Království popela

Království popela https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412489/bmid_kralovstvi-popela-9Kk-412489.jpeg 5 1622 303

Aelin riskovala vše, aby zachránila svůj lid a lidi, které miluje. Zaplatila za to strašnou cenu a teď je uvězněna v kovové rakvi a mučena. Pouze vědomí, že na ní závisí osud všech, jí brání v tom, aby podlehla. Aedion a Lysandra zůstávají poslední, kteří brání Terrasen před naprostým zničením. Chaol, Manon a Dorian jsou roztroušeni po celém kontinentu a musí sami volit cestu k naději na spásu. Až se všechny cesty spojí, čeká je velká bitva.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Kingdom of Ashes , 2018

tamisha7240
24.11.2021 5 z 5

Dechberouci

vandalindakova
05.11.2021 5 z 5

Prostě Maas, na to není co dodat. Nechápu, co zase se mnou její kniha udělala.
Poslední díl jsem četla celkem dost dlouho, přes jeden měsíc. A díky tomu jsem se s příběhem sžila, a bylo až divný ji odložit dočtenou a další den už po ní nesáhnout.
Líbilo se mi, jak se střídaly jednotlivé linky, které se postupně spojovaly, a vždycky to doprovázelo neskutečné dojetí, že se mi chtělo brečet, měla jsem husí kůži a prostě Aww. Jako v celé sérii nevycházelo vše podle plánu, všichni tam jeli na krev a ten jednotlivý popis někdy až zoufalství. Brr...
Jedna scéna mi rozsekala srdíčko na tisíc kousků, z toho se vzpamatovávám asi doteď.
Celé to bylo čtivé, akční, napínavý, romantický a tak dále. Prostě top. Jak jsem čekala, emočně mě to vyždímalo, a je mi líto, že už je konec.
Trošku mi vadilo, že na konci kapitoly byl nějaký zvrat/zjištění, a hned na začátku další kapitoly to vlastně potvrdila ta postava, o kterou se jednalo. Takže takový hrr, já bych chtěla prostor, aby mi to šrotovalo v hlavě, a samotné to zapadlo (jestli je to nepravděpodobný, nebo naopak a jak k tomu dospěli). A ono hned, no vždyť joo.

Jako závěr série to je naprosto strhující a uspokojující. Puzzle se poskládalo.

M.C.SMITH
31.10.2021 5 z 5

Úžasné!
Naprosto skvělé čtení, které jsem si nebývale užila. Celá kniha mne bavila a jsem velmi ráda, že jsem se pustila do čtení. Dokonalý závěr série.
Autorka umí výborně psát, klobouk dolů a i když jsem měla trochu obavy z tloušťky knihy, přečetla jsem jí jako nic.
Mohu jen doporučit všem, kdo rádi sní.
Pro mne pecka!

poloborec
25.10.2021 4 z 5

!Spoiler!
Úctyhodné zakončení skvělé série. Problémy mám s koncem Aeodina a Lyssandry, kdy ji celou dobu nadává a "šikanuje" a ona se mu na konci stejně vrhne kolem krku jakoby nic. A ještě na poslední chvíli záchrana, jak z Avengers Endgame, byla trošku přehnaná, a tak dávám pouze čtyři hvězdy.

ŠTĚPÍNO
16.10.2021 5 z 5

Za mě rozhodně skvělá kniha která mě dostala do kolen. Svět který autorka vytvořila a dala mu život do stran téhle série a hlavně do samotného závěru se tak úplně nedá popsat slovy. Takže krátce a stručně. Boží...

Kessetra
12.10.2021 4 z 5

Přidávám se k nespokojencům, podle kterých byla kniha příliš dlouhá a přehnaná. Někdo píše, že by přidal více detailů, já bych naopak vynechala vypisování příběhu z pohledu každé postavy, ubíralo to spád. Jinak jsem ale samozřejmě ráda za šťastný konec. A na základě celkové série dávám nakonec 4 hvězdy.

