťačka, co mě v prvním díle dost štvalo. Také více ukázala své bojové umění.
Ten vztah s Chaolem... příjde mi to taková klasika: nemůžou spolu být, ale přitahují se, stejně spolu skončí, zvrat a buť se udobří nebo ne. Taková klasika.
Ten konec mě ani nepřekvapil, že je naše hrdinka princezna a víla. Autorka často svou hlavní hrdinku pojme jako princeznu a poté královnu :D (a také často jako vílu)
Jsem dost napnutá, co se stane ve třetím díle.

KájaKoxík
06.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Opět dávám i tomuto dílu 5 z 5. Četla jsem prvně v roce 2016 a teď (2021) čtu celou sérii jako celek. Opět musím říct, že je rozhodně lepší variantou začít knihou "povídek" Krvavé ostří než sérií Skleněný trůn. Lépe tak pochopíte myšlenky, jednání a také narážky k postavě Celeany hlavně v prvních dvou knihách Trůnu.

SPOILER - OBSAH

Celeana začíná plnit úkoly tyranského krále jako jeho bojovnice. Nikoho nepřekvapí, že jejími úkoly jsou vraždy králových odpůrců. Celeana své oběti nezabíjí, ale pomáhá jim ze země uprchnout a králi nosí důkazy o jejich skonu. Tuto informaci řekne své přítelkyni Nehemii a nakonec i Chaolovi, se kterým se dají dohromady. Celeana dostala od krále úkol přímo ve Zlomuvalu, o život má připravit svého starého známého Archera Finna. Měl by patřit mezi povstalce a pomáhat právoplatné dědičce Terrasenu sbírat vojsko proti králi. Než si jí podaří zjistit jak to celé je, je unesen Chaol. A Celeana se vydá v další záchvatu zuřivosti do skladiště kde je držen. Zabije velké množství mužů a zastaví se až, když za ni Archer schytá ránu šípem. Ten jí vysvětlí, že Nehemia je součástí povstaleckého hnutí a spolupracuje s nimi. Také práskne, že Chaol věděl o nebezpečí, které již týden hrozí Nehemii a neřekl jí to. Stejně tak, že ji chce král předvolat a vyslechnout jelikož její tlak na situaci v pracovním táboře v Calaculle se zvětšuje. Celeana nemešká ani chvilku a běží zachránit svou přítelkyni. Přijde pozdě a v nastalém vzteku by bývala zabila Chaola, jehož z její smrti viní, kdyby jí v tom svou magickou silou nezabránil Dorian. Mezi ní a Chaolem je tady konec. Celeana si uvědomí, že tím jak byla vražda její přítelkyně spáchana mohl to udělat jedině Hrob. Její starý známý ze souboje o post králova bojovníka. Uštve ho a zabije.
Také se dále rozvíjí dějová linka s tajným úkolem od královny Eleny. Celeana má přijít na tajný zdroj královy moci. Podaří se jí odhalit tajný labyrint pod knihovnou, který vede až do zvonice z obsidiánu v hraních zahradách. Překvapí ji tam odporné stvoření, něco mezi člověkem a zvířetem co umí procházet dveřmi, jež musela otevřít znameními Sudby. Jen díky tomu, že ji Dorian sledoval se jim podařilo stvoření přemoci a jeho pozůstatky zamknout pod knihovnou.
Celeana také odhalí báseň skrytou v kryptě královny Eleny:

Tré jich kdys valgové vyrobili z brány Sudby kamene: Obsidián si sami bozi ošklivili a zapověděli jej plamenně.
Ukryl ho, když jej smutek sužoval, v koruně ženy milované, by jej na její loži uchoval v síni hvězdami vykládané.
Druhý z nich pak našel skrýš v hoře, jíž oheň zrodit dal, kam živý nikdy nevstoupíš, byť bys i touhou umíral. Kde třetí leží, se nedozvíš hlasem ni jazykem či za zlata díž.

