Královna stínů

Královna stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289317/bmid_kralovna-stinu-CO8-289317.jpg 5 2785 432

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Queen of Shadows , 2015

Manience

SPOILER ALERT
Možná to je tím, že jsem tenhle díl četla se značným odstupem od předešlých....Taky vám Jeřáb připadá tak sexy? Nikdy jsem teda nebyla team Chaol, ale s tímhle se autorka předvedla. Děj byl napínavý, konec kupodivu překvapivý (rozuzlení kolem Arobbyna atd, Lysandra mě HODNĚ překvapila). Co se týče Sorschy, vzhledem k tomu, jak rychle se tam objevila a jak rychle zemřela, jsem si jí ani nestihla oblíbit. Zabití krále jsem očekávala rozhodně velkolepější, což mi ovšem pak vynahradila Kaltain se stínovým ohněm. Nevadí.
Zájem jsem úplně ztratila o Chaola a jaksi i o Doriana, kterého (alespoň mi to tak přišlo) autorka malinko vystrčila z hlavního děje.
Celaena mi přišla krapet nevyrovnaná, pořád Sam sem, Sam tam, hádka s Chaolem po návratu z Wendlynu byla naprosto úděsná a pro mě až zbytečná.
Přes to všechno se mi díl samozřejmě líbil a těším se na další, za mě 5 hvězd.

Vevericka.eva
19.02.2017 5 z 5

Skvele, je videt, jak se autorka s kazdym dilem serie zlepsuje. Vse do sebe pekne zapada, postavy vyzraly, proste skvele ctivo!

ala.mihalikova
19.02.2017 5 z 5

Neuvěřitelný zážitek. Tisíckrát lepší než minulý díl. Ke konci jsem už nemohla ani dýchat, jak jsem hltala stránky a čekala, co se stane. Tenhle díl byl opět neuvěřitelný - plno zvratů, překvapení, dobrodružství. Konec se mi líbí. I když mám pocit, že stále nevím, jak to teda Aelin s Chaolem má. Těším se na další díl. I když se bojím, že už to bude trochu jiné, když už každý jde svoji cestou.

Alex.Barunka
18.02.2017 3 z 5

Sarah J. Maas mám opravdu ráda, a proto mě mrzí, že tomuto dílu nemohu dát plný počet hvězdiček, jako tomu je v případě Dvoru mlhy a hněvu.
Ale nemohu jen tak mávnout rukou nad tou počáteční, téměř dvou set padesátistránkovou vatou, kdy se téměř nic nedělo a Aelin se chovala jako naprostá husa. Nakonec ale zlom přišel a autorka si mě částečně získala na svou stranu.
Dvě čtivé hlavní dějové linie, po zlomu přišla i akce, napětí, předvídatelné i překvapivé zvraty, napětí, emoce i loučení. Pokračování si rozhodně přečtu, už jen kvůli Manon.

3/5 z 5

karca5233
15.02.2017 5 z 5

Knížka mě bavila. Byla jsem překvapená jaké v ní byly zvraty a události. Na jednu stránku bych se i smířila s tím že nebýt určitých okolností tak to mohl být pěkný konečný díl. Prostě super série...

teli9845
14.02.2017 5 z 5

Moje srdce pláče...nádhera:)

Madlenkačte
13.02.2017 5 z 5

Kdyby šlo dát šest hvězd tak dávám. Byla a doteď jsem ohromena. Kniha je opravdu boží :)

AničkaŽ
11.02.2017 5 z 5

(!!ZAŠIFROVANÝ SPOILER!!) ... Myslela jsem, že se na konci Lysandra tedy konečně ukáže jako ta pravá... a možná pár dalších věcí...ale jinak - s každým další dílem lepší a lepší - byla to jízda, doporučuju!! :)

JanaDor
08.02.2017 5 z 5

Série se mi moc líbí. Je to taková napínavá pohádka, úžasně napsaná, plná překvapení. Skvěle jsou vykresleny postavy i okolí, takže moje představivost jela na plno.
Přes velkou tloušťku knihy jsem se začetla velmi rychle a horko, těžko jsem od knihy odcházela. Takže čtvrtý díl pokračuje ve spanilé jízdě skvělé série, která si získá většinu čtenářů, jež mají rádi romanticko-dobrodružnou fantasy.

KateChatt
08.02.2017

Zatraceně, jak to Sarah dělá, že všechny její knihy jsou tak úžasné?!
Na začátku mě trochu zarazilo, že už Celaena není, ale musím uznat že i královna je působivá.
Nicméně jsem ráda že Celaena/Aelin už není s Chaolem, ale s Rowanem :3
Tak teď jen nedočkavě čekat na další díl.

pink_ivy
05.02.2017 5 z 5

Když si myslíte, že další knížka už nemůže být lepší a mýlíte se.

Dědička ohně se mi hodně líbila, i když tam bylo snad 50% dějových linek, které mě moc nebavili. V tomhle byla tato knížka asi o milion procent lepší, protože tady nemůžu říct, že bych se nudila ani stránku.
Co se týče nových postav, tak Elide se mi vůbec nelíbila, ale zato Lysandra mě hodně bavila. Dokonce i Mannon a její Třináctka se mi líbila o dost víc než posledně.

Můj asi největší problém byl, že jsem četla Královnu stínů několik měsíců po Dědičce ohně, takže jsem se občas ztrácela, nebo jsem si nedokázala některé postavy podle jmen spojit, především teda povstalce.