PhoebePollard
10.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Naprosto úžasné zakončení jedné z mých nejoblíbenějších fantasy sérií. A nestydím se přiznat, že konec mě na některých místech trochu rozplakal. Samozřejmě chápu, že bylo třeba přinést jisté oběti a že by autorka asi sotva dokázala najít postavu, jejíž smrt by působila dostatečně významně, a zároveň by nepatřila mezi některé z toho tisíce mých oblíbených... Takže dávám deset bodů z deseti a jdu se utěšit kýblem zmrzliny, protože tahle epická jízda vážně stojí i za ty potoky slz!

Ronnie37
08.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Mega top knížka, jedna z nejlepších v celé sérii, 100% doporučuju! Btw. chudák Manon, je mi jí moc líto :'c

Erudite
16.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Celá kniha byla sice dlouhá ale v mnoha momentech by mi nevadilo kdyby se trochu rozepsala a přidala jinou zápletku než "jen" svržení Erawana. Vlastně by mi nevadilo kdyby autorka tuto závěrečnou knihu rozdělila do dvou a detailněji popsala jednotlivé děje. Například vysvobození Aelin, vyhnání Maeve z Doranelle a Dorian hledající třetí klíč v prvním díle. A v druhém pak cesty Manon a Crochanek, vyjednávání s vílami a vlky z Terrasenu, cesty vojska khaganátu, bitva u Orynthu,... Celkově jsem si sérii zamilovala, tato kniha mě ale mírně zklamala. Občas se postavy chovaly dost podivně, celkově dějová linka Maeve mi přišla naprosto přitažená za vlasy - nejdříve se nechá vyhnat z Doranelle a pak se nechá napálit Dorianem, na konci je ale schopná udržet na kolenou všechny tři vílí válečníky a Aelin jako by o nic nešlo. Aelinin odpor k tomu nechat Doriana aby podstoupil oběť a ukoval zámek za ní mi přišel absolutně šílený - neměla problém nechat těhotnou Yrene aby bojovala s Erawanem kdyby to znamenalo že zachrání Terrasen. Jsem ráda že oba nakonec přežili, logicky by ale dávalo smysl kdyby si Aelin ponechala svou moc i život pro poslední bitvu. A Gavriel nemusel zemřít. Tak, toť asi vše.

Týna79
28.08.2021 5 z 5

Tak tohle bylo pro mě hodně emočně náročné. V mnoha situacích, jsem byla skoro na pokraji zhroucení a probulela jsem plno částí, ale nejen v tomto dílu ale i v ostatních. Je hrozné se teď s touto sérii rozloučit, když už jsem si vybudovala vztah se všemi postavami a uvědomit si, že je to prostě konec a dál už si pokračování můžu jenom domyslet. Tahle série mi opravdu přirostla k srdci a doporučila bych jí každému. Určitě se k ní někdy vrátím.
Prostě miluji!

Martina852
27.08.2021 4 z 5

Od celé série jsem čekala něco víc, podle hodnocení a co jsem slyšela o Sarah J. Mass. Když se konečně přeneseme přes romantické klišé a dostáváme se k příběhu o kamenech sudby, Erawanovi a Meave nebylo to tak špatné. Vždycky mi trochu trvalo než jsem se začetla, ale Maasová si vždy to nejlepší nechala na konec a to mě vždy doslova vtáhlo do děje a nemohla jsem se od knihy odtrhnout, bohužel se pak celá série dosti protahovala a čtení posledního dílu skoro o tisíci stránkách mi snad trvalo věčnost. Bohužel ani hlavní hrdinku jsem si moc neoblíbila a spíše mě bavily kapitoly s Manon, která se objevila ve třetím díle. Upřímně budu dosti váhat, jestli ještě sáhnu po nějaké knížce od Sarah Mass.

zuzca.h
09.08.2021 3 z 5

(SPOILER) No ... Za mě jeden ze slabších dílů celé série. Souhlas s komentářem Cacolinka že by se kniha dala rozhodně zkrátit. Nejlepší byla poslední třetina knihy.
Spoiler: Všichni došli šťastného konce, až teda na Manon a Doriana, ale tam to taky klapne, možná v jejich vlastní knize :D:D. Co mě opravdu zamrzelo byla smrt Třináctky to mě vzalo. A co mi přišlo vyloženě červenoknihovské jsou ta slzavá údolí na konci tam snad brečí pořád úplně každý snad klika od dveří. Chápu vypjaté emoce, ale todle bylo fakt už hodně.