A odhalí tak, že králova moc plyne z klíčů Sudby. Má určitě jeden z nich, ten který byl schovaný v kryptě. Aby našla další odpovědi, navštíví Žlutohnátku z klanu čarodějnic. Dozví se, že báseň je mapou ke klíčům, jež by mohly otevřít bránu mezi světy a ovládnout je všechny. A že před dávnými lety královna Maeve a její víly valgy přemohli a Brannon poté ukryl klíče v Eriley, jelikož je nedokázal zničit. Čarodějnice Celeaně prozradí, že se i princ přišel vyptávat na magii. Když Celeaně dojde, že baba prodá informace o tom na co se ptala ona i princ komukoli, je jí jasné, že bude muset babu zabít.
Celeana neví co si počít ve světě bez své přítelkyně a tak otevře portál, aby se s ní mohla vidět. Přistihne ji při tom Archer a začne po mí loudit přístup ke znamením sudby a moci, jež z nich plyne. Strhne se mezi nimi rvačka a nedopatřením Celeana změní jeden ze znaků a do jejich světa pronikne netvor. Jen díky tomu, že Doriana vzbudil sen s varováním od Gavina prvního krále Adarlanu. Vezme Dorian Chaola a utíkají do krypty, kterou mu Gavin ve snu ukázal. Pomohou Celeaně v boji s netvorem. Dokonce se Celeana a Chaol dostanou porátlem do jiného světa, kde se Celeana promění ve vílu a spálí netvory ohněm. Po návratu je velmi vyčerpaná, ale i tak se vydá za Archerem. Nakonec zjistí pravdu, že to on nechal zabít Nehemii a zabije ho. Chaol to všechno vidí a již v Celeaně nepoznává dívku, kterou miloval. Prosadí, že Celeana vyrazí za dalším úkolem do Wendlynu, aby odstranila královskou rodinu. Dělá to jen proto, aby ji ochránil. Před odjezdem mu Celeana řekne všechno co zjistila o králově moci, klíčích Sudby, zvonici a toho co král vytvářel pod hradem. Také mu dá vodítko, aby zjistil kým kdysi byla.

Kniha končí odhalením že Celeana Sardothein je ve skutečnosti Aelin Ashryver Galathynius a tedy právoplatnou královnou Terrasenu.

Lenyaa
16.12.2020 4 z 5

Ikdyž se mi první díl zas tolik nelíbil, tak u druhého dílu jsem přemýšlela, zda dát 4 nebo 5 hvězd!!! Nakonec dávám 4 a to jen proto, že mám tušení, že další díl bude ještě lepší, tak ať mám rezervu :) Bylo to zkrátka napětí od začátku až do konce a já se hned vrhám na další díl!!

ŠTĚPÍNO
13.12.2020 5 z 5

Wow, wow a zase wooow, druhý díl skleněného trůnu mě absolutně vytáhl do děje .. Veškeré odhalení a zvraty mě nadchli, tady spisovatelka dala jasně na jevo její talent na psaní.. Už se nemůžu dočkat až přečtu další díl

vinebitch
13.12.2020 4 z 5

4,5*
Druhý díl byl o něco lepší než ten první. Sice v prvním bylo více akce, v tomhle bylo zodpovězeno hodně otázek, který s sebou první díl přinesl. Rozhodně mám vybranou i svoji oblíbenou postavu - Chaola. U Cealena jsem občas nechápala její myšlenkový pochod. Líbí se mi taky, jak jsme se o Dorianovi dozvěděli něco nového. Vzhůru na třetí díl!

Arlienen
10.12.2020 5 z 5

Musím přiznat, že se mi četl lépe tento díl než ten předchozí. Už jsem znala postavy a prostředí a mohla jsem se tudíž soustředit na samotný děj.

dontbullshitme
26.11.2020 3 z 5

Lepší než předchozí díl, ale pořád nejsem úplně přesvědčená o tom, že to patří mezi ty lepší literární kousky.