Příběh nabral rychlý spád hned za začátku, a pak už jen kapitolu po kapitole gradoval, až do velkolepého finiše.

Co se týče postav, tak musím říct, že mi autorka docela znechutila Chaola, vůbec se mi nelíbilo jak se choval. Naopak jsem si zamilovala Aediona, který mi byl předtím celkem lhostejný. A Aelin je sice pořád skvělá hlavní hrdinka, ale musím si trochu posmutněle povzdychnout, protože jsem ji jako nájemní vražedkyni Celaenu měla o něco radši.

Nemůžu ale hodnotit jinak než 5*, jsem zvědavá jak to bude pokračovat. A autorka má pořád mojí bezmezný obdiv, protože má úžasnou fantazii.

Ivuše96
02.02.2017 5 z 5

Nesnáším ten návrat do reality, když je celá kniha o nadpozensky krásných lidech s úžasnýma postavama :D teď vážně.. celou sérii skleněného trůnu jsem si zamilovala.. každý díl mě překvapuje.. v tomto díle nejvíc Manon. Nejprve jsem ji nesnášela, ale vyloupla se z ní konečně pořádná velitelka. těším se na další pokračování !!

Shira27
02.02.2017 5 z 5

Myslela jsem, že po Dědičce ohně mě Sarah už překvapit nedokáže... Jak mizerně jsem se spletla.
Tohle byl neskutečný nářez, každá kapitola odhalovala nové a nové tajemství a zápletky, které sérii dodávají promyšlenost.
Při čtení posledních 100 stránek jsem jen zadržovala dech, modlila se a v duchu proklínala, ale i děkovala S.J. Maas za to, jaké knihy dokáže napsat a každé finále všech jejich knih je prostě velkolepé. Její styl psaní je tak čtivý, že jsem se v něm dokonale ztratila.
Nemůžu se dočkat Krvavého ostří a samozřejmě dalšího dílu Empire of Storm, které doufám Cooboo vydá co nejdřív! :)

evik.sv
29.01.2017 5 z 5

To byla jízda...Přečetla jsem hromady knih , ale tahle mě dostala do kolen.Pro mě nejlepší kniha 2016 , kdyby šlo dát 6 hvězd , tak tam jsou.Kniha dokonale promyšlená...Klobouk dolů autorce.
Nezbývá nic jiného něž se těšit na pokračování.

baru.p
28.01.2017 3 z 5

No... kniha mohla být o polovinu kratší a nic by se nestalo, ale co mě nejvíc štvalo byla ta nelogika všeho. Aelin je prostě nána a fakt mě nebavilo, jak jí všichni v každý druhý větě uctívali stylem: "neviděl jsem obyčejnou dívku, ale královnu." Proboha, taková blbost. Myslím, že se hlavní postava mění k horšímu. Nehledě na to kolikrát měli všichni štěstí, že žijou. Prostě až moc nereálné. Jasný je to fantasy, ale takhle to nemyslim, chápeme se :D

martina1199
28.01.2017 5 z 5

Tahle knižní série měla pomalý a slabší rozjezd - Skleněný trůn mě bavil jen na konci a jen trochu a Půlnoční koruna to trochu zachránila, ale hlavně také pintou. Zraje ale jako víno a od třetího dílu - Dědičky ohně - je to opravdu jízda. Tak jak mi Celaena zpočátku trochu lezla na nervy, tak Aelin z Královny stínů obdivuji. Za to, co dokázala. Za to, co dokázala přežít a nezlomit se. A za to, co ještě dokáže. Líbila se mi i linka s Manon, ta svým nepřátelům taky brzy pěkně zavaří a i Lysandra i Nesryn si rychle získaly mé sympatie.
Je vidět, že autorka ženské hrdinky opravdu umí. A to se mi taky moc líbí. Protože víte co?
Ženská síla :-D

Mischellin
27.01.2017 5 z 5

BOMBA!!!
Uchvacující, temné, akční (až na několik úseků, kdy se toho moc nedělo, ale v podání Sarah J. Maas a jejího fascinujícího stylu psaní se i takové části stávají zajímavými), poutavé, čtivé, propracované do nejmenšího detailu. Podle mě nejlepší kniha ze série... ZATÍM! Každý nový díl Skleněného trůnu se staví na o hodně vyšší příčku než předešlý a jestli to takhle bude pokračovat i dále... Pátý díl bude opravdu legendární.
Kdo tuhle knihu nečetl, nežije!
PS: Ta chvíle domnělé Chaolovy smrti mě málem pohřbila!

Kristy009
26.01.2017

Já musím říct, že mě vůbec nepřekvapilo královo tajemství. Celkem jsem to čekala už od první zmínky o tom všem. Jinak tohle je určitě nejlepší kniha z celé série.
Na druhou stranu musím říct, že mě trochu zklamalo, jak to dopadlo s Jeřábem... ale kniha opravdu nejlepší!

Halka2
26.01.2017 5 z 5

Většinou se mi nejvíce líbí v sérii ta první kniha. U této série je ale každá další kniha lepší, akčnější a napínavější . Objevují se další neméně zajímavé postavy. Královně stínů bych přidala další hvězdičku, ale nemám. A spisovatelka to opět rozehrála tak, že se těšíte na další knihu a jste napnutí, jak to bude pokračovat.

Prim.
24.01.2017 5 z 5

Nejlepší za všech dílů, napínavá a čtivá kniha se zajímavým dějem. Prostě perfektní, doporučuji přečíst.