Cacolinka
04.08.2021 1 z 5

(SPOILER) Na můj vkus tam až moc věcí nedávalo smysl...a opět by se kniha mohla zkrátit tak o minimálně 500 stran. Jo a vlastně jak tam Aelin jela, k poslední bitvě, na symbolu Terrasenu (bílém jelenovi s "věčným ohněm" mezi parohy), tak to byl pro mě kýč jak bič a vysloužilo si to u mě facepalm. Pro někoho možná dojemná scéna, pro mě docela hrůza. Jo a teď jsem si vzpomněla: Aelin pošle strýcovi od Jeřába dopis a on najednou vyhodí královnu Valgů z jejího království, kde každého podle libosti ovládá a každý si před ní málem nadělá do kalhot, na "ulici"..? Tak to musel být sakra dopis. Ten měl poslat Frodo Sauronovi a ušetřil by si cestu.

Kamik77
19.07.2021 5 z 5

No teda, no teda, no to bylo stránek a pláče... uf... Tahle série byla skvělá a rozhodně se k ní za čas vrátím.

PetraBery
27.06.2021 5 z 5

Po necelém roce jsem se posledním dílem vrátila do fantastického světa, který autorka vytvořila. Poslední setkání s hlavními i vedlejšími postavami, rozhodující bitvy, magie, přátelství a láska. Jediná výtka z mé strany je měkká vazba, která mi vzhledem k počtu stran přijde hodně nepraktická.

Petra38
24.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Dlouho mi trvalo,než jsem vzala knihu do ruky. Věděla jsem,že to bude pro mě hodně emotivní. Nemám ráda loučení a tohle bylo jako loučit se se starými přátely. Myslím,že přiběhy od Sarah jsou jediné,které mají takovou hloubku a fantazii,která mě tolik veme za srdce,že tečou slzy. A rozhodně ne jen jednou. Smrt Gavriela mě dost dostala,myslím,že jeho smrt byla uplně zbytečná, zvlášť,když se konečně setkal se synem a takhle to promrhal. Obětování se Třináctky chápu,tam v té situaci neviděly jinou možnost. Ještě teď mám pocit ztráty ač mě samotné to přijde hloupé. Ještě že se mi ten příběh mladé princezny může vracet nepočitatelně. Za mě jedinečná série,kdy ze sebe autorka dala kus srdce

cryingPickle
18.05.2021 5 z 5

Mrnčal som ako malé decko... 10/10

KájaKoxík
17.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Dávám tentokráte 4 z 5.

Celou sérii mi přišlo, že smrt jednotlivých postav nebo jejich přežití bylo svým způsobem logické, v této knize se to mění. Zároveň spárování hlavních postav, které začalo v předchozí díle pokračuje i zde a je to stále stejně okaté. Proto strhávám hvězdu.
Závěrečná odhalení a ukončení dějové linky takovou formou, že na ni lze volně navázat kvituji s povděkem. Doufám tedy, že tento zajímavý svět neopouštíme navždy.

SPOILER!
Smrt třináctky dějově chápu, ale přišla mi dosti odfláknutá. Absentují pokusy dosáhnout cíle jinak. A celé se mi to zdá takové nedodělané.
Stejně tak smrt Gavriela totálně zbytečná. Aedion to popsal přesně, nebyl důvod k tomu, aby Gavriel nezůstal za branou.

A mým nejmilejším párem série se stávají: Elide a Lorcan.

lenka7679
16.05.2021 5 z 5

A je konec. Poslední strhující díl celé neskutečné série a už teď mi všichni chybí. Byla to zábava. Napětí, láska, válka až do konce. To jakým způsobem byl příběh napsán, jak se vše četlo samo a s radostí. Jak se dalo zanořit do knihy a doslova s každou postavou prožívat vše, co je potkalo. Každému, kdo tento žánr má rád jen doporučuji.

Ulrika
14.05.2021 5 z 5

Musím říct, že poslední díl se opravdu četl sám. Svižný dej, stále se něco dělo. No a na závěr happiend:)