Knihoholka.
13.11.2020 4 z 5

Nebylo to tak napínavé jako první díl, ale autorka si hezky připravuje další dějové linky k příštímu dílu. Zamilovaný trojúhelník není nic nového a ačkoli jsem byla ráda za Celeaninu volbu, stejně se mi nelíbilo to střídání. Dorian, Chaol, Dorian.
Ale abych nebyla jen kritická, znamení Sudby jsou velmi zajímavá a rozhodně jsem zvědavá na vývoj v příští knize. Trochu se obávám změny prostředí, ale uvidíme.

Alnima
06.11.2020 5 z 5

Pěkné a napínavé pokračování plné zvratů.

Zdenk@
25.10.2020 4 z 5

Krásné rozvinutí děje, člověk se nemůže dočkat co bude dál a tak hltá stránku po stránce. Maas ví jak hrát na city i slzička ukápne. Za co jsem opravdu ráda je to, že upustila od toho umělého milostného trojúhelníku.

MedvidekS
23.10.2020 5 z 5

Líbilo se mi více než první díl...

DreamerX9
22.10.2020 3 z 5

Slabší díl ale otevřel dveře do světa magie a přinesl nové informace které navnadily na další díl :)

KatieWolfLover
20.10.2020 4 z 5

(SPOILER) !SPOILER!
Skvělý druhý díl, který za mě rozhodně předčil první slabší díl. Kniha byla mnohem více čtivá, děj promakanější a celkově se mi líbil. Celaena nám konečně ukázala část své trochu morbidní duše a milostná linka nebyla nijak úžasná, ale alespoň autorka vynechala ten otravný milostný trojúhelník.
Abych ale nebyla jen pozitivní, dost mě štvaly chyby v textu např. Nehemia byl mrtvá. Vážně? BYL? Naštěstí nějaký skvělý člověk, který měl knihu půjčenou přede mnou tyto chyby tužkou opravil. Také mi přišlo zbytečné rozdělení děje do kapitol. Jedna kapitola měla stránek dvacet, zatímco druhá jen dva odstavce. Proč tu jednastránkovou kapitolu jednoduše nepřidali k té předchozí, kde se stejně pohledy střídaly jako ponožky?
Já jen doufám, že třetí díl bude alespoň stejně dobrý jako tento a nezklame mě.

SknihouVrukách
09.10.2020 4 z 5

Druhý diel sa mi páčil o trošku menej ako ten prvý, asi hlavne kvôli menšej čítacej kríze. Autorka nas opäť priviedla do deja plného akcie a zvratov. A niektoré z nich má riadne prekvapili. Postavy v tejto sérii mám veľmi rada, kvôli im charakterom. Hlavná hrdinka Celeana mi veľmi sadla a dosť sa mi páči jej drsný charakter. Nie je žiadne neviniatko. Ako som už písala tak od začiatku sa v knihe niečo dialo a niektoré zvraty ? Prečo niektoré z nich autorka napísala ? Kniha sa čítala pomerne rýchlo, Maasová dobre píše a zatiaľ si Trón zo skla užívam. Páčilo sa mi, že príbeh pekne plynul a nemal extra veľké hluché miesta. Zvrat na poslednej strane som síce očakávala, ale až tak mi to nevadí. Som dosť zvedavá ako sa bude vyvíjať jedna zápletka, o ktorej vám nemôžem viac povedať. Škoda, že som si knihu nemohla viac vychutnať, lebo by som si ju užila ešte viac.

annes
08.10.2020 4 z 5

Jako druhý díl odkryl více příběhu Sudby a magie ve světě - což je za mě super! Ale teda jako pořád mi to přijde spíš více "nevypsané" a takové "dětské". Ovšem čte se to velmi rychle, děj docela frčí a je to super na odreagování. Serii rozhodně dočtu. Zajímá mě příběh našeho tria :-) tak uvidíme, co je čeká dál...

Rozalin
22.09.2020 5 z